• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
nudit se určitě nebudeš :grinning: než oběhám nějaké pochuzky, pouklízím atd, tak je večer :grinning: zatím sme měli dost akcí, tak mně přijde, že ten měsíc nějak moc rychle utekl :grinning:
28. čer 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v pátek jdu na test cukrovky, tak se moc těším (ironie) :grinning:

@clloi no já si právě říkám že si budu muset neustále hledat nějakou aktivitu. Chodíte na nějaký těhu cvičení?
28. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já měla v poslední poradně minulý týden taky +6kg a vůbec to neřeším...u Lukáše jsem přibrala 14kg celkem, v porodnici nechala 13kg, takže fakt mě až tak zásadně netrápí, kolik přiberu. Jím tak nějak pořád stejně, akorát co jsem těhu, tak mám víc chuť na ovoce-zeleninu, tak to teda jím na vleky, ale jinak se vůbec neomezuju, když chci čokoládu apod., tak si to prostě dám...podle těch grafů v tabulce ten přírůstek 6kg teď značí zas nějakých těch průměrných 15kg za těhotenství, takže mi to jede podobně jak u Lukáše...Je teda fakt, že zadek, stehna a paže mi spíš zhubly než že bych přirůstala všude, takže je to prostě z těhotenství - mimino, děloha, voda, placenta, prsa, zvětšený objem tělesných tekutin,...fakt myslím, že váhu v těhotenství nemá cenu nějak zásadně řešit - ve smyslu nepřežírat se, ale je podle mě zbytečný a kontraproduktivní nějak extra se odbývat, držet diety (samo pokud to není dia-dieta u prokázané cukrovky), ale prostě jíst vyváženě a netrápit se tím, jestli to můžu nebo je to moc kalorický...
28. čer 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete EPI-NO jsem nepouzivala. Masirovala jsem hraz, ale priznam se, ze ne uplne pravidelne ... A hraz zustala uplne nedotcena. Dost pomuze, kdyz nemusis pri porodu lezet na zadech, kde je hraz dost namahana.

@adenka84 Kde jsi byla na velkem UTZ v cca 20tt? Pokud na nejakem specializovanem pracovisti, tak bych rekla, ze srdicko zkontrolovali dobre ikdyz to nebyl UTZ zamereny na nej.

@nasekuratko Mam jen dve kila nahore. Ale kazdy pribira jinak. :wink: Netreba resit, pak se to vybeha, az budes honit ditko. :dizzy_face:

Sedacku Maxi cosi vrele doporucu, nam v ni maly vydrzet akorat do minuleho tydne, coz je super. Bylo mi lito deti kamaradek, co musely decka prendavat do dalsi kategorie hned v 9m, jen proto, ze jejich vajicko bylo male a deti se jim tam pak uz nevesly. Je to jedna z nejvetsich a pri tom bezpecnych autosedacek.
28. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek ve 20. týdnu jsem byla na UTZ na genetice...já jinam na UTZ nechodím..můj gyndař UTZ sice má, ale vzhledm, že jsem po IVF tak chodím na genetiku..ještě tam jdu ve 30. týdnu..srdíčko vždy kontrolují, to ano..také si myslím, že to snad stačí...
28. čer 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn já už do práce nechodim od půlky dubna, ale já v ní fakt trpěla. Nemužem se jit vyčurat když potrebujeme, natož neodkladně zvracet a je opravdu těžká. Zvíháme 1200 až cca osmikikových kusů za směnu a tentokrát pro mě neměli práci v kanceláři jako při marušce tak mě sami prosili at jsem doma. Ale vyhovuje mi to, obvzláště ted při prestavně a stehování, ze když to nejde muzu sebou praštit a hodně pomáhám nemocné mamince, když to jde a chodim spát hodně pozdě v noci, kdy pracuju na fotkách a snazim se tem megarozdíl mezi prací a PN dohnat pár kačkama z focení. ted v sobotu jsem měla první ofiko solo svatbu tak doufám že se mi to povede rozjet, malý přivýdělek k rodičáku bodne.

@adenka84 zavidím pohled na Marušku, dáš fotku do alba? my ted potrebujem financ na prestavbu a prišlo mi blbý, když Maruška diky mému mudrovi nemá ani fotku cb z utz aby to druhé mělo i 3d. Přišlo mě to nespravedlivý, tak vydržím :slight_smile:

@nasekuratko já mám 3 a neresim to, každý přibírá jinak,nekdo i 30. S maruškou jsem se držela taky tak a měsíc pred porodem semi zbláznil tlak a já v nemocnici vyskákal za 16dní asi o 12kilo. Zakaz pohybu a tak jsme byla jak na krmníku ač stravy mámo a hnusná. At naberu co naberu tak si to užívám, se svou vánou mám poslední šanci se najíst kdykoliv a bez vyčitek :DDDDD
28. čer 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Tak se tak divam, ze s vahovym prirustkem, jsme tu asi jen dve vyjimky, co? :sweat_smile:
29. čer 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek - nj, ono mě by podle mě v tom prvním porodu nepomohlo na tu hráz nic - jednak jsem musela být celý porod na posteli (kvůli napojení malýho na monitor přes pochvu sondou na hlavičku:frowning2:), druhak mi druhá doba porodní trvala všehovšudy asi 8minut, malej vyjel jak namydlený blesk, takže ta hráz by stejně neměla čas se ničemu přizpůsobit...Ale už jsem dospěla k rozhodnutí - EPI-NO je děsně předražený, kašlu na to, raději si ty ca 3tisíce odložím (schváleno i M.:grinning:) a po porodu si pak za to koupím nějaký "bolestný", který mi to vynahradí:grinning:
29. čer 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko nejsi výjimka, naopak, jsi tabulková :slight_smile: já vám sem snad tu tabulku holky naskenuju, váhový přírůstek 6 kg přesně odpovídá 25. týdnu, jedeš podle křivky, která je v TP, když tak se tam mrkni, já mám taky 5-6 kg nahoře a prý je to dobře, značí to dobrý průběh těhu, např. ve 30. týdnu bys měla mít + 9 kg, ve 35. týdnu 11 kg a ve 40. týdnu 12 kg.... samozřejmě je to velmi individuální, každý má jinou tělesnou konstrukci, to co tady popisuji je ideální křivka :wink:
29. čer 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Epino je šíleně drahý, ale jak už jsem tady psala v dřívejším přízpěvku, v jednom erotickém e-shopu se dá sehnat stejná věc, akorát není modrá ale černá a splní Ti ten samý účel :slight_smile: info mám z jedné jiné diskuze o Epinu, kde to maminky doporučovali, cena je cca 500 Kč
29. čer 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi kdyz ja nejsem v cesku,takze ten casopis si nemuzu sehnat a zadnou krivku jsem na netu nenasla. Tak proto jsem takova dost nejista.... :sweat_smile:
29. čer 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak já to naskenuju a hodím to do fotoblogu, abys na to mrkla :slight_smile: zatím jsem našla na netu tohle http://www.ordinace.cz/clanek/prukazka-pro-tehotne/ , ale je to tam špatně vidět :frowning2:
29. čer 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky všechny vás zdravím...
@barbarkaaa fotečky z UTZ mám už v albíčku, ale klidně ji přidám i sem...
@nasekuratko ty jsi už také něco přibrala? Já 5 kg..ale prý je to v pohodě..uvidíme jak to půjde na horu te´d snad ne nějak rapidně rychle..
29. čer 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - však jsem ti taky psala, že těch ca 6kg v "naší" fázi těhu je "tabulkově" na těch 12-15kg přírůstku v těhotenství, který se uvádí jako naprosto průměrný, takže v klidu. Jako kdybys měla nahoře dvacet kilo, tak je to hodně, ale tohle je fakt v pohodě, to vůbec neřeš:wink:
29. čer 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tak o tom "epi-no" z erotického shopu jsem to přehlídla:grinning:. Ale já na to dlabu, už jsem se rozhodla, já se toho zas malinko bojím, že se to tím "tam dole" moc vytahá:grinning:, takže to nechám na přírodě:grinning:
29. čer 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak tady to je :slight_smile:
29. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa tady máš ukázko té naší holky...
29. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nasekuratko aha, tak tady se to zobrazí pouze jako náhled, takže to dám do alba
29. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi děkujuuu! :slight_smile:
29. čer 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska mrňous asi celý den pracuje v práci se mnou, od rána se v břiše vlní a vrtí :slight_smile: je fakt, že jsem chvíli řešila pár nepříjemností, tak se mu to asi nelíbilo, ale uklidnila jsem ho houpáním na gym. míči
29. čer 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: tak dnešní kontrola dopadla dobře...Jen mi doktorka řekla že mám víc odpočívat kvůli těm křečím v břiše.Ale jinak prý jsme ukázkový podle pohmatu :slight_smile:
Na nemocenské jsem už od března a váhový přírustek mám 4 kg.Příští čtvrtek jdu na cukro.test,tak snad to dopadne dobře...Trošku se bojím,protože bez sladkého bych to asi nevydržela :frowning2:
První 3 měsíce jsem nemohla sladký ani vidět a teď bych se nejradši ujedla :grinning:
29. čer 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach jeee,tak to jsme na tom stejne.ja dokazu omezit vsechno.Jim ukazkove zdrave a vyvazene,ale ta cokolada... :frowning2:
Gratuluju k super vysledkum!

@spaghi mam pocit, ze nasi prckove jsou naladeni na stejnou notu. Ten muj od vcerejska kope. Poprve to chvilkama i boli. Hemzi se mi cele bricho a jde to videt i pres obleceni. Mam pocit, ze od vcerejska snad vubec ani nespal. Uplne z nej nechapu...
29. čer 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já chápu - klube se nám vetřelec :grinning:
29. čer 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi no,ja z toho opravdu dneska mam takovy pocit... :grinning:

A myslim si, ze i porod bude driv o nejakou chvilku. Protoze mi prijde, ze ten muj prcek je ve vsem napred-je vetsi, driv zacal kopat, ted uz se mi celkem dlouho hemzi bricho, od tohoto tydne uz to i boli. Vsechno je to vetsinou az tak o 2 tydny pozdeji....
29. čer 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach úplně tě chápu, mě ten test čeká v pondělí a doufám, že to bude OK, nějak na tom sladkém taky ujíždím :grinning:

Jinak dnešní kontrola dopadla dobře, 14.7 nás čeká 3D UTZ, tak doufám, že budeme mět tak pěkné fotky jak adenka84 :slight_smile: a třeba se konečně dozvíme co vlastně čekáme :grinning:

@nasekuratko to musí být super, já zatím cítím jen takové lupkání a jednou mě koplo do ruky, už se těším až se tam bude vrtět víc :slight_smile:
29. čer 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi jejda, tak ja citim kopanecky od zacatku 17tt a teda posledni tyden uz citim, kde ma nohy, kde ma ruky a jak se tam prevaluje, v jake je zrovna poloze apod. Nekdy je to tlak a delaji se mi vlny na brise, kdyz se otaci a tlaci zadickama na bricho apod. Ja myslim, ze my mame nejaky extra aktivni dite :grinning: A predpokladam, ze to asi nebude zadny drobecek :grinning:
29. čer 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no u mě musel první prokopnout ten špíček :grinning: :grinning: :grinning: a mám placentu v předu, doktorka říkala že do 23 týdne mám čas. I když možná se ozvalo už dříve, ale nějak sem to nevnímala. No my budeme mít asi mimi po mně, pořád spí a spí, doufám, že bude tak hodné i potom, i když já prý byla hrozná :grinning: :grinning: :grinning:
29. čer 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84
krásná kočička, sakono to uteče a uvidím ji taky :slight_smile:
Maruška byla v briše taky hrozně hodná , jako miminko večně vysmátá, zádnej řvout, ted je jak pytel blech, ale porád je chválená širým okolim jak je to hodný dítko, tak uvidíme, jestli to ted nebude obráceně, ted nejvic citim chrutí vecer. Pres den nestíhám vnímat v tom pohybu, ale už bude líp.
29. čer 2011 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
Nejsem si bohuzel presne jista s jakou vahou jsem zacinala ja,ale tipuju ze 10kg navrch uz mam:frowning2:No holt jde mi to proste do ramen,rukou a boku,holcicka jak vysita!!!:slight_smile:Ani se nejak nepreziram,ale bohuzel nejvic mi chutna sladke...Tak snad to zase shodim:slight_smile:
30. čer 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,taky mate tak silene pohyby v brisku?Ja si teda nestezuju,jen at se ma mala k svetu,ale to je pekna fotbalistka teda!!!Zatim kopance nastesti neboli,jelikoz porad lezi kolmo,ale jsou zato krasne videt,jak se mi houpa brisko:slight_smile:
30. čer 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek