• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
tak jsem byla na diabetologii a mám hraniční hodnoty a vzhledem k cukrovce v předchozím těhu si mě bude doktorka hlídat. Nafasovala jsem 6 zkumavek a musím se některý den 6 píchnout do prstu a nakapat krev :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@nasekuratko to je moc dobře, že máš vše v pořádku, i když ta bolest tvých nohou a břich je velká záhada..hodně odpočívej, třeba se ti to zlepší a samo ustoupí..hlavně, že ti nenašli nic zlého...
17. kvě 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ted jsem prisla od doktora. Vsechno je vporadku. Vubec nevi, od ceho ty bolesti mam. Infekce je vylecena, ale antibiotika mam vybrat az do konce-aby se nevratila.
Tromboza se teda nepotvrdila.
Ale bricho me boli porad a to se mu nezda. Podle toho, jak jsem mu to popisovala, tak rikal, ze by to mohlo byt od ledvin. Pry mi mozna koluje spatne moc mezi mocovym mechyrem a ledvinama. Na ultrazvuku jsem mela ledviny vporadku, ale tam by to pry videt neslo. Nastesti tohle se malyho netyka, to pro nej nebezpecny nijak neni....
Tak jsem dostala dalsi leky, porad zakaz uplne vseho, mam mit maximalni klid a odpocivat a dojit zase za tyden a uvidime, jestli ty leky zaberou nebo ne. Kdyz bych mela velky bolesti, mam povolene vzit si paralen.
Tak ted beru leky na zily, leky na ledviny, antibiotika a piju to magnezium-a to mi predepsal jeste silnejsi, nez jsem pila doted.

Jinak maly je ale vporadku, vsechno je ok. Potvrdil mi opet chlapecka a bylo mi receny, ze jestli to nebude kluk, tak vrati diplom. :grinning:
Bylo to nadherne videt. Behem dneska vyfotim fotku a dam ju na konika. Ale mam fotku jen pindika :slight_smile:
Pristi tyden me ceka velka kontrola ve 20.tydnu, kde bude merit a kontrolovat maleho uplne podrobne a budou mi brat i krev.

A skrz placentu mi rekl, ze naprosto normalne, ze neni nizko!!
A rekl mi, ze mam mit naprosty klid. Zatimco ten doktor vcera mi rekl, ze mam zacit cvicit tehotensky cviky na zada apod.
Tak ted se v tom vsem vyznejte! :rolling_eyes:
17. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak radši měj klid, než abys cvičila a pak si to vyčítala. Ono se to určitě časem zlepší a začneš cvičit později :wink:
17. kvě 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 jo, urcite pockam... snad uz se toho konecne zbavim!
A co ty? cetla jsem, jak jsi dopadla na diabetologii. To proc si musis nakapat krev do 6 zkumavek? To tam pak musis tu krev vezt nebo jak to funguje? :confused:
17. kvě 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko říkají tomu glykemický profil. Musím se píchnout do prstu nakapat několik kapek krve do zkumavky a dát do lednice a pak druhý den ráno se všemi 6 zkumavkami zajet do laboratoře. Tam mi ještě vezmou krev. Z netu vím, že někteří diabetologové na to i půjčujou glukometr a nemusíš s tím pak do laborky, ale tady je ve městě jen jedna a ta to teda nedělá. Doufám, že jí bude stačit, když to zatím budu podstupovat tak jednou za měsíc.
17. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Bezva, hlavně, že malýho máš v bezpečí a holt to musíš nějak zvládnout a přetrpet....tady vidíš, co všechno jsme, my matky, pro své děti ochotné vydržet! :grinning: Ale hlavně, že malý není v nebezpečí, to je nejdůležitější a taky bych na tvým místě raději víc odpočívala, na cvičení se zatím vyprdni, dokud tě opravdu to břicho nepřestane bolet. :wink:
17. kvě 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Jsem moc rada,ze je vse v poradku :slight_smile: ...
17. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak halsim ze cekame chlapecka a to na stopro :slight_smile: ale se jmenem to bude boj nemuzeme se na nicem shodnout jak bude cas hodim fotku z ultrazvuku :slight_smile:
17. kvě 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 gratulace k druhému pindíkovi :wink:

:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: holky, tak my také čekáme druhého rošťáka, jinak vše v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: a jméno bude ještě pořádný oříšek :grinning:
17. kvě 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
@petrusam
Jeee, tak to vitam v klubu. Vypada to,ze bude prevaha kluku, co? :grinning:
17. kvě 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, dekuju vsem, ze jste na me myslely..... :dizzy_face:
17. kvě 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam taky gratuluju k chlapakovi:slight_smile:
17. kvě 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko jj to bude i na diskuzi kam chodim je prevaha kluku :sweat_smile:
17. kvě 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nejaky jmena vybrana mate??
17. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:

@nasekuratko Super, že je mimčo v pořádku, to se krásně čte:slight_smile: Tož si dopřej klidu, snad ti ty bolesti břicha brzo poleví.

@kajulka001 Druhej pindík? Krása:slight_smile:
Dneska jsme byli dopoledne venku s kamarádkou, ta má holčičku a byla dost ukňouraná. Říkala jsem si, jestli nakonec nejsou ty kluci lepší:grinning:

Jména předběžně vybraný máme - holčina Adina a kluk Oliver, nicméně v našem případě to není vůbec směrodatný. Pro Štěpána jsem se rozhodla až v okamžiku, kdy mi ho dala sestra po porodu na břicho a jak jsem si ho prohlížela, tak jsem prostě řekla, že je to Štěpán. A chlapovi to bylo úúúúplně jedno, ten byl šťastnej, že jsme oba ok.

@radus78 Hm, 6 zkumavek, to je mazec.

A už vůbec nevím, na co jsem chtěla reagovat, napsaly jste toho moc:slight_smile:
17. kvě 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek tezko rict ale neco na tom je :grinning: od segry mala je taky vic urvanejsi nebo byla ted uz je vetsi ale to je na diteti i kluci dokazou byt pekne urvani :grinning:
17. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek
@kajulka001
Holky, nenechte se zmast.... ja kdyz jsem zacinala pracovat u teto rodinky, tak mala mela 2,5 roku a byla silena-uminena, urvana apod. Malej mel 5 mesicu a byl az do roku a pul vysmaty miminko, uzasny.... skoro nezabrecel, krasne jedl, udelal vsechno,co jsem mu rekla apod.
A ted??? Male je 5 let, je strasne zlata, je rozumna, posloucha, nevzteka se (pokud nema vyjimecne blbej den samozrejme) apod. Naprosto se zmenila...
A malej? Je vzteklej, dela naschvaly, i kdyz dostane na zadek tak je mu to uuuuuuplne jedno, nic na nej neplati a kdyz uz je v uzkych, tak hraje divadlo a breci a breci a breci.... A zacinaji s nim byt problemy i ve skolce. A to musim podotknout, ze vychovu ma fakt prisnou.
Navic ode me nebo od jeho mamky se nechce ani hnout! Nechce si sam hrat, sam si kreslit apod. proste vubec nic, jen mi stoji za zadkem a nehne se....
Takze ono to mate uplne jedno... Zalezi na povaze. :wink:
17. kvě 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nezlobte se,ze jsem lezu,,ale koukam tez u Vas je prevaha klukanku jako u nas u srpnovek,zarijovek:slight_smile:Budou mit holky s ceho vybirat:slight_smile:
17. kvě 2011 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Jsem ráda i za tebe že to tak dobře dopadlo :slight_smile: pěkně odpočívej.

Taky jsem koukala že letos je nějak moc chlapečků.. :grinning:
Jména...pro holčičku Viktorka a pro kluka Adámek...ale myslím že to bude taky kluk :grinning:
17. kvě 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím těhulky :wink: párkrát jsem psala úplně na začátku,pak jsem přešla do uzamčené diskuse a poté co se holky přesunuly jsem se odmlčela.Musím se přiznat,že občas nakouknu co probíráte.Nyní to je žhavé téma pohlaví :slight_smile: Já byla na ultrazvuku naposledy v 7tt a to je už tak dávno,zítra jedem do Budějic na genetický nemůžu se dočkat.Kdyby mi nerostli prsa a břicho vůbec nevím,že jsem těhu,tak už potřebuju nějaký důkaz,že tam mimčo je.Doma máme 3-letého raubíře,tak bych ráda holčičku,ale tak nějak tuším dalšího pinďíka,hlavně aby bylo vše OK.Jména vůbec ještě netuším,líbí se mi Anetka a klučičí nevim..Tolik něco málo o mě.Doufám,že se dokopu přispívat častěji je to moc fajn, v prvním těhu jsem si takhle psala a pak jsme se s jednou z holek potkali v porodnici :grinning: Už máme půlku za s sebou tak jen tak dál.
17. kvě 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
@petrusam holky, gratuluju ke chlapečkům! :slight_smile: Myslím, že se k vám ve čtvrtek přidám, jedu taky na velký ultr. do Gennetu, tak snad už to taky budem vědět a pořád si nějak myslím, že to bude taky kluk, tak dám vědět! :wink:
@unkas ahojky, já si tě na začátku diskuze pamatuju, ale pak jsi se odmlčela. Tak nám dej zítra taky vědět, jestli budete mít pindika nebo finfulínku :wink: Taky jsem s tak říkala, jak to utíká, že už opravdu máme půlku těhu za sebou..... :confused:
17. kvě 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už jste některá viděla tuhle blbost?? http://www.testpohlavia.sk/
Já teda nevím, mě to přijde jen jako tahák na peníze, už jenom když se podíváte kolik to stojí!!! 799,-!! Věřily byste tomu? Já teda si myslím, že je to blbost, aby se člověk vyčůral a zjistil pohlaví miminka jako když jsem chtěla zjistit, jestli jsem těhotná.
17. kvě 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď jsem na internetu našla takovýhlech testů víc a stojí kolem tisícovky, jestli funguje nefunguje, nevím....ale už to do čtvrtka rozhodně vydržím! :slight_smile: :wink:
17. kvě 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem doma z práce a myslím, že kdyby někde prodávali náhradní záda, tak si je koupím. A ty svoje reklamuju.

@gabisek Taky by mě nenapadlo za tohle vyhazovat peníze. Nám to snad řeknou zítra. Jdu na velký UTZ. Včera to vypadalo jako holčička, před měsícem jako chlapeček. No bude to ještě zábavné :grinning: .
@nasekuratko Tak hlavně, že je mimčo v pohodě a s těmi ledvinami nebo co to vlastně je, se popereš a bude to O.K.
@radus78 Mě zatím čeká pití toho sladkého blívajzu, ale prý se to dá.
17. kvě 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,uvažujete nad plenama?Látkové nebo jednorázové?
17. kvě 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach já tedy rozhodně jednorázové. Nad látkovými ani neuvažuju.
17. kvě 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek ja o tom slysela uz davno a pry kdyz se to dela po 14tt, tak je to spolehlive... ale nevim nevim. Ovlivnuje to pry hodne veci. Takze je lepsi nechat to lezet 5 dni a az pak zkontrolovat vysledek.
Ale na netu se to da sehnat i maximalne kolem 500Kc i s postovnym...

@vercach ja urcite jednorazove... nedokazu si predstavit vyvaret plenky, zehlit apod. :-/

A co se tyce jmen, tak my jsme meli v planu na holcicku Sandra a na chlapecka zatim nevime, libi se nam toho hodne: Samuel, Adam, Sebastian, Denis apod.
17. kvě 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach taky jsem pro jednorázové, přeci jenom každá minuta v době starání se o miminko dobrá! :wink:
@nasekuratko a nakonec je nejlepší si počkat na ultrazvuk, teda pokud je to dobře vidět, takovýhl test mi přijde až dost už velký výmysl jak z mamin tahat peníze, ale někdo to prostě chce a koupí si to. Za chvíli bude test kdy je nejlepší se mazlit pokud někdo chce holčičku anebo chlapečka.....teda pokud už takový test neexistuje a zase jsem nezaspala dobu! :grinning:
17. kvě 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě koukám na ty látkové pleny a je jich takové množství....už se vůbec nežehlí a dokonce se nemusí skládat.Přemýšlím jestli nevzít aspoň pár na zkoušku.Látkovky jsou prý lepší na dětské kyčle.Říkala tchýně a to je bývalá zdravotní sestřička..
17. kvě 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek