• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
12. únor 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Moc gratuluju, to u vás musí být radost obrovská! Ko dopadne určitě dobře, držím pěsti
12. únor 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen děkuji moc...i též já tobě gratuluji k druhému miminku
12. únor 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek
děkuju za milé přivítání :slight_smile:
12. únor 2011 ve 22:10  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojka, jestli můžu, ráda bych se k vám přidala i já. Termín porodu zatím nemám, ale podle doktorky jsem asi v 6.týdnu, tak by to mohlo padnout na začátek října :slight_smile:. Teď v týdnu jdu na kontrolu, tak snad budu vědět něco víc.
12. únor 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi ono mě to ani k fotce nepusti, prostě když kliknu na nahrát fotoportrét, tak mě to hned vyhodí nebo se to kousne
13. únor 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jééé tak to jsi šikula, že už jsi na sociálce byla. O tom, že se to dá převést na manžela jsem taky slyšela, ale že to jde jen takhle na jeden den, tak to jsem nevěděla. To ti řekli přímo na sociálce, že to stačí jen na jeden den? Jsem myslela, že musí být na mateřský jakoby nějakou dobu, třeba 3 měsíce, ale že to jde jen na den, tak to je rozhodně lepší :slight_smile:. Tak díky moc za info! :wink:
13. únor 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ohenavoda nemáš vůbec zač, vždyť teď jsme, holky, na jedný lodi!! :slight_smile: :wink: :wink: :wink:
13. únor 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek jj primo na socialce mi to rekli my to tak u druhyho udelame pokud nesplnim podminky mela jsem strach ze me ted prevedou na tu 4 letou a bude mi chodit jen 3800 nastesti mi ted dosly penize dobre a na socialce me ujistili ze me nepresunuly
13. únor 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak to jsi mě fakt moc potěšila, že to jde takhle jednoduše, já totiž na tu 4-letou taky nechci ani náhodou, ono to pak je docela znát jestli 3 800,- nebo 7 600,-. Už takhle budem bez porodnýho a ještě tohle. Hlavně, že si oni nahoře hrnou do svých kapes. Zřejmě chtějí snížit porodnost či co, nebo zase podporovat to, že se mladí nebudou brát dřív než se jim narodí dítě a to ještě musí být sociálně slabí. Fakt úžasný. Ale tobě ještě jednou moc děkuju, pořád se mi to honilo hlavou, jak to jen udělám. :slight_smile:
13. únor 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek A jaký používáš prohlížeč? Máš nainstalovaný aktualizace? To pak může občas zlobit...
13. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám, že se to tu pěkně rozjelo :slight_smile: Holky s tou tříletou to ale není automaticky, pokud jste stále ve stavu zaměstnaných, ale na rodičovské dovolené, tak si i tak můžete zvolit tříletou a není automaticky čtyřletá. V jiné diskuzi co chodím teď hodně maminek rodilo druhé dítko a žádná z nich nemá povinně čtyřletou :fearful:
13. únor 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já budu v pondělí pro jistotu ještě ráno testovat (týden po prvním testu) a pak zavolám k doktorce, aby mě nějak objednala. Zatím si těhotně paradoxně skoro nepřijdu, až na občasné bolesti v podbřišku, nebo spíš tahání.
13. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi explorer a aktualizuje se sam. Ale díky za radu, zrovna jsem to říkala manželovi, tak na to pak ještě jukne. :slight_smile:
13. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek jo no jako se 3800 je to mazec a to porodny taky nastve ale co nic s tim neudelame ja tady u nas od obce dostanu pri narozeni ditete 5000kc a pak v 1 roce ditete dalsich 5000kc
13. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jj, to máš pravdu, že když jsi ještě ve stavu zamestaných, tedy máš ještě zaměstnavatele, tak by to tak mělo s tou tříletou být, ale já mám spíš problém, že nevím, jestli se firma zruší nebo ne, protože když jsem se tam byla ozvat a to jsem ještě nevěděla, že jsem těhu., tak mi šéf řekl. že bude zřejmě končit, tak nevím, jaká bude situace do května, kdy mi má skončit současná mateřská. Tak jsem pro jistotu chtěla vědět i další varianty na tříletou. :slight_smile:
Ale taky jak říkáš si těhotně zatím nepřijdu. Blbě mi není vůůůbec, jen mě bolí prsa. Tohle jsem měla u syna, bylo mi dobře, ale u dcery mě bylo jako když se vzbudím po nějakým tahu kdy jsem vypila alespon dva litry vína :grinning: , takovej žaludek na vodě a dokud jsem se nenajedla, tak mi bylo blivno. :slight_smile:
13. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ja kdyz byla na socialce tak mi to rekla takhle a pak mi rekla at dojdu treba v lete a domluvime se co a jak ja zamestnana ted nikde nejsu a tak by me asi na tu 4 letou suply a to ja nechci tak to udelame takhle pres manzu
13. únor 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jj, máš pravdu, s porodným nic nenaděláme, na to jsme malí pání....ale co, odměna pro nás bude zdravé dítě, to je k nezaplacení. A to, že vám obce dává tyhle peníze, tak to je moc pěkný, toho si fakt važ, protože u nás nic takovýho není a moc ti to přeju. Alespoň že někde mladý podporujou.
13. únor 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo když zaměstnání není tak to s tou čtyřletou tak bohužel bude :frowning2: Já bych byla pro aby ji zrušili a byl by klid, oni by neměli kecy, že je to luxus být 4 roky doma (kdo jim o to stojí za 3800 že?)

@kajulka001 máš recht, když to takhle jde udělat, tak hurá do toho. Taky bych toho využila :slight_smile:

Holky už si to s Kájou moc nepamatuju, ale znáte to, že když se třeba rychlejc nebo blbě zvednete, že vás jakoby zabolí na jedné straně jako že u vaječníků nebo jak to popsat, tak jako když se nějak blbě natáhne sval nebo jak to popsat? Je to docela nepříjemná bolest. Mně se to tedy zpravidla stává na levé straně právě když rychle nebo neopatrně vstanu. Doufám že bude všechno v pořádku, už abych to měla potvrzené od dr. Je to hrůza jak se pak člověk od začátku strachuje, už vlastně pořád
13. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Mě bolí břicho skoro permanentně - myslím, že přesně vím, o čem mluvíš... taky doufám, že je to normální a že všechno bude ok :slight_smile:
13. únor 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já to nechápu, proč mi to tu nezobrazí v profilu, že už mám jedno dítě, přitom to tam uložený je. Co je to zase za kraviny? :pensive:
13. únor 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha háááá, už to mám!
13. únor 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jooo tak to říkáš s tím prudkým vstáváním a píchnutím uplně přesně, taky to tak mám, jako když mi v tu chvíli něco do toho vaječníku-nebo prostě v tom místě, píchne jehlou. Jinak do tedka jsem měla pocit, že jsem i jakoby nafouklá, až teď bych řekla, že to docela ustalo.
13. únor 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi jj, neboj, je to normální, břicho bolí jak před ms a člověk má pocit nafouknutýho břicha.
13. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,tak se nám to tu rozrůstá.Mám radost všem gratuluji. :wink: S tou mateřskou,tak mě se asi bohužel bude týkat ta 4-letá.Nemám zaměstnavatele malýmu jsou 3 v květnu a pak musím asi na pracák.Musím to pozjistit.Bude to bída,ale na mimi se moc těšíme.Jinak mě vůbec nic není,jen mě taky při rychlém vstávání zabolí podbřišek.A mám zácpu :wink:
13. únor 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě si zjistěte, jestli by neprošlo to, když jste těhotné (to vás totiž vyhodit nemůže) jít na nemocenskou, ale jde o to, abyste na ní nebyly moc dlouho a měly i tak nárok na tříletou. Ale to by vám taky měli poradit na socce.
13. únor 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:
Dneska jsem si testikem potvrdila, ze snad budu patrit mezi vas :slight_smile: Je to pro nas docela sok, v kvetnu jsem se chtela vratit do prace - mame doma temer dvouletyho lumpa a rodicak mam na dva roky. No, a ted toto. Asi priroda vi, co dela, puvodne jsme druhe ditko neplanovali, ale stalo se :grinning:
Zatim vystupuju pod novym nickem, pod puvodnim se prihlasim, az budu mit potvrzeno od doktorky, ze je vse ok. Nechci, aby o mimcu okoli vedelo driv. Mozna sem totiz z naseho puvodniho terminu nebudu patrit sama :grinning:

Koukam, ze resite druhy rodicak. Zjistovala jsem to a pokud mate zamestnavatele, tak pokud jste meli na vyber ted, budete mit i nadale. A ani nemusite do prace nastoupit, muzete jit rovnou na nemocenskou. To bude muj pripad, prvni tehotenstvi bylo rizikovy, takze nepochybuju, ze i ted me nechaji doma.
13. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek to jo kazda kacka dobra
@vrana jasne ze toho vyuziju :slight_smile:
13. únor 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek
Holky s tím pícháním v břiše to mám taky a vzpomínám si že v minulých dvou těhu to taky tak bylo.
Myslím že se natahujou ty vazy co držej dělohu - protože ta teď je docela asi aktivní a myslím že už se začala zvětšovat a těžknout :slight_smile:
13. únor 2011 ve 21:59  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ohenavoda jj, to máš asi naprostou pravdu

Holky, je z vás nekterý špatně nebo tak? Nebo je vám dobře a nemáte žádné ranní nevolnosti? Já žadný nemám, tak by mě zajímalo jak jste na tom vy. :wink:
14. únor 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek