• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Dobré ráno, tak jsem dnes zase testovala a čárka je bez debat silnější, nepatrně, ale je. Volala jsem k doktorce, sestra mě chtěla objednat už teď na středu, ale poprosila jsem ji až na příští týden, to už by mohlo být vidět srdíčko, tak snad to tak bude. Jdu tedy 24.2.

@gabisek mně taky nic není, kromě toho že nemám chuť na čokoládu, ha ha a občasného tlaku v břiše nebo píchnutí nalevo, jak jsem psala výš. Jinak fakt nic, ale obávám se, že je brzy, že to ještě přijde..
14. únor 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ani se ti nedivim, že chceš jít radši o týden dýl, člověk si říká, že toho bude víc vidět a hl. srdíčko. Taky si říkám, že to nechutenství třeba ještě přijde, ale přeci většinou končí kolem 12tt. a pak je zase dobře a když nám není špatně ani doteďka, tak to třeba ani nemusíme mít. Jak jsem už tady psala, tohle jsem měla to samé u syna a u dcery mi špatně bylo, tak si říkám, že jestli to nebude zase kluk a u tebe by vaše Karolínka mohla mít brášku :slight_smile:. Ikdyž je jasný, že to jsou jen moje odhady. :wink:
14. únor 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky, nechci nic zakřiknout, ale asi budu patřit mezi Vás.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: O druhé mimi jsme se snažili 9 měsíců, poslední 4 měsíce mě dopovali hormonama až nakonec zjistili, že mám protilátky vůči mm spermiím, tak nasadili prednison, začala jsem chodit na lymfatické mašáže a bum hned na popré se objěvili // :grinning: Jsem šťastná jak blecha. Těhu test jsem si dělala až 6tý den po vynechání menstruace, páč jsem se nechtěla zase zklamat a ejhle dvě mega tučné tlustice... :grinning: Na gyndu jdu až v pondělí, to nevydržím, ale mají plno, tak mi nic jiného nezbývá a beru stále prednison a 4 utrogestany denně do 12. týdne.
Co se týče toho rodičáku, tak mě se to taky týká, tak jsem si to trošku zjišťovala, ale po přečtení milionu článků a diskusí už v tom mám zmatek a musím zkočit na socku pro přesné info, ale dle toho co jsem pochopila je to tak, že když jste s prvním dítětem na rodičáku a jste těhulky, tak čekáte do konce toho rodičáku, pak nastoupíte rovnou na nemocenskou a pak 6-8 týdnů před porodem na mateřskou a následně na rodičák s možností výběru při smlouvě na dobu neurčitou. Máte dokonce nárok na proplacení dovolené za rok 2011 v případě odpracovaných 60ti dní do kterých se počítá i mateřská, pokud budete v nepřítomnosti víc jak 100 dní pak se dovolená krátí v poměru 1/12 po těch 100 dnech a pak za každých neodpracovaných 21 dnů další 1/12. Jelikož budeme na mateřské ještě část roku 2012 máme podle mě nárok na plnou dovolenou ještě v roce 2012 a to po zažádání proplacení nebo nastoupení ihned po mateřské. Zároveň budeme na rodičáku a budeme pobírat dvoje penízky....:o))))
14. únor 2011 v 09:33  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a už asi 4 dny je mi po celý den pěkně šoufl, to vůbec s prvním těhu neznám.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2011 v 09:34  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska tak taky moc vítej a veeeelká gratulace! Zvlášt po té celé procedůře, co jste si prošli! :wink: Že se to nakonec takhle dobře podařilo a jsi už těhotná! Jéééé, tak to jsem zvědavá, jestli když ti je šoufl, tak jestli to pro změnu u vás zase nebude holčička, protože koukám, že máte Adámka a říkáš, že ti taky u něho nic nebylo a teď jo. :wink:
14. únor 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Gabi děkuji a také moc gratuluju, mm by si holčičku moc přál, ale já z praktických důvodů raději chlapečka, ale Adámek chce sestřičku, tak je to asi jasné.... :grinning: Mame malý byt a v jednom pokoji spolu děti budou dokud nedospějou a neodstěhujou se, takže je lepší kdyby byli stejného pohlaví, ale zvládneme to určitě i tak. Oblečení mám schované jak po Adámkovi tak po neteřích a holt bude mít modrý kočárek..... :grinning: :grinning: :grinning: koukám, že už 2 děti máte, to třetí bylo plánované? Já bych jednou chtěla 3 děti, ale to třeba možná až časem podle situace..... :sweat_smile:
14. únor 2011 v 09:47  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska neboj, určitě to zvládnete i v malém bytě, budou na sebe zvyklí, holt každý nemůže bydlet v baráku, my bydlíme taky ve 3+1 a už teď jsou děti spolu v pokojíčku. A taky nás čeká to, že to jednou budem muset nějak řešit a asi to vypadá tak, že skončíme s manželem nakonec v obýváku, aby děti měly pokojíčky. :grinning: :grinning: Třetí plánované bylo, protože prvního syna mám z prvního manželství a teď máme holčičku a to víííš, manžel by ještě jedno svoje, byť s prvním synem mají moc hezký vztah a strašně moc si toho vážím. Svýho tátu má taky rád a vlastně bývalý manžel s mým manž. vycházejí dobře, takže jsem ráda za to, že to takhle mezi náma všema vztahově dobře klape. S tím kočárkem to neřeš, naše Andrejka se taky vozila v tm. modrém a to jsme věděli, že holku mít budem. Líbil se mi od Janéčka tm.modrý a sporťák má hnědo-oranžový a už tenkrát jsem si říkala, že kdybychom měli ještě jedno mimi, tak ty barvy užiju jak na holku, tak i na kluka. Ale řeknu ti, že kdyby mi někdo třeba před 10 lety řekl, že budu mít 3 děti, tak si zaťukám na čelo :grinning: :grinning: a teď mi to přijde naprosto přirozený. :wink:
14. únor 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska gratuluju a vítej mezi námi

@gabisek no já u malé měla naprosto minimální nevolnosti a rozhodně ne už takhle ze začátku, tak uvidíme. Radši bychom holčičku, ale nějak mám pocit že to bude kluk, tak uvidíme. A na nevolnosti bych nesázela, mám kolem sebe hodně holek co zvracelo jak aminy a čekaly kluka :grinning:
14. únor 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám další těhulku,gratuluji!Je nás tu dost co čekáme druhé mimi.Jsem moc zvědavá jak to budu zvládat.Malej nastoupí v září do školky a já v říjnu do porodnice :slight_smile: Jinak mě u prvního těhu vůbec nic nebylo a teď taky ne,jen jsem večer v 8 hrozně unavená.
14. únor 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas Máte už zařízenou školku jo? Vezmou ti malého i když budeš na mateřské? Já se obávám, že u nás to neklapne, ale zkusím to.
14. únor 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana To máš pravdu, že nevolnosti neříkají vše, to mě jen tak napadlo, jak vám bylo u prvního těhu a jak teď. Je fakt, že taky znám holky, co zvracely i u kluka, každá to máme jiný. :wink: Každopádně jsem zvědavá co každá z nás budem mít. A když jsme u těch holek a kluků, necháte si, holky, říct pohlaví nebo to necháte až jako překvápko do porodu? :slight_smile:
@unkas taky to tak budem mít, v září nástup do školky a já v říjnu do porodnice. :slight_smile: Váhali jste jestli ho do tý školky vůbec dáte, když budeš doma? Já trochu jo, ale pak jsem si říkala, že už tu školku, resp. jít mezi děti, bude potřebovat a aby se s náma doma už spíš nenudila. S tou únavou jsi mi docela nahrála, taky jsem někdy naprosto KO a někdy se mi stane, že když dám malou po obědě spát, tak s ní taky vytuhnu jak špalek. :grinning:
14. únor 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Já bych ráda, aby šla malá do školky, ale moc nadějí si nedělám, vzhledem k situacím ve školkách, byl by to zázrak, že by ji vzali od 3 let a ještě když budu doma. Ale co, třeba to zrovna vyjde. Pohlaví bychom rádi zase věděli.
14. únor 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no docela jsi mě tímhle zaskočila, ale máš pravdu, že když mají ve školkách narváno, tak na tohle pak příhlížejí a dotyčný mamince řeknou bouhužel, když jste doma, tak vám dítě nevezmem. Teď si ale říkám, že do školky, kam chci dát já malou, tak tady odtud znám dvě maminy a ty mají taky takhle děti po sobě, jsou na mateřský s druhým dítkem a do školky jejich děti vzali hned na 3 letech, tak doufám, že nám to taky tak klapne. Každopádně až půjdu pro přihlášku, což chci udělat tento týden, tak tam stejně nebudu roztrubovat, že jsem těhotná, je ještě brzo. Tak to snad nějak dopadne. Taky si pohlaví necháme říct.
14. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my byli u zápisu už loni mohla bych ho dát už letos v červnu,ale domluvili jsme se,že na měsíc to nemá cenu.V březnu pudem zas na zápis,ale to je prý jen formalita,prý mi ho vemou.Tady to zas není tak nervaný.Do školky ho dám,před 14 dni tam nastoupil jeho nej kamarád a stýská se mu.Jestli bude druhý jako tenhle,tak budu ráda když se dopoledne trochu prospím.Celé noci probrečel.Pohlaví si asi nenechám říct,u Filípka jsme ho věděli,tak když už je to naposled asi budu chtít překvapení.
14. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No oni mají ve školkách tzv. zkušební dobu, takže moc ani nejde o tu přihlášku ale až pak nastoupí, jsou to většinou 3 měsíce a mohlo by se stát že když to zjistí v té zkušebce tak že ti dítko vrátí domů, zejména v případě, kdy by si na to stěžovala někdo jiný, že by měl větší nárok a místo nedostal, kdežto ty jo. Ale budu nám držet palce, bylo by to prima :slight_smile: Malé by to taky prospělo. I jsem uvažovala, že bych ji dávala aspoň do nějaké soukromé na 2 dny v týdnu, ať si zvyká, kdyby státní nevyšla. Ale uvidíme. V okolí mi přijde že je školek hafo, ale dětí taky no
14. únor 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas a to se chodí i s malýma dětma do školky k zápisu? Já tam byla vloni sama pro přihlášku, když mě každej vybláznil,že jsou návaly do školek, ale ředitelka mi řekla, až jsem v pohodě, že je fakt brzo, ať přijdu až na jaře pro přihlášku a nechala mi tam vyplnit registrační papír, aby jako o nás vědeli, ale že pro samotnou přihlášku až prijdu až letos. No a včera se mě taky ségra ptala, jestli jsem s Andrejkou byla už u zápisu, tak jsem na ni koukala, proč bych tam měla jako chodit s ní a teď to tady taky píšeš, vůbec o ničem nevím, že se chodí na zápis i do školky, jsem myslela, že skočím jen pro tu přihlášku.
14. únor 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana jj, to máš pravdu s tou zkušební dobou, i to, kdyby dítě nebylo na školku ještě vyzrálí, tak se to vlastně po těch 3 měsících ruší. No a je fakt, že kdyby byl nával, tak mají důvod říct mi, že ji vezmou třeba až za rok :unamused:
14. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Třeba to vyjde, zvlášť jestli znáš pár lidí z okolí, kterým takhle děti vzali. Já tady neznám nikoho :frowning2:
14. únor 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no a hlavně bude záležet na tom nábuchu ve školkách a je fakt, že tenhle ročník našich dětí byl docela pořádnej.... :unamused:
14. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu ještě někdo, kdo bude mít první dítě? Asi ne, co? :slight_smile:

@gabisek Blbě mi není, žádný chutě nemám, kdyby mě sem tam nerozbolelo břicho, nijak by se ten "jiný" stav od toho "normálního" nelišil...

@tereska Velká gratulace :slight_smile: A modrej kočárek pro holku je ok, horší by byl růžovej pro kluka... stejně jako holčička v modrý nevypadá tak podivně jako kluk v růžový a v kanýrkách...
14. únor 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky my se pred rokem prestehovali z Brna do Jiznich Cech na vesnicku mame tu barak v Brne je to se skolkama hruza ale tady je to v pohode je tu jedna a protoze se sem zacina stehovat cindal vic lidi tak ji rozsiruji malymu je 2.5 roku a uz ted z jara ho zacnem davat do skolky tady ji mame zadarmo jen za obedy platime a na socilace nam bylo receno ze dite do 3 let muze chodit 5 dnu v mesici do skolky tak ho zacnem pomalu zvykat
14. únor 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek gabi tak to ti můžu jedině pogratulovat k tak skvělým rodinným vztahům a jsem strašně ráda, že čtu, že to opravdu může fungovat, když jsou lidi normální a dohodnou se!!!! :wink: :wink: :wink:
14. únor 2011 v 11:22  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi Já budu mít první dítě... taky jsem si říkala, že jsem tu asi sama :grinning: :grinning: .
14. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mannadela Ha, jupí! Další - doufám že řádně vypytlíkovaná! :sunglasses: - duše!
14. únor 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás je to se školkama pěkně na pytel. Já jsem totiž počítala, že teď v březnu co mi končí mateřská budu muset zpět do práce když nevijde těhu, tak jsem obvolávala všechny školky v okolí a všude mi řekli, že bohužel a že MOŽNÁ od září, tak jsem mu zařídila na podnělí a pátek dětský klub za 800 na měsíc od 8-13 hodin a soukromou školku na út, st, čt za 5000,- bez jídla a taky jen na dopolko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jako mazec, ale bylo to jediné řešení, teď se to ovšem krásně vyřešilo a já ho budu vozit jen to pondělí a pátek aby byl mezi dětmi, které miluje a teď budeme chodit na zápisy a uvidíme jestli nás vezmou, každopádně kdyby nás vzali na úkor některé maminky která jde do práce, tak bych se místa vzdala. Tady u nás vždycky dělají takový tijátr, nikoho nevezmou a pak v srpnu obvolávají že místa mají a že dítka přijmuli, tak uvidíme jak to bude u nás, každopádně na zápisu neříkejte že jste těhu, dělejte že prostě nastupujete do práce, oni si to neověřují a pak uvidíte. ... :wink:
14. únor 2011 v 11:30  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi @mannadela holky na tom vůbec nezáleží jestli čekáte druhé, třetí nebo první mimi, důležité je, aby jsme měli možnost se tu odreagovat a pokecat o přibývajícím tuku a narůstajícím pandírku a hlavně aby byla miminka v pořádku!!! :wink:
14. únor 2011 v 11:32  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak to je dobře, že máš takovou možnost se školkou, to je fakt hezký. A jen ať si malej zvyká, pak půjde radši do školky mezi vrstevníky a ty budeš mit dopol. čas na mimi. :wink:
@tereska moc děkuju, však jsem za to opravdu moc ráda, přeci jenom o problém míň, co si budem nalhávat :slight_smile: Nikdy jsem nechtěla si dělat naschvály a býv.manž. taky, na tom jsme se opravdu shodli. Je fakt, že zrejmě náš průser byl v tom, že já s ním vlastně byla od svých šestnácti, jemu bylo osmnáct a je to hrozně brzo na to, aby ti dva lidi spolu vydrželi navěky, ikdyž znám taky vyjímky. :slight_smile: Když nám bylo před třicítkou, tak jsme oba nějak zjišťovali, že každý chcem něco jiného a jsem ráda za nynějšího manžela, on je i taková moje kamarádka zároveň a to je právě ono, když si s tím člověkem doma máte pořád co říkat a nevyšumí to do ztracena jako to bylo u nás. Pak je nejhorší, když nekteří jedici si navzájem dělají naschvály a ve finále to odnášejí jen a jen děti a oni dělají, že to snad nevidí a jsou zaslepení jenom samy do sebe. Takový děti rodičů lituju, když je tu dítě, měli by se pokusit nějak se dohodnout a každý udělat nějaký ústupek, ne kvůli sobě, ale právě kvůli tomu dítětí, jinak se to na něm veze v psychice.
14. únor 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek gabi přesně tak, nejhůř to odnáší děti, ale rodiče jsou zapšklí a zaslepení a pomstychtivý tak nevidí a neslyší co se děje kolem a bohužel je to ve většině případů co znám..... :cry:
14. únor 2011 v 11:35  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska noo, já právě taky, když to takhle vidím u známých, tak fakt děkuju za to, že nám se tohle teda nestalo. Oni vidí jen ten svuj problém, ale že ty problémy pak dělají svým dětem, protože ty dětský dušičky jsou fakt křehký. Já si jen představím být na místě toho dítěte, tak mi běhá mráz po zádech, to si pak pamatuje celý život. A pak má problémy třeba právě v té školce nebo ve škole. Člověk nikdy neví, co ho v životě potká, ale když se to tak stane, tak předeším myslet na to, že už tu není sám a nejedná jen sám za sebe.
14. únor 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee, tak teď se mi podařilo přidat fotky dětí, ale svoji mi nejde....asi ten počítač ví proč... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ....ale je divný, že do alba mi taky nejde přidávat, to mi dělá jako u mýho fotoportrétu. Včera se na to manžel už nekouknul, protože nebylo moc času, tak dneska odpol. na to jukne, ale mám pocit, že to stejně nepůjde.... :unamused: no, alespoň se ukáže jakej je nebo není šikula :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. únor 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek