• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@miana neboj, urcite to brzy ucitis. :wink: Ja se taky nemohla dockat. Ale u me to nebyly zadne bublinky, ani motylci apod., co se normalne popisuji.... U me to bylo tak,ze jsem bezela po schodech a najednou mi hrozne zakrucelo v brise a citila jsem tam takove pohyby jako kdyz ti kruci v brichu, akorat tohle bylo v podbrisku a lechtalo to. Proste v ten moment jsem vedela, ze je to miminko, protoze tohle jsem do te doby nikdy neznala...
No a tri dny na to uz se objevily prvni slabe kopanecky vecer, kdyz jsem lezela natazena a mela ruky na brisku.
Ted uz kope obcas poradne, nekdy skoro vubec... je to individualni.
24. kvě 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak vítej v klubu. Uvidíš, co ti řeknou na kontrole, kolik jsi měla hodnotu cukru. Já to měla jen hraniční, takže si určitě jahody i meloun dám, ale v omezeném množství :wink: Já jdu na diabetologii zítra.
U mě pohyby nic moc. Sice jsem první ucítila v 16tt, ale že bych ty pohyby cítila nějak moc, to říct nemůžu.
24. kvě 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Na lačno mám 5,6, po hodině 9,4 a po další hodině 9,8. Sestřička mi říkala, že má hodně už na lačno. Jenže já tomu fakt nerozumím. No uvidím ve čtvrtek. Nevíš jak je to s porodem? Můžurodit normálně. Jedna kamarádka mi říkala, že kvůli cukrovce rodila císařem.

Holky díky, určo napíšu, co a jak. Jak už jsem psala, alespoň tolik nepřiberu. Teď mi říkala jedna známá, že jí má taky a dost silnou a od té doby, co drží dietu zhubla 4 kg a cítí se o dost líp.
24. kvě 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak to máš docela dost. Já měla u prvního 2 hodiny po tuším 7,8 nebo tak nějak a hranice je tuším 7,6. Kolik jsem měla teď nevím, ale doufám, že mi to řekne zítra. Prý to zas bylo hraniční. Já rodila normálně, jen vím, že by ke konci měli víc kontrolovat průtoky pupečníkem, ale u nás ve špitále mi to nějak častěji nedělali. A většinou nenechají přenášet, ale to záleží taky na dalších okolnostech např. na odhadované hmotnosti. Mě to měli vyvolávat v termínu, ale malá je předběhla :grinning:
24. kvě 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Někde v diskusi jsem četla že děti cukrovkářek se rodí větší,tak možná proto hlídají ten termín porodu...
24. kvě 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, muzu se pridat do diskuze, mam termin 20.10. a jsme z Brna
25. kvě 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka jasne, vitej! :wink:
25. kvě 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě nikdy test na cukrovku nedělali, ségře pokaždé... Nechápu to, jakto, že to někteří lékaři dělají a jiní ne :unamused:
25. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se taky přidávám ohledně toho testu na cukrovku, mě doposud taky žádný nedělali, ani nevím, jestli je určený nějaký týden, kdy se to má podstoupit, každopádně příští středu jdeme zase k paní doktorce, tak se zeptám a dám vědět :slight_smile:
25. kvě 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Ja trpim chronickou rymou a pouzivam nasivin,pouzivala jsem ho i pri Andrejce a to dost casto,a mala byla uplne zdrava.Kdybych nic nepouzila tak bych se asi udusila.
25. kvě 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka Ahoj, mám úplně stejný termín :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, měl by se snad dělat po 24tt. Mě ho dělali dřív, protože mi vyšel špatně cukr v krvi. Už jsem si našla nějaké věci ohledně těhu cukrovky a úplně tragicky to nevypadá, tak zítra uvidím. Nejvíc mě asi děsí ta pravidelnost, fakt nevím jak to budu při mojí práci zvládat.
25. kvě 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana no tak to je super a odkud jsi?
25. kvě 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se toho testu na cukrovku uplne bojim, dvakrat jsem na nem byla a dvakrat se mi udelalo hrozne zle az na zvraceni a ted si neumim predstavit, ze bych mela byt rano tak dlouho hlady :frowning2: to na nej musim???
25. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a uz citite pohyby? ja nejak zatim ne nebo teda jsem to neprisoudila k tomu ze je to miminko.
25. kvě 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka Ja uz ano,ale je to asi jen tyden a nejvic je citim vecer,kdyz jsem uplne v klidu,pres den moc ne,nebo vubec..Na cukru jsem taky nebyla,prej tam pujdu az kolem 26tt a vubec se netesim a hlavne doufam,ze mi bude moct nekdo hlidat malou,ta by tam asi zesilela nudou:slight_smile:.
25. kvě 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka Z druhého konce republiky, z Klatov :slight_smile:. A taky necítím pohyby. V úterý jdu na ultrazvuk, tak už se nemůžu dočkat.
25. kvě 2011 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka vítej :slight_smile:

na test na cukrovku se chodí 24-28tt. Mě poslala mudra dřív, protože jsem měla cukrovku u prvního dítěte a poslala mě přímo na diabetologii ať si mě tam pošlou, kdy uznají za vhodné. Tak jsem tam dneska byla a tááák jsem se na*rala až to pěkné není. Oni mi sice zatím žádnou cukrovku nezjistili, měla jsem po 2 hodinách hodnotu 7,2 a hraniční je 7,6, ale už mě berou jako že ji mám. Mám prý držet dietu a chodit každý týden na kontroly. To pro mě znamená, že se jednou za týden musím 6x za den bodnout do prstu, nakapat krev a tu donést druhý den do laborky, kdy mi ještě taky vezmou krev z prstu. Pak musím na diabetologii, kde nechám každý týden 30 Kč za poplatek. A to prý mi jednou za čas bude dělat i nějaký test, kdy se budu píchat do toho prstu ve 3 ráno. Když jsem to řekla MM, tak mi řekl, ať tam nechodím. Nejhorší je, že u nás prostě jiný diabetolog není :angry: Tak teď nevím, co mám dělat. Nejhorší je, že ani nezjistím, jestli náhodou tu cukrovku nezískám později, protože na ten zátěžák už mě nikdo nepošle :frowning2:
25. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
My byli dnes s kamarádkama a prckama v aquaparku v Čestlicích, bylo to hrozně fajn, v poledne jsme je uspaly a daly si v klídku oběd na zahrádce, a pak po probuzení ještě hřiště :slight_smile:
@gabisek tak dr. Kulovaný byl tentokrát příjemný, vše popsal, akorát občas si mrmlal popod nos, tak mu nebylo úplně romumět :grinning: jinak byl fajn! :wink: no a výsledky, vše OK a potvrzenej kluk! Tak už se té diskuzi o jménech s manželem asi nevyhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem mu řekla, ať mě nechá žít ještě do státnic a pak.. jenže pak jedu s kamarádkama a dětma do Itošky, tak předpokládám, že jméno s holkama spunktujeme tam a po návratu ho jen zpracuji :grinning: on by totiž rád Benjamina a to já asi nerozdejchám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ilonne mrzí mě ta cukrovka :confounded: ale jak píšeš, alespoň se vyhneš zbytečnému nabírání, kamarádka jí u první holky taky měla a přibrala za celou dobu 6 kg.. jestli máš ráda steaky a zeleninu, tak si přijdeš na své :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a ad pohyby, já je zřetelně cítím od 17+5, každý den, výraznější jsou pár minut po jídle, jak následně "jí" prcek :grinning: a pak klasika, večer v posteli, kdy chci spát, tak nedá pokoj :angry:
Nic, kluci jsou na fotbale, jdu šprtat, zatim!
25. kvě 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka
@jimisek
Holky,tak ja jsem asi vyjimka. Teda spis ten nas prcek. Protoze ja citim pohyby od konce 17.tydne a posledni tyden teda citim pohyby i pres den a vecer uz i pravidelne sleduju, ze je to plus-minus ve stejnou dobu. Uz je citim i pritel. A vcera jsem poprve videla boulicku na brisku. :dizzy_face:
25. kvě 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 tak ty kontroly ti teda vubec nezavidim. :frowning2: Na druhou stranu bych to brala pozitivne,ze aspon budes hodne pod dohledem....
25. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka gratuluju k chlapeckovi!!!! :dizzy_face:
25. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka I ja gratuluji k chlapeckovi :slight_smile:
25. kvě 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja u prvniho tehu mela pohyby v 17tt a ted u druheho uz dokonce od 15tt byli sice pidi ale pohyby to byly a jinak od toho 20tt ma krasny pohyby pres den vecer manzel teda zatim nic necitil i kdyz dostaval pekny kopance do zad ale zas malej si pred 14 dny polozil na moje bricho hlavicku a dostaval pekny kopanecky do hlavy :grinning:
25. kvě 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Tak to by mě taky naštvalo. Já jsem si toho dneska hodně načetla, jdu na diabetologii k Apolináři a mají toho dost napsáno, je tam popsaná i ta dieta. Na první pohled to tak hrůzně nevypadá. Tak zítra uvidím. A dočetla jsem se, že cukrovka je to až od nějaké hodnoty 11 a něco. Doté doby je to tuším glukozová intolerance, ale stejně tomu všichni říkají cukrovka. Víc se dozvím zítra.

K těm pohybům - já je cítila zřetelně od 20 tt, jinak to bývalo spíš takové "přelévání vody", nebo jak bych to popsala.

@lososka Pěkně se uč, ať ty státnice dáš.
25. kvě 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne jsem říkala sestře ať mi tu dietu připomene a vlastně mám jen vynachat sladké, tučné, ovoce rozdělit na celý den a ne ho sníst naráz a hlavně jíst častěji menší porce(můj největší problém)
@nasekuratko sice budu pod dohledem, ale s Aničkou jsem chodila míň často a to jsem tu cukrovku opravdu měla :-/
25. kvě 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana jeee my jdeme taky v utery :slight_smile:))
25. kvě 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aho holky,

@lososka gratulace k chlapečkovi
@susannka tebe vítá mezi nás apřeji pohodové těhulkování
@radus78
@ilonne vám dvoum přeji, aby jste tu vaši cukrovku dobře zvládli a co nejlépe se sní porali..hlavěn vám přeji zdravá mimnka..
jinak já první kopanečky ucítila 12.května.. to jsem byla přesně 18+2 od té doby je cítím každý den...a jou stále silnějšía krásněnjší..nejčastěji večer, když ulehím do postele a jsem v klidu...to pak začne každé, vždy ji pohladím a pochválím a ona v zápětí zase kopne..jakoby si semnou hrála je to úžasný pocit...
také už jsme vybrali kočárek..fotku mám v albíčku..zařekli jsme se, že už po žádném jiném koukat nebudem...prostě je to náš vítěz a konečná..líbí se nám oboum dvoum..
25. kvě 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@susannka tak to máme fakt hezky stejné, tak si pak dáme vědět, co a jak. Já dneska ráno v posteli cítila 3 x takové malé ťuknutí do dlaně, tak nevím, jestli je to ONO, už se nemůžu dočkat ultrazvuku, až budu mít potvrzeno, že je vše ok!
26. kvě 2011 v 07:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka gratuluju k chlapečkovi a k super výsledkům! :wink: A vidíš nakonec jsme to opravdu měly my dvě obráceně, že tentokrát byl u tebe Kulovaný příjemný a že sis to aspoň pocitově užila, což je moc fajn! :wink: A na druhou stranu...Benjamin není vůbec špatný jméno, ale záleží na vkusu, když ti prostě nesedí, tak by ses do něho neměla nutit, přeci jenom je to napořád a ty ho budeš oslovovat. :wink: A jaký jména tobě zase běhají v hlavě, už máš nějakého favorita? :slight_smile:
26. kvě 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek