• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@lipetra velká gratulace :slight_smile:
12. říj 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Jeee to je nahoda, taky velka gratulace.
12. říj 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa je to drobek, ale ma se cile k svetu
12. říj 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra pojď za námi do uzavřené skupiny :wink:
12. říj 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach ok a jak?
12. říj 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra Někde pár stránek vzadu bude link nebo napiš zakladatelce do IP - adenka84
12. říj 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Jsem tam
12. říj 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem zpatky. malá se narodila 5.10. v 14:30 císařským řezem a měla 3050g a 48cm a má se čile k světu :wink:
13. říj 2011 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pettulka máme uzavřenou skupinu, tak pojď za námi :wink: , jak píše ilonne, o pár stránek vzada bude link a nebo napiš adence84. Jinak malá je krásná :slight_smile: :slight_smile:
13. říj 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pettulka gratulace a přání zdravíčka
13. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mohla bych se k vám taky ještě přidat? O koníkovi jsem se dozvěděla teprve nedávno.... 1. 10. 2011 se nám narodila holčička Alenka :dizzy_face:
18. říj 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabicka7 ahoj, určitě můžeš, ale musíš napsat do IP adenka84 aby tě přidala do uzavřené skupiny, teď je ale v porodnici, tak to možná bude dýl trvat.
19. říj 2011 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak malá Nikolka spatřila světlo tohoto světa 20.10.2011 ve 22.21 s mírami 3550g a 50cm.Přišla na svět císařským řezem po dlouhých bolestech 17,5 hodiny.Já jsem se neotevírala a malá nesestupovala dolů,měla šňůru kolem bříška.Je to naše ZLATÍČKO a je celá po tatínkovi!!!
28. říj 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr moc gratuluju k holčičce, přeji hodně štěstíčka a zdraví. Pojď za náma do uzavřené skupiny :wink:
28. říj 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
31. říj 2011 v 17:18 • lipetra
Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.
7. lis 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra Tak to je celkem vtipný, nám totiž dr. říkala v porodnici, že spát zásadně a jen na zádech, na boku pouze když máme jistotu, že se nepřetočí na bříško, tzn. s nějakou zarážkou a na břiše vůbec kvůli SIDS. Tak si pak vyber.

Určitě bych to zkoušela ho polohovat, to se snad ještě naučí.
7. lis 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Urcite se to nauci, jeden den polohoval hodinku a pak drzel pekne hlavicku rovne, ale nebudu to lamat pres koleno. Na brisku spat nema a na zadech nam rikali jen pod dohledem, ze se maji stridat boky. A tak to bylo i v porodnici. Alespon u Apo to tak funguje.
10. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra ja uz taky nevim, jak ho davat, v porodnici davali deti na bok na stridacku, kvuli ublinknuti, ted jsem zase nekde cetla, ze by se deti mely davat spat jen na zada, ze pry zdrave miminko, i kdyz si ublinkne, tak se samo od sebe tim nezadusi a pry kdyz je na boku, tak hrozi, ze se pretoci samo na brisko a pak si vyber... ja davam zatim na bok, ale ne, ze by byl uplne na boku, ale je to neco mezi a stridame strany
11. lis 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@spaghi já malou nechávám spát na zádech, jen ji vždy otočím hlavičku na stranu...na boku jsem ji nechávala spát jen v porodnici..teď už je živější, takže ji mám raději na zádech...aby se mi nepřetočila na bříško..
14. lis 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra @vrana @spaghi @adenka84
V porodnici jsme dávali na bok, o riziku přetočení na bříško nikdo nic neříkal. A v nemocnici na dětské klinice nás vyloženě "tlačili" do polohy na bříšku, a to i na spaní :wink: Že mají monitory dechu a tak by se nemělo nic stát. Monitor dechu mám i doma, ale nechávám Honzíka hlavně na zádech. Na boku ani na bříšku to nemá moc rád. Na bříško dáváme jen na chvilku přes den, aby si vytlačil prdíky a naučil se držet hlavičku.
15. lis 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, kamaradce v porodnici rekli, ze mimi na zadech a v trochu podlozena madrace, aby byl sklon cca 16 stupnu, ze to zmensuje riziko SIDS, rekli ji to v Brne v porodnici pro predcasne narozene miminka.
22. pro 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! byla jsem tu, no, přesně před rokem!! bylo mi tak blbě že jsem tu na to úplně zapoměla :unamused: ..
Všem vám moc gratulujuk dětičkám, doufám, že jste zdravé, neměly žádné komplikace a užíváte si miminka... :slight_smile:.. u mě to ze začátku nevypadalo moc vábně, ale nakonec to vše dobře dopadlo a narodil se nám klučík, pomalu 4kg... bomba kluk.. :sunglasses:
19. bře 2012 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodila jste některá 23.???
19. bře 2012 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 ahoj, musim se trochu smát, měla jsem trochu času se tady rozhlídnout, jak jste dopadly když už jsem měla pak myšlenky jinde, ale ty pocházíš z Lužin??? já tam vyrostla, chodila jsem do Brdičkovky.. třeba se budeme znát... a taky jsme rodili v motole :slight_smile:
19. bře 2012 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a říjňátka:slight_smile: co takhle oživit tuhle diskuzi?kdo se přidá....
12. kvě 2012 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@houslicky premistily jsme se do uzavrene diskuze, pokud se do ni chces pridat, pisni adence
13. kvě 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
to polohování na bok má význam hlavně pro správné formování hlavičky, když bude dítě ležet jen na zádech, tak bude mít sploštělé záhlaví, já jsem Aguli dávala na boky na střídačku i na na noc
16. kvě 2013 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek