• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@adenka84 Kazdy pribira jinak a roste jinak. Treba ti uz brisko moc nepovyroste, kdyz si mala uz doted vydobyla dost prostoru. Fakt tyhle hlasky nechapu a nemam je rada.
23. čer 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Ahojky, nic si z toho nedelej! To je opravdu asi jen zavist! A reci typu: kdovi, jak budes vypadat pred porodem... Tak za tohle bych vrazdila! Co je komu po tom? Kazdy ma tehotenstvi jine, stejne tak porod a sestinedeli. Nekdo po porodu zhubne 3 kila a i kdyz pribere za cele tehotenstvi treba 7 kilo, tak ty 4 nejdou pak dolu. A nekdo pribere 15 kilo a zhubne to vsechno treba i mesic po porodu. Kazda jsme jina a tezko rict, jak na tom pak budeme.
Nakonec z nas treba budes mit brisko nejmensi, protoze ti vyskocilo doted a ted uz ti moc neporoste a nam ostatnim naopak poroste o sto-sest.
Nic si z toho nedelej! Hlavne, ze mala je zdrava a ze jsi stastna!
Ja jsem pribrala taky 5 kilo, pribirame uplne stejne, jak to tak sleduju. A mne naopak kazdy rika, ze mam brisko hrozne malinky. Ty mas ty kila aspon opravdu v brisku, ale ja poradne neoblecu kalhoty, protoze naopak mi roste zadek a nohy. :frowning2:
Hlavu vzhuru! Lidi jsou proste fakt "divni" :rolling_eyes:
23. čer 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 máš nádherné bříško a na kecy ostatních se úplně vykašli! co je jim do toho? každý jsme jiný a prostě někdo vypadá jak oteklá nit, má pidi břicho, někdo má pro svého drobečka větší domeček, no a co... hlavně jak píšeš, jestli máš 5 kg, tak to je naprosto ideální váhový přírůstek, když se podíváš do TP, tak tam máš graf, jak máš ideálně přibývat na váze a jsi krásně v průměru, což je dobře... jinak v aktuálním čísle časopisu Maminka jsou vysvětlené pojmy a grafy z těhotenské průkazky :slight_smile:
23. čer 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek
@spaghi
@nasekuratko holky díky jste zlatý...vím, že máte pravdu, manžel mi to také říká..ať se na lidi vykašlu...že jsem prý pěkná těhulka, a že vůbec nemám tohle řešit, hlavně , že jsem v pořádku..tak dlouho jsme na Marušku čekali a tak si to chi se vším všudy užívat...ale člověka to zamrzí, a kord teď když jsme tak přecitlivělý..no však to znáte...
@spaghi děkuji za info...tu maminku si určitě koupím, odebírám Betynku,a le v té mamince bývá často také pěkné počteníčko...
23. čer 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi kde najdu ten graf? To by me celkem zajimalo.... :slight_smile:

@adenka84 fakt na to kasli! Kdybys pribrala 15 kilo, tak si reknu ok, tak neco je asi jinak. Ale 5 kilo je opravdu prumer a to, ze mas vetsi brisko-no a co! Mas holt asi hodne plodovky. A za to muzes byt jedine rada. Ja mam brisko male a prcek tam pekne radi, vecer se mi cele bricho hemzi, citim nozicky i rucicky a vcera jsem poprve kvuli nemu nemohla ani usnout. Asi je mu tam tesno. :frowning2:
Sestrenka mela male brisko, mela malo plodovky, tak se ji maly nemohl v brisku otocit a kvuli tomu rodila cisarem. Fakt bud rada....
23. čer 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko je to časopis Maminka, červnové číslo, str. 32, na internetu na jejich stránkách jsem ten článek nenašla

@adenka84 já ten časopis Maminka dostala několikrát zadarmo a moc se mi líbil, tak jsem si ho teď koupila, je dobrý, že je rozdělen na část pro těhulky, pak pro novorozence, předškoláky a tatínky :slight_smile:
23. čer 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 máš krásný bříško,aspoň je vidět že jsi těhu :slight_smile: Já mám nahoře asi 3kg.,ale mám problém v tom že nahoře pod prsama jsem byla vždycky užší a teď mám takové bolesti....dneska je to tedy docela dobrý,ale včera jsem nemohla chodit ani stát.. :frowning2: Aspoň že v leže to nebolí.
Chudáček malej tam nemá asi vůbec místo.
23. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach díky...
tak to mě mrzí, že máš bolesti to musí být nepříjemné..ale ten prcek za to stojí, viď?
23. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 stojí :grinning: jen jsem si včera říkala jak zvládnu porod...když to byl takovej masakr :frowning2: tak snad to nějak zvládneme.Zvládli to i jiný :wink:
23. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach abych řekla pravdu o porodu už také dost často přemýšlím a začínám se ho už teď obávat..ale jak říkáš ty, zvládli to jiný zvládnem to i my...
šlo to tam tak to musí i ven... :slight_smile: i když u mě to zrovna tam moc dobře nešlo :grinning:
23. čer 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 zkouseli jste miminko dlouho?ze rikas ze to tam neslo moc dobre....
23. čer 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak zvladli to jini zvladnete to i vy ja u prvniho tehu vubec neresila dokonce jsem nemela strach vubec a to ze budu rodit jsem si uvedomovala den pred vyvolavanim porodu tak nejakej strach tam byl ale byla jsem mile prekvapena i kdyz to bolelo myslela jsme ze to bude horsi
23. čer 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 no čekali jsem na ten zázrak dost dlouho..podařilo se nám po dlouhých 4 letech na 4 pokus IVf...takže Maruška je doslova vymodlené dítě...o to větší strach o ní mám...

Jinak s tím porodem si mě potešila, že sji čekala, že to bude horší...Doufám, že budu mít po porodu stejně pocity jako ty...
23. čer 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 ahaa to ani nevim ze se podarilo po takove dobe a az po kolikatem IVF mozna to bylo i tim ze jsem nad tim fakt vubec nepremyslela vubec jsem nemela strach jen jsem si rikala ze to bude dost bolet jak kazdy rikal mela jsem porod vyvolavany zacli v pondeli v pul 12 v poledne jen tak po zvolna a kdyz v utery porad nic rano tak zacli pritvrdovat az kdyz praskli vodu bolest byla drsna ale ja si pak nechala pichnout epidural a rodila jsem jedna basen bez bolesti vrele doporucuju
23. čer 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 o epidurálu jsem nikdy nepřemýšlela...nic proti němu nemám, ale chci rodit bez něj...budu na sebe víc pyšná, když to zvládnu bez tišicího prostředku..ale jak říkám nic proti němu nemám...
23. čer 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 jestli to zvladnes bez nej budu te jen obdivovat ja se taky snazila nejakou chvili ale nedalo se to a protoze jsem nevedela na jak dlouho to bude porad to vypadalo ze na dlouho nechtela jsem se otvirat tak mi ho sama porodni asistentka nabidla ne ze by mi ho nutila ale kdyz videla jak se otviram a po epiduralu se mi porod rozjel jako nic a ja rodila a nic necitila
23. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - tak já teda naproti od @kajulka001 musím přiznat, že porod byl hodně horší, než jsem se vůbec odvažovala "doufat" :grinning: . Ale je fakt, že jsem ho měla hooodně blbý, doslova na minuty od akutního císaře, epidurál jsem neměla, musela jsem zvládnout bez něj a porod trval 19hodin, z toho 7 hodin brutálních kontrakcí po minutě ve stylu, že se i MUDři chodili dívat, co s tím a jak to ztlumit...a já pořád zavřená:frowning2:. Navíc jsem musela být pořád vleže na posteli, protože monitorem nechytali Lucišovi srdeční ozvy, takže byl napojený sondou přes pochvu na hlavičku...takže jako umím si představit lepší trávení času a při příštím porodu bych velmi ráda epidurál, nemám ambice hrát si na hrdou, že jsem ty bolesti zvládla. Už vím, že bych to zvládla a nevidím v tom upřímně žádné hrdinství - už jen proto, že kdyby mi měl epi usnadnit to otvírání a ulehčit ten porod, tak je (nehledě na moje pocity) značná úleva pro mimčo, kdy Lukáš byl z těžkýho porodu totál vyřízený, skončil v inkubátoru podchlazený, následkem toho porodu měl i těžší žloutenku a skončil na fototerapii, takže já beru jakýkoli usnadnění:grinning:. Zas na druhou stranu si říkám, že horší už to podruhé být snad nemůže a když jsem to vydržela jednou, tak to zvládnu i podruhé:grinning:. A to jsem teda hlásila od začátku i u prvního porodu, že chci epidurál nebo prostě cokoli, jen ať je to rychle a pokud možno bezbolestně:grinning:...a k velikosti bříška - těm, co mají nemístné poznámky bych řekla něco velmi nehezkého, jediný, jehož názor bych ještě brala k srdci, tak gynekologa, ale ten ti stejně řekne, že je sice velký, ale nic s tím neuděláš...váhu máš v pohodě, já mám už 6kg nahoře:wink:. A od ostatních řeči typu, že už se nemáš cpát apod., to bych je fakt poslala tam, kde i záda ztrácí slušný jméno, protože na hrubý pytel opravdu jen a pouze hrubá záplata a tohle se prostě z huby nevypouští...ani netěhuli, natož těhotné:wink:. Ono taky můžeš mít stejný bříško jak teď i za 10týdnů, takže o nic nejde. Každýmu se to tělo mění jinak a myslím, že pokud člověk jí "rozumně", nepřežírá se, jí +-stejně jako předtím a nehřeší na to, že "jí za dva", tak ani to, jak břicho naroste a kolik kg přibere prostě moc neovlivní, je to daný genetikou a typem člověka...já třeba v prvním těhu přibrala 14kg, z porodnice došla s pouhým kilem navrch a pak během kojení zas něco nabrala (proti tomu, jak se traduje, že při kojení se hubne). A to jsem se nepřežírala, prostě to tak bylo...
23. čer 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lipetra@ já doufám že ho zas nebudem potřebovat Maruška byla kojená do 2 a črvrt
petapete@ souhlas, Maruška vyrosla na domácích skleničkácj do zásoby zmražených a je zdravá jak řípa
aknavis@ posílám foukání
velikost břicha neřeším :slight_smile: hlavně že je mimi v pohodě, já ted koukal ze ho nám už skoro jako s Maruškou měsic před porodem ,přitom nahoru jen 3 kila. Ta děloha už je prostě při druhým povolenější
těšim se že klapne taky nějaký to focení, vzhledem ke svémukoníčku mám spoustu fotofrafek profiček i super amatérek po celý republice tak snad nějakej sraz klapne.
adenka84@sekne ti to
vercach@at je líp, ještě že za to ty prťata stojej, já jsme zase širši všude, než by bylo třeba

23. čer 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no me ted kazdy strasi ze cim vic porodu tim horsi tak si rikam jestli to tak bude moje mamka mi rekla ze u druhyho a voce porodu tak po porodu boli vic jak se ztahuje ta deloha oproti prvnimu porodu tak jsem zvedava rikala mi to i tchyne hlavne ta me strasi ma 4 deti a rikala ze cim vic porodu tim vetsi hruza ale ja bych brala porod jako jsem mela prvni
23. čer 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám že mám zavináče na druhý straně tak se snad najdete :D
23. čer 2011 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 My mame maleho take po IVF, sice prvni pokus, prvni transfer .... Meli jsme stesti. Ted druhe se nam povedlo doma prirozene, ale me to tak trochu dr. v CARu prorokovala, ze by to tak mohlo dopadnout. :dizzy_face: A porod byl take lepsi nez jsem cekala. Slysela jsem hromady hruzostrasnych story a pak cely porod opakovala, ale to je lepsi nez jsem cekala. Az se manzel a PA smali. :grinning: Rekla bych, ze nejdulezitejsi je se umet i pri kontrakci uvolnit. Bezne reakce na bolest je se stahnout (zatnout svaly), schoulit se ... Ale pri porodu je potreba udelat presny opak, uvolnit, aby ta kontrakce mela sanci neco udelat.

@kajulka001 Rodila jsem bez epiduralu. Dopredu jsem vedela, ze ho nechci, stejne by nebyla moznost ho mit. A da se to zvladnout opravdu dobre.

Teda nase mlade je uz ted s velkym nazorem. Jsem se jen otocila, ani poradne neprobudila a to jsem pry nemela delat. Hledala tak dlouho pohodlnou polohu pro sebe, ze me okopavanim vzbudila. :grinning:
24. čer 2011 v 05:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
me porod taky prijemne prekvapil. Porad jsme cekala na takovou tu bolest, co je ve filmech, ze se musi kricet a ta vlastne vubec neprisla. Celej den jsem nepoznala, ze rodim, protoze MS mam rozhodne bolestivejsi nez tohle a az opravdu prislo na vec, tak jsme byli hotovi za 10 minut, takze pohoda. Ja odesla ze salu v klidku po svych a hned do jidelny na obed az ze me mely sestricky sok, ze rodickam se nosi obed na pokoj :slight_smile: Takze doufam, ze druhy porod bude stejny - jen by ho mohl stihnout i tatinek :slight_smile:
Jinak mame po ranu 38.8 :frowning2:
24. čer 2011 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, za jakych okolnosti se muze pichnout epidural? Ja bych ho chtela. Ostatne diky tomu,ze jsem astmaticka, tak se dava v techto pripadech hodne casto, aby se predeslo astmatickemu zachvatu. Takze o nem hodne premyslim.... Ale nic o tom nevim.
24. čer 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Tusim, ze je to podle toho, na kolik jsi cm otevrena. Ze v nejake dobe je to vhodne pichnout. Ale spis ti to reknou v porodnici.

@aknavis Klarka ma horecku? Nebo ty?
24. čer 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
předem se omlouvám, že Vám sem vpadám, ale taky čekáme mimi v říjnu, ale už druhé :wink: .
Určitě jste už řešily kočárky, takže pokud by měl někdo zájem o kvalitní německý kočárek, chci nabídnout náš mercedes Teutonii Spirit, cena je dohodou, případné dotazy prosím do IP :wink:, je to určitě lepší varianta než nový a levný :wink:
http://kocarek-trojkolka.sbazar.cz/teutonia-spirit-s3-s-rucni-brzdou-komplet-vybava-fusak-atp-pardubice-o5895728.html
24. čer 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek Klarka :frowning2: byli jsme u doktorky a na pruduskach nic, v krku nic, v moci nic a zub nalitej zadnej. Takze bud je to viroza a nebo reakce na ockovani proti zardenkam z minuleho tydne. Pry se reakce na tohle muze vyskytnout i za tri tydny :frowning2: Ted zase spi, tak snad ji pak bude lip :slight_smile:
24. čer 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si taky říkala, že to zvládnu bez epiduralu, nakonec jsem nad ním hodně přemýšlela a ve finále by mi ho stejně nestihli dát :grinning:
Já tehdy nastoupila v pondělí do nemocnice, že mi budou porod vyvolávat kvůli cukrovce a že jsem špatně cítila pohyby. Nastoupila jsem, ale byl tam jiný doktor a byl tam sám. Ostatní byli někde na nějakém kongresu. Ten se na mě podíval a říkal, že nechápe proč by mi to měl vyvolávat, že to mimčo zas tak velké není a že budu rodit tak za týden. Prý na to nejsem vůbec připravená. No nechali si mě tam, protože jsem špatně cítila pohyby a že to zkusí v úterý. V pondělí v 11 večer mi začly první kontrakce. Neměla jsem je vůbec pravidelně a myslela jsem že to jsou jen poslíky. Kolem 2 hodiny jsem šla říct sestře, že teda nevím, ale že je teda možné že i rodím :slight_smile: Ona mě odvedla z oddělení na porodní, tam se na mě mrkla PA a řekla, že teda rodím a že si mě tam už nechá, že tam stejně nikoho nemá. Bolelo to teda strašně a měla jsem pocit, že to bolí furt, ne jen při kontrakcích. MM byl zatím doma a o ničem nevěděl. PA mi tvrdila, že si myslí, že budu rodit tak kolem poledne a to ještě když mi primář dá nějakou tabletu, která ten porod urychlí. MM měl vstávat v 6 do práce, tak mi PA řekla ať mu zavolám až pak. Když jsem s ní probírala ten epidural, tak mi říkala, že se to bude řešit taky až po 6. hodině. V cca 5,45 mi přišla říct, že se tam v 6 mění směny a že si mě přijde zkontrolovat už jiná PA. Asi jsem musela mít hodně šílený výraz, protože mi řekla ať si teda ještě lehnu, že se na mě ještě podívá. Pak mi jen řekla, že mám vzít telefon zavolat MM ať jede, že jdeme na sál :grinning: MM to málem nestih. Jsem ho vzbudila, neměl ani vyčištěné zuby. Stál vedle mě v roláku, protože se nestihl ani vyzlíct, jen na něj navlíkli nějakého toho andělíčka. Až když mi ho postavili k hlavě, tak se mě zeptali, jestli je to vůbec tatínek :grinning: :grinning:
24. čer 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gucci ahojky, vitej! :slight_smile:
A proc si kocarek nenechavas pro druhe miminko? A uz vite, co cekate?
24. čer 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko čekáme chlapečka, mám to v pasu :wink:
ani nevíš, jak ráda bych si kočárek nechala pro syna, ale budu mít rozdíl mězi dětma cca 21měsíců, takže máme doma už sourozenecký kočárek a Teutonka je připravena na prodej :wink: ...Lea je hodně kočárková a já jsem taková akční matka, furt někde lítáme, takže u nás byla koupě sourozeneckého kočárku nutnost
24. čer 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gucci Promin,ja kukla do pasu hned jak jsem to odeslala. :grinning:
24. čer 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek