• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
holky uz jste slyseli o tom napoji na vyvolani porodu??vetsinou holky co to vypili do 9 hodin porodili
26. zář 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 a co v něm má být? O něčem jsme slyšeli :grinning:
26. zář 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
26. zář 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 od vypiti vetsinou do 9 hodin nastanou porodni bolesti :grinning:
26. zář 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele ja bych do toho sla jen manzel mi nadava ze jsem uplne blba a tchyne ze pry mi ten olej jen tak nepordaji ale je v lekarne dostupny za 60kc :grinning: a do toho koktejlu je male mnozstvi dulezity je tam ten alkohol ten to vicemene hlavne spousti a nektere holky nepotrebovali ani klystyr olje napomohl k vycisteni jako hloda to ve me kdyz vim ze me chteji poslat na vyvolavacku a holky si to na jedne diskuzi chvali
26. zář 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mimino ma pry 3200g. Prej bychom mohli Hamiltona, tak rikam ani napad a prej, ze tedy ne, ze priste..tak rikam ani nahodou, dekuju nechci! A doktor pry, ze no, ale jsme v terminu a... Tak rikam, ze jsme sice v terminu, ale v tom vasem a ja ze mam do 18.10.jeste cas (pocali jsme 18.1.). Tak jdu jeste pristi tyden a pak uz k apolinari. Ale myslim, ze jeste tak 14dni a bude to.
26. zář 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak o tomhle jsem slyšela, ale funguje to prý jen když už jsi na porod připravená
na kámošku to aspoň tak působilo
26. zář 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - já o něm slyšela, ale teda musím říct, že bych asi neměla odvahu do toho jít, moc se mi to nelíbí:grinning:
26. zář 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@petapete tak to nevim myslim si ze ve 40tt je uz dost nacase :grinning: kazdopadne muj manzel neni zastancem pry ho mam nechat az vyleze sam on kdyby moh by me nechal prenaset jak slona :grinning:
26. zář 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kajulka001 - jejda copak to je za nápoj?? Víš o tom něco víc??
@radus78 - nohy mám taky jako báně :rolling_eyes: Už ani nevím jak vypadají, když nejsou nateklé...
@jimisek - Holčičce také přeji 2x vše nej :slight_smile: Já mám narozky 30.8 a svátek 31.8, takže vím jak na tom je :grinning:

Holky ten konec už je tak dlouhej, mě už to nebaví :unamused: , něco dělám - jsem unavená, nic nedělám a nudím se, už nevím co by :grinning:
Přemýšleli jste o tom jestli si v porodnici budete nechávat mimčo přes noc u sebe?? Vím, že to zní asi sobecky, ale já uvažuji nad tím, že malou nechám sestřičkám, všichni mi to radí, prý je to poslední možnost se normálně vyspat a bez břicha!!! :grinning: :grinning: Třeba pak ale změním názor a budu jí chtít mít u sebe :confused:
26. zář 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavlina88 mel by to byt napoj na vyvolani porodu recept mi poslala holcina co ho vypila vecer a do rana zacla rodit je to z nejake tehotenske knizky koukala jsem na diskuzi kde si o tom psali holciny a vetsina z nich po vypiti do 9 hodin porodili muj manzel mi rekl ze jsem blba ale myslim si ze to neni nic spatnyho trocha oleje ktery te maximalne protahne :grinning: merunkovy dzus plny vitaminu :grinning: a panacek alkoholu mimcu neublizi nevim no laka me to i kdyz doma to mam zakazane :grinning:
26. zář 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak malyho jsem rodila v Brne narodil se v pul paty odpoledne tak se me sestricka ptala zda ho chci v noci na pokoji byli jsme tam na pokoji 3 co jsme porodili ve stejnou dobu a vsechny jsme rekli ze prvni noc ne ze se vyspime ale samo jsme nespali ani jedna a nemohli se dockat rana :grinning: az nam je prinesou a jinak celou dobu potom uz byl malym u me aspon tam to tak bylo a ted budu rodit v Krumlove a tak to je myslim stejne
26. zář 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jj o tom nápoji jsem četla tady na koni a říkala mi o něm kamarádka, i by mi ho umíchala...já pořád nevím no. Na jednu stranu se mi do něj nechce.
26. zář 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - no já bych klidně jak slon byla a čekala až to přijde samo...jenže mě nenechají v porodnici:grinning:

@pavlina88 - já teda pokud to půjde a pokud nebudu z porodu moc zlikvidovaná, tak o "odevzdání" mimina sestřičkám na noc ani neuvažuju...u Lukáše jsem ho první noc neměla, musel být v inkubátoru na vzpamatování se po těžkým porodu a já jen celou noc ležela, čučela a čekala, kdy mi ho přivezou na přiložení, abych ho aspoň oňuchňala, pomazlila a potulila a stejně nespala vůbec...víc jsem se vyspala, když jsem ho pak měla u sebe, ono ty mimča dost spí a stejně ti tam průběžně křičí ty cizí děti, takže se stejně moc nevyspíš...já teda po prvním porodu byla děsně naspeedovaná fakt celou dobu v porodnici a vůbec jsem neměla potřebu spánku, takže bych tam raději to mimčo měla u sebe...
26. zář 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no jak rikam ja bych do toho sla hned ale manzel nechce leda potaji coz by mi nedelalo zas takovy problem ted ma cely tyden odpoledni dam si sklenicku nez dojede a do rana zacnu rodit treba :grinning:
26. zář 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak tema sex kdyz jsem se ted snazili o druhy tak mi manzel ke konci zacal stavkovat ze to chci az mc casto :grinning: a kdyz jsem byla uz tehotna musel zase on me prekecavat nerikam ze sex neni ale ne tak casto jako byval a ted v posledni dobe ani neni nijak cas manzel vetsinou dojde kdyz uz spim a kdyz me zacne budit jsem protivna a to ho prejde chut vcera jsem cekala i jsem chtela ale zas dosel pozde a ja usla
26. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš o sexu mi nemluvte, hrozně mě prudí, že je pro mě schůdná jedna jediná poloha a to je trochu nuda :grinning: ale je to to nejmenší co můžu pro porod udělat, tak proč ne no.
26. zář 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
je fakt ze na zacatku tehu jsem to mela zakazany a pak jsem nemela ani moc chut a ted kdyz bych chtela tak neni doma dojde pozde a to jsem vystavena a spim a asi to taky bude tim ze o druhy jsme se snazili pul roku a dost pilne jak rikam musela jsem manzela premlouvat a ted musi kolikrat on me a stejne je zajimavy ze kdyz jsme se snazili pomalu kazdy druhy den nic pak jeden mesic asi jen 3 a bum byla jsem v tom
26. zář 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jj to mi povídej, mě dr. řekla kdy mám ovulaci, byla jsem po laparce na endometriozu, tak jsme "makali" snad denně a když to vycházelo nejpříhodnějc, tak manžel zrovna onemocněl a bylo prd a stejně to vyšlo :grinning:
26. zář 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana rika se nemyselt na to a neprehanet kazda snazilka si ted rekne jo vam se to rika ale je to fakt ten posledni mesic co jsme tomu moc nedali a ja se na to neupinala mela naplanovanou zumbu a nevim co vsechno jsem otehotnela myslenky jsem mela jinde a to si myslim hodne pomohlo
26. zář 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - hele, tohle je snad "zakletý", my máme obě děti jako "zlatý šťouchy" - u Lukáše jeden jediný sex za celý měsíc (nebyla příhodná konstelace, buď jsem byla KO já nebo M., fakt to vyšlo jen na jedno milování za celý cyklus:grinning:, u medvíděte jsme byli aktivnější - v tom měsíci celkem třikrát...přitom měsíce kolem snažení fakt víceméně klasická pravidelnost min. třikrát týdně a NIC:grinning:
26. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - přesně - já začala hubnout, zumbu jsem absolvovala přesně jednou jedinkrát než jsem našla // na testu:grinning:. A u obou snažení to byl poslední měsíc před tím, než bychom šli na spermiogram a hormonální profil,...prostě poslední pokus s tím, že už jsem se soustředila spíš na ty postupy, co nás budou čekat a vzala to jako fakt, že takhle to asi nepůjde a budeme muset na další vyšetření,...a bum ho - v obou případech to vyšlo:grinning:
26. zář 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám nakonec obě děti vyšly napoprvé, vůbec si neumím představit, snažit se několik měsíců nebo let
26. zář 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete je to hodne o psychice ast si kazdy rika co chce ale hraje v tom velkou roli samozrejme jsou pary kde to proste jinak nez bez pomoci nejde :unamused:
26. zář 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na té zumbě asi něco bude, my se snažili skoro 3 roky, pak jsem to vzdala, koupila psa, začala chodit 3x týdně na zumbu a asi po měsíci a půl jsem taky zjistila že jsem těhu :slight_smile:
26. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se snazili pul roku a tech prvnich 5 mesicu mi docela slusne hrabalo da se rict ze jsem prestala zit uz jsem nepila alkohol vsechno si hlidala no hruza
26. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 u nás v porodnici to chodí tak, že první noc tě nechají vyspat bez miminka..tedy pokud si vyloženě přeješ mít miminkjo hned u sebe tak ti ho nechají..jinak ne..a od druhého dne už ho máš stále u sebe..tedy pokud není nějaký jiný problém...navíc si nedokážu představit, že budu bez ní..já ji budu chtít mát určitě hned u sebe..bez tak určitě nebudu spát tak nebo tak..
26. zář 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zumbu nestihla ale strasne jsem se na ni tesila ale par dni pred nez jsem na ni mela jit mi vysel pozitivni test a jelikoz je to skakavy cviceni odvahu jsem nemela tam jit
26. zář 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@vrana tak to vám holky závidím..takhle rychle otěhotnět... já otěhotněla po č letech...až na 4 pokus IVf...a to jsme před tím ještě zkoušeli 3. inseminaci..no doufám, že druhé dítko přijde samo a hlavně brzy..
26. zář 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - my Lukáše na potřetí (ale se stimulací, protože mi po vysazení HA vůbec nenaskočila ovulace, tak jsem měla tři měsíce stimulku a ten poslední cyklus vyšel) a teď u medvíděte to bylo ještě horší - v srpnu 2009 jsem byla na operaci s myomem, předtím hormonální navození umělýho přechodu, prý do tří měsíců po poslední injekci (ta byla začátkem července 09) naskočení cyklu zpět...povídali, že mu hráli, já do ledna ani nemenstruovala...od ledna jsme se mohli začít snažit, ale já bez ovulace až do září loňskýho roku:confounded:. Pak teda se stimulkou opět - ovulka naskočila, hned první cykly dvě čárky, ale mikropotraty a vyšlo to až v lednu...Takže vlastně dýl než rok, než jsme se mohli vůbec smysluplně snažit...pro mě je tímhle naprosto jasný, že HA už v životě do těla nedám, protože mi tohle svinstvo totálně rozhazuje moje fungování...

@kajulka001 - to jsme na tom se zumbou byly víceméně stejně, já ji teda jednou stihla a moc mě bavila....jenže ve čtvrtek byla první lekce a v neděli pozitivní testík, takže jsem doskákala:grinning:
26. zář 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek