• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@gabisek To spis myslim, ze u nas nastene nekde chybka a treti bude neplanovane. :grinning: Jaksi doted jsme antikoncepci moc resit nemuseli. Prvni mame po IVF, ted druhe se nastesti povedlo doma, ale bylo to tesne pred konzultaci v CARu. Takze ted budeme muset po porodu se zacit trosku hlidat a uvidime, jak nam to pujde. :grinning: Chlapa zatim neplanuju menit, ikdyz ted mi malinko nadzvedl mandle. :grinning:
24. čer 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek to jo miloucka zas teda neni :grinning: ale co bych chtela je to tchyne :grinning:
24. čer 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek coz o to..ja rodila 34hodin, ale nebyl to bolestivy porod...nebo mivam dost velky strevni potize..(nektery bolesti bricha pred tehot.byly urcite horsi :slight_smile: ) ale jinak pocitam s horsi variantou, radsi..

@anlek malej udrzuje to jedno denni spani v rozmezi tak 3hodin. Nekdy usne v 11:30 nekdy ve 14:30..vecerni je tak v rozmezi 1,5h,nekdy ve 21:00, nekdy ve 22:30, tak nevim, jestli se tomu da rikat rezim :slight_smile: jo a nekdy obedva pred spanim a nekdy po a nekdy oboje, to je taky dobry :slight_smile: Ted spi odpo v podstate jen v kocaru, tak si myslim, ze tam nekdy taky usne i za tech par mesicu..
24. čer 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek tak uvidime me to u prvniho porodu bolelo jako pri menstruaci chodila k nam na pokoj cvicitelka a ucila par cviku aby se ta deloha rychleji ztahla
24. čer 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek - to je fakt, pro mě nejhorší byla fakt ta první doba porodní, kdy jsem se prostě neotvírala a nikam se nevyvíjelo...pak už samotný porod, kdy jsem se mohla aktivně spolupodílet, ne jen ležet a trpět:grinning:, to byla nádhera, stejně tak pohodička šití atd...a za ty dvě poporodní hodiny na sále jsem byla fakt naprosto čupr, v pohodě a to mi pak vlastně vydrželo celou dobu v porodnici i pak doma to šestinedělí - naprosto pohádka, pohodička :dizzy_face:.

Jinak já fakt nedělám žádný tvrzení, nečekám, že budou porody stejný/lepší/horší, myslím, že pokaždé je to úplně jiný, u nás byl hlavní kámen úrazu myslím to, že byl porod vyvolávaný a ani moje tělo, ani miminko jsme prostě ještě nebyli zralí na to, aby k porodu došlo...proto se taky tělo tak bránilo a tak dlouho odolávalo při tom otvírání...Já šla rodit s CS 0, což je docela hororový no...

A já teda mám poměrně reálnou naději, že si těhu a další porod užiju ještě jednou, oba s manželem máme vysněný počet dětí 3, takže dost pravděpodobně bude "opáčko" ještě jednou:grinning:. Antikoncepci rozhodně řešit nebudu formou hormonů, mě nedělají vůbec dobře, mám z toho vždy děsně rozhozený tělo a samo se mi pak nenastartuje, jedině stimulkou (mám ověřeno, kdy po HA před Lukášem musela být stimulace na ovulaci, abych otěhotněla poprvé, pak po porodu naprosto ukázková a přesná ovulace i menstruace, pak jsem byla na operaci myomu, předtím hormonální kúra a tělo znovu tak rozhozený, že i přes medikamentozní pomoc trvalo opravdu rok, než nastoupila zpět ovulace!!!, takže já hormony už rozhodně NIKDY). Takže po porodu se pojede přes kondomy + neplodný dny...tím, že stejně plánujeme ty děti tři, tak kdyby byla nehoda, tak se až tak zásadně nic moc nestane:grinning: a při třetím bych se domlouvala asi rovnou na sterilizaci...podle plánu by to stejně vyšlo až na mých +-35let, tři děti, takže pak už další ambice ohledně rození nemám:grinning:. Ale to je zatím daleko a jen ve sférách úvah...Ono to u mě není úplně blbý ani z terapeutických důvodů, protože po mamce mám sklon k těm myomům, takže by se tím dalo vyřešit "preventivně" i tohle...
24. čer 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já si teda porod užila. Mě snad víc bolely moje proklatý kyčle. Vůbec když mě zakázali kamkoliv chodit, jen ležet na stole, ulevový polohy se nekonaly, ze sprchy mě vyhlali po 3 minutách , pak mi hned zakázali pít a já 2 hodny skemrala aspon o mokrou línu abych mohla dýchat. Jak jsme měla slepenou pusu. Ale za to štěstí to stojí.
Já mám dnes oddychovej den. byla jsme fotit svatbu tak se tu hrabu ve fotkách.
24. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete na siti si taky nemuzu stezovat ja vubec nic necitila ani nastrih
24. čer 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - to jsme to měli podobný, fakt nejhorší ta nutnost ležení, jinak by to nebylo AŽ TAK hrozný...plus teda děsná žízeň, já nesměla pít celých těch sedm hodin kontrakcí po minutě:frowning2:. M. mi aspoň namáčel právě tu plínu, ale to teda jako nic moc:grinning:. Příště na to prdím a normálně, když tam PA nebude, tak se klidně čisté vody napiju, tohle trápení nemá cenu...
24. čer 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete a to se bali, ze budes mit cisare, ze ti nedali napit? Jinak nechapu proc bys nemohla pit.

Ja siti citila, ale to bylo tim, ze jsem rodila vseho vsudy deset minut a tak jsem dole nebyla nijak znecitlivena od mimca. Mala dan za rychly porod.Nebyla jsem ani nastrizena ani natrzena,takze jsem mela jeden (dle pana doktora) ciste ,,kosmeticky" steh
24. čer 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - jj, mě od císaře dělili fakt minuty (MUDr. rozhodl, že jestli se to do dvanácti nepohne, tak se jede na sál...no a já od sedmi od rána byla v těch dvanáct nakonec z jednoho centimetru otevřená na dva centimetry, takže se čekalo dál...pak se to teda rozjelo a v 13:35 byl Lukáš na světě, ale ještě o půl dvanácté to fakt vypadalo na císaře...s tím, že tím, že se jim moc nedařilo chytat ty ozvy a vyvíjelo se to tak, jak se to vyvíjelo, tak ten císař víceméně hrozil kdykoli...ale fakt teď už s těma zkušenostma vím, že prostě čisté vody po hltech se klidně i "na tajně" napiju během toho porodu i kdyby to zakazovali, protože trocha té čisté vody by nebyla zásadní problém. Neříkám, že bych "chlastala" na litry, ale fakt hlt jednou za čas úplně v klidu...
24. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím proč mi to zakázali. Když jsem lezla do sprchy, řekli mi at se napiju, za 3 minuty mě z ní hnali a už mi to zakázali. O tu plínu jsem fakt žebrala 2 hodiny až doktor mi ji podal. Já tam neměla chlapa. Sice jsme tu 500 dostala od své nej kamarádky ( my na tom díky jejímu tátovi byly hodně mizerně ze dne na den) ale nakonec jsem se rozhodla, že si to moh vydělat na melouchách zrovnajako na cigára a chlast, že tza to koupím něco Marušce. Tak jsme tam byla sama a rodilo nás hodně. O 5hodin dřive kamarádka rodila dokonce na stole obyčejným. Věřím že ted to bude lepší, i když nevím zda chlap vůbec půjde, omdlívá když vidí náplast, že mi brali krev :D
24. čer 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88
Mne prijde,ze se ted rodi jenom kluci,tak jsem celkem prekvapena,ze mam holku:slight_smile:
25. čer 2011 v 05:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach
Dekuji!!!!A copak mas v brisku ty?
25. čer 2011 v 05:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
JJ,brali jsme se v Cechach,to bylo neco,2 krasne mesice u nasich s tim nejlepsim jidlem:slight_smile:Za to tady,uz si radsi varim doma,ale stejne chybi tu zakladni suroviny na ktere jsme zvykli napr.smetana a tvaroh:frowning2:Ted jsme tady objevili ceskou hospodu,jedina v Pekingu,i se zahradkou,tak se tam pomalu seznamujeme:slight_smile:Nemocnice do ktere dochazim se zda byt super,je mala a moderni,tak snad bude probihat vse hladce jako doposud...No ale proste DOMA je DOMA...
25. čer 2011 v 05:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka - kamarádka je takhle v Japonsku, rodila tam a teď má holčičku, necelý rok...a je tam celkem spokojená, akorát teda říkala, že tam strašně chybí jakákoli preventivní péče, kontroly atd., že tam vlastně s miminama téměř vůbec nikam nechodí, vůbec nemá např. info o příkrmech atd...jedině, co si najde na netu...tak byla teď dva měsíce u rodičů v Brně, tak si právě s malou oběhala všechny možný doktory atd...a zas jela zpátky:slight_smile:
25. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - koukám, že ty prvorozený máme obě asi v tom silným období 2006/2007, že? Lukáš je 03/2007 a bylo v Brně v porodnici tak narváno, že se rodičky stěhovali z jedné porodnice do druhé, já teda měla ještě štěstí v tom, že jsem nastoupila na vyvolání a pak i díky tomu měla "místo" na šestinedělí jistý, holky, co se mnou byly na pokoji, tak první den zůstávaly u porodních boxů na pokojích a bez mimísů, ti na novorozeneckým, prostě nebylo místo...tak propouštěli šmahem, klidně i o den dřív, aby bylo místo...no a teď mě teda moje gyndařka "potěšila", že mi říkala, že teď je těhulí taky děsně moc, že je fakt opět (stále) boom, takže jsem zvědavá, jak to bude v porodnici tentokrát:slight_smile:
25. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka a planujete se vratit nekdy do Cech??nebo tam jste kvuli praci?tak hlavne ze vis ze nemocnice je ok a potesi i to ze tam mate ceskou hospudku:slight_smile:)))
25. čer 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jj Maruška je 11/06 je to ten náš silnej ročník okolo roku 77 a ted jsou cca všichni do druhýho :D

@gretuschka to je fajn, ze spon něco, znám ten absták u kamarádek po čekým něco, já jsem pitomec, já bych nikam nešla, miluju tu naši malou českou zemi :sunglasses:
25. čer 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mám dotaz..byl nikdo z vás ve 21. týdnu těhotenství na podrobném vyšetření srdíčka?
MY na toto téma teď diskutujem v jiné diskuzi atm všichni i přesto, že neměli žádné srdeční potíže vrodině doporučení dostali..
Já jediná ne..i přesto, že jsem na genetice hlídaná...a i přesto, že můj manžel je kardiak a od 25. let má v operovaný kardiostimulátor..Mám docela obavy, že Mudři, u mě něco zanedbali..Proto se ptám vás jak nato jste vy?
25. čer 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 mě na žádné podrobné vyšetření srdíčka dokorka neposlala, kontroluje srdíčko při každé návštěvě na UTZ, kdyby se jí něco nezdálo, tak by mě asi poslala, ale zatím vše ok... taky to od Tebe slyším poprvé, kolegyně v práci je ve 22. týdnu a taky na ničem takovém nebyla
25. čer 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Ahoj, na speciálním vyšetření srdíčka jsem nebyla, ani poprvé, ani teď s druhočetem. V pondělí jdu na další utz, dělá ho nějaká doktorka z Prahy, ale to je jen kontrolní utz, že opravdu je všechno ok, protože se nám mimčo nechtělo před 3 týdnama moc ukázat.
JInak o těch speciálních utz jsem slyšela, respektive četla tady, ale nevím o nikom, kdo by na něm byl.
25. čer 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 to je tzv. velký UTZ ve 20-22tt, kontroluje se srdíčko, říká, se tomu ECHO, a na UTZ si zvětší srdíčko, zkontrolují všechny komůrky, průtoky krve atd. Možná jsi to ani nezaznamenala, ale je to dáno zákonem a každá těhule tím musí projít, já to měla u obou těhu, další velký UTZ je ve 30tt, tam se taky kontroluje srdíčko..
25. čer 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já taky nevím, mam na netu spoustu těhulek na skypu z řad fotografů po dobu cca 4 let co to dělám s tímhle negazápalem a nebyla ani jedna. Máme společnýho skypa a tam se řeši fakt všechno a nikdo nebyl. neboj mudr to ohlídá, kdyby se mu neco nezdálo tak pošle.
25. čer 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek Tak me praskla voda pri Andy a tchyne,ze nesmim vubec chodit,ja na ni koukala jako blazen,ale neresila sem to a v porodnici at se jdu prochazet,abych si vyvoala porod :grinning: ,doba se meni :slight_smile: ...
25. čer 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. velký UTZ právě na mysli vůbec nemám..na tom jsem byla..tady ty holky právě posílají na specializovné pracoviště dětskou kardiologii...jiank my máme Marušku také v pořádku..i plodovka byal 100% bez problému...
my všichni v té diskuzi jsme po IVF tak možná prto, jen mě zaráží že oni všechny byli, ale já ne...Z jedné strany jsem moc ráda, že nás nikam neženou, ale z druhé strany mám strach jestli něco nezanedbali...kord když se manžel se srdíčkem léčí...
možná proto, že jsem byla na té plodovce, třeba z té plodovky usoudili, že je vše OK...i když plodovka spíš slouží k vyloučení chromozomálních vad ..no nevím...
ale jinak srdíčko nám vždy krásně bilo a mudr. byl vždy spokojený...
každopádně vám všem holky děkuji za odpovědi.trochu mě to uklidnilo..
25. čer 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já jsem na žádném takovém vyšetření taky nebyla.... jen ve 20tt a tam kontrolovali přesně ten průtok krve oběma komorama..... nic víc jsme nepodstupovali.

holky, koukám že je tu hodně druhorodiček :grinning: :grinning:
25. čer 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Na ten spesl UTZ srdicka jsem byla poslana puvodne po NT. Dr. se spletla a napsala spatne datum do programu a tim padem mi tam vyslo vyssi riziko nejake srdecni vady. Ikdyz celkove NT dopadl dobre. Pak kdyz jsem na to prisla doma, ze to na tom papire fakt nesedi - posouval by se mi i termin porodu ... Tak kdyz to opravila a uz tam to riziko srdecni vady nebylo tak vysoke, tak ten UTZ zrusila a objednala me jen na klasicky velky UTZ ve 20tt. Takze rekla bych, ze pokud te neposlali na ten UTZ, ze neocekavaji zadny problem. :dizzy_face:

@jimisek Ono kdyz praskne voda a miminko jeste neni dost sestouple dolu, tak hrozi vyhreznuti pupecniku. Proto se (zvlaste pokud uz hlavicka predem nenaleha) doporucuje pri praskle vode radsi moc nechodit, dokud PA/dr. nevysetri a nereknou, ze tohle nehrozi. To se asi casem nezmenilo.
25. čer 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek Děkuji za uklidnění..doufám, že to tak je, ale přece jen mě to trochu vrtá v hlavě...
25. čer 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Nekteri doktori posilaji vsechny tehotny nekteri jen ty, kde ocekavaji problem. Vubec bych se nebala, ze te neposlali. Urcite mate zdrave miminko. :dizzy_face:
25. čer 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek Také doufám, zatím bylo vše v pořádku...nebudu se tím tedy uždál zabývat...díky..
25. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek