• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
ahoj holky my dneska byli na nakupech ale co jsem se vratili domu tak jen prsi a prsi tak to co jsme koupili malymu ma zatim doma bazen jsme vypustili ale skluzavka se nam roztahuje v obyvaku tak se tesim az bude pekne
18. čer 2011 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, sem tam jsem sem nakoukla, můžu se k vám přidat? Termínem porodu patřím taky do října, tak abych měla přehled, jak jsou na tom "spolubojovnice" z podobné fáze těhu:wink:
18. čer 2011 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Ahojky,vítej mezi námi :wink:
18. čer 2011 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
I ja monitor dechu budu mit,ale nastesti ho budu mit pujceny od kamaradky..
18. čer 2011 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
tak koukám, že se řeší monitory dechu :slight_smile: a je tu hodně nových maminek, takže všechny vítám také :wink:
dneska jsme si z návštěvy švagrových odvezli proutěný košík, sterilizátor do mikrovlnky a váhu, příští týden od jedné kamarádky budou dvě krabice malých oblečků pro kluka, tak teď jen přemýšlím, zda máme nafukovací skříně :grinning:
18. čer 2011 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky za přivítání

@dana3262 jak já tiu rozumím, už rekonstruujeme od 9.5. Ted už stehujeme krabice, včera mi pčišla kuchyn tak po neděli vyjednám termín na podlahu auž pujdem do finále. Baví mě to ,ale uz toho mám plný zuby, ta unava je ted brutus. je uz to dlouhý, ale bylo to nutný.
Monitor dechu jsem neměla , tak myslím že se bez nej obejdu, no uvidíme. :slight_smile:
Valim spát jsme měli noční přesun, kamarádka zkejsla ve 40km vzdáleném městě tak jsme pro ni jeli. Ještě že se mi povedlo dovolat mammče a nemuseli jsme sebou vláčet Marušku. Já měla auto na druhý straně města a on zas nezná cestu a já jeho autem jestě jezdit nechci a v noci začinat nechcu :D
19. čer 2011 ve 02:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak monitor Nanny uloven na aukru za 900 kč, levnější jsem nikde neobjevila a na to že úplně nový stojí 2000 kč , to není až tak zlý....
@dana3262 my se s přítelem chystáme do podnájmu, ještě zatím žádný nemáme, ale taky se na to stěhování a předělávání moc netěším, teď mi stačí delší dobu uklízet a jsem úplně hotová, tak jsem na to zvědavá tam :unamused: Sice nebudu nic tahat, ale to přemísťování,vybalování a gruntování bohatě stačí :unamused:
19. čer 2011 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
19. čer 2011 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
To stěhování vám holky nezávidím...nás to čeká až příštíé rok asi před vánoci :slight_smile: teď jsme teprve začli stavět...takže toho taky bude dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2011 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky! K monitoru - my ho v prvním těhu nekupovali, čekali jsme, jak to bude vypadat po porodu, jak moc budeme hysterčit...No vzhledem k blbýmu těžkýmu porodu a vyhodnocení Lukáše jako rizikovýho už v porodnici, kde monitor nafasoval, jsme neváhali, než jsem došla z porodnice, tak byl monitor doma, nakonec jsme ho dostali jako dárek za vnuka od mých rodičů :dizzy_face:. A byla jsem za něj teda ráda. Lukáš měl poměrně dost žloutenku, takže hodně spavý a v noci to bylo fakt ideální, že jsem se probrala, mrkla, viděla zelený světýlko, podle tempa blikání se dalo i odhadnout, jestli spí hluboce nebo se už budí na kojení atd..., takže super...Je mi jasný, že jinak bych vstávala, svítila a sledovala, jestli dýchá...takhle to bylo v klidu...máme Nanny a byli jsme spokojení, falešný poplach ani jednou, jednou teda v noci spustil, tak jsme vystartovali a myslím, že to nebylo falešně, protože jak to začalo houkat, tak bylo slyšet, jak se najednou zprudka nadechl, takže myslím, že tam ta apnoická pauza proběhla a ten hluk ho zas probral k nádechu...jinak houkal akorát když jsem brala mlaďocha na kojení a sem tam zapomněla vypnout, jinak sám od sebe - bezdůvodně - ne. Takže na medvídě ho určitě zas vytáhneme, jsem za něj fakt ráda:slight_smile:.

Stěhování a rekonstrukce teda fest nezávidím, my to máme naštěstí za sebou, víceméně komplet, takže by mohl být chvíli klid:grinning:. Akorát teda je potřeba vymalovat, ale letos jen ložnici, která je pidi, tak to mám od M. slíbeno k svátku:grinning:
20. čer 2011 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem právě řešila monitor dechu s kolegyní v práci, čeká miminko stejně jako já a doma má dvouletého klučíka, monitor dechu nepořizovala a říkala, že ani pořizovat předem pro další mimi nebude, když je prý vše v pořádku a dítě zdravé, není to potřeba, v porodnici jej doporučují pro děti s aritmií nebo dýchacími problémy, takže asi taky počkám a po porodu bych se rozhodla
20. čer 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

ke stehovani. Od vcera jsme nastehovani doma. Probihala u nas rekonstrukce, tak jsme byli mesic u nasich. Bylo to narocne, ale myslim, ze to stalo za to. Mame to tu ted krasne a hlavne lip funkcni, vejde se nam i susicka. Coz u dvou deti, co budu jednu zimu latkovat urcite ocenim.

Monitor dechu jsme u maleho neporizovali. Jen jsem mela nejaky vybrany a pokud by se narodil predcasne nebo nejak nemocny, tak bychom ho koupili narychlo. Ale byl zdravy, tak jsme nekupovali. Ja spis spoleham na svou intuici, vetsinou jsem dokazala a dokazu dopredu odhadnout, kdy se budi, kdy je nejaky problem ... S monitorem bych vypinala a casto cestujeme a to bychom ho stejne nemeli s sebou. Navic mivaji i docela dost planych poplachu.

V patek jsem byla na kontrolnim UTZ a porad mam malo plodovky, ale kdyz neubyva, tak je to dle dr. ok. :slight_smile:
20. čer 2011 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi - jj, to mi přijde jako ideální přístup - my to právě takhle taky "nechali koňovi", kdyby byl Luciš v pohodě, po "příjemným" porodu a bez rizika, tak bychom nejspíš taky nepořizovali..tím, že byl fakt už porodníky vyhodnocený jako rizikový (horší Apgar v prvních minutách, silná žloutenka - včetně fototerapie, velké krevní podlitiny na hlavičce, dlouhým blbým porodem podchlazený...), tak jsme neváhali...a je fakt, že jsme si na něj tak zvykli, že teď medvídě ho nafasuje nejspíš v každým případě...když už je doma:grinning:
20. čer 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@anlek - no nevím, my používali skoro celý první rok a fakt ani jeden falešný poplach :sunglasses: . A mám víc kamarádek, co monitor měli (na jedno i více dětí) a falešných poplachů opravdu minimum...My taky celkem často cestujeme a monitor jsme brali sebou, nějak jsme v tom neviděli problém, proč?
20. čer 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem dneska brouzdala po mimibazaru a asi se zblaznim z tech nadhernych vecicek,sice jsem hodne veci podedila od sestry a jeste mi neco pribude od kamaradky,ale stejne mi to nedalo a musela sem se na ty veci podivat a i objednat a radsi to nebudu rikat doma,jinak manzela klepne :slight_smile: .A budu se obloukem vyhybat nakupnim centrum,sice vim,ze to je zbytecny nakupovat ty maly vecicky,ale sem asi magor a neodolam :grinning: ...
20. čer 2011 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak ke stěhování, my si jdeme dneska pro klíče od nového (starého) bytu a zhruba za měsíc se stěhujem. Ještě taky musíme udělat nějaké úpravy :grinning: :grinning:
20. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete jojo, to máte výhodu, že už ho máte :slight_smile: kdybych ho měla po prvním dítěti, tak ho asi pro budoucí druhé taky budu používat... bohužel to není stovková, ale tisícová položka, takže počkáme
20. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi - jasně, jak píšu, my to dělali stejně, jsme se dohodli, že uvidíme, jak moc budu hysterická matka prvorodička:grinning:. No a vzhledem k okolnostem jsem pak fakt byla ráda, že je...kdyby bylo všechno v pohodě, tak myslím, že jsme taky ani nepořizovali a zvládli to bez něj...Naštěstí dnes fakt není problém, když vpodstatě cokoli vyhlídneš, vybereš, tak pak během pár dnů je to doma, takže monitor došel - i objednaný až po porodu - dřív než my z porodnice:slight_smile:
20. čer 2011 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminky,prave zacinam 25tt a po dvou mesicich stravenych v Cechach jsme se opet vratili do Ciny...do kufru jsme nacpali co se dalo,jelikoz jsme cerstve svoji,dostali jsme vsechno darem:slight_smile:Akorat ten monitor dechu se nam nekde zatoulal a nemuzem ho najit...Jinak kamaradka rikala,ze ho musela dat pryc,pze ji asi trikrat v noci zacal pipat a mela malem infarkt.Dozvedela se pak,ze miminka maji nekdy mensi pauzy biti srdicka,coz je u novorozenat zcela normalni a ten pristroj je velmi citlivy,takze i kdyz mimi bylo v poradku,dostavala pekne soky...
My nakupujeme tady co se da,ale neni to tak jednoduche jako doma.
Testy na cukrovku dopadly dobre,uz jsem byla smirena s tim,ze ji mam,pze to mnozstvi sladkeho,ktere do sebe dostanu...:slight_smile:
Zitra zacinam po dlouhe pauze chodit cvicit tehotenskou jogu,tak treba potkam nejakou sympatickou maminku:slight_smile:Pak jsem se objednala na tehotenskou masaz,tak se uz tesim!!!
20. čer 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a jeste jsem zapomnela dodat,cekame HOLCICKU!!!!!:slight_smile:
20. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@gretuschka Tak tu masaz hoooodne zavidim :slight_smile: ..A gratuluji k holcicce...
20. čer 2011 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne my jedeme do chorvatska prvni tyden v cervenci autem
@pavlina88 my monitor dechu mame doporucili nam ho v porodnici, kdyz mela Klara 2 kg, ale mame babysence II. Oproti Nany ma dve podlozky, takze je pres celou postylku a nespousti falesny alarmy, kdyz se mimco zacne posouvat v postylce. Dost znamych na to pak nadavalo, i kdyz porad lepsi jeden falesnej alarm nez nestesti

se zubarem my ani nemluvte. Po klare uz mam opravenych 6 kazu :frowning2:. Snad to ted bude lepsi
20. čer 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@gretuschka ty jo do Ciny tak bydlite?a v Cechach jste se brali?jaky to tam je myslim jestli mate znamy a jak se tam domluvis s ostatnimi vim ze je to jen o tom case nejakej tam stravit a zvyknes si :slight_smile:
20. čer 2011 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@gretuschka gratuluji k holčičce :o)
20. čer 2011 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@gretuschka gratulace!! konečně další ženská :slight_smile:
Dnes už jsem se konečně rozhoupala a objednala se na 4D ultrazvuk a bylo mi řečeno, že jediný volný termín je 26.7. :grinning: no je asi hodně maminek, budu v tu dobu ve 29.týdnu tak jsem zvědavá jaký budou fotečky....
20. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám zubaře za sebou hned někdy v prvním trimestru (byli jsme na pravidelné klasické půlroční garančce, tak jsem rovnou nechala dát razítko do průkazky:slight_smile:) a objednaná jsem do porodu ještě jednou na konci srpna. První těhotenství zuby nijak nepoznamenalo, tak doufám, že tentokrát to bude stejně, jsem zatím vlastně bez kazu (mám sice jednu plombu, ale to mi ještě na základce školní zubařka odvrtávala zdravý zub - jen pigmentovou skvrnu:frowning2:)
20. čer 2011 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
všechny těhu průkazky mají místo na razítka?mě příjde že do té mé se to nevejde...
je velký problém když někdo nepůjde na všechny okolní vyšetření(obvodní,zubař,..)
20. čer 2011 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach nevím jak tvůj gynekolog, ale můj na tom trval...toho, že se ti to tam nevejde se neboj..mě se to tam také vše vešlo a to tam mám ještě písemný záznam z EKG a od odbvoďáka též...
20. čer 2011 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@vercach tak já se ptala mojí obvoďačky na ty vyšetření, EKG prý dělají, jen když sou problémy, oční mně řekla, že při mé vadě( 0,5 dioptrií) je to taky zbytečné, zubař mě vezme až v září :angry: , takže tam mám jen razítko od obvoďáka. :confused:
na 4.7 jsem objednaná na test na cukrovku, tak sem zvědavá, jelikož na sladkém docela ujíždím, naštěstí to váhově nemá zatím žádné následky :grinning: tak doufám, že to bude OK
20. čer 2011 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
a v té prukazce je někde napsáno jaká vyšetření se mají podstoupit nebo to víte jen od své doktorky?Mě ta moje totiž nic takového neřekla,tak to nějak neřeším... :unamused:
20. čer 2011 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek