• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vercach Jo a že do porodnice se má jet do dvou hodin, jak psala @aknavis :wink:
23. zář 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek zatím se nechystám....nebo to tak aspoň nevypadá :frowning2: jen mě to tak napadlo...
@milada2 děkuji za odkaz.Podívám se na to :slight_smile:
23. zář 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach copa, něco se děje?! :wink:
mě se po pupku taky stýskat nebude :grinning: krom toho, ono ho tam ještě kus zbude a spíš budu zoufalá, jak se zbavit toho zbytku a vytahané kůže :angry: joo, kopance, to je něco jiného! i když, tyto od mladšího mi asi taky tolik chybět nebudou, prvorozený byl totiž o dost něžnější, tento se s tím nemaže :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach aha, tak už to čtu, škoda :sweat_smile: už jsem se těšila na další ekšn :grinning:
23. zář 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka melas taky pocit, ze to brichu po porodu neni tvoje? nevim jak to vysvetlit, proste, ze v nem neni zadnej cit, zadny nervy? :slight_smile:
23. zář 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis joo, měla, já byla ale císaři a to je pak břicho necitlivé třeba i půl roku v místě té jizvy. Říkal dr., že jak se ty nervy rozříznou, tak pak srůstají dlouho, já fakt nic necítila, když jsem si přejela rukou po jizvě..
dyť jsem i blázen byla 14 dní po porodu na inlinech s kočárkem :sweat_smile: byla jsem na tom fakt líp, než některé maminky, co porodily normálně a třeba se hodně potrhaly.. :unamused:
23. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přemýšlíme že si pořídíme kameru...nemáte nějakej tip na dobrou a cenově ne moc drahou kamerku :slight_smile:
23. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Me pri Andy odesla voda kolem 12h v noci,do porodnice sem jela az 6rano,volala jsem PA,a ta mi rekla,ze jestli je voda cista,cira a nemam kontrakce,nemusim spechat,to byla streda a nakonec sem rodila az v patek odpoledne po vyvolavacce a maminky co na pokoji byly semnou to uz mely za sebou :grinning: ...
23. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja lezim na porodnici takze vsude samy miminka. Uz mi to zacalo lehce klesat a dnes zase po o. Nic moc. Zase 168/105 ale clovek muze byt rad ze to dnes maj sanci ohlidat, copak tlak uz leta, ale miminko, mamca se mnou mela to samy, sla na cisare rovnou z prace, varila ve skolni jidelne, kazdy den po praci klusala na mereni tlaku a jsem o mesic driv a pry jsme skoro umrely obe.
23. zář 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...

Dnešní kontrola docela horor.. O císaři nepadlo ani slovo..Nějak na to ani nestihlo dojít.TAkže si myslím, že mě nechají zkusit rodit přirozeně..chtěla jsem se na to zeptat,ale bylo toho na mě nějak moc a já zapoměla..Dnešní vyšetření bylo dost bolestivé, divil se, že mě to bolí.. když vyndal ruku byla rukavice od krve, …ani jsem se nedivila, protože to dnes děsně bolelo..Jsem se na tom křesle kroutila jak had…v moči mám bílkovinu + navíc nějaký zánět..dostala jsem čípky MACMIROR COMPLEX 500…zavádět jednu tabletu na noc…
Monitor taky nic moc. při prvním monitoru se mi udělalo mdlo, nevydržím dlouho ležet na zádech…naštěstí tam byl se mnou manžel. musela jsem si pak sednou a monitor se dodělával v sedě..malá sice sebou šila, ale ne tak aby jim to stačilo, nějaká slabá kontrakce tam byla také,..točili mi ho 3×…2× dole a jednou nahoře na oddělení..nelíbylo se mu tvrdnutí břicha..ten hořejší monitor se už Primáři docela líbil tak mě nechal odejít domů…před tím mě staršil, že si mě tam nechají a budou 3x denně křivku natáčet dokud nebude OK..TAk jsem před tím třetím monitorem, jak mi poradila sestřička vypila Colu a lítala po schodech nahoru a dolů, aby se malá probrala…jako nascvál stávkovala…taky mě udělli UTZ kontrolu průtoků, to bylo naštětsí Ok…
další kontrola za týden..snad se povede Monitor na poprvé..Byli jsme tam od ráno od 8 přesně do 12 hod..
Jo a streptokok jak jsme předpokládala je pozitivní..
23. zář 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - hlášení - nej...dárek dnes k narozeninám - poradna ok, monitor fyziologický, suprová mladá doktorka - vyšetřila (nález teda od pondělí stejný), udělala důkladný uzv, takže odhad váhy medvíděte cca 2700g, zatím se to k porodu chystá pomalu, ale momentálně nic nehrozí, výsledky krve v pořádku, nic nenaznačuje preeklampsii, tlak sice na monitoru jsem měla 158/87, ale koukla na domácí (ráno 122/78), jen se zasmála, napsala k tomu syndrom bílýho pláště a objednala mě na kontrolu příští pátek...takže žádná hospitalizace a zatím ani indukce, tak mi spadnul šutrák ze srdce a hned je mi mnohem líp :dizzy_face:
23. zář 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@adenka84 - teda to kontrola nic moc, co?:confounded:. U nás naštěstí v pohodě - monitor ok, stačilo těch dvacet minut, naštěstí nenatáčejí vleže, ale vsedě na křesle, medvídě včera celý den skoro bez pohybů, se šetřil na dnešek na monitor, kdy se na ty sondy solidně rozčiloval, lítal tepovkou standard kolem těch 140-150, při řádění až na 180 a MUDra byla spokojená, tak ok...kontrakce nic moc, pořád jen do těch 30 max...a jen maličký kopečky sem tam...ale dvě paní, co natáčely se mnou, měly ty hodnoty hooodně podobný:grinning:. A teda byla jsem tam od osmi od rána až do jedenácti i když bylo vše v pořádku - nebyli doktoři, ambulující odvolali zrovna v době, kdy jsem byla na řadě, takže jsem asi 20minut čekala v ordinaci, pak další hodinu ještě v čekárně, než byla zas k dispozici (měli na sálech akutně sekci "navíc", tak musela jít rodit)...
23. zář 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete gratulace k narozeninám i k pěkným výsledkům :slight_smile:
@adenka84 aspoň že tě pustili domů a máš na týden pokoj :wink:

Doufám že malej bude v út aktivní...myslím že to bude pěknej stydlín :grinning: doma se mrská o 106 a když na něho sahá někdo cizí tak se ani nehne...Dacan jeden malej :grinning:
23. zář 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak to ti závidím, samozhřejmě v dobrém...já opět nevím kolika malá váží..i když mě slíbil, že mě to při kontrole průtoků změří nakonec jsme na to zapoměli oba dva..mě se jen v halvě honilo jedno..ať je to dobrý a můžu jít domů...
no jsme zvědavá na příští pátek..začínají to být nervy...
23. zář 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach no tak to naše malá dělá také..doma řádí, a tam u nich nic..šťouhali do ní..s břichem dělali psí kusy a prostě nic...jak to sundali a já šla na UTZ tak sebou mrskal..jak naschvál..říkal Mudr. že ty děti zlobí už když jsou v bříšku... :slight_smile:
23. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vercach - mě takhle zlobil Lukáš na prvním monitoru, taky jsem hned po prvním monitoru s ním byla hospitalizovaná přes noc a na zátěžáku + průtoky,...protože ho nebyli prostě schopní nijak vyprovokovat k akci...medvídě se teda překonává - asi jak já jsem tam vynervovaná (právě ze zkušeností s Lukášem), tak mu tam proudí adrenalin,...a mrská sebou slušně:grinning:
23. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - já právě chtěla řešit, aby mi udělali uzv a ona se k tomu nakonec hnala sama, tak jsem byla ráda...i to proměření udělala, odhad 5.9. byl na pohotovosti ca 2300g, teď po těch ca dvou a půl týdnech teda 2700g, takže to odpovídá tomu, že by ty děti měly přibírat teď ke konci cca 150-250g týdně, tak se vlezeme, sice při té spodní hranici, ale zas lepší, než aby měl přes čtyři kila že :sunglasses:
23. zář 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jasně určitě je lepší, když jsou drobnější než když jsou mackové..lépe se porodí, tedy vetšinou lépe..a tu váhu rychle doženou..
23. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach jestli máš pozivitního streptokoka, tak by jsi měla do porodky po prasknutí vody jet co nejdříve (aby Ti stihli před porodem dát kapačku), jinak stačí do cca dvou hodin .. :wink:
23. zář 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 krásný bříško, kolébka i kočárek :grinning:
23. zář 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam díky za info :slight_smile:
streptokoka se dozvím v út na kontrole...no doufám že bude negativní :slight_smile:
23. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka mě se chystá umýt okna mamča v celém baráku až budu v porodce, ale říkala jsem jí, že si je klidně umyju sama až před Vánocema ... tak uvidím, jak to dopadne :sweat_smile:
23. zář 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - no ono to rození spíš záleží na velikosti hlavičky, ale ti drobínci jsou takový "roztomilejší" :dizzy_face:. Lukáš byl taky těsně nad tři kila - měl 3150g, takže asi holt máme "nakombinováno" na menší děti:grinning:
23. zář 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam tak mě právě dneska mamča všechny okna umyla :grinning:

@petapete všechno nejlepší a blahpořeju k super výsledkům :wink:

@adenka84 teda tys to měla adrenalin, ale na toho císaře se radši zeptej, abys pak u porodu neměla nějaký problém
23. zář 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete všechno nejlepší k narozeninám :wink: a gratulace k super výsledkům :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Maty měl 3170g, ale taky měl větší hlavu, teď dle UTZ je Štěpka taky podle stehenní kosti a bříška "menší", ale podle hlavičky zas větší :grinning: to bude zase tlačeníčko :grinning: :grinning:
23. zář 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky mi bylo řečeno, že poslední měsíc děti přibírají cca 200g za týden, my měli odhad ve 36tt 2500g, takže mi řekli, že když budu rodit na termín bude mít cca 3300g ..
23. zář 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam - Lukáš byl taky hlavounek:grinning:. A medvídě už na měření v 34.tt odpovídalo hlavou na velikost hlavy v 37.tt, takže nepočítám, že by to bylo jinak než u Lukáše...ale je fakt, že Lukáš vyletěl krásně, sice s nástřihem, ale rychle, i hlavička šla v pohodě během snad dvou kontrakcí a na tři zatlačení (celý tlačení trvalo slabých deset minutek, takže pohoda:slight_smile:), takže zřejmě tam prostoru je dostatek, tak uvidíme, jak to půjde tentokrát...
23. zář 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 tak to je mamka moooooc hodná :wink: teda naše okna už by to taky potřebovala, ale ... mamka se nabídla sama, ale budu radši, když mi třeba něco dobrého uvaří až se budem vracet z porodky :slight_smile:
23. zář 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam - Lukáš měl těch 3150g vlastně 10dnů před termínem, jak byl vyvolávaný, teď si myslím, že bude malinko drobnější možná i díky té těhu-cukrovkové dietce:grinning:. Ale tak on taky může mít teď už ty tři kila a pořád by to bylo v toleranci odhadu, ale nepočítám, že by do termínu porodu měl vyrůst na víc než těch "průměrných" tři a půl kila :dizzy_face:
23. zář 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek