• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@gretuschka Asi bybch na tvem miste zkusila nejakeho pediatra kontaktovat a zkusit se s nim dohodnout dopredu. Ono take zalezi, jak chces ditko ockovat a jak si predstavujes preventivni peci. Jestli chces ockovat podle ceskeho ockovaciho kalendare nebo podle toho, jak to maji v Cine (vubec netusim, jaky tam je system s ockovanim).

@petapete Tak to se asi neshodneme. Ja si myslim, ze i v nemocnici mam za dite zodpovednost ja az na pripada ohrozeni zivota. Stejne tak si myslim, ze pokud porodnice propusti dite a matku, tak to znamena, ze jsou oba dva v poradku, jinak by si je tam meli nechat. A pak uz opravdu nemaji zadnou zodpovednost za dite. Ja samozrejme mam uz pro pide ted dohodnutou pediatricku (ono je to snadne, kdyz mam uz jedno a za tu dobu, co jsem tehotna, jsem tam s nim byla parkrat ... uz jen doladujeme posledni detaily, stale nevim, kde burdu rodit .... odviji se od toho, jestli muj tata bude potrebovat pupecnikovou krev nebo ne ...). Prijde mi ten pozadavek na to vedet, jakeho budu mit pediatra pro dite stejne absurdni jako kdyby po me chteli, ke kteremu gynekologovi pujdu na prohlidku po sestinedeli a nejlepe uz s presnym datem prohlidky. :grinning: Jako beru, ze to proste nektere nemocnice delaji a je lepsi se tomu podvolit nez bojovat. Ale i tak se mi to nelibi, ze si zakony vykladaji po svem.
1. črc 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Kombinezka 68 mi prijde silene velika. Take porad vaham, ale spis to vidim na 56 nebo 62 a holt koupim mozna pak jeste jednu. :unamused: U te kombinezky se citim jako prvorodicka, vubec netusim, jak se k tomu postavit. Maly, jak je narozeny na konci brezna, tak jsem mela na nej pujcenou kombinezku od kamaradky a ani jsme ji nepouzili - byla velka a stejne bylo teplo (jsem si delala legraci, ze velikost 62 mu nakonec bude i v pul roce na podzim). Navic, kdybych to brala podle toho, jak rostl maly a prvni tri mesice nosil 50 a 56, tak v 68 by se uplne ztratil.
1. črc 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - já mám pro medvídě kombinézku 62 a i to si myslím, že je skoro velká, aspoň teda jestli bude kopírovat růst podle prvního syna, ten nosil 68 až tak kolem roku, takže to bychom určitě neužili...
1. črc 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek - ale jo, shodneme se:wink:. Já to mám nastavený stejně jako ty...ale pochop, že my nejsme "míra" a tohle je prostě "ochranné" opatření nemocnice...je to vlastně srovnatelná pojistka, jak to veškerý podepisování informovaných souhlasů atd...prostě není to kvůli tvýmu prospěchu/prospěchu tvýho dítěte, ale pojistka nemocnice/porodnice...ony jsou opravdu případy rodin, kde dítě propustí v pořádku a rodiče se s nějakým pediatrem neobtěžují klidně týdny, za kteroužto dobu se ledacos může opravdu semlít a když se pak bude někdo pídit po tom, kdo zodpovídá za tu zdravotní péči věnovanou tomu dítěti, tak prostě bez registrujícího pediatra je to poslední lékař/zařízení, které dítě mělo v péči - a to je porodnice...pro tyto případy je tahle "pojistka", kterou si ty porodnice vymyslely. Jasně, že je to menšina případů, který můžou nastat, ale bohužel - je to stejný, jak normálního člověka nenapadne sušit psa v mikrovlnce, nicméně nějakýho polomozka to napadne a pak na výrobci vysoudí nemalý částky, že to nebylo psaný v návodu - blbý příklad, ale myslím to dokumentuje, o co tím jde:wink:
1. črc 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
Dekuji moc:slight_smile:
1. črc 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek Podle me kombinezka 68 je zbytecne velika,62staci,beru to podle Andy ktera se mi narodila v zari a taky mela jen 62 a to merila 51 pri narozeni...
1. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dneska jela na 3d z Prahy az do Pribrami a to moje maly zviratko se nam celou dobu schovavalo :slight_smile: ,takze sem nas musela preobednat,jsem moc zvedava co predvede priste :grinning: ...
1. črc 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete a @anlek tak to vidím asi na jednu 62 a jednu 68 :unamused: ?? jinak nevím...zima bude dlouhá....
1. črc 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - 68 bych fakt zatím určitě nepořizovala...to můžeš koupit až dodatečně během zimy:wink:. Já teda myslím, že ta 62 bude až, až:wink:. vel. kombinézky 68 jsem měla na Lukáše a ten je na konci března a byla mu tu další zimu, takže to by medvíděti podle tohoto vzorce bylo tak někdy ca v červenci, což teda fakt pochybuju, že bude počasí na zimu:grinning:. Navíc jsem nakonec ještě ke kočáru neplánovaně objednala i zimní fusak, tak teď spíš nevím, jestli tu kombinézu vůbec využijeme:grinning:. Ale 68 mi fakt přijde nesmyslná, to je i podle tabulkových velikostí velikost ca na 6-9 měsíců, což teda vychází na říjnovýho mimíse někdy duben-červenec, takže to mi přijde blbost...to když už dvě, tak spíš ve velikostech 56 a 62, což mi zas ta menší přijde zbytečná, že mimís to přežije v té větší...
1. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už si ty velikosti vůbec nepamatuju. V dnešní době se dá všechno koupit tak bych to asi řesila aktuálně. Maruška nosila všechno poděděné, díky příšernýmu přistupu jejího táty (před koncem těhu překvápko, exekuce na plat na 10let starej megadluh o který mi nějak zapoměl říct) tak jsem to neřešila.
dám vám sem video z fotek, já ty porodní žeru , jsou plný emocí http://www.dfwbirthphotographer.com/PaxtonJude.html
a tady jedno od mé kamarádky fotografky čas od času se k němu vracím a pořád mám vlhý oči http://blog.katerinasvobodova.cz/?p=769
ach ty hormony :D
2. črc 2011 v 01:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak se mi malá usadila na močáku a už dva dny z něj odmítá slézt :grinning: . Výborné. Jinak mi všichni říkají, jak mi to sluší a že vypadám na kluka, tak mě docela znejistili. Taky jsem zhubla asi 3-4 kg, což je prý taky vidět. Ale pozor, je to kvůli té dia dietě a taky musím napsat, že mě to vůbec neuškodí. Jsem jinak pěkný cvalík.
Jinak jsem v týdnu naběhla do DM, měla jsem nějaké slevové kupony, co končily 30.6., tak máme doma plínky, dětskou koupel, dětské mléko, vložky do podprsenky atd. No, pěkně jsem jim to vyplenila.

@petapete Jo, mamka koupila bodýčko vel. 68 a řekla mi, že se bojí, aby to nebylo malé, jestli nemá kupovat větsí. Tak jsem jí řekla, že jestli budu rodit miminko do vel. 68, tak to jí tedy pěkně děkuju :grinning: .

@barbarkaaa No vidíš, to mě nenapadlo, že pohybem ty miminka vlastně ukolébáme a když jsme v klidu, tak řádí. Asi na tom něco bude.
2. črc 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, já teda s těmi velikostmi taky nevím, švagrová říkala, že vel. 56 bude mimč nosit cca prvních 14 dní, pak oblékla už 62, kdy dojde na 68 netuším.... každopádně mám doma od kamarádky minimum 56 a pak docela hodně věciček v 62, toho měla asi nejvíc
2. črc 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tak to teda měla pěknýho cvalíka švagrová:wink:. Lukáš měl při narození 49cm a 3150g a museli jsme dokupovat i vel. 50, protože i z 56 vypadával...ale děsně...a 50/56 nosil určitě první dva měsíce, jestli ne dýl...68 měl fakt na zimu a to je 23.března rozenej...takže nepočítám, že by teď mimino vynosilo kombinézu v 68, protože předpokládám, že tu bude oblíkat tak někdy v pozdní jaro/léto:slight_smile:. A teda i od kamarádek děti tu vel. 56 ty první dva, tři měsíce určitě vynosily...
2. črc 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Koukám, že se řeší velikosti oblečení. Taky v tom tápu, jediné co vím, že mimino se 49 cm ve velikosti 56 plave, ale za měsíc je mu to malý... A 68 nosil do toho půl roku, pak mu byla malá. Takže řeším, jak velkou kombinézu pořídit... jinak dneska brouzdám po netu a vesele utrácím, těch holčičích věcí je takový velký výběr. Výrazně větší než pro klučiny.
Chci pořídit i nový fusak, starý dítě dodrbalo, řeším, jestli Lodger nebo něco takového. A ještě dotaz - kdo pořizujete zavinku i do autosedačky? Nebo fusak? S jarním dítětem tohle bylo tak jednoduchý, nic nebylo třeba :sweat_smile:

Za chvíli pak razíme na rodinnou oslavu, dědeček slaví narozeniny, jedeme si napucnout pupíky, dítě jsme tam vyslali už ráno :slight_smile:
2. črc 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete A kolik měl Luky v půl roce? My máme docela prcka, ale teda dokud byl jen kojenej, přibýval neskutečným tempem, dal i kilo za tři týdny.... takže v půl roce 69 cm a asi 8,5 kilo.
2. črc 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no on švagr má dva metry a švagrová přes metr osmdesát, takže je fakt, že jim holky asi rostly rychleji :slight_smile: přitom se narodily a měly kolem 50 cm a 3,5 kg, což mi přijde normální
2. črc 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - tak Lukáš 8,5kg měl v roce:grinning:, on je teda vysírací žížala - po manželovi:grinning:, ale tak nějak počítám, že ty děti budou mít stejnou genetickou výbavu a tudíž porostou tak nějak +-stejně:grinning:. Fusak jsem teď objednávala rovnou s kočárkem, mám ho ve fotoalbu na obrázku...je jak do kočáru, tak do sedačky a je teda fakt, že do sedajdy počítám, že bychom mohli používat i Emitex, co máme po Lukášovi, je to teda ta lehká (teď nevím, jestli letní nebo přechodná) verze, ale ta zimní mi do autosedajdy přijde stejně moc teplá, by se nám v autě upekl, protože když jedeme, tak je to ca 40km, takže se auto vyhřeje...takže bude v té zavince po Lukášovi a při nejhorším na začátek cesty se přes něj přehodí ještě obyč. deka, myslím, že nezmrzne :sunglasses:

@spaghi - tak my taky nejsme prcci zrovna (manžel skoro 190cm, já 175cm):wink:
2. črc 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak tu kombinézu ve vel. 62 mám z druhé ruky od kamarádky, která má dceru srpnovou a vydržela jí v ní taky celou zimu (a to letos byla poměrně dlouhá zima), takže počítám, že fakt bude stačit bohatě :sunglasses: . Kdyby ne, tak vždy můžu ještě v průběhu zimy dokoupit i tu větší, ale kupovat ji dopředu mi prostě přijde fakt zbytečný a myslím, že by se nevynosila...Dnes není problém to přes net objednat (ať nový nebo z druhý ruky) a do týdne je to doma, takže v tomhle ohledu jsem naprosto v klidu...
2. črc 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Fusak Lodger mam a naprosta spokojenost. Prijde mi, ze je multifunkcni. Muzes ho mit rozpepnuty a kdyz se ochladi, zapnes .... Atd.

@spaghi Maly se narodil s 2,80 kg, spadl na 2,25 kg a pak teda uz zacal pribirat. V roce mel 9 kg, uz bych rekla, ze nebyl zadne podprumerne miminko jako na zacatku. 50 jsme museli dokupovat, protoze jsem nemela v ni nic (na doporuceni kamaradek). A 56 mu byla velka - myslim, ze kdyz jim to moc planda, ze je jim v obleceni zima. Takze jsme koupili tri overalky, ktere se tocily porad dokola. :grinning: 62 nosil podle me do pul roku a pak uz to zacal brat svizneji. S prikrmy zacal vic pribirat (zacal dohanet deti, co byly stejen stare), on holt nebyl nikdy nadseny kojenec. :grinning:
2. črc 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Teď jsi mě rozsekala - vysírací žížala :grinning: My nejsme s mužem ani jeden drobeček, takže neočekávám ani druhý dítko nějakou vyzáblinu.
Díky za info k těm fusakům do autosedajdy, právě jsem si říkala, zase ať dítě neškvařím. Vůbec přemýšlím, když koupím zimní fusak (a ty jsou dost teplý samy o sobě), tak jestli rvát nebožátko malý ještě do zimní kombinézy. Stejně ve dvaceti pod nulou by s nima člověk ven neměl ven chodit. Ale tak já nenavlíkala zbytečně moc ani prvoče, občas jsem se při pohledu do jiných kočárků neubránila myšlence, že jsem divná buď já nebo ta druhá matka, že dítě je moc/málo oblečený :grinning:

A taky kupuju tyhle věci z druhý ruky, za tu chvíli to děti zatím zničit nestihnou, a stojí to polovinu ceny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zato u toho dvouleťáka mám pocit, že na něm všechno jen hoří....
2. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jj, a to počkej teprve na školkáče, to je teprve něco, tepláky apod., to jen letí:grinning:. A nošený neseženeš, všechno ty děti zlikvidujou, takže jedině nový:wink:. My jsme taky herodesové rodiče, u nás je studený odchov (ale osvědčuje se to - Lukáš dosud v životě ani jednou atb, nemocnost veškerá žádná, snad do pěti nachlazení/rým za dosavadní život, krom toho akorát jednou rotavira, jinak zdravý - ustál i kritický nástup do školky bez problémů :dizzy_face: ). Já kolikrát nechápala, když jsem viděla maminky jen v lehkým svetru, dítě v kočárku řvoucí, rudý, v zimní kombinéze+na tom španělskou deku+na tom ještě nánožník od kočáru, na hlavě tenkou čepičku, přes ni ještě teplou zimní čepici,...a maminka se děsně divila, proč to dítě pořád řve :confounded: . Já tu kombinézu pořídila (není to taková ta úplně teplá, "jen" takový ten jakoby kožíšek - jako medvídek) pořídila s tím, kdyby bylo mimi spíš chovací, tak ať ho z fusaku nevytahuju třeba někde venku neoblečený...ale taky plánuju, že víceméně na cesty s Lucišem do školky bude normálně v domácím oblečení + do fusaku, u školky vytáhnu, aby se pak ve školce neuvařil, než se Lukáš převleče atd. a zas vrazím do fusaku...do toho ca půlroku (minimálně do tří měsíců) by stejně nemělo mimino ven, pokud je míň, než -5stupňů, kvůli krátkým dýchacím cestám a nedostatečnýmu prohřátí vzduchu před vstupem do plic, takže to moc nehrotím...jsem dokonce uvažovala, jestli fusak vůbec pořizovat, ale tohle byla dobrá nabídka přímo ke kočárku v akci, tak jsem ho vzala:slight_smile:
2. črc 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukam jedina rozjeta diskuze v TP je tohle.. doufam ze neva, kdyz se pridam..? My mame termin uz za necele 4 tydny. Je tu nekdo kdo ma termin driv nez v rijnu?
2. črc 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tiše doufám, že letos nebude tak strašná zima jako loni, sníh už od listopadu až do ledna, to tady u nás v nížině fakt neznáme. Teda navíc bydlíme na kopci nad řekou a dostat se odsud, byl občas nadlidský výkon, to prostě budu kočárem muset, ať chci nebo ne.
@anlek Asi do něj fakt půjdu:slight_smile:
2. črc 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka
ještě je září tady http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tp-zari-2011/?post=last&collapse=true&page=1 , začla jsem tam než jsem našla řijnovou nezamčenou. Je to už za pár že :slight_smile:
@petapete Maruška je taky otužilec, nemoci nás míjej. Max nejaký rychlovky na den. Její biologickej na ní otviral okno už v sestinenedělí , že mu je v noci teplo. Onaje koncem listopadu takže to bylo pred vánocema. Ve chvili kdy jsme ho opustili tak jsme zili rok v bytě přiděleném ze sociálního hlediska a tak byla tak žravý kamna, ze z rodičákem byla volba bud topit nebo jist. Na vše mi zustavaly 2000 , ty vafky co jsme tam měli žraly na minimální stupeň , kdy tam bylo od 2 stupně vic 2500 na měsíc, tak jsme netopili , měli tam od 12 do 15 stupnu a byly zdravý jak řípy :slight_smile:
2. črc 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa mno a cervenec srpen neni.. ikdyz od ctvrtka mam poslicky a vecer prcek pekne radi.. jako treba ted, tak si myslim ze to bude tak za 2,3 tydny.. ikdyz mam termin koncem cervence
2. črc 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek ty jo, tak to jsem minulý týden byla u kamarádky a její půlroční Kubík má teď 9 kilo :slight_smile: ještě dostaneme nějaké oblečení, tak uvidíme, co v tom bude za velikosti, přinejhorším vyšlu manžela a bude si s tím muset poradit a obstarat :slight_smile:
2. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka určitě budeme rádi, když se přidáš, alespoň budeme mít info, jak to všechno probíhá :slight_smile: držím moc palce, ať je vše v pohodě!
2. črc 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka
já tušila že jsem je pri hledání záhlidla tak jsme mrkla
červenec http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cervenec-jul-2011/
srpen http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/srpnatecka-2011/
ale tusim ze jsem zahlídla tehdy i s jiným názvem nako TP srpen a tak aspon ti muzem fandit, budeš první :D
2. črc 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi dekuju, to jsem rada.. ale vypada to, ze barbarkaaa me tu moc nechce.. :/ :slight_smile:
2. črc 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skorepka ale neee, jen se snažila Ti poradit, kde najdeš ještě jiné diskuze :wink: jak se jinak citíš? já jsem do teď byla naprosto v pohodě (až teda na rostoucí bříško), ale od včerejška mě začaly bolet kyčle, to je zatím jediná nepříjemnost, co jsem v těhotenství zažila a moc nevím, co s tím, vím, že se uvolňuje pánev, že to k tomu patří, ale co s tím? :frowning2:
2. črc 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek