• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
To jsme se tu pěkně sešli co čekáme další dítko, to tak často nebývá :grinning: Jak je to u vás s porodnicemi? Taky hrozí že nějaké zavřou? Já jsem zvědavá jak to dopadne v Praze. Musím říct, že mě celá ta situace kolem doktorů už nehorázně sejří. A jestli budou následovat i ostatní složky, tak potěš kočku!
14. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska @jizi Jasňačka, to máš fuk, jestli první nebo druhý dítě :wink: . Ale je fakt, že když čtu ty vaše příspěvky, tak se občas nečapu (jakožto naprosto nezkušená :slight_smile:). Tak si říkám, kéž by tu byl taky někdo, kdo je na tom podobně jak já :grinning: .
14. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska Myslím, že máte přeci jen trochu jiný starosti, když už doma kolem dětí běháte - navíc víte, aspoň částěčně, do čeho jdete :slight_smile: (třeba školku asi ještě dlouho řešit nebudu... :sunglasses:)

14. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi jen neboj, za chvíli se do toho taky dostanete, ani nebudete vědět jak a určitě i samy si začnete pak zjišťovat víc a víc informací. A nemysli si, my taky, však jsme toho už spoustu zapoměli.... :grinning:
14. únor 2011 ve 13:48  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já vubec nevím jak je to v Praze s porodnicemi a i když by mě to asi mělo zajímat, tak prostě zatím nezajímá, porodit musím a někdo mi snad pomůže..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Každopádně hned jak to půjde letím do UPMD v Podolí se nahlásit.... :sweat_smile:
14. únor 2011 ve 13:50  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Podolí by mělo být v pohodě. Zavření hrozí Krči, kde jsem rodila já, protože ji mám skoro za barákem, a Bulovce. Popravdě, jestli se to stane, bude to i pro ty ostatní průser, protože už takhle porodnice nezvládaly a když dvě zavřou, bude to ještě horší. Blbý je, že do Prahy jezdí rodit i ženský z jiných koutů republiky - nemluvím o tom, když je problém, ale i obyčejně. Mají tu známé, přespí u nich, naklušou na registraci ráno a pak když se blíží porod, tak tu prostě bydlej a většinou to štěstí mají. O pár případech už jsem slyšela a vůbec se mi to nelíbí! Pak nemá být překročená kapacita. Takže tak trochu doufám v to, že když ty dvě fakt zavřou, tak prostě takové případy registrovat nebudou. Sice je to možná hnusný, ale copak je spravedlivý, aby se např. kvůli nějaké z Plzně nemohla přihlásit ženská co bydlí naproti Podolí? To není. Něco jiného jsou rizikové porody a pod. Je mi z toho fakt smutno.
14. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana obávám se, že zrovna v tom Podolí přijmou každýho kdo přijde dřív a tuším, že berou jen 12 rodiček na den.... :unamused: tehdy když jsem rodila Adámka tak byli všude stop stavy a posílali rodit pražské rodičky i do porodnic ve středních čechách, mělník, beroun a pod..... :astonished:
14. únor 2011 ve 14:14  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi
@mannadela holky já také čekám své první děťátko...nesjte tu sami... :grinning:
14. únor 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu k vám? vypadá to, že taky čekám říjňátko. zaregistrovala jsem se pod novým nickem, protože zatím nechci, aby to někdo věděl. ale potřebuju to vykřičet do světa. a vy zažíváte stejné štěstí jako já.
tak přeji všem příjemné těhulkování bez problémů a na konci zdravé miminko.
14. únor 2011 ve 14:26  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zpevacko gratuluji,uspala jsem malýho a dala si sním 20 min. :slight_smile: Co se týče doktorů,tak jsem taky naštvaná.Mám vážně nemocného tatínka a na jaře má jít na operaci,tak doufám že tam nějaký schopný doktor zůstane. S tou školkou mě ani nenapadlo,že by mi ho nevzali,tak doufám že to klapne.Jinak já rodila v Benešově a supr,tak zůstanu věrná.Pěkně se nám to tu rozrůstá.
14. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak s porodnicí u nás je to tak, že se od března zavírá, ale svým způsobem mi to je jedno, protože jezdím do vedlejšího města a tam to je v pohodě a tam se porodnice zavírat nebude. Po zkušenostech se zdejším primářem, který je fakt magor a psychouš jsem to vzdala a jezdim už 11 let jinam. No však taky i kvůli němu tu porodnici ruší, protože se k pacientkám chová do slova jak k lundrám, takže nesplnuje počet porodů za rok a tak ženský jezdí rodit raději jinam, než se raději nechávat ponižovat.
@zpevacka vííítej a jsme rádí, že nás přibývá :slight_smile:
14. únor 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že řešíte porodnice. Mělnickou mi snad nezavřou, rodila jsem tam poprvé a rozhodně tam chci i podruhý. Navíc je zrekonstruovaná (necelý rok po rekonstrukci), péče o děti super, jediný, co mi vadilo, byla vrchní sestra na šestinedělí. Ale ta už tam není, takže pohodáááá :sweat_smile:

A školky? Hm, zkusím prcka přihlásit, ale nedělám si naděje. Měl by jít příští jaro, ale snad ho pak vezmou od podzima. Prý to pak s jedním dítětem doma je, jak když nemá člověk žádný :grinning:
14. únor 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už máme přihlášku do školky doma a už jsem ji vyplnila, teď ještě skočit k doktorce pro razítko a můžem ji zase zpátky šoupnout do školky. :slight_smile: Andrejku jsem měla sebou, na ředitelku se tvářila jak bubák :grinning: a na hrající děti taky pokukovala, tak uvidíme jak si to tam obhlídla. :grinning:
14. únor 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek
Ahoj Gabisku :slight_smile: Co se nevolnosti tyce, ja teda nemam blinkacky, ale je mi furt tak podivne - na to jak bejvam pri chuti se ted upejpam :grinning:
Vetsinou se mi stava, ze mam hlad, tak si neco dam a pak se mi to tak zvlastne pohupuje v zaludku...
14. únor 2011 ve 20:05  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Juchejda :grinning: , tak se tu aspoň neztratíme, když je nás tu víc.
15. únor 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po pár dnech opět nakukuji a pěkně se to tu rozrůstá. Co se týká školky, tak doufám, že mi malého vezmou a rodit doufám budu zase v Hradci, snad to vyjde, i když je tu stop stav obden.
A jak se jinak cítíte? Já musím říct, že je mi opravdu zle už druhý týden. Nemůžu ani vařit malýmu, pže jak k něčemu čuchnu, chce se mi zvracet. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska už jsem ani nemohla spát, jak mi bylo blbě. Doufám, že to brzy přejde a začnu s chutí jíst a radovat se z těhu.
15. únor 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ohenavoda
@sumen holky, já vůbec nic, co se týká nevolnosti, kdyby mi nebolely prsa, tak si ani jako tehu neprijdu, na druhou stranu to je dobrý, že alespoň můžu fungovat u plotny a něco rodině uvařit. Musí to být, sumen, hrozný když ti to pak takhe vadí, ale chápu to. Tak, holky, ještě vydržte, prý kolem 12-tého týdne těhot.nevolnosti ustupujou. :slight_smile:
15. únor 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen Tak blivno mi není - zaťukám -, ale břicho bolí místy jako prase :-/ a čuch mám teda jak výstavní ohař, to taky není zrovna pro cestování pražskou mhd výhra (ale lepší jak v létě, to bych asi musela začích chodit pěšky...) - včera se mnou jel v autobuse pán se slabšími hygienickými návyky a byla to teda, dámy, jízda...
15. únor 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen Ahojky já taky trpím jak čert, je mi celé dny blivno a nejsem schopná ničeho, včera jsme jeli odpo k zubaři a to jsem teda trpěla, ještě mm vrtali plombu tak jsme tam museli čekat a to bylo něco, málem jsem jim tam udělala hromádku a zároveň usínala. To je další věc, jsem pořád jak praštěná palicí, nejradši bych pořád spala, ale to mě malej nenechá a máme psíka, takže ven musíme ráno každý den i kdyby padali trakaře.... :sweat_smile:
15. únor 2011 v 10:42  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamulky máte tu některá těhotenství už potvrzené od gynekologa? Krevní testy a UTZ? Já jsem objednaná až na pondělí, tak počítám každou minutu... :wink:
15. únor 2011 v 10:43  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim, rada bych se pridala :slight_smile: Necekane cekame druhe ditko, uz mame 5.mesicni holcicku, testiky pozitivni, krev pozitivni, jen na UTZ jeste nemame potvrzeno srdicko... v patek jdu k dr.
Jsme s manzelem necekane stastni, ze budeme mit deti tak blizko od sebe :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska Já mam tedy potvrzenou na utz dutinku v deloze (bala jsem se mimodelozeniho) a prokazatelne pozitivni krev (zasla jsem si na vysetreni sama, abych neletela k dr. zbytecne... napred jsem myslela, ze mam falesne //, ale opak byl pravdou :wink: )
15. únor 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska taky mame psa :grinning: ale nastesti velkou zahradu, kam je mozno ho vypustit, kdyz neni nalada na velkou vychazku... Je mi zatim skvele, tak doufam, ze to tak bude cele tehu. V prvnim jsem trpela na nechutenstvi a ze zacatku zhubla 5kg :unamused: mivala jsem vecer zimnice a zrychleny srdecni tep... Ted si to nejak nepripoustim a zatim dobry
15. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jizi :grinning: tak to jsi mě teď rozesmála s tím výstavním ohařem, ale je fakt, že tuhle čichovou citlivost mám teď taky, vadí mi i dost cigaretový kouř a co se týče lidského potu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...zrovna mi to připomnělo, jak jsme s malou byli v sobotu na dětském karnevalu a jedna paní u našeho stolu tak jakoby lehce zaváněla a připadalo mi jako když mám nos přímo v jejím podpaží... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@tereska potvrzeno od gyn.to mám z ultrazvuku, kdy byla vidět dutinka a mrskající se plod :slight_smile: a teď v pátek jedu na krev.
@orchidie taky moc vítej a zároveň gratuluju jak k těhu tak i k malé Barborce, to opravdu budou mít kousek od sebe :slight_smile: , ale zas až děti povyrostou, tak si spolu vyhrajou, no a možná, že po nějakým tom čase třeba přijde i třetí :slight_smile:
15. únor 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tereska těhu mám potvrzené, i srdíčko - ale to viděl jen doktor svým znalým okem(aspon to tak říkal)
15. únor 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
MIlý těhulky držte nám palce. Kluci oba chytli nešťovice a já je neměla. Tak trnu co bude :frowning2: Snad je nechytim. To bych teda měla plnou hlavu starostí. Achjo. Proč se to musí takhle sejít.
15. únor 2011 ve 22:24  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě se včera poprvé udělalo blbě v metru a normálně jsem z toho měla radost :grinning: . Příští čtvrtek jdu k doktorce, tak doufám, že bude všechno ok a že už bude vidět i srdíčko :slight_smile:

Za chvíli razíme na DOD do školky, tak jsem zvědavá. Příští týden jsou u nás zápisy. Ale nedělám si moc naděje, že by ji vzali.
16. únor 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Ráda bych se připojila k Vám těhulkám. Mám doma hodňoučkou holčičku, které je rok a půl. Pozitivní testík jsem našla 28.ledna a zítra jdu na prohlídku k mudr a snad se dočkám pozitivních zpráv. Já snad ani nedospim :slight_smile: Blivno mi je už asi dva týdny a se spaním v noci je to taky na čtýru. Převracím se, tlačí mě žaludek a ne a ne usnout. Tak držim palečky ať je i u Vás všech vše v pořádku a na napísanou :grinning:
16. únor 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ráda bych se přidala, včera jsem našla II čárky na testu, na ultrazvuk jdu 1. března, vychází mi to počítáním na 19. 10., ale měla jsem dlouhý cyklus, takže to určitě bude později, zatím nechci dávat do statusu, dokud nebude 1. ultrazvuk :sweat_smile:
16. únor 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všechny, též bych se ráda přidala... mám dvouletého syna -stále se rád kojí a 12.2. jsem omylem zjistila, a to díky manželovi, že budu mít asi zpoždění s MS a pak podle švagrové se dobrala k realitě že to bylo devět dní.. takže došlo na testy.. oba s duchem.. tak 15. proběhla krev a HCG naměřené na 185.. tak nevím.. docela se teď bojím si případné těhotenství připustit abych pak nebyla zklamaná.. pokud to ale bude o.k, tak podle PM by termín měl být 12.10, ale teda s tou hladinou HCG fakt nevím... možná jen budu mít ovu ke konci cyklu, tak kdo ví... :sweat_smile:
druhého se snad dovíme víc...
17. únor 2011 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek