• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@lipetra My asi po téhle změně plánujeme dvouletou, s tím, že bysme taky hned chtěli druhé miminko. Na druhé miminko bych si pak vzala tu tříletou. Teda pokud si samozřejmě budu moct vybrat, Jenže stejně nám do té doby řeknou, že nejsme žádné socky, spočítají nám, že máme peněz dost a zkrouhnou to úplně.

@clloi To je divné, já měla neschopenku na rizikové těhu druhý a třetí měsíc kvůli špinění a zakrvácení a měla jsem neomezené vycházky hned. MUDr. mi řekla, že jako těhotná na ně mám nárok od počátku. Teď se mě vždycky ptá jestli neschopenku nechci a asi si ji vezmu měsíc před nástupem na mateřskou. Přijdu akorát o ty první tři dny a pak mi do 30 dnů platí zaměstnavatel 100%.

@spaghi Tak já mám ráda i svojí mamku i tchýni, ale obě bydlí nad 100 km daleko a já vážně nechci, aby se mi vždycky na pár dnů nastěhovaly do bytu. S mojí cholerickou povahou by to asi nebyl moc dobrý nápad. Tohle budeme muset případně vyřešit jinak.

@gabisek, @kajulka001 Jsou to prostě hajzlové. A zatím jsem neslyšela, že by začali se šetřením u sebe. Teď si naopak chtějí vrátit platy na loňskou úroveň a schválit si jednotný plat včetně všech náhrad cca 230 tis měsíčně. Že prý to státu ušetří. To si snad dělají srandu, pokud vím tak základní poslanecký plat je cca 59.000,-Kč/měsíc - to mi jako chtějí říct, že jim náhrady dělají víc než 180 tis? To je fakt výsměch. A že v žádné jiné práci se náhrady neberou a když tak určitě ne takové a určitě na základě předložených dokladů zpětně, je nezajímá. Že se nestydí. Nechápu, proč zrovna poslanec potřebuje náhrady. Nebo ta trafika - vicepremier pro boj s korupcí. Všude se snižují platy a propuští, ale vláda má zbytečné prachy, aby mohla vytvářet takováhle místa. Fakt, vyházet je z oken, páč, kdyby šli dveřmi, tak se oknem vrátí. A nejvíc k smíchu jsou VV s těmi jejich věčnými utimáty. Fuj to jsem se rozepsala, tak se omlouvám.
9. čer 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Vis co kdyz ma clovek hlidani, tak proc ne. Jo kdybych nemela a mela moznost jen nejake slecny na hlidani, tak do toho nejdu. Me prave taky prace bavi a hlavne by mi asi chybel ten kontakt s lidmi :slight_smile:
@ilonne Tak to mate vymyslene stejne :slight_smile:
@gabisek když se to tak vezme, tak stát jde tímto proti sobě, protože když se nebudou rodit děti, nebude nikdo, kdo by vydělával pak na ty naše důchody :slight_smile: no resp. my už do důchodu totiž stejně nepůjdeme, nás pak jen sundají z té naší židle v práci a odvezou rovnou do márnice...
9. čer 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ale napsala jsi to dobře a výstižně, takhle to prostě je, všechno špatně!! Dělají si z nás akorát hadry a hlavně, že oni mají mastný huby a ještě se nám s nima smějou do očí, jinak to říct nejde. Jako Kocourkov hadr!!
9. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ale děti se rodit budou, neboj. Ale ne ty, které by pozdějí dělali :grinning: :grinning: :grinning: .
9. čer 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra Jo, jo, tak snad nám to taky vyjde :slight_smile: .
9. čer 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu vytvářet nějakou činnost. Zatím ahoj.
9. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No sestrenka mela naplanovane ze pujde na tri roky a mezitim se jim zadari druhe a omyl, v listopadu nastupuje do prace a mala do skolky
9. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra přesně, slečnu nebo paní na hlídání bych taky nebrala, je to divný pocit svěřit někomu miminko... můj bratranec to takhle chvíli měl se svým synem (smutná story, protože jeho přítelkyně - maminka toho chlapečka, malého mlátila, tak ho dostal do vlastní péče), no a skončilo to tak, že slečnu na hlídání vyměnil za naše tetičky :slight_smile: moje mamka totiž pochází z 10 dětí a některé naše tetky už jsou v důchodu, tak se o malého začaly starat, takže bratranec i jeho klučina jsou spokojení :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne no právě, nechtěla jsem to tady psát, ale je to tak :grinning:
9. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no přesně tak! Jenže oni ti dědci, co tam sedí v tý márnici budou už mnohem dřív a bude jim to už taky jedno, jak se budeme mít my, což jim je jedno už teď. Oni budou mít rakve z pětitisícovek a nakonec jim to stejně bude k prdu, když budou prdět do hlíny, ale asi ten pocit mít na svých účtech nahrabáno je asi fakt blaženost a nenažranost. Tohle fakt nechápu. Sice máme prd, ale když už, tak si ty peníze ráda užiju, pro nás, pro děti.... z toho mám radost, nechápu jak někdo může mít blažený pocit tučnýho konta, když je to jen pocit a žádnej zážitek.
9. čer 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no tak moje sestrenka hlidala klucika sousedum jako privydelek spolu s jejich malou holcickou a dala se do kupy s tatinkem toho chlapecka a ted jsou spolu :slight_smile: pritel sestrenky se z toho zhroutil a bylo toho kolem spiny a pomluv, ze skoda slov... :frowning2:
9. čer 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a mám pocit, že i na tu dvouletou mateřskou se musí splňovat podmínky, že čistý příjem, který ta maminka měla z předchozí práce musí být 16tis.-a víc, jinak není nárok, no a u nás v blbákově s platama na tohle nedosáhnem ani náhodou. U nás to je, že ženská tady má v průměru 13ts. čistýho, takže to se spíš týká velkých měst. :unamused:
9. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek No tak nejak to je, to mas pravdu...no oni to vymysli pro velka mesta tyhle veci, ale nechapu, ze nekde lidi nedosahnou takovych prijmu
9. čer 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra no, tak u nás v Turnově to tak je.....si vem, že chlapi tady mají v průměru 20 tis.,což třeba ve velkých městech má každá žena. Ale tady to tak je. Hodně mých kamarádek uteklo do Prahy, jenom aby si vydělaly, jenže ještě byly svobodné a nic je tady tak nějak nedrželo. A ani se jim nedivím.
9. čer 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak a fuuuj, konec tohodle tématu :slight_smile: , nakonec mi stejně nic jinýho nezbyde než si říct, že se můžem mít ještě hůř a hlavní je, že máme zdravý a spokojený děti. Protože jak se říká, tak štastný dítě je ne v čem vyrůstá, ale jak se cítí. Což je teda fakt, malý dítě nevnímá hodnotu penez a přepychu, ale hlavně svoje pocity.
9. čer 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Tak to mas pravdu. My mame pobocku firmy ve Slaném a v Karviné a taky vidím, že se liší ty platy oproti Praze a třeba ten člověk může mít vzdělání a kurzů a stejně má méně než třeba obyčejná asistentka tady, tohle je blbe nastavene, pac se neda srovnavat Praha a jina mesta, protoze vsude je draze nejen v Praze :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek jak se říká, peníze budou, my nebudeme... já ráda investuju do věcí, které udělají radost, nejen mě, ale i rodině, to znamená jezdit někam na výlety, na dovolenou, užívat si přírody a pohybu...
9. čer 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lipetra přesně tak, Praha už není tak drahá jako jiný buranovský města. V Praze koupím stejně drahou Ramu jako u nás, voda, elektř.,plyn- to je všude taky na stejný úrovni. Možná by se dalo říct bydlení.....ale i tady se čistý nájmy bytu ve 3+1 pohybují kolem 8-10 tis.
9. čer 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak to naprosto s tebou souhlasím!!! Tomuhle říkám...UŽIVAT SI ŽIVOTA!
9. čer 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek přesně, to jestli se miminko bude vozit v káře za několik mega nebo s ním na dovolenou pojedete ve škodovce, je mu úplně putna, důležitý je, že má milující rodiče, že je zdravé a že má co jíst a má střechu nad hlavou
9. čer 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra my to tak mame ted, do prace jsem chodila az do nastupu na materskou, jen jsem si nakonci vybrala nejakou dovcu, pak dvouleta materska a ted druhe prte :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek když to tak sleduju, tak hodně věcí už se pomalu vyrovnáva, velká města jako Praha a Brno versus menší města, kolikrát v Praze pořídím hodně věcí opravdu levně... pravda, bydlení je asi jediná kapitola, kde to bude pořád dost velká pálka, ale nedávno jsem byla v Hradci a viděla ceny nemovitostí a byla překvapená, že už to Prahu dotáhlo
9. čer 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem si akorát vzpomněla na svýho bratránka, který byl z Hradce a hodně studoval, vystudoval architekturu, pracoval a bydlel v Praze a samozřejmě se věnoval architektuře, takže nemusím říkat, že měl peněz jako želez. A na druhou stranu to byl strašně moc hodnej člověk, ten by se rozdal, pro svoji rodinu, okolí. Ženatý nebyl, děti taky neměl....a před 2,5 lety přesně, holky, na Silvestra umřel.....sama nechápu co se vlastně stalo....byl s kamarádem na horách lyžovat, oslavili Silvestra a ráno se už neprobudil. Jen so vím, tak měl od mala nějaké problémy s dýchaním-nosem, ono se to nějak jmenuje, ale teď nevím. Byl to tenkrát šok jak prase, bylo mu 34 a najednou byl pryč. A když si na něj vzpomenu, tak si říkám, jaký bohatství vlastně mám.....manžela, děti....spokojenou zdravou rodinu.....a to je to největší bohatství života a když si to člověk umí s těma svýma nejbližšíma krásně každý den užívat! Teda mě to teď tak sebralo, až je mi do breku, jsem asi prdlá, ale je to tak a ať si všichni hamouňi světa políbí prdel! :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek No prave, ja myslim, ze se to dost srovnalo az na ty platy, Praha porad vede
9. čer 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis To vam vyslo moc pekne, ja chci taky :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no rozhodli jsme se zacit trochu driv, kdyby nahodou a ono to vyslo na prvni pokus a tak budou deti od sebe 19 mesicu (pokud budu rodit na termin :slight_smile: )
9. čer 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Ja jsem s brachou od sebe o 21 mesicu a je to super :slight_smile:
9. čer 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víte, táta tohodle bratránka je přesně jeden takovejhle hamoun, tetě zakazoval třeba dát tašku jablek svý sestře, jen hamounil pro sebe a na svůj účet, je to jeden z těch co se vyžívají v tomhle hamounským životě. Bratránek byl spíš po tetě, oba by se rozdali. Někdy mi přijde, že snad umřel proto, aby pochopil, jakou cenu má život a peníze, že měl pochopit ztrátu svýho syna.....ale on to nepochopil, naopak, ještě víc rozeštval své blízké okolí proti sobě, jen vidinou na peníze. Hádejte co hned udělal po jeho smrti? Všechny ty bratránkovi peníze si nahamtal na svůj účet, přitom mají ještě dceru a tý nedal nic. Je to smutný, ale je to tak. Nejvíc je mí líto tety, ptotože ta trpí nejvíc, ztratila milovanýho syna, který byl pro ni v životě největší oporou v životě, protože vedle strejce dávno šťastná není.
9. čer 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek