• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@dana3262 taky mně přijde že to nějak strašně uteklo, sem už čtyři měsíce doma a ani mně to nepřijde, pořád mám na vše čas :grinning: :grinning: a za chvilku budeme mít mimísky u sebe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat, budete něčím podkládat postýlku, aby mělo mimi hlavičku výš než nožičky, dnes přišla známá a divila se, proč mám rošt postýlky narovno, prý se dává zešikma, kdyby náhodou dítě blinkalo, vím, že se to dělá, ale myslela sem že jen u dětí, co k tomu mají sklony tak nevím, jestli to udělat preventivně, nebo až podle situace. :confused: :confused:
22. zář 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim od Apolinare a moc vsem dekuju za krasne gratulace. Jsem jen na mobilu, tak se nemuzu moc rozepisovat, ale urcite detailni info dodam. Frantisek se narodil 21.9. v 8:50, vaha asi 2800 a vyska asi 48 cm. Pisu vse "asi" protoze vse bylo trochu hekticke. O pulnoci mi odtekla voda, jeli jsme hned k Apo, protoze se maly neotocil. Doktor řekl, ze pockame na prvni kontrakce a zacne se s cisarem. Tak jsem si prozila necele dvě hodiny kontrakci a muzu rict, ze je to mazec, malem jsem lezla po zdi. Velka uleva byla, kdyz mi pichli epidural a zacala sekce. Manzel byl se mnou na sale, byly tam same mlade doktorky, takova vesela parta, takze všechno slo v pohode :slight_smile: Manzel pak u me asi 15 minut drzel Frantiska. Bohuzel zjistili, ze ma maly nejakou blanku na konecniku, ktera se musi odstranit, pry se to u deti bezne stava, je to zakrok spis plasticky a rutinni. Tak ho po porodu odvezli hned do Motola a včera ho operovali. Operace dopadla vyborne, zadne specialni doleceni nepotrebuje a za 8-10 bude doma, tak mám velkou radost :slight_smile: Zvladnul to sikulka nas. Manzel je tam 3x denne a chova ho, ja se dnes dozvim, co se mnou, snad me prevezou, potrebujeme zacit kojit. Takze tak, my nemuzeme mit nic "normalniho". Holky, co vas ceka cisar, niceho se nebojte, je to fakt "pohodicka". Druhy den jsem byla na nohou a sama se presunula do sprchy a na normalni pokoj. Jizva sice trochu pri chuzi tahne, ale da se to prezit, navic davaji leky proti bolesti. Moc se opatrujte vsechny a at vse probiha, tak jak ma. A i kdyby ne, da se všechno zvladnout!
23. zář 2011 ve 04:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
spaghi ještě dodatečně se přidávám ke gratulacím!
clloi o tom že by se matračka dávala zešikma nevím, maximálně bych ji podložila třeba dekou, aby se trochu zvedla, ale jinak nevím. my ji máme nainstalovanou normálně horizontálně....
23. zář 2011 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Velka gratulace!!!
23. zář 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak po včerejší poradně a úprku do nemocnice na KTG a Doplerra je vše naštěstí v pořádku ,jen mimís se opět otočil hlavičkou nahoru,proto jsem tolik necítila pohyby :cry: taky mi dělali váhový odhad ,moje doktorka 2600g a v nemocnici 2650g,no pořád se mi to zdá hodně.....jak jste na tom vy ,v 35týdnu? :slight_smile:
23. zář 2011 v 07:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 Ahoj, to je dobře, že vše dobře dopadlo. Naše malá měla v 36+0 2800 g, a je to ok, odpovídá stáří. Tak buď v klidu.

Jinak dobré ráno všem, u nás noc hrozná. V půlnoci mě chytil hroznej bolebřuch a průjem. Prcek z toho kopal, to bylo děsný, chudinka. Ale už je to snad dobrý, nevím z čeho to zase bylo :frowning2:

Dneska se jdeme podívat na svatbu a vyzvednout tchánovi dort k 60-tinám. :slight_smile:
23. zář 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Ja to pri Andy nedelala,ale mam kamaradky ktere tam davaly knizky,takze ani ja ted nevim,Andy mi hodne blinkala,ale nastesti se ji nic nestalo a spala na boku v rychlo zavinovacce.
@katka37 Ja odhad vubec nevim,vcera jsem byla v poradne,ale prej az za 14dni mi udelaji ult.na odhad vahy a miry..A ja malyho zacinam premlouvat,jestli uz nechce ven :grinning: ...Stejne v noci nespim,bud litam na zachod,nebo se porad otacim z boku na bok a nebo me budi dcera,ktera chce abych s ni spala v pokoji :grinning:..
23. zář 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ty jo tak to slysim prvne o te blance ale hlavne ze je vse uz ok a moc gratuluju :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi já bych podkládala až kdyby ti ublinkávalo. My podkládali jen když měla rýmy a podkládala jsem knížkama celou postýlku
23. zář 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ještě jednou velká gratulace, jsi velká bojovnice a jsem ráda, že jste v pořádku, teď už bude jen všechno krásný :dizzy_face: :dizzy_face: o té blance u konečníku slyším poprvé .. tak se držte, ať jste brzo doma u taťky .. :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Ha, ha to těžko, malá se mě drží jak klíště. Normálně docela řádí - teda v rámci možností a hodně mi tlačí na spodek, mám i slušné poslíčky a v momentě, kdy lehnu na monitor je klid. Jak kdyby to věděla, že už bude muset ven.
23. zář 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Taky jsem to neslyšela,ale hlavně že jste v pořádku :slight_smile:
@clloi Známé se narodila před 2 týdny holčička a koukala jsem že má taky jednu str.podloženou knížkama...
U nás doma by knížky určitě neprošli.Manžel by určo vymyslel něco jiného :slight_smile: Ale prodávají se hodně i nějaké klíny do postýlky,myslím že to měl i někdo v albu...
Taky bych viděla spíš to podkládání až podle potřeby :wink:
23. zář 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi postýlku jsem podkládala jen když byla rýma u prvního prcka, jako prevenci určitě ne-e, stačí když budeš prcka dávat na "boky", které budeš po každém kojení měnit .. je to i kvůli hlavičce a aby si zvykal na obě strany ... :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Hlavně že to všechno dobře dopadlo. O té blance jsem slyšela prvně, je neskutečný, co všechno ty děti prťavý můžou mít.

@clloi Prcek měl silnej reflux, takže jsme podkládali, normoš knížkama a úplně v pohodě. Navíc takhle podloženou měl jen postýlku na noc, přes den jsem ho po jídle buď dýl držela nebo dávala do lehátka, kde měl hlavu taky výš. Nicméně preventivně bych to asi neřešila, těch pár knížek doma vždycky najdeš :wink: A dávat spinkat na bok, to je nejlepší.

@radus78 Však není s těma pětkama o co stát... dnešní noc byla opravdu perná, jsem jak po flámu, dítě většinu noci vzhůru, nechtělo nic na bolest, řvalo, vztekalo se.... sousedi museli mít radost, ložnici mají přes zeď :stuck_out_tongue_closed_eyes: Třeba Aničce vylezou ani nebudete vědět (to je můj velký sen u druhého dítka).
Čepku a rukavičky zkusím vyfotit, až to uschne, hned jsem to včera vyprala. Pokud se neohlásím s fotkama, tak do mě zase kopni, jsem hlava děravá v poslední době.

A příští týden jdu na registraci do porodnice, nicméně dle sestry je to dost narvaný, tak jdu až v pátek na 10:30. Zase to má výhodu, těhu poradnu zrovna ten den má moje doktorka, tak to bude rychlovka, protože se mnou nic dělat nebude, u ní mám kontroly vždycky v úterý, tak v porodnici jen vyplním papíry:slight_smile:
A mám šikovného muže, odešel na vlak do práce a z nádraží mi volal, že nemá peněženku... tak jsme mu jí ještě fofrem vezli, jinak bych ho musela odvézt až do Prahy a tam jedu až odpoledne. A vůbec se mi nechce, jsem jak praštěná.
23. zář 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ja za chvili jedu na monitor kdyz me napoji tak na nem slusne radi kopance a jde videt ze i deloha reaguje ale taky si myslim ze se zatim nechysta nas prekvapit a sel ven
23. zář 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jsem sama doma po dlouhé době, Maty ve školce, manžel v práci, čuba chrápe, to na mě nějak padlo a tečou mi slzy, že už brzo budem čtyři, že už jsme fakt ve finále, že už věřím, že to dotáhnem do konce, minulý rok semnou ten potrat strašně zamával a dlouho jsem se z toho nemohla dostat a nevěřila, že tohle těhu vyjde ...
23. zář 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Téda to jsou věci! Hlavně že to máte za sebou a vše dopadlo v pořádku. Ještě jednou moc gratuluju a přeju ať jste brzy spolu!

@clloi že by to bylo nutné u každého miminka, to je blbost. Záleží na každém dítěti jaké je, jestli ho blinkání trápí nebo ne. My jsme malou podkládali, když měla ucpaný nosík, jinak ne. Rozhodně jsem neslyšela o tom, že matrace musí být zešikma :fearful: Jak píšou holky, pár knížek doma vždycky najdeš a vyřešíš to ad hoc. My jsme dávali knížky pod matraci, mezi rošt a matraci. Nebo podkládali nožičky od postýlky.
23. zář 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla bych něco dělat, ale jsem akorát otrávená a nic se mi nechce a ještě ke všemu se pořád pozoruju :angry: . Já jsem fakt hypochondr.
23. zář 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne taky jdu něco dělat :wink: mrknu sem zas odpolko, jestli třeba někdo nerodí :grinning: :grinning:
23. zář 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi skvele, ze jste vsichni ok! Gratuluju a preju, at jste brzy pohromade!

@clloi ja jsem u Edy davala do prouteneho kose pod 'matraci'-jen takova tenounka vrstva-kulickovy polstar, ktery jsem vytvarovala tak, aby mel vyvysenou polohu. Ted mam kolibku a udelam to stejne. Musim vam ji vyfotit, je nadherna! :slight_smile:
23. zář 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Já mám taky v proutěném koši jen takovou tenounkou matraci. Tak myslíš že tam stačí? KOukala jsem na to tak pochybovačně, když to přišlo, jestli to nemám něčím vypodložit, třeba dekama.
23. zář 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ještě jednou veliká gratulace, krásně jste to zvládli! :dizzy_face: hlavně přeji, ať už jste co nejdřív spolu!!
@clloi Damča měl taky silný reflux, takže byl našikmo už v porodnici,měli jsme i pár horších chvilek, kdy se dusil.. ale preventivně se nezešikmuje, fakt jen u dětí, co s tím mají trable! a nebo pak u rýmy dočasně..
jsem se dnes objednala do poradny k Apo, dali mi čtvrtek, asi tam nikoho z Vás nepotkám, co? :confused:
23. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Možná mě, pokud mě v pondělí odpálkujou stejně jako včera. To budu mít totiž ještě 3 dny do TP a to přece ještě stihnu porodit v termínu, ne? :angry: :grinning:
23. zář 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsem vyprala a vyžehlila povlečení do košíku, myslíte že mám taky prát polštář a peřinku - ty se mají prát ručně.
23. zář 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Ja tam mela ten polstar, ale myslim, ze to staci. Ty deti nic nevazi.. :slight_smile:
23. zář 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi obrovska gratulace
23. zář 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 ja mam vcera taky po ko a vahovy odhad je 2460
23. zář 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vas v noci docetla, jelo mi to kraane bez sekani. Po pismenkach vysmolila sahodlouhou reakci (ten den uz potreti) a zase se mi to nedeslalo. Si to ze me dela srandu,jak napisu o tom ze se to neodesila tak se to posle. Jak k tomu pripisu roman,s reakci na to co se tu probiralo tak mi to zustane v telefonu uaaaaa
23. zář 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa A jak se máš, v pohodě?
23. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek