• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
Já slyšela, že cévkování dělají dost často...nevím jaké to je, protože jsem to ještě nikdy nezažila, ale snad tak hrozné to není.. :confused: . Já o epiduralu uvažuju a u něj je, jak jsem se teď odčetla, cévkování ještě častější. No já se nebojím toho zavedení jako takového, spíš aby z toho pak nebyla nějaká infekce - znám 4 lidi, kteří byly v nemocnici napojeni na katetr a měli z toho infekci. No ale to byli napojeni dlouhodobě...tak nevím no. :fearful:
15. únor 2011 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Tak jestli tě taky cévkovali a s epi jsi nic necítila, tak za mě jednoznačně ANO pro epi....to cévkování pro dvanáctiletou tehdy malou holku byl fakt zážitek!
Byla jsem nemocná ve třetím a čtvrtým měsíci...a DR mi řek, ať se snažím to vydržet bez ničeho, že vlasní dceři, když byla nemocná taky nic nedal, že kdyby potom dítě bylo nějak špatný, že bych si to a on taky do smrti vyčítala, což je pravda....v lékošce jsem si koupila homeopatika na bolení v krku, ale DR řek, že stejně je to placebo a stejně vůbec nezabraly.
15. únor 2011 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, můžu se přidat k vám do diskuze? TP mám 10.června :wink:
15. únor 2011 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@1luciferka1 Ahoj, vítám tě.
15. únor 2011 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine ahojky, pomalu vás aspon pár stránek pozadu dočítám, ať mám trošku přehled :wink: je tu někdo z Ostravy nebo okolí?
15. únor 2011 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@1luciferka1 Jo myslím, že nějaká Ostrava se tu vyskytuje...Morava je tu častější než Čechy :grinning:
15. únor 2011 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak já bych dala epi až v nejnutnějším případě.moje PA se netají tím že je pro přirozený porody,ale sama říká že někdo hůř snáší bolest nebo má hroznej porod tak pak je pro,ale aby si to holky plánovali hned a přitom můžou mít pohodovej porod je to zbytečný.já jsem taky pro přirozenej porod (uvidíme jak budu mluvit až to budu mít za sebou),a říkám si že naše babičky a maminky ho taky neměli a zvládli to tak proč né mi.Prý u epi nejsou cítit stahy a ženská tlačí tak nějak na povel,nevím nikdy sem nerodila,tak nemůžu říct.Ale já pořád počítám s tím že budu mít pohodovej a rychlej porod,takže jsem v klidu.
15. únor 2011 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 manžel mi právě řekl že už asistoval u porodu telete tak kdyby bylo nejhůř taky to zvládnem :grinning:
15. únor 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@bizonka1 já mám taky kámošku na novorozeneckým a taky mi slíbila učast u porodu,tak jsem hned klidnější,jen nesmím rodit mezi 10.-20.květnem to jede na dovču tak snad Dorinka počká :wink:
jinak já se kolirát těm sestám nedivím že jsou protivný každej se tam po nich vozí,pacienti i doktoři a navíc to naše děsný zdravotnictví,je jich na oddělení podle mně nepřirozeně málo,mají velkou zodpovědnost a když vidím tu kámošku,je pořád v práci nemá pomalu nárok na soukromej život,ale není placená hodinově má pořád stejný prachy,tak už by mě ta práce asi taky pěkně štvala i kdybych do toho původně šla s velkým elánem
15. únor 2011 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky odkud jste.čekám chlapečka a bude se jmenovat Lukas a nebo Michael.
15. únor 2011 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko,
@michalamm ahoj, já jsem z Ostravy a Ty?
@badik to je dobré s tím porodem telete :grinning: můj manža zatím viděl jen náš první porod, ale moc bych na něj v nouzi nespolíhala :sweat_smile:
16. únor 2011 v 07:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik No já si ten epidural u prvního porodu neplánovala, ba naopak jsem se mu vyhýbala, ale když jsem si myslela, že už melu z posledního, tak jsem se nechala přesvědčit. Asi jsem větší cíťa, když jsem to bez něj nezvládla, ale ta bolest byla už opravdu pro mě nesnesitelná. Jinak kontrakce jsem cítila i přes něj, ale samo sebou, že jen slabě, ale abych věděla kdy tlačit, tak to stačilo.
Jinak si myslím, že porodní bolesti jsou u každého porodu stejný, takže proto říkám, že do něj zase půjdu i když opět s velikou obavou.
Ale bacha, zase čekat a oddalovat u porodu jestli si ho nechat píchnout nebo ne se může taky vymstít. Už může být na něj pozdě a stejně si tu bolest člověk pak musí vytrpět.
16. únor 2011 v 07:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 já nad epidurálem taky váhám, u prvního porodu jsem ho chtěla, hned jak jsem dojela do porodnice, tak jsem to říkala, ale zapomněli na mě, doktor za mnou došel po šesti hodinách a řek mi, že už je na něj pozdě :unamused: nakonec jsem to zvládla bez něj celkem vpoho, tak ted uvažuju, jestli do něj tedy jít nebo tomu nechat volný průběh....spíš než z bolestí, mám obavu z nástřihu - to už nechcíííí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2011 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj zdravím vás tu dnes všechny :slight_smile: . Holčiny mě se dneska nechce nic dělat, jsem lenoch líná, ale uvařit musím. Můžu trošku zas z jiného soudku - jaké plenky se chystáte používat? Mě hrozně moc zaujaly Sketch all-in-one (neboli Sketch AIO), jsou to látkové pleny, ale udělané jako jednorázové, žádné vrchní kalhotky nejsou potřeba a navíc jsou velikostně nastavitelné druky a suchými zipy od vel. S až do XL. Jenže co mi pořád není jasné - že se nesmějí vyvařovat, jen prát na 40-60 st. (to mi bylo odpovězeno přímo paní z firmy Medley, která tyto pleny prodává). Zdá se mi to nehygienické, všude se píše, že u látkových plen alespoň do 6 měsíců věku miminka vyvařovat...Tak jsem z toho "volajaká zmetěná". No jinak když nevyberu tyhle, budu asi střídat obyč. látkové s papírovýma jednorázovkama...Jinak všem přeji pěkný den, já jdu teda něco kuchtit - špagety s masovou směsí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2011 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 tak já doufám že ať bude bolest jakákoliv taj ji přežiju :wink: zatím spíš dělámže žádnej epidural neexistuje :wink: ale počkejte po porodu třeba tu napíšu jak jsem byla pitomá že jsem neposlechla zkušený maminy :wink:
ale jinak já jsem v tomhle taková od malička nikdy jsem se nebála doktorů ani zubaře ani injekcí naopak jsem tam chodila ráda,ten obrázek za to přece stál :wink: no a ten obrázek co dostanu po porodu nemá konkurenci,takže se na něj těším a neřeším co bude předcházet :wink: moje ségra je pravej opak neuměla ani polikat prášky,takže doufá že bude rodit císařem a všechno prospí :wink:
16. únor 2011 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 já o těch látkových taky trochu přemýšlela,že bych je nechala aspoň na doma,ale dost mě odrazuje pořizovací cena,i když je pravda že kdybych je měla používat i na druhý dítě tak se to vyplatí.to vyvařování nevím no,ale vem si že dřív se ty obyčejný používali jak na zadeček,tak i na ublinkávání,takže bylo logický je vyvařovat,tyto máš vyloženě na zadeček,na ublinkávání máš jiný tak možná jeden z důvodů.Mě spíš zarazilo,že při počůrání řekli že se nemusí hned prát stačí usušit a použít znovu.tak to nevím jestli bych dělala.uvidím třeba se nějaká ta kačka ušetří a pár jich na zkoušku koupím,ale ze začátku stejně doporučují jednorázové,protože mimčo kaká i několikrát denně.
16. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak včera jsme byli pro ten kočárek,vzali jsme sebou mou mamku tak nám koupila matraci a prostěradla tak jsem byla moc ráda.vzali jsme ji sebou i na 3D tak měla zážitek.doktor asi neměl svůj den tak nás trochu odbyl,ale fotky máme krásný.
16. únor 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 hmm, špagetky bych si dala - jinak u nás budou určitě jednorázovky :wink:
16. únor 2011 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 Ahoj, to mě těší, že to tu někdo nakousnul, ty látkovky. Já s tím nechtěla otravovat. V létě byli u nás známí s miminem a vyhodili nam do odpadáku použitou papírovou plínu. Zabírala skoro půl koše. A mimino jich vyprodukuje děsný množství, četla jsem, že tunu. Za ty 3 roky. A to je pro mě asi největší motivace proč používat látkový plíny. Plus ještě zdravotní hledisko pro mimino. Ale nechci přivést na svět takovýho znečistovatele, kterej si to ani neuvědomuje :slight_smile:. Papírové plenky jsou pro mě něco jako zmrzle polotovary. Nejsou zdravé, svůj úkol splní, a není s nimi žádná práce :slight_smile:. Hodlám kupovat hlavně z druhé ruky, zas tak draze nevyjdou a třeba vkládačky si budu šít sama. Chci je používat od narození. Na začátek jen čtvercovky a svrchní kalhotky (čtvercovky hned schnou). A pak bych zkoušela různe AIO a ty co by nejvíc vyhovovaly, tak těch pořídit víc. Nekritizuju nikoho, kdo nechce latkovky pouzivat, jen chci mín škodit :slight_smile:.
16. únor 2011 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@vdovec A my máme i malou popelnici, kam bych ty papíráky dávala :wink: . Myslím, že jsou dobrý na cesty, ale jinak...
16. únor 2011 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik Já se taky těším na další fotečku, další ult. je ve 32.tt. Jinak usušit počůranou plínu a znovu použít, to néééé :astonished: :astonished:
16. únor 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@1luciferka1 Mńam, špagety byly dobrý, jsem ráda, že jsem se dokopala vařit :grinning:.
16. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 snad předtím usušením to aspon mysleli vymáchat :slight_smile: v ruce.. jinak jsem o tom teda neslyšela a určitě bych to nedělala..
16. únor 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 já dnes obalím žampionky a chystám se na štrúdl s tvarohem :wink:
16. únor 2011 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 tak přesně ty plenky hodlám pořídit vše v jednom sketch AIO,jsou cenově nejlepší :wink:
16. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak zareaguji na ten epidurál,já osobně bych do něj nešla,bolest to sice je šílená ale nemám problém ji zvládnout,když jsem vydržela i nástřich a vytažení malýho vexem zvládnu už vše :sweat_smile: .mimo to mi u toho dost vadí představa píchání jehli do páteřního kanálku,běda když je doktor ňouma,pak taky člověk už musí až do konce porodu a to i v první době porodní ležet a být nejlíp v jedné poloze tak mi to aspoň bylo tady u nás řečeno,porod jsem přežila jen díky pohybu i když jsem nakonec musela porodit na koze...
Fakt epidural ne díky,příjde mi to více nevýhod než výhod a podle mě se ta bolest dá vydržet,ale chápu že ten práh má každý jinde,nic méně to má svůj důvod proč porod bolí,někde jsem četla že ta bolest uvolňuje takové hormony které miminko připravují na cestu ven,vše má svůj důvod a jednou jsme ženský tak to ustojíme ne :wink: :wink: :wink: :wink:
16. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino Ahojda, no mě právě taky lákají, ale nejradši bych je vyvařovala, což prý nejde...ještě se na to musím někde poptat - všude, kde se píše o látkových plenách, tak doporučují min. do 6 měsíce věku miminka pleny vyvařovat. To jediný mi nějak není jasný. Jinak bych si chtěla objednat 20 ks těchto plen, cena nec. 5000 Kč - když vezmu ty výdaje za papírový, tak se tyhle opravdu vyplatěj, navíc myslím, že bavlna je rozhodně pro mimčo lepší materiál na zadeček než ten papír+chemie v jednorázovkách....Jednorázovky tímto nezavrhuju úplně, ale nechci je používat pořád.
16. únor 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 já bych na cesty brala jednorázovky ale proč doma nebo na procházkách nedávat látkovky zaprvé peníze a za druhé i příroda si oddychne.
Co vím tak všechny maminky co znám používají normálka od porodu a perou na 60 v pračce a v poho,ber to tak že dřív se na mimi vyvařovalo kde co a k tomu i škrobylo a považovli to na nezbytnost,a dneska ??Kdo vyvyřuje oblečení na dítě,já bych to brala v poho,pokud to mimi nebude extra dráždivé nebo alergig tak proč se rozčilovat,mimo to si vem z čeho jsou vyrobený ty jednorázovky,taky žádná sláva :confounded:
Já jich nakoupím pár a uvidím jak malé sednou a když to bude dobrý dplním tu výbavu na komplet asi těch 20 ks,bez vyzkoušení to zatím nehodlám nakupovat ve velkém,a jak říkáš na léto mi příjdo daleko vhodnější :wink:
16. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 v kolik jsi TT??to tu nemáš :fearful:
16. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka2 asi nebudu kupovat žádný plíny se suchým zipem.. moc dlouho ten zip nevydrži :frowning2:
16. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek