• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@ilonne díky :slight_smile:
7. čer 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahoj, o balonku Epi-no velmi uvažuji. Používala ho kamarádka, která rodila v březnu a jako prvorodička byla bez nástřihu s jedním stehem. Říkala, že pár dní po porodu se cítila,jako by vůbec nerodila. Já se jen trošku bojím, jestli si tím nemůžeme nějak ublížit, třeba vyvolat porod dřív nebo tak (ale asi je to blbost). Každopádně si myslím,že je to pomůcka, která může výrazně ulehčit porod (kamarádka měla 3,5kg chlapečka venku na pár zatlačení během asi 3 minut. Hlavně říkala,že jí to pomohlo psychicky, protože si prostě věřila,že ta hlavička projde, když prošel míček.
7. čer 2011 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne jojo, na crohnovu chorobu je to stejne jako na jakekoliv jine strevni zanety. A jelikoz nevim, co presne mi je, tak se drzim takovych tech zasadnich pravidel, co plati u vsech tech diet.
Dneska jdu k doktorovi, tak jsem zvedava, co mi na to rekne.

My budeme mit pujceny fusak od svagrove taky z ovci vlny. Jsem rada, ze nam ho pujci, protoze jinak je pry poradne drahy. :-/

@spaghi tak o tom balonku jsem nikdy neslysela.... a kde se to da sehnat a kolik to stoji?
7. čer 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana díky za info, přesně jak píšeš, připraví Tě to nejen fyzicky, ale i psychicky, taky jsem slyšela takový názor, jako má Tvá kamarádka, vyvovální předčasného porodu bych se nebála, porod je podmíněn až otevíráním děložního hrdla a to balónek neovlivňuje... v červenci mám jít na předporodní kurz, tak se optám porodní asistentky a asi bych do toho taky šla, za tu "pohodu" si myslím, že to stojí (otázkou samozřejmě je, že všechno může být nakonec jinak a člověk pak bude rodit císařem, ale alespoň si říkám, že budu připravená na cokoliv :slight_smile:)
7. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak to vypada hodne dobre! Zacnu o tom asi taky uvazovat... nastrihnuti se bojim a hlavne pak siti.... :frowning2:
7. čer 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Určitě, i když se třeba nedostanem na velikost té hlavičky, tak každý centimetr dobrý :slight_smile:. Upřímně já si to teda neumim moc představit, jak se to tam dole dá roztáhnout :slight_smile:, ale tak asi to jde...
Jinak co se týče kočárku, asi budem nakonec taky objednávat Teutonii, ale cosmo, kvůli velikosti kufru v autě. Doufám,že neprohloupíme. Akorát Tys tu psala, že Tě to vyšlo na necelých 20 tis., ale já když si to spočtu, tak mě to vychází (a to bez té předražené tašky na rukojet) a bez autosedačky, ale s adapterama na maxi cosi asi na 25 tis.
7. čer 2011 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi o epi jsem toho moc načetla a zvažuji jestli to koupím, nástřih a rupnutí u prvního prcka nic moc :zipper_mouth: ráda bych se toho vyvarovala :slight_smile:
7. čer 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak me nastrihavali a sily a dobry nic jsem necitila jinak znam hodne holek ktere epino pouzivali a stejne je nastrihly vetsinou ty prvorodicky vsechny nastrihavaj me taky nemuseli ale doktor rekl radsi pro jistotu ze u tech prvorodicek se to dela jinak ja si nedokazu predstavit strkat mezi nohy balonek a nafukovat a co vic me zarazi ze zensky si ho koupi a po porodu prodavaji to me prijde nechutny
7. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ježíš, teď jsem si ty stránky přečetla a do toho fakt nejdu. Já si myslím, že když je to potřeba, stejně nastřihnou a kamarádky mi říkaly, že to stejně necítily. A nějak si nedovedu představit, že budu trénovat "výlez" prcka předem. Myslím, že jednou mi to bude stačit.
@kajulka001 Fuj, to je fakt nechutný. A hlavně, že na těch stránkách píšou, že je určen jen pro jednu ženu, aby se nemohla přenést infekce.
@nasekuratko Tak dej vědět, jak jsi dopadla. Držím palce, ať je to dobré.
7. čer 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja jsem tak stastna!!!! Dietu mam sice dodrzovat a prava ledvina se mu nelibila, takze dal musim brat leky. Ale jinak prcek je naprosto vporadku, krasne sebou vrtel, zrovna kopal a boxoval, tak jsem videla, co tam dela, kdyz citim kopanecky. A zrovna pil i vodu a hezky u toho tam pomlaskaval,tak to jsme se smali i s doktorem. Bylo to nadherny! Meri uz 28cm a vazi 444gramu. :slight_smile:
Za chvilku pridam fotecku. :dizzy_face:
7. čer 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ilonne no je pravda, že se to dá sehnat z druhé ruky, ale jen ten přístroj,balonek si samozřejmě koupíš nový.
7. čer 2011 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko taky se bojím nástřihu, kamarádka, kterou nastřihli docela hodně říkala, že nástřih jako takový necítila, ale pak to šití bylo hodně bolestivé a kdyby prý věděla před 4 roky o téhle věcičce, že by si to pořídila
7. čer 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana no já si to taky říkám, některé maminky psaly, že se dostali třeba i na pár centimetrů míň, ale přesto to bylo v pohodě a prý rodily i děti kolem 3,5 - 3,7 kg, no těžko teď říct, asi to chce osobní zkušenost :slight_smile:
jinak k tomu kočárku - objednávala jsem Mistral P (nevím, jak vychází cenově to Cosmo) u Malvíka, objednávali jsme podvozek, korbu Fashion 2, sportovní sedačku a nánožník - to bylo za cenu kolem těch 20 tis., nejsou v tom zahrnuty adaptéry (které stojí cca 1000 Kč) ani další věci, autosedačku MC jsme kupovali zvlášť ... teď jsem ještě mrkla přímo do objednávky a cena po slevě 8% je 18 074 Kč
7. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no já když to viděla poprvé, tak jsem taky na to nejdřív vyjeveně koukala a říkala jsem si, jak to vlastně funguje a jestli je to opravdu to, co myslím :grinning: no ale nějak jsem si to postupně dokázala představit a nepřišlo mi to až tak hrozný
7. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to moc gratuluju, že je vše v pořádku, to muselo být hezké pokoukání :slight_smile: já se na tu velikost a váhu vždycky zapomenu zeptat :slight_smile:
7. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko gratuluju ke kontrole :slight_smile:
7. čer 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si u prvního se šitím vytrpěla svoje. To šití bolelo snad víc než celý porod. Jsem se doktorce sunula nahoru po křesle. Prý jsem byla nějak natržená na 2 strany a šila to fakt docela dlouho. Natržená jsem byla asi spíš pro to, že jsem ji zaboha nemohla vytlačit a jedna PA mě rodila a druhá PA mi vždycky hupsla na břicho, takže Anička pak vyletěla naráz. Doufám, že u druhého mě to mine. Já ale spíš přemýšlím nad masáží hráze a maliníkem :wink:
7. čer 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@spaghi
tak masaz hraze i malinik taky budu praktikovat, na to jsem slysela super ohlasy od vsech znamych....
Pokoukani to bylo uzasne!!! Fakt jsem se nasmala, kdyz jsem maleho videla,jake delal obliceje. Mozna bych se na tu velikost taky nezeptala, ale rekla jsem doktorovi at mi da fotecku pro Petra a on mi vytisknul i graf s vahou a velikosti miminka, aby to pry videl a mel to cerny na bilym. :grinning:

Ten balonek mi prijde jako dobra vec. At je to nechutne nebo ne, tak pokud to ma pomoct, tak to klidne zkusim. Ja mam kamaradku, ktera se roztrhla opravdu osklive, byla sita cela i vevnitr i venku a ta by za to dala cokoliv, aby udelala aspon neco, co by ji pomohlo tomu predejit...

Ale abych to prodavala dal-no nejsem padla na hlavu! :grinning: A uz vubec nechapu ty zenske, co si to pouzite koupi! :grinning:
7. čer 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 :grinning: :grinning: :grinning: To mi něco připomíná... Já jsem byla ještě taková přestarostlivá maminka, takže to byl fakt záhul, Honza taky noci prořval, ale ono to bylo i dáno tím, že měl zdravotní potíže a do třech měsíců nosil sádry na nohách a pak dlahy, no bylo to masakr, doufám, že teď to bude jiné :wink:

@nasekuratko Gratuluju k dobrým výsledkům!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

@spaghi Ty jo, to jsem vůbec od nikud neslyšela o takovém cvičení hráze! Ale fakt, že když jsem chodila na předporodní kurz, museli jsme tam cvičit hráz roztahováním a stahováním naší vůlí, prý to opravdu cvičí svaly. Takže to možná je něco podobného, ale nemusíš u toho moc makat ty. protože když si zkusíš to vnitřní stahování, je to celkem náročné vydržet to dýl. Zkoušeli jsme to pak v kleče, v leže, v různých polohách, aby se zatínaly různé části těch svalů. Zítra jdu na gyndu, tak se na to zeptám... :wink:
7. čer 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte:slight_smile:

@nasekuratko Tak to je krásná kontrola a super, že už je ti líp.

Dneska jsem po kontrole a doufám, že se odhad doktorky už nezmění. Dneska opět tipovala holčičku, tak budu doufat, že na utz za tři týdny tam zase bude a nenaroste jí pinďour :grinning:

Chm, tak o epi-no jsem četla, ale pořizovat nebudu. Hodně si myslím, že záleží na elasticitě hráze jako takové a na průběhu porodu. Mně by epi-no rozhodně nepomohl, malý nešel ven, byl jak jo-jo, takže i přes nástřih jsem byla nakonec natržená hodně. Šití teda nic moc zážitek nebyl, měla jsem i velký hematom, ale za týden už jsem seděla normálně (byla jsem nucena situací začít jezdit, takže jsem si na ten zadek prostě sednou musela:slight_smile: )
Bez epi-no kamarádka rodila bez nástřihu a jediného stehu a prcek měl přes tři a půl kila, náš drak měl 3,1 kila a extrémně krátký pupečník, tak se prostě vracel zpátky. Kvůli tomu muž ani nepřestřihával pupeční šňůru, musela to pak být rychlovka, chudák malej se narodil celej šedivej a měl na hlavě dvě boule, takže jí měl až hranatou, jak si razil cestu furt a znovu:slight_smile:
7. čer 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko aha, no vidíš, tak já prozkoumám fotky z UZT, třeba to tam mám taky a ani o tom nevím :grinning:
jinak ještě k tomu přístroji, on je opravdu docela drahý, cena začíná na 2500 Kč, no ale prolezla jsem o tom hodně diskuzí a některé holčiny psaly, že úplně stejný přístroj (akorát ne v modré, ale čerbé barvě) se prodává jako erotická pomůcka v sexhopu a stojí jen 500 Kč :grinning: takže je otázkou, jestli všechno, co se prodává s přídomkem "těhotenské" nemá několikanásobnou cenu
7. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka určitě se zeptej, zajímá mě, co na to různí doktoři říkají, taky se na příští kontrole zeptám :slight_smile:
7. čer 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na ten balónek taky čubrním, nikdy jsem o něm neslyšela. Na procvičení super, ale stejně si myslím, že to nakonec záleží na velikosti hlavičky miminka a hlavně na doktorovi, který vás bude rodit, jestli uzná za vhodný vás nastřihnout nebo ne, nastřihujou při kontrakci, kdy už ta hlavička leze a vůbec se toho nesmusíte bát, protože při tý kontrakci to absolutně neucítíte, ta kontr. je fakt silnější bolest než to nastřihnutí, takže si toho ani nepovšimnete. Mě se i spíš ulevilo, protože malá hned vyplula a nemusela jsem pořád tlačit a čekat na další kontrakci. Šití asi taky každý prožívá po svém, co si pamatuju, tak mě vedle...jakoby ještě do zadku píchli umrtvovačku aby to šití nebylo tak cítit, sice to bylo nepříjemný, ale přišlo mi to jen takový píchaní a hlavně jsem byla šťastná, že to mám za sebou, takže to šití byla už prkotina, ikdyž je fakt, že někdo říká, že ho šití bolí hodně, ale asi jsem si mysl zatemnila radostí, že je porod u konce, že jsem to ani nevnímala. :slight_smile:
7. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak nejen věci s přídomkem těhotenský prodávají předražený. Je to i pak u věcí pro děti - baby, pro děti a podobné nápisy mají výrazně vyšší cenu:-/
7. čer 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky záleží na tom, jak je kdo citlivej na bolest, to mi totiž připomnělo kuriozní zážitek z porodu, kdy vedle mne na sále rodila taky jedna maminka, už když jsem tam přišla na své místo, tak jsem ji za tou zdí slyšela jak hrozně heká a musím říct, že doslova vyváděla, až jsem se lekla a zatím při mých slabých kontrakcích jsem si říkala, že tohle snad nedám a měla jsem pocit, že bych nejradší utekla. Pak už jsem slyšela jak jí tam doktor rodí, ona na něj řvala, že už nemůže, že chce císaře....no nakonec se to podařilo a ta maminka řvala dál a co mě rozesmálo bylo to, když jsem slyšela toho doktora říkat: "Proč řvete, vždyť už jste porodila..." :slight_smile: :slight_smile: , takže ona si ani nevšimla, že dítě už měla venku a stále tam hučela bolestí, nehledě na to, že jakmile z vás mimi vyjede, tak to je úúúúúleva, že vám v ten moment nepřijde, že jste ještě před chvilkou měla bolesti.
7. čer 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ja to nemam na fotkach, ale mam k tomu vytisknuty zvlast papir A4,kde je graf, jak maly roste-telicko, pak graf, jak mu roste hlavicka a graf, jak se mu vyviji stehenni kost a na konci je souhrn. On na to ma doktor nejaky svuj program.
@gabisek :grinning: Tak to je dobry pribeh z porodnice! :grinning:
Ono ale asi i zalezi, jak je kdo nastrihly a kdo je jak natrhly, jestli je ta zenska poranena i vevnitr nebo "jen" zvenku apod. A taky kazdy doktor sije jinak podle me....
7. čer 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 měla jsem podobný porod jako Ty, nemohla jsem ho pořádně vytlačit .. šití pro mě bylo horší než celý porod .. také doufám, druhý porod bude "lepší" ..
7. čer 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko to jo, to určitě na tom záleží, taky jsem měla nějaké vnitřní šití, ale vím jak jsem se toho taky bála, když jsem nevěděla jaký to bude, tak jen chci uklidnit, že to tak hrozný není, i pro tu cenu, že už máte miminko venku mi přijde šití nepodstatný. :slight_smile:
7. čer 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam a píchli ti umrtvovačku před šitím?
7. čer 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek