• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@jimisek Ahoojky, tak ti taky moc moc gratuluju k chlapečkovi, to je úžasný! A je mi jasný, že jsi o to víc ráda, že je u vás tolik holek, že to konečně rozsekneš! :wink: :wink: Moc ti to štěstí a radost z chlapečka přeju! :slight_smile:
@vercach Holky, určitě bych vám ten předporodní kurz doporučila, já sama jsem nikdy na žádným nebyla, ale jako prvorodička bych tam teď už šla určitě. Připraví vás na to, co vás čeká a řeknou třeba nějaký vychytávky jak a co při kontrakci. Teď když už budu rodit potřetí, tak je to něco jiného, ale když to bylo poprvé, tak jsem z toho byla i docela vyjukaná a až docela nemile překvapená, teda tím nechci samozřejmě strašit, ale myslím, že právě ten kurz vás na to připraví, aby vás nic nepřekvapilo. :wink:
3. čer 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka taky gratuluji!! :wink:
3. čer 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Chci predat svou zkusenost s kocarkama.. Mam Dorjan a malej se tam fakt uz nevejde. Pak mam kocar Patron. Je levnej a hodne prostornej, ale nema otaceci kola. Je hodne stabilni a ma prehazovaci rukojet, coz je skvely. Je ale neskladnej a tezkej, ale pro dite fakt komfort. Luzko ma metr.
U 1.ditete jsem byla na kurzu ve Vodickovy a uz bych to znovu nikdy neabsolvovala. Uplne k nicemu.

Oblecky mam sice i 56, ale znovu bych koupila jen 62 a ohrnula rukavky. Je to malinkatej rozdil a stejne jsou v zavinovacce nebo v necem.
A nemohly byste mi zas vy napsat nejake zkusenosti? :slight_smile: Na zacatku tehotenstvi jsem zhubla 5kg a do ted pribrala jen 3kg a uz se to tak mesic vubec nepohlo. Muze to mit nejaky vliv na plod? Nebo myslite, ze je to jeste v pohode? Mam 175cm, zacinala jsem na 59kg, zhubla na 54kg a ted mam 57kg, takze jsem se asi uplne tak nezbavila jen prebytecneho tuku. Zacina me to trapit. Do poradny jdu za tyden a pred 3tydny jsem byla na druhym screeningu a vse ok.
3. čer 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ja jsem z Dejvic :slight_smile: odkud ty?
3. čer 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ono s těma kočárkama je to fakt těžké, sestřenka měla implast bolder, malá v něm byla do roku a půl a pak stejně koupila golfky, protože malá v něm už nechtěla být. Kámoška měla cortinu cam, ta se mě taky líbila, ale asi bych se nevytočila v autobuse :unamused: Nevím, je to docela těžké vybrat tak aby splňoval všechny požadavky :frowning2: Ale pokud nenatrefím na lepší, tak do toho dorjanu asi pujdu. Kámoška ho má a zatím si nestěžuje. Ten prestigue má prodloužení sporťáku, to se mě docela líbilo. No ještě uvidím :wink: X- lander se mně taky líbil, ale nevleze se u nás do výtahu( kolečka daleko od sebe) a je docela malý. Ach jo, to bude fakt těžké.
@vajenka gratuluju ke zkoušce :slight_smile: a ať to v pátek dopadne dobře :wink:
@vercach taky uvažuju o nějakém předporodním kurzu, nejlépe i s manželem ať ví, co má čekat.....no aby si to pak nerozmyslel :grinning: :grinning:
3. čer 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 já myslím, že přírustek 3kg je určitě v pohodě, já zatím nemám ani kilo, ale já mám z čeho brát :grinning: :grinning: a doktorka neřekla ani slovo. Někdo přibere 25kg, někdo třeba jen 9kg. Myslím, že kdyby se tvému doktorovi něco nelíbilo, tak ti to určitě řekne, neboj, určitě je vše v pořádku
3. čer 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi jenze ja nemam +3kg, ale -2kg :frowning2:
Mela jsem x-lander pujceny. Takovou buginu. Velky neotaceci kola daleko od sebe a ten je hodne prostornej. To luzko je i dost siroky.
3. čer 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 to jo, ale první si zhubla a teď nabíráš, takže pokud ti není celý den nějak hrozně špatně a pořád nehubneš, tak je to určitě dobrý, neboj, ještě budeme rády, že přibíráme pomalu :grinning: :grinning:
Já bych bohužel toho x-landera nenarvala do výtahu :angry:
3. čer 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Ja ti moc dekuju :slight_smile: ...Jsem stastna,ze budu mit parecek...
3. čer 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuju.
Ještě k těm předporodním kurzům... absolvovala jsem jeden přímo s dulou, bylo to fajn, znala všechny okolní nemocnice, kde to jak chodí, byla takový nezávislý rádce :slight_smile: Akorát jsem měla u porodu pocit, že všechno probíhalo jinak, než jsem si myslela a představovala, tak to pro mě bylo na dlouho velké ponaučení - nic neočekávat :wink: I tak si myslím, že nějaký ten kurz stojí zato...
3. čer 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/chybne-urcene-pohlavi-miminka-z-uz/?lastref=hp&post=last&page=1

sorry, nejak jsem nemohla odolat to sem nedat :slight_smile:, to abyste to s ruzovou a modrou moc neprehanely :slight_smile:

tabulku opravim po vikendu
4. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek gratulace k chlapečkovi...to je prima, že se vám vyvedl páreček.. :slight_smile:
4. čer 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tak kolem Turnova jsme taky jeli :slight_smile: vyjeli jsme už ráno, podívali jsme se do Mnichova Hradiště, pak dali oběd ve Svijanech (jejich jedenáctka je luxusní) a pokračovali (s mírným blouděním právě přes Turnov) na hrad Kost a do cíle Srbsko - bylo to super, bylo nás asi 10 týmů, každý pod vlajkou nějaké africké země a plnili jsme různý úkoly, já slabá těhotná žena se vydala na cca 6 km pochod po lese s buzolou a hledala otázky a stanoviště :grinning: vedro bylo k padnutí, ale jinak super
4. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 jéé, já dřív bydlela v Dejvicích na Hanspaulce (za svých mladých ještě téměř studentských let), teď bydlíme v Liboci, kousek od Meka u Divoký Šárky :slight_smile:
4. čer 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis pěkný,ale u nás se to určitě nestane...vím co jsem viděla :grinning: a pupeční šňůra to určitě nebyla...
4. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a je to tady....zítra kolem 5-6 hod.se mají seznámit naši s přítelovými rodiči.Začínám být pěkně nervozní :frowning2: doufám že všechno proběhne v klidu :slight_smile:
4. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach určitě to bude Ok :wink: a budou si rozumět
4. čer 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Držím palce, ať všechno proběhne dobře. Chápu, že jsou to nervy :slight_smile: Ale však o nic nejde :wink:
5. čer 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis My tam taky měli jasný kávový zrno :grinning: :grinning: a bylo vidět i na 3D....co bych dělala s těma růžovýma věcičkama ??? :grinning:
5. čer 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Taky držím palce, určitě to bude v pohodě :slight_smile:

Já jsem měla zrovna teď v sobotu s tchýní docela ostrou výměnu názorů a dneska mi volá do práce přítel, že na ty nákupy pro maličkou s námi pojede MAMKA, tak jak jsem se na to těšila, tak mám náladu zkaženou :rolling_eyes: Nemůžu mu nic říct, protože jsme si řekli, že budeme své rodiče tolerovat....doufám, že nebude do ničeho moc mluvit, ale já si stejně koupím co uznám za vhodný, ne že bych si nenechala poradit, ale ona je šílenej kritik a už i kočárek se jí prý nelíbí a o autosedačce se snažila vézt diskuzi o bezpečnosti a to o tom ví prdlajs !!! Máte taky někdo takovou kritickou tchýni??
5. čer 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 tvou tchýni ti tedy nazávidím..já si na svou tchýni nemůžu vůbec stěžovat..do takových věcí nám vůbec nekecá..ba naopak co se nám líbí nám hned koupí..dost mě rozmazluje..říká užívej si to dokud není Maruška na světě, až se narodí nebudu kupovat tobě, ale jí..je prostě skvělá a to samý tchán..všichni si rozumíme..a nejvíc mě těší, že si dobře rozumí i smými rodiči...všichni 4 spolu dobře vycházej a to je moc fajn...oni se vlastně už znali, před tím než jsem začala s manželem chodit...manžel mě zná vlastně od malička..já když šla do 1. třídy tak on šel na vojnu..takže mě zná už jako malou holku..já ho v té době moc nevnímala...
nikdy by mě nenapadlo, že si vezmu právě jeho...začal mě nahánět už od 18 let, ale to jsem o něj nejevila ještě zájem..chtěla jsem studovat a nevázat se..dlouhodobý vztah jsem v té době vůbec nevyhledávala...až po 4 letech jsem ho potkala na zábavě a bezhlavě jsme se do sebe zamilovali..po roce byla svatba a byla ruka v rukávu...teď v dubnu tomu už bylo 5 let co spolu žijeme..byl to zkrátka osud...jen si na mě musel nějakou dobu počkat... :slight_smile:
5. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 No tak u na je to hooooodne podobne..Kdyz sem ji tenkrat rekla,ze si kupuju jane trikolku kocarek tak mi rekla,ze je strasnej a ze malou vozit nebude a taky nevozila :slight_smile: ,ale bylo mi to celkem fuk..a to kdybych tady mela vypsat vse,tak se to sem asi ani nevejde :slight_smile: ...
5. čer 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:

Teda sem člověk na konci víkendu koukne a mé oblíbené téma - tchýně :grinning: Závidím všem, které vycházíte se svojí tchýní dobře, ta moje mě bere pouze jako inkubátor na další vnouče, jejího syna jsem si prý vzala jen pro peníze (to je vskutku zábavné) a další a další story. Ale nebudu si kazit víkend.

Jináč jsem angínu chytla od prcka, doktorka mi nic nedala, takže zábaly, horkej čaj a můžu bioparox... a dneska jsem ještě ztratila hlas, absolutně netuším, jak budu dítě zítra kočírovat. Snad bude hodnej, i když už je mu doma dlouhá chvíle, jak je mu konečně dobře. Bohužel penicilin má do čtvrtka, tak nesmíme na sluníčko.

Dneska jsme vyfasovali od dědečka mísu jahod ze zahrádky, tak si za chvíli udělám koktejl a dám si relax u telky :slight_smile: A teď nevím kdo už, ale vím, že se chystají příští týden velký kontroly, tak zdravá miminka a ať mají to vysněné pohlaví:slight_smile:
5. čer 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis NOOO,tak dekuju :slight_smile: ...si asi radsi pripravim veci na holku..dnes jsem si od segry privezla veci po malym a je tam hoooodne modry..Sice sem tam toho pindika videla a mela jsem tam 2doktory a sestricku a vsichni,ze to bude kluk,ale po teto debate sem trosku v rozpacich :grinning: ...
5. čer 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek tak to ti teda nezávidím, já sem minulý týden skončila doma se zánětem dutin, vyfasovala antibiotika a až po 5-ti dnech se mě to konečně zlepšilo. Tak ať se brzo uzdravíš a malý taky :wink:

Jinak k těm tchýním, já s tou svojí taky vycházím dobře a sem ráda :grinning:
5. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaa oblíbené téma skoro většiny diskuzí - tchýně :slight_smile: chápu, že to není vždy lehké vyjít s maminkami manželů nebo přítelů, vždyť si berete nebo bydlíte s jejich miláčkem... podle toho, co vidím v okolí, tak jsou vztahy horší, když je ten dotyčný synátor jedináček nebo jediný chlap v rodině... já mám naštěstí vynikající tchýni i tchána, lepší jsem si ani nemohla přát, dokonce bydlíme v jednom domě a zjišťuji, že to má i své velké výhody... máme s manželovo maminkou podobný vkus, takže když nám něco koupí do bytu, tak se vždy trefí, dokonce si ji zveme na radu, když něco zařizujeme, zajímá se o design interiérů, takže to má prostě "ve voku" jak se říká :slight_smile:
5. čer 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám za manžela jedináčka a s tchýní naštěstí vycházím naprosto v pohodě. On se od nich tak nějak osamostatněl ještě předtím než jsme se poznali, takže to nebyl vůbec žádný problém.

@spaghi je super že takhle krásně vycházíte. Já bych řekla že jsme oba raději s mýma rodičema,ale na manželovo rodiče nemůžu říct nic špatnýho, jen prostě jsou trošku jiný než jsem zvyklá z naší rodiny a to tak bude vždycky a všude.
5. čer 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Ja si rikam, ze to necham konovi, ten ma vetsi hlavu s tou odsavackou :slight_smile:
6. čer 2011 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pritel je taky jedinacek, ale neni mamanek. Se skoro tchyni vychazime vyborne. Ona je moc fajn. A pritel vychazi i s nasimi super. Tak jen tak dal :slight_smile:
6. čer 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek