• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vercach no mě na ta vyšetření poslav můj gyndař..řekl, že si je mám do 20. týdne objehat..byla jsem u obvoďáka, na plicním, na EKG a u zubáka....tak nevím? každý gynekolog to má jinak..pokud ti nic neříká, tak na tom asi netrvá...
20. čer 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já bych řešila jen to, co ti řekne tvoje gyndařka...já mám průkazku, kde je přímo kolonka na razítko od zubáka, praktika, pak mám kolonku další vyšetření a tam mi napsala očaře, protože jsem silně krátkozraká, tak se musí vyjádřit, jestli doporučí přirozený porod nebo kvůli očím raději císaře.... EKG nemám, podle všech mých MUDrů je zbytečný, protože stejně kdyby v porodnici něco, tak i před akutním císařem si anesteziolog stejně natočí svoje a nebude věřit tomu průkazkovýmu:wink:. Navíc jsem na něm byla před necelými dvěma lety kvůli plánované operaci, takže to by mělo být ok. Plicní už ani v průkazce nemám kolonku...on ten zubař je nejvíc smysluplný, měl by zkontrolovat, jestli někde není u zubů nějaký skrytý zánět, který by pak mohl při té zátěži u/po porodu dělat neplechu.... A obvodní se má víceméně jen vyjádřit ohledně diagnoz, se kterými se dlouhodobě léčíš, jinak taky zbytečný...to se zas zajímal taťka (je právě obvodní MUDr), co vše má u těch těhulí potvrzovat/hlídat/dokumentovat...a prý nemá ani měřit tlak, vážit, moč,...že to je záležitostí prevenček u gyndaře a obvodní to nemá dělat, že se má jen vyjádřit k těm dlouhodobým léčbám (ledviny, plíce, srdeční vady,...), se kterými se k němu těhotná chodí léčit. Já musím taťuldovi tu průkazku hodit po jejich dovolené, ať mi tam hodí štempla:grinning:. Pak ještě musím zajít na to oční, tam je to vždy na dlouhý lokte, tak půjdu až s větším břichem, aby bylo vidět, že jsem těhotná, bo gravidní berou přednostně:grinning:, tak ať tam nemusím strávit celý den:slight_smile:. A zátěžák na cukrovku, na ten mi bude vyplňovat gyndařka žádanku teď ve středu v poradně...
20. čer 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak podle mě na EKG se chodit musí. Upozorňovali na to i v porodnici na diabetologii ty maminy, které ještě EKG neměli hotové. U zubaře už jsem byla na začátku, půjdu ještě teď a teprve teď mi dá razítko. Ona totiž ví, že dát mi hned, tak by mě tam nedostala.
Monitor dechu budeme mít asi nejdřív půjčený od bratránkovi ženy, ale prý jí hodil asi dvakrát falešný signál, tak ho nechce prodávat. Pokud mi to bude dělat taky, koupíme si vlastní.
@clloi Tak podle mojí obvoďačky, gynekoložky a porodnice je EKG vyšetření, které prostě mít musíš. Je z těch všech prý nejdůležitější. Tak nevím, co máš za obvoďáka.
@vercach Mělo by to být v průkajdě a gynekoložka mi zatrhla EKG a obvoďáka jako nejdůležitější.

Jinak vítám nově příchozí členky.
20. čer 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete A kolik máš dioptrií, na oční mě nikdo neposílá. Na plicní tedy taky ne, to je fakt asi nějaký přežitek :grinning: .Ale jak jse psala, tak to EKG po mě vyžadují i u Apolináře, kde budu rodit.
20. čer 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ,@adenka84 holky moc děkuji :slight_smile: tak asi v pořádku...Hlídám si jen štítnou žlázu.Tam chodím pravidelně a k zubákovi se musím objednat jen nevím jestli mě nový vezme...Trvalé bydliště mám zatím v Brně a od příštího měsíce ve Vážanech u Boskovic,tak netuším jestli by mě už zubák vzal v Boskovicích :frowning2:
Ještě menší dotaz,když budu měnit doklady skrz svatbu a tam i bydliště...Řeším to jen s novou matrikou kde bude nové bydliště nebo ještě s tou Brněnskou?
Předem děkuji za info :slight_smile:
20. čer 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne mám 7,5 a 8dioptrií...Jinak po mě v Brně EKG nikdo nechtěl ani v prvním těhu ani teď:grinning:. Akorát před tou operací (měla jsem děložní myom, který musel být vyřešený před dalším těhotenstvím), tak to jsem byla u internistky na natočení ekg v rámci předoperačního vyšetření...Plicní je přežitek, málokoho tam už dnes posílají...

@vercach - proč by tě nevzal v Boskovicích? A s tím brněnským nejsi spokojená? Protože zubaře měnit nemusíš, já třeba bydlím okres Brno-venkov a mám zubaře normálně v Brně, naprosto dokonalýho, super, jako bezvadný na něm je, že bere současně s rodiči i děti, takže to je super, že Lukáš chodí s námi. Navíc pan doktor má dceru asi o půl roku starší a s dětma to bezvadně umí, takže mě ani nehne ho měnit, ani za nic:grinning:. s tou matrikou nevím, ale řekla bych, že asi jen s tou novou, ne?
20. čer 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Aha, tak to já mám jenom dvě na každé oko :grinning: .
20. čer 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já byla u zubařky naposledy před 5 lety když mi dávala první plombu...Jelokož už je to taková doba tak mě vyřadila z evidence...Ale když jsem se tam předtím registrovala tak po mě chtěla občanku s místem bydliště jinak by mě ani nevzala :frowning2: proto se ptám..
20. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mi nějak lítá cukr :angry: . A to poctivě držím, co mám a už jsem zhubla 3 kg. Takže musím na krev a uvidíme, jak mi hýbnou s dietou. Jen doufám, že mi nebudou chtít cpát inzulín :frowning2: .
20. čer 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - aha, tak to jo:grinning:. My právě chodíme pravidelně co půl roku na prevenčku...podařilo se mi k tomu "mýmu" zubákovi protlačit i manžela (už nebere, má zoufale plno, protože je fakt suprovej), ale rodinný příslušníky ještě v nouzi vezme...no M. má zuby děsný, měl tu hroznou zubařku, vůbec problémy neřešila, prskla na to plombu a nazdar...takže on zaváčkovaný všechny od ní zaplombovaný zuby:frowning2:. Tak mu to teď zubák spravuje...a my s Lucišem mažeme jednou za půl roku vzorně na prevenčku...teď už jsme objednaní na konec srpna, ať to stihnu ještě před porodem, protože jinak bych musela už v šestinedělí a to teda nevím, nevím, jak bych zvládala...právě kvůli malýmu chodíme fakt pravidelně, ať si zvyká...mě i zubař řekl, že vzhledem ke stavu mého chrupu by mu stačilo mě vidět na prevenčce ani jednou za rok, ale stačilo by obrok, ale že pro malýho je důležitý si vytvořit ten návyk správné zubní hygieny, do které patří i preventivky u zubaře...naštěstí má zatím perličky, tak skončí vždy jen "povozením" v křesle a hraním na krokodýla s vyceněním zubů:grinning:. Minule jako dárek za vzornou spolupráci dostal vybrat z hraček, objevil tam klasickou injekční stříkačku a naprosto odvařený si s ní asi týden hrál...teď ji má v sadě svých doktorských pomůcek a "léčí" nás:grinning:
20. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky našla jsme takoou bláznivou vebovku, kde si můžet pro zajímavost vyzkoušet jak budou vypadat vaše děti..je to taková blbůstka, le mě to pobavilo..prostě jsem to musela vyzkoušt...
ukázka mým ratolestí...
20. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - to už jsem párkrát viděla a mě ty děti přijdou takový hororový :grinning:
20. čer 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete je to dost zkreslený a podle mě nereálný, ale byla jsem zvědavá co z toho vyjde..ten chlapeček mě dost pobavil..je hrozně podobný manželovi...blbost, ale pobavilo mě to... :grinning:
20. čer 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek vítejte doma, taky už se těším az bude hotovo
@radus78 az za měsíc, to držím pěsti, já už toho mám ted plný zuby, chlap dnes domu odtahal celou kuchyn, v pátek mi prišla a pak mazal do práce, odpoledne jsem tahala moji kuchyn ve 14cti krabicích ze třetiho do auta a z auta do prvního bez vytahu, páč se na mě pomoc vybodla a měla jsme hoho plný brejle. Budu ráda, když to do měsíce vybudujem a budu už jen tiše funět.
@gretuschka masáž bledě závidím :ODDDD
@vercach v tý první jsem měla kolonky v této není o tom anii zmínka, připomínal mi to doktor
@petepete váček se dá teda léčit? já myslím že jo, ale nejsem si jistá, mě muj zubař hned ty zuby sápe, podle mě jsem prišla o 2 zbytečně. ted mám 3 vyvrtanej už 3 mesíce a jeste mi ho nezadělal. Cuchám ze mám pod ním taky váček, tak aby mě ho nevysáp, omn me je nechá vzdycky tak dlouho otevčený, pak se mi uštipne, nebo přelomí a onmi je tak vysápne. Diky tome jsem prišla o 2 zuby, jeden váček, jedna půlka zubu a 2 už mám odštíplý. Změnila bych ho,ale neberou. Jeden mám zas odštiplej a ten co je vyvrtanej 3 mesice se desím kdy chrupne :(
20. čer 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 ty fotečky dětí jsou moc vtipný, taky jsme to zkoušeli a fakt se pobavili, jen doufám, že realita nebude taková děsivá :grinning:
21. čer 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, souhlas s @petapete, mě ty děcka taky tak připadají. Takže jsem to radší ani nezkoušela, co kdyby se to splnilo :grinning: :grinning: :grinning:.
21. čer 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tabulka je opet plnejsi, kdyz budete mit cas mrknete, jestli jsem nekoho neprekrtila :slight_smile:
21. čer 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
@ilonne holky, ty fotky jsou spíše pro pobavení, zkoušela jsme to víckrát a pokaždé mě vyšlo něco jiného..je to blbost, nesmí se tomu věřit...
spíš by to měl vyzkoušet nikdo kdo už děti má, aby se zjistilo jestli je to alespoň trochu pravdivé... :astonished:
21. čer 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak včera mě opravdu rozesmál jeden můj kolega... měli jsme schůzku, kdy jsem s ním potřebovala doladit jeden projekt a ptá se mě, do kdy mi má všechny ty věci dodat, tak říkám, ideálně do konce července, než půjdu pak na mateřskou... a on na mě vykulil oči a říká: "Ty jsi těhotná?!"... tak nevím, pupek jak velryba, je ten chlapec slepý? :grinning:
21. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Me takhle v prvnim tehotenstvi, mesic pred porodem take nekdo odpovedel, jeee ty uz neprijedes na dlasi tancovani? :grinning:
21. čer 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne nechám to na mojí gynekoložce, pokud to bude vyžadovat, tak tam pujdu. Do průkazky se dívala a neřekla nic, jen toho zubaře mám navštívit. EKG mně dělali jen před laparkou. Uvidím co na to řekne, co doktor, to jiný názor :grinning:
21. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - no váček se dá určitě léčit, to by spousta lidí byla už úplně bez zubů:grinning:. On to vyčistí, příp. může zadrénovat a vyhojí to, pak teprv zub zaplombuje...teda nejspíš, nemám osobní zkušenost, váčkem jsem "nepolíbená":grinning:

@adenka84 - je jasný, že je to jen pro pobavení, že to není směrodatný, že by tak ty děti pak měly moc vypadat...ale mě se prostě ty obrázky nelíbí, takže zkoušet nebudu, nechám se raději překvapit až reálem, než vyděsit předem:grinning:
21. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - jak jsem psala, já na EKG nebyla "odeslána" ani v jednom těhu, jen zubař, praktik a teda u mě ten oční, ale to normálně taky není, to jen já mám "extrašpek":grinning:
21. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím Vás!

Co se týká monitoru, u toho neváhám a pokud ho koupíme zbytečně, budu jen šťastná! Je to sice velká finanční položka, a to se snažíme výbavičku pořizovat opravdu "skromně", ale na tomhle šetřit nehodlám. Pravda je, že donedávna jsem o monitoru neuvažovala, ani o něm nevěděla, ale pak jsem se od kamarádky dozvěděla, že jim "zachránil" dcerušku a od té chvíle jsem se rozhodla, že ho pořídíme.

Na EKG už jsem byla, v poradně ho po mě chtěli. Chtěli po mě souhrnné vyjádření od obvoďáka a EKG a razítko zubaře. Já jsem si nechala ještě dopsat vyjádření od odborných lékařů, kde se léčím a užívám léky i během těhotenství.
21. čer 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky hele chci se zeptat budete kupovat ohřívač lahví a dětské stravy a jakou značku? Můžete mi doporučit. Dííík.
22. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra ja doufam, ze lahve potrebovat nebudem vubec :wink:
22. čer 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra Na maleho jsme nemeli zadny ohrivac. Takze ani ted neplanuju. Budu se snazit kojit, pokud by to opravdu neslo, tak teprv pak bych resila (stejne jako sterilizator a podobna vybavicka). Pak na ohrivani prikrmu jsem pouzivala mikrovlnku. Ale nekomu vadi, ze jidlo z mikrovlnky je pry mrtve ...

Jeste k tomu monitoru, ja si myslim, ze je to nejvic obchod se strachem rodicu. Me prijde treba dulezitejsi mit dobrou autosedacku (=ktera dobre vyjde v crashtestech, ne ze ma jen atest na materialovou nezavadnost), spis jsem ochotna dat usetrene penize za monitor do autosedacky. Neco jineho by bylo, kdybychom meli nedonosenatko nebo nejak nemocne miminko, pak bych monitor stopro poridila, autosedacku samozrejme take dobrou. :wink:
22. čer 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nad ohřívačem zatím nepřemýšlím.Dneska mi dorazil sterilizátor od aventu do mikrovlnky :slight_smile: kamarádka mi sterilizátor hodně doporučovala...Prý to nejvíc využívala když byla malá nemocná a uzdravila se,tak aby to znovu nedostala tak všechno sterilovala..Prý je to taky výborný když už děti pijí kakao a časem to nejde umýt,tak to tam občas i teď strčí a to má malá 3 roky :wink:
22. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra - ohřívač stejně jako sterilizátor mi přijde zbytečný krám do baráku...rozhodně teda pořizovaný předem...protože doufám, že budu kojit jak u Lukáše, tam bych nic podobnýho nevyužila ani náhodou...když už bych uvažovala nad něčím "ke krmení", tak si spíš koupím el. odsávačku mateřského mléka, to mi přijde smysluplnější a určitě by využití našla...
22. čer 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani ja ohrivac neporizuju,doufam,ze budu kojit do roka,jako Andy a jelikoz se mi prsa zvetsila o 3cisla tak asi jo :grinning: a ani sterilizator jsem nemela a ni ho porizovat nebudu,vyvarovala jsem ve vode a mala byla zdrava.A detskou stravu jsem kupovala hami a tak tomu bude i druheho mimca,nemyslim si,ze je neco spatnyho na kupovanych prikrmech,spis naopak,moje tchyne rika,ze to je lenost maminek,tak jako kupovani jednorazovych plenek,ale ona mi muze,jestli mam byt slusna..
22. čer 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek