• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@dostyna tak se prospinkej, odpočiň a tak do sebe nahaž zeleninu nějakou, jestli máš nakoupenou :wink: taky se tak snažím,když už mě to moc chytá :grinning:
25. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 díky za odkaz :wink:
25. únor 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je .
25. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste jéééééééééé :slight_smile: nádhernej andílek :slight_smile: moc jí to šluší kočence :slight_smile:
25. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda to jsem si dala s těma haluškama,že jsem se na to nevybodla?ale byli dobrý.já je mám taky ráda s nivou,ale ta by se v těhu neměla a manžel ji nejí tak byli se slaninou a zelím
25. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste mám knížku se jménama který jsou už u nás schválený,koupila jsem si ji kvůli tomu že jsme chtěli Dorku,ale v kalendáři je jen Dorota,ale měli jsme štěstí a jde to.mrknu ti na ty dvě L
25. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste tak je tu jen jedno L :frowning2: což mi příjde divný,myslela jsem že už je to běžný a navíc kolegině má Nely (nevím s kolikati L)a ta v té knížce taky není.No každopádně knížka je už asi 2 roky stará takže na matrice budeš mít určitě úspěch.jinak píšou že jméno Nela pochází z osamostatnění jména Kornélie nebo Petronela,to jen tak pro zajímavost :wink:
25. únor 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Děkuji za kouknutí, určitě si na matriku dojdu nebo zavolám, ať když se malá narodí ,člověk nelítá jen po úřadě. A hlavně budeme mít jiné starosti. Teď jsem tu měla ˇbalíkářku, už okukuju šatečky, které jsem malé koupila a taky spirálu na postýlku nebo autosedačku.
25. únor 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste no já si myslím že s těma úřadama je to už tak přehnaný,teda ani nevím co všechno mě bude po porodu čekat oběhat,vím že musím na zdravotní pojišťovnu,ale dál nemám tucha.ale nevím proč ty maminy nenechají v klidu žít :frowning2:
25. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Jo je to tak. Nejdůležitější je zdravotní pojišťovna, pak co si pamatuju jsem posílala do práce kopii RL a pak si mě volali na OÚ kvůli poplatku za popelnice.Jo a pak od zaměstnavatele jsem potřebovala pro muže potvrzení, že na dítě neuplatňuju odečitatelnou položku.
25. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste tak popelnice mi odpadají,bydlíme na vesnici a manža je v zastupitelstvu,tak to vyřídí :slight_smile: navíc u nás není vítání občánků,protože jsme malinká vesnička,ale aby nám to nebylo líto tak první rok neplatíme popelnice.no docela směšný když popelnice u nás nedělají ani 300kč a vedle ve vesnici vítání mají a dávají k tomu 1000Kč ve vsi asi o 10km dál dávjí dokonce 5000Kč no ale pořád lepší něco než nic že.
25. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak teď jsem zjistila,že kolegině z práce co je na mateřské si přividělává tím že plete a háčkuje čepičky a krásný,i do sady s šálou nebo takový ty letní zdobený kytičkou.tak jsem si teď objednala pro kamarádku,její malá bude mít narozky tak nemusím řešit dárek.No a pak mě napadlo že bych to taky zkusila jestli mi to nepůjde.Moje mamka,je na takový věco hodně šikovná a když jsme byli se ségrou malý tak nás to učila.říkala že mi to šlo,ale u ničeho jsme nevydrželi,takže nas to nebavilo tak dlouho aby jsme se to pořádně naučili.Tak až budu mít čásek,domluvím se s mamkou ať mě to naučí a zkusím to,buď to půjde nebo ne.
25. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem tu, uklizeno, vyžehleno,....... tak na víkend padla :slight_smile:
a jinak všem přejeme pěkný víkend :wink:
25. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik nemá se, ale já ji vždy rozpustím na té cibulce, aby prošla víc teplem :wink:
25. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik já si myslím, že to jde ty dvě L :wink: když jde Emma - dvě M a Nicolla dvě L :wink:
25. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste tak u nás mimča ten rok narozená za popelnice neplatí a na pojišťovnu šel tatin ještě, když jsem byla a v porodnici :slight_smile: pak si skočím akorát na tu sociálku podepsat jak budu dlouho doma a porodný, to už není no :confounded:
25. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik u nás se taky ve městě dostává 1000,- na vítání občánků :slight_smile:
25. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vás dočetla :grinning:
25. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem už dorazila z města a dočítám co jste napsaly :wink: k těm jménům pro děti,mě se strašně líbí takové ty netypické jména,pro syna vybíral jméno manžel :confounded: ze začátku mi Sebastián připadalo strašně tvrdé a moc se mi nelíbilo a celá rodina nám ťukala na hlavu,ale nakonec si všichni zvykly a jsme spokojení a druhé jméno kdyby to byl k kluk máme vybrané Matyáš a to si vybral náš Sebik a pro holku Sofie,to se mi strašně líbí :grinning: a zase,když už máme Sebastiána tak si myslím,že by se nehodilo,aby se druhé dítě jmenovalo typicky českým jménem :sweat_smile: ale zase každého názor a věc
25. únor 2011 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobesci máte krásný jména vybraný :slight_smile:
25. únor 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebastián také nebylo v kalendáři,ale teď už je ,ale né v každém a má stejně svátek s Ilonou,což je moje tchýně :dizzy_face:
25. únor 2011 ve 14:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak to vyřizování po porodu,už ani nevím co všechno se musí vyřídit,ale vím,že hlavně pojišťovna a do týdne mě upozorňovaly,že musím nahlásit dítě na popelnice,potom na byt,prostě tam kde musíš platit navíc za nového člena rodiny,tak člověka hned uhání :frowning2:
25. únor 2011 ve 14:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to si ani nepamatuju, že bysme ho někde hlásili :confounded: není to nějak automaticky, jak je rodný list,..... to vědí nějak z porodnice možná ne ? Na městě jsme určo nebyli a věděli, že se narodil :confounded: fakt nevím a akorát v porodnici tatin musel kamsi ve Šternberku na matriku nebo kam, že se tam narodil, tak pro rodný list, jinak bez něj by nás nepustili z porodnice :grinning:
25. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many moc se tady nechlub s výdělkem lidi jsou děsně závistiví a úspěch ti pak nikdo neodpustí :grinning:
Konečně jsem zvládla tu kontrolu u Mudra a prý jsem zdravá, kašlík doznívá tak jsem rádáááááá. Vařím k večeři zelňačku, mňam mňam už se na ni moc těším. Ještě dnes musím na gyndu pro papírek na penízky. Holky už jste řešili s doktorem kdy vás pošle na mateřskou? 6-8 týdnů před porodem se jaksi blíží :unamused:
jéé no v porodnici nám vše asi řeknou :grinning:
@realgs tak už budu mlčet raději :grinning: :grinning: super, že je líp :wink: jinak doktor ti řekne, kdy nastupuješ :wink: a zelňačka - hmmmm mňamka :slight_smile: tu jsem vařila naposledy na vánoce :slight_smile:
25. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many já si jen pamatuji,že všechno vyřizoval manžel a v porodnici mě hned otravovali z pojišťoven a nabízeli pojištění a spoření :confused: ale určitě nás budou informovat
25. únor 2011 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no píšou tu že Nelly nebo Nella jeněmecké,ruské,maďarské,italské,dánské,anglické atd.jména,někde lehce obměněná (Nellie,Nelli ...)tak možná to berou jako automaticky uznané i i nás a už to tu nevypisovali.

@realgs jej ještě žes to vzpoměla-papír na peníze-já ho chtěla hodit jak jsem šla podepsat daňový přiznání a úplně jsem na to zapoměla.já jsem opravdu nepoučitelná,zase by jsme byli bez peněz.
25. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak děvčata čtu, že ohledně nového miminka a popelnic je to všude jinak. My teda platíme hned za mimi (samozřejmě poměrnou část roku) a vítání občanků jsme teda taky měli, ale dostali jsme dřevěné kostky a karafiát :grinning: :grinning: a valili domů. Kdyby jsme si nedomluvili fotografa, tak nemáme ani žádnou fotku.
25. únor 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek