• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nasekuratko v pohodě :wink:
24. čer 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gucci Jaky mate sourozenecky kocarek? My mame Phil & Teds, ted uz s nim jezdim jako sportak a take se slzou v oku vzpominam na mutsika. Porad vaham, jeste se mi ho nechce neprodavat, co kdyz Robin bude precejen nakonec chodec a ja v zime budu moci jezdit s mutsikem. :dizzy_face: Ikdyz kdybych ho prodala, tak penizky by se hodily ...
24. čer 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek jj taky máme Phila VIBE :wink: , já chci právě koupit golfky, abysme měli něco v záloze, kdyby si prarodičové chtěli vzít jen Leu na víkend, tak at maj nějaký kočár k ruce...2 velké kočáry bych doma neuskladnila a do kočárkárny bych kočár nikdy nedala
24. čer 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - tak já to zatím slyšela přesně naopak - všechny kamarádky, co rodily už podruhé, tak si chválily, že druhý porod byl výrazně lepší než první a osobně si to taky myslím, že to zní logicky. O tom zavinování dělohy vím, že podruhé (povíckrát) bolí víc než poprvé...ale to mě netrápí, poprvé jsem o ní ani nevěděla, takže z toho strach nemám:grinning:. Mě by ke štěstí bohatě stačilo, kdybych se vyhnula vyvolávání a porod se mohl rozjet přirozeně, věřím, že by to bylo výrazně lepší a "příjemnější". Jinak já teda po porodu byla okamžitě naprosto v pohodě, na nástřihu jsem rovnou mohla sedět, z porodního jsem šla po svých, ještě nabízela sanitářce, že jí pomůžu s těma mýma taškama, ať to nemusí tahat a když jsme čekali na výtah, tak jsem zcela vážně navrhovala, že ty čtyři patra na šestinedělí přeci nemusíme jet, že to vyběhneme po schodech, ta ze mě málem kolabovala:grinning:. Je fakt, že i M. málem padnul, když hned po porodu jsem mu řekla, že jo, že to nebylo tak hrozný, že budou i další děti...pak se mi svěřil, že když to viděl, jak to probíhalo atd., takže se bál, že nejen, že nebudou další potomci, ale že už ho na sebe ani nenechám vlézt:grinning:. Pro jistotu:grinning:. A je fakt, že kdybych mohla volit, tak beru zas stejně pohodový a příjemný těhotenství i šestinedělí a to "blbý" si vyberu na porod, ten je z toho nejkratší a já poprvé fakt byla naprosto v pohodě celý těhu, opravdu nejkrásnější období, žádný stížnosti, stejně tak šestinedělí pak v pohodě, vysmátá, nijak extra unavená, hormony se mnou nijak extra necloumaly...prostě pohodička největší...takže raději těch pár hodin extra bolestí a fuj, než pak nějaký slušný poporodní deprese:grinning:. Mě nejde k tomu porodu ani tak o to, aby mě to nebolelo, toho se fakt nebojím, bolest snáším myslím poměrně dost dobře, já se jak poprvé, tak i teď budu bát o mimčo, aby bylo v pořádku (právě i tím, že prvním porodem fakt Lukáš dostal hodně zabrat:frowning2:)
24. čer 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gucci vítej :slight_smile:
@radus78 tak to jsi měla docela vtipnej porod...myslím z octupem času :grinning:
24. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Tak ja nechty mit nemuzu,nosila sem je,ale jak jsem otehotnela tak jeden po druhym zacal padat,me nedrzi,a hlavne ja osobne nechapu,jak s tim nekdo umi zachazet pri mimcu,ja musela mit nehty uplne ostrihany,jinak sem malou obcas skrabla...Takze ja nechty neeee :slight_smile: ..
24. čer 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete logicky to zni i ja bych si to myslela ale uz vice znamych mi rikalo ze prvni porod super a dalsi treba hruza ale zalezi na okolnostech
24. čer 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - tak já právě mám v okolí teda známý, u kterých to platilo - druhý lepší jak první, příp. třeba víc bolestivý, ale zas výrazně kratší:wink:. No vzhledem k tomu, že první porod byl všechno jen ne super, tak si fakt myslím, že druhý horší být už nemůže:grinning:
24. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak ja bych si prave prala abych mela druhy porod jako prvni i kdyz to bolelo ale myslela jsem ze to bude horsi
24. čer 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 u druhýho už hlavně víš do čeho deš... :wink:
24. čer 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Teda to je skoro jako kdybys popisovala muj porod/sestinedeli ... Jen ja teda to mela tak, ze 6h po porodu uz jsem varila veceri. :grinning: Kamaradky se podivovaly, ze na fotkach cca 3-4h po porodu vesele sedim a usmivam se ... Vubec bych se nezlobila, kdyby i na podruhe to tak bylo. A teda ja trochu pocitam s tim, ze tentorat to zavinovani delohy citit budu. Ikdyz napoprve jsem necitila. Jen kdybych si uz mohla tolik vymyslet, co chci "lip", tak bych chtela miminko savecka. Ne takoveho bojkotare kojeni jako je Robin. :grinning:
24. čer 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já myslím, že to že víš, do čeho jdeš je strašně "obousečný", jednak neznám nikoho, kdo by měl porody "stejné" a druhak to může být spíš nevýhoda, že "víš, do čeho jdeš":grinning:. Já jsem teda zatím celkem v pohodě, moc se toho porodu ještě nebojím a spíš se na něj "těším", jestli to tak jde říct, prostě nemám z toho strach:slight_smile:. Ale myslím, že s blížícím se termínem se ty pocity budou dost možná měnit:grinning:
24. čer 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek - no já i v porodnici skoro nepotřebovala spát, jsem byla jak naspeedovaná:grinning:. Já právě taky počítám s tím, že tentokrát zavinování budu vědět, ale tím, že poprvé to nebolelo fakt vůbec, tak si nemyslím, že by to mělo být nějak šíleně děsný (jako třeba že bych kvůli tomu vnímala ten porod jako horší než ten první:wink:)
24. čer 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zavinování dělohy se nebojte, je fakt, že u prvního jsem necítila vůůbec nic a po druhým porodu to bylo asi 3 dny takový pobolívaní v podbřišku jako když je ms,ale nic hroznýho to nebylo. No ono to má asi každý jinak, ale určitě to není taková bolest jako samotný porod. :wink:
24. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tos me uklidnila me porad strasi tchyne jak to boli
24. čer 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak ji nevěř, nebo tě chce vážně akorát zastrašovat, není to rozhodně pravidlem, že by to bolelo tak, že bys ani nevstala, já osobně jsem to pociťovala jako bolení břicha u ms. To bych už asi teď trpěla hrůzou jaký to bude napotřetí :slight_smile: , ale fakt se tohodle nebojím. :wink: Jo a je to hlavně cítit při kojení, jak miminko tahá, tak snad prý se ta děloha právě zavinuje, takže když jsem pak dokojila, tak zase dobrý.
24. čer 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek To mi máma taky říkala,že je to cítit hl.u kojení...A u prvního prcka to tak není?
24. čer 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek - jj, mě to tehdy i spolubydlící v porodnici (byla druhorodička) popisovala, že to cítí, narozdíl po prvním porodu, ale že je to jak před spuštěním ms, že žádná trága...takže počítám, že to tak nějak bude...právě pochybuju, že by to mělo být horší než porod:grinning:
24. čer 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já u Lukáše necítila vůbec nic (zavinování), ale fakt jako vůbec, ani to nepobolívalo...akorát teda mi přišlo, že během toho kojení ty první dny odcházelo víc očistků, taky jsem po každým kojení mazala sprchovat nástřih, aby byl pokud možno čistý:wink:. Ale nějaký nepříjemný pocity/bolesti teda u toho vůbec...
24. čer 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach u prvního jsem nic, naproto nic necítila, takže jsem to poznala až po druhým porodu, ale fakt žádná tragická bolest to není, bude ti to připadat jak bolest u ms.
@petapete jj, jak píšeš, taky bych řekla že po kojení odcházelo víc očistků, že jsem taky běhala do sprchy, jak jsem vstala tak jsem cítila jak to tam hrklo, ale bolest žádná.
24. čer 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, největší bolest zažíjeme při porodu, pak už to jsou jen prkotiny, fatk, i to šití mi nepřišlo tragický a to zavinování vůbec. Já si teď hlavně říkám, abych rodila přirozenou cestou, netoužím po císaři ani náhodou, pak máte alespoň klid a nebolí ten řez. Nevíte kdy by miminko mělo mít poloho hlavičkou dolu už pořád, v jakým týdnu? Nějak si to už nepamatuju...
24. čer 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Koukam, ze mas take milou tchyni. Podle me je to dost individualni. Me moje tchyne zas tvrdila, ze druhy porod je vzdycky horsi, jen at se zeptam mamy. Hmmm, ja jsem prvorozena a po me jsou segry dvojcata, o kterych se nevedelo, ze budou dvojcata. Prislo se na to, az prvni mama porodila prirozene a druhou brali akutnim cisarem, takze dost blba jizva ... Takze tezko muze byt u me mamy druhy porod lepsi. :grinning:

Ja u prvniho o zavinovani delohy vubec nevedela.

Koukam, ze dneska se tu vesele rodi a to mame jeste docela dost casu. :dizzy_face:
24. čer 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek tohle jsou taky dost divná trvzení a myslím, že individuální, já teda rozhodně nemůžu říct, že druhý porod byl horší. Naopak! První byl dlouhej a hrozneeej a druhý byl jak po másle, takže to jsou zase jenom babský řeči a každá to máme jinak! :wink:
24. čer 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Ja tchyni neberu vazne, ona je fakt podes. Ja se na porod tesim, jen je mi lito, ze uz je asi posledni pro me. Zatim vic jak dve ditka neplanujeme. :confused:
24. čer 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kez bych i ja mela druhy porod jako prvni.. Nebolelo to zdaleka tak jak jsem cekala. Ani jsem nechtela odjet do porodnice. Nebolelo ani siti, ani stehy, stahovani jsem citila, ale nic hroznyho. Tezko to bude stejny, tak pocitam, ze to bude horsi, ale i tak uz chci mit tehotenstvi, co nejdriv za sebou..

@anlek ja koupila easy walker. Porad si myslim, ze tam Eda bude spat. Myslite, ze to je blbost? No, uz ho mam, tak uvidime..
24. čer 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek viš jak, nikdy neříjek nikdy :slight_smile: , já po prvním porodu jsem si říkala, že snad už nikdy a nikdy by mě nenapadlo, že budu čekat ještě třeti :wink: . No je fakt, že prvního syna mám z prvního manželství a jelikož druhý manžel děti nemá, tak mě po druhým přesvědčil, že třetí ještě určitě zvládnem. :wink:
24. čer 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 neboj, třeba druhý budeš mít ještě rychlejší ani se nenaděješ! :wink: :wink: :wink:
24. čer 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Ja si zatim nedovedu prestavit, jak bude/nebude Robin spat/chodit, az se narodi druhe ... Snazim se necham, co mozna nejvic moznosti, abych se aspon jednou z nich strefila. Zatim u nas pres den neni zadny stopro rezim. Rano se vstava a vecer usina v priblizne stejnou dobu, ale pres den je to zrovna jak to vyjde. Nejak nemam silu a navic mi to prijde i zbytecne, ho do neceho tlacit.

@gabisek Ja zatim chlapa nauvazuju menit. :grinning: A ten muj stoji maximalne o dve deti. Navic u nas je to i trochu o penezich, dve deti jsem stopro chtela, ale tri uz by byly financne pro nas hodne narocne. Nemame uplne pravidelne prijmy, ale vydaje pravidelne jsou.
24. čer 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Takze tim jsem chtela rict, ze treti zatim neni planovane ... Ale pokud by se treba jednou povedlo, tak ja budu urcite rada. :dizzy_face:
24. čer 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek já to naprosto chápu, protože kdybych měla jen toho jednoho chlapa od začátku, tak víc jak dvě děti bych taky nechtěla, ale netušila jsem, že se mi to v životě obrátí "trochu" jinak :slight_smile:, ale každopádně jsem za to ráda tak jak to teď je. A na třetí mimi se těším jak na první. Prostě nikdy nevíš, co ti život přinese. Teď to nemyslím tak, že by jsi měnila manžela, to neeee :slight_smile: , ale třeba jednou může být i to třetí. :wink: Každopádně teď se raduj z vašich dvou dětiček. :wink:
24. čer 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek