• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@clloi tak ja jsem si se zilama zazila svoje uz ted. Puncochy jsou dobra vec, ale v horku je to nesnesitelne a mne se z toho udelal na nohach ekzem, takze jsem puncochy musela prestat nosit. :frowning2:
Doktor mi napsal, nejake prirodni leky na zily a jinak se v tehu nesmi vubec nic. Ani zadne kremy! :frowning2:

@spaghi moje mamka taky nabrala cca 9-10 kilo,tak to bych byla stastna jak blecha. Ja mam zatim taky nahore 4 kila, tak snad to nejak ukormidlujeme... u me je ted problem ze nesmim tu zeleninu a ovoce, takze bastim susenky apod. :-/
A maminka od meho pritele pribrala 5 kilo za cele tehotenstvi! To nechapu uz vubec.... :grinning:
Dekuju za pochvalu. :slight_smile: Ta posledni fotka je z vyletu na delfiny. Byli jsme na delfini show. :dizzy_face: Ono hodne zalezi na obleceni.V necem mam velke bricho a v necem to vypada jako male brisko...

@ilonne tak ja jsem varovala pritele uz ted, ze mi bude holit nohy a i do plavek :slight_smile: Tak rikal, ze jo! :slight_smile: Ale ja mam i elektricky strojek, tak nohy zvladnu i strojkem nejak....
6. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no prý mívají holky často podobné průběhy těhotenství jako jejich maminky, tak si budeme držet palce, aby to bylo i u nás :wink: jinak raději nosím přiléhavější věci (ne úplně upnuté), ale líbí se mi, když je to bříško hezky vidět, dnes jsem byla na poradě jednoho týmu a jejich ředitelka hned na úvod řekla: "Tak kdybyste to nevěděli, Lucka je těhotná.".... a asi polovina těch lidí řekla: "Fakt jo? To jsme si nevšimli."... hm, tak si asi jen mysleli, že jsem přibrala :slight_smile: přitom jsem si zrovna ráno říkala, jak v tom dnešním oblečení vypadám hezky těhotně, takže asi spíš tlustě :grinning:
6. čer 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi :grinning: Tak to mame stejne!! Zaprve se jmenuju taky Lucka a zadruhe jak jezdim vyzvedavat malou do skoly, tak tam si jeste nikdo nevsiml,ze jsem tehotna! :-/ A pritom mam taky pocit,ze to brisko jde pekne uz videt.Ale je fakt,ze kdyz mam neco volnejsiho,tak ani moc ne.Spis to vypada mozna jak spek. :grinning:
Ja prave tehotenstvi jako moje mamka nemam vubec. Ona trpela na nadmerne slineni a hodne zvracela. A ja ani jedno.... mela jsem teda prvni 3-4 mesice kazdy vecer zaludek na vode, ale zvracela jsem celkove asi 2x za cele tehu. Ale asi budu po babicce, protoze ta mi rikala,ze taky nemohla jist zeleninu ani ovoce. Ze na to mela porad chut, ale taky ji to delalo zle. Tak u nas se to asi rodi ob generaci. :sweat_smile:
6. čer 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to je hezká náhoda :slight_smile: no já se shodla s mamkou v tom, že jí nebylo vůbec špatně, akorát když si čistila na začátku těhu zuby, tak jí někdy bylo špatně z té pěny ze zubní pasty, ale jinak byla úplně v pohodě, takže zatím to máme stejné... no i ob generaci je to zajímavé :slight_smile:
s tou zeleninou a ovocem mě fakt dost udivuje, že ještě nepřišli na zdroj nákazy, slepě hází druhy zeleniny, z čeho by to mohlo být, a přitom třeba ještě nemají ani ukončení testování všech vzorků, manželova maminka, co pracuje v UVNce, o tom diskutovala s některým lékařem a ten říkal, že je dost podivné, že mají tolik nakažených a nezveřejnili žádnou mapu ohnisek, u nás, když člověk onemocní nějakou podobnou infekcí (např. salmonela), tak Tě hygiena bombarduje otázkami jako u výslechu, aby zjistili zdroj nákazy... a tady v tom případě? no moc tomu nerozumím...
6. čer 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ja to taky vubec nechapu. Aby jsme se nakonec nedivili a nebylo to uplne z neceho jineho-z ovoce, z mleka nebo z masa!
Ale i kdyz prijdou na to, z ceho to je, tak me se to netyka. Ja nemuzu ovoce a zeleninu kvuli tem mym problemum se strevama. O vikendu jsem zbastila jahody a maliny a bylo mi pekne zle a bolesti se mi vratily. :frowning2:
6. čer 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko a čím tu zeleninu a ovoce můžeš kompenzovat?
6. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi nicim. Mam povolene jen banany nebo dusenou mrkev. To je vsechno. :frowning2: Nemela bych ani mleko a pokud mozno omezit na minimum mlecne vyrobky. Zadne celozrne pecivo a zadne cerstve pecivo a taky nic mastneho a tucneho. Celkem vsechno dodrzuju, ale na cokolade ujizdim dal, te se vzdat nedokazu. A holt jim banany, obcas jogurt a jim susenky-bez polevy, jen takove ty maslove nebo bebe susenky apod. Ale leze mi to krkem uz ted a to to dodrzuju teprve tyden. :-/
Navic po tom urcite priberu,kdyz sladke nemuzu nahradit ovocem, prilohy na obed vykompenzovat salatama apod. Je to na houby. :frowning2:
6. čer 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko uf, tak to bych skoro nevěděla, co vlastně jíst - pečivo, ovoce, zelenina, mléko :frowning2: to už snad zbývá jen maso, vejce, no ty sušenky, co luštěniny? já si prožila akorát jednou v životě dvouletou dietu po nemoci jater a to jsem nesměla tučné, kořeněné, mastné, žádné čerstvé pečivo, ani sladké, ani ovoce s malými zrníčky... no a z nemocnice mě propustili na Vánoce, takže suché brambory s mrkví a kuřecí maso na páře :frowning2: po ukončení diety jsem měla 46 kilo (kde ty časy jsou)... takže máš můj obdiv, že to dodržuješ, ale je fakt, že zdraví máme jen jedno a nic jiného Ti asi nezbývá :frowning2:
6. čer 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no, ja samozrejme denne necim zhresim a pak cekam, co to se mnou udela. Nejhur mi dela zatim opravdu ovoce a zelenina. Z toho ty bolesti mam dost silne. :frowning2:
A co jsi teda jedla? To je vlastne muj pripad... nesmim nic co nafukuje nebo zatezuje streva, takze ani lusteniny, nic se slupkou, se zrnickama apod. Co jsi jedla na snidane a na vecere? Na obed se to da-testoviny, ryze nebo brambory a nejake maso a mrkev. Ale co zbytek dne? :frowning2:
6. čer 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no jediné, co jsem mohla a co mám i ráda, byla šunka, takže den starý rohlík, šunka k snídani (skoro pořád), prokládala jsem cornflakes s mlékem (no, to ale pro Tebe asi není ok to mléko), pak mi mamka vařila hodně brambory s mrkví, buď jako přílohu nebo lehce na másle z toho dělala polévku, pak třeba jen rýži s kousky masa (rýže mi ke konci už lezla ušima), vejce jsem mohla, luštěniny si nejsem jistá, ale nepamatuju se, že bych je v době diety jedla, občas těstoviny např. s tuňákem, no moc toho nebylo :frowning2:
6. čer 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi cornflakes jsem zkusila dneska a bricho me zatim neboli, tak to mi treba nebude delat zle.... doufam. Aspon neco....
No,ja si rikam,ze aspon budu dobre pripravena na obdobi kojeni,to se pry taky nesmi skoro nic :grinning:
6. čer 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz jste resili to pribirani, tak v prvnim tehu jsem pribrala 8 kg a z porodnice sla minus 10 :slight_smile:. Prvni kilo jsem pribrala az v 26 tt a to jsem ani jednou nezvracela. Ovsem ted uz mam navrch dve kila :frowning2:
6. čer 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
@nasekuratko No holky, to mi připomíná mou stravu po porodu. Minimálně čtyři dny starý rohlík se šunkou, zakysané nápoje, brambory a rýže s mrkví a hektolitry fenyklového čaje... :grinning: Ble, už se začínám netěšit... :slight_smile:
6. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
@nasekuratko ja mam sice jiny problemy, co se jidla tyce, ale cornflakes si taky davam. Vcera jsem se ovsem dozvedela neco o jejich vyrobe. No, dojime pytlik a dalsi uz nekoupim.
6. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 A co ses dozvěděla?
6. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 tak to me taky zajima! Ja mam rada ty special-K s ovocem nebo pak cokoladove Chocapic nebo jak se to pise...

@vajenka takze vazne takova strava je pri kojeni? A jde potom teda aspon lepe vaha dolu?
6. čer 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tematu Strava po 1.roku mi to pise na strane 183 zuzkat1. Trochu se mi to nezda (treba ty normalni neochuceny, proc by je takhle vyrabeli?), ale zkazilo mi to iluze o neskodnejch lupinkach :-/
6. čer 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko nektery narody vubec neveri, ze potraviny ovlivnuji to, jestli mleko dite nadyma nebo ne a ja mam zkusenost, ze jsem snedla neco nadymavyho a dite ok a pak zas jsem nic nesnedla a dite brecelo a oboje naopak. Ne, ze bych snedla kybl zeli, ale prislo mi (i manzelovi), ze moje strava na nadymani ditete nema vliv.
6. čer 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 ono je to asi hodne individualni. Nejaky miminka maji problemy po lusteninach apod. a nektere treba po mlecnych vyrobkach. Ono to chce asi vypozorovat. No, jsem zvedava, jak to zvladnu ja. Asi to da poradne zabrat....
6. čer 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ja si skoro myslim, ze kdyz je dite zdravy, tak to fakt nema moc vliv, to by toho matka musela snist kila, treba tech lustenin. Ty mlecny vyrobky jsou spis uz nejaka trochu intolerance, coz neni bezny, ne? Spis mi prijde, ze nektery dite na ty prdy trpi a jiny ne tolik treba, ale ono nekdy buhvi proc brecej, ze jo..maly miminka.. Ja si dnes myslim, ze nas brecel proste z nudy :slight_smile:
6. čer 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 jo,to je taky mozne. :slight_smile: Oni ti mali prckove moc dobre vi,jak si vydobit to,aby se jim nekdo venoval.... :wink:
Ja myslim,ze hlavni znak prdiku je to,kdyz se to mimco bolestma krouti. Jak jsem se starala tady o maleho, tak jsem uz pak vypozorovala,kdy breci,ze se vzteka,nebo proste si jen tak brecel fakt asi z nudy a kdy to bylo bolesti.... A to on nebyl kojenej, ale dostaval umelou vyzivu. Nemel ty bolesti moc casto, ale zato kdyz je mel, tak to stalo za to...

I kdyz u lustenin a zeli apod. si myslim, ze staci troska. Vzdyt to pusobi i na dospele, natoz na ty male, tem staci asi i male mnozstvi...
6. čer 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262
@nasekuratko Tak já mám naopak zkušenost u našeho Honzy úplně jinou. Opravdu hodně záleželo na tom, co jím, když jsem si kousla rajčete, okamžitě se osypal, když jsem snědla špenát, měl zelenous stolici, čerstvé pečivo-řev, takže jsem si na to fakt dávala alespoň ty první dva tři měsíce hodně pozor... :slight_smile:
Ale záleží opravdu na mimi, jestli jsou na to náchylnější nebo ne.

Jinak si myslím, že mimina určitě nebrečí z nudy. Spíš, že je něco trápí, něco se jim nelíbí nebo jsou prostě zrovna frustrovaní, chcou pochovat, co my víme... :wink: Kolik my máme různých pocitů a čím vším je můžeme dát najevo - oni můžou jenom brečet...
6. čer 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky v patek jsem slavila narozky a cely vikend sjme meli zivo mela jsem tu segru z Brna a tak jsme grilovali a dneska mi manzel dovezl darek ktery si preju uz od minuleho leta zahradni houpacku a moje oblibene kureci kungpao s ryzi a koupil i nadherny ovocny kosicky ale na ty uz mi dneska nezbylo misto fakt me prekvapil ted dame film v postely a jdem spat tak caute
6. čer 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja kojila ale jist jsem mohla uplne vsechno cerstvy pecivo koreeny jidlo proste vsechno malej to dobe snasel a na prdiky netrpel vubec
6. čer 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahojky moje mamka pribrala taky v tehu 10 kg u nas vsech, tak doufam, ze budu po ni. Taky mam nahore cca 4 kg, ale vse v brisku. Ja taky nemam chute, i kdyz me kazdy strasil, ze si me najdou, ale nejak se mi obloukem vyhybaji, spis mam obcas nechute. :slight_smile:
7. čer 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka fakt jo? Tak ja to opravdu nebyla schopna s tim mlikem vypozorovat. Prislo mi to uplne nezavisle. A takovy nazor jsem mela taky, ze mimi neplace jen tak, ale ted si myslim, ze ano. Cim byl vetsi, tim se to dalo lip vypozorovat a co je schopnej (nebo byl) udelat za scenu, jen protoze se chvili nudi, to jsem nevidela. V kocarku to bylo o nervy, o autosedacce ani nemluvim..jak kdyby ho na noze brali. A ty noci (kdyz byl miminko) stravene houpanim na balonu (dnes vim, ze se to moc nema) a ne jen houpat, ale museli jsme sedet pod lustrem, aby mel na co koukat (jeho prvni slovo bylo 'lampa').. :grinning:
7. čer 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já kojila do 10. měsíců a pohoda, taky jsem jedla všechno, prcek na prdíky netrpěl .. v prvním těhu jsem přibrala 15 kg .. tak jsem zvědavá kolik teď, zatím jen přibrala "jen" kilčo, ale zas taky jsem teď začínala z jiné váhy než před prvním těhu .. když jsem kojit přestala, tak mi váha vylétla za dva měsíce o 6kg a těch jsem se prostě už nezbavila ..
7. čer 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jaký kupujete fusak? Já mám po prckovi od fy Kaiser a velká spokojenost, využili jsme ho dvě zimy do sporťáku, teď ještě pokukuju po fusaku od fy Lodger, moc by se mi líbíl do korby na zimu :sweat_smile: :grinning:
7. čer 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem stihla v rychlosti přelétnout příspěvky o jídle :slight_smile: no nezbývá mi, než potom při kojení vypozorovat, co ano a co ne, v těhotenství zatím snáším vše v pohodě
chtěla jsem se vás zeptat, zda jste některá nenarazila na pomůcku před porodem Epi-no, jedná se o balónek, který vám má pomoci s procvičením a elasticitou hráze a vůbec připravit tělo na průchod hlavičky miminka... tady na MK je o tom rozsáhlá diskuze, četla jsem i pár názorů lékařů a asistentek a zatím pozitivní zkušenosti... má některá z vás zkušenosti? epi-no se začíná používat až pár týdnů před samotným porodem
7. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeju dobré ráno a hezký prosluněný den. Tedy možná.

@spaghi Teď jsem konečně měla čas zkouknout fotky a máš hezký bříško. Mě teda přijdeš jak těhotná, ne jako tlustá :slight_smile:.
@nasekuratko Nemáš náhodou dietu jak na Crohnovu chorobu? Hodně mi to připomíná. Měl ji známý.
@petrusam My budeme kupovat nějký z pravé ovčí vlny. Respektive ho bude kupovat tchýně a my si ho máme vybrat. Někam pro něj pojedeme asi v srpnu nebo v září.
7. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek