Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

Zdravím všechny čerstvé a nastávající těhule, kterým vychází termín porodu na květen-červen 2011 🙂 Já jsem teprve čerstvě od potvrzení těhotenství z krve, ultrazvuk mě čeká za 4dny, tak snad bude vše v pořádku. Termín porodu mi podle tabulek vychází na 16.května 🙂 Mám za sebou 2 přirozené těhu, které nedopadly dobře |-| Nynější těhu je po 1.IVF, tak já pevně věřím a doufám, že do třetice všeho dobrého 😉

Pojďte se přidat 🙂
lolla79
10. bře 2011
@iira já byla u obou na 3D a naštěstí nespaly ani jedna. 🙂 Ale je fakt, že teď u té druhé mě dr. taky hýbala s břichem, protože mimi si dalo ručičku před obličej a nechtělo se ukázat. 🙂 Ale pak si dala říct. 😉 Na druhou stranu buď ráda, že je živá, asopň víš, že je v pořádku. Já kolikrát čekám, kdy se zavrtí a už se obávám jestli je v pořádku - kolikrát mi přijde, že se už moc dlouho nepohla.
lolla79
10. bře 2011
@dostyna tak to věř tomu, že pokud mu dáš flašku místo prsa, tak už prso nebude chtít. Takže být tebou, tak flašku vůbec nenabízím. Jen samozřejmě v případě, že by to jinak nešlo. Je ale fakt, že se mě v porodnici vytvořilo mlíko až myslím 4den a to mě malou dokrmovali, ale stříkačkou do pusinky - právě z důvodu, že jakmile dítě zkusí flašku, tak pak už nechce z prsa sát. Přeci jen z flašky to jde lehce.....
iira
10. bře 2011
@lolla79 jo to ja musim rict ze jsem rada ,myslela jsem si ze uz nebudu u 2 mimi tak unesena ,ale snad mam nekdy pocit ze jsem s toho vic vypleskla 😃 mam boule na brise,je videt jak se tam "prevaluje",to jsem u Jany nemela tolik ...a to nejsem zrovna hubenour teda jo ,aby bylo jasno
iira
10. bře 2011
@lolla79 taky jsme krmili strikackou
many
10. bře 2011
@lolla79 já Ladíkovi dávala flašku měsíc , dva určo, než jsem zjistila, že už pěkně saje a vůbec nebyl problém 😉 bral flašenku i prso 🙂 protože mě pustili z nemocnice s tím, že ho budu dokromovat injekční stříkačkou - stříkat do pusinky pomalu , byl víkend, dali mi jednu stříkačku a co se nestalo, vyplachovala jsem jí a vyletěla ta špička ]-( fuj, jsme si jen s tatinem představovali, co by se dělo, kdyby mu vletěla do pusinky 😞 takže další stříkačka nebyla a musela se vytáhnout flašenka, asi tím, že byla stejná jako dudlík 😉 tak bral vše a i prso
many
10. bře 2011
mám hodně foteček kde pije z flašenky 🙂 a přitom jsem kojila až do 15ti měsíců 😃
lolla79
10. bře 2011
v porodnici mě ani dudlík nedoporučovali, prý to kazí techniku kojení. Takže jsme byly bez dudlíku a později když jsem jí ho nabídla, tak se dávila a nechtěla ho. Tentokrát už dudlík vezmu taky do porodnice, protože si malá začala časem strkat prstíčky do pusinky a do dneška někdy ze spaní ještě slyším, že je tam má vražené a dudlá. Taky má už z toho předkus. Takže určitě dudlíky pořídím. Jinak jsem malé dala poprvé z flašky pít až v půl roce, co se začali dávat příkrmy a za toho půl roku byla na to prso zvyklá, takže jsem ji v pohodě kojila až do jejích 27.měsíců. Tentokrát to vidím tak maximálně rok. Přeci jen, jak už byla velká, tak to bylo směšný kojit takový velký dítě.
🙂
iira
10. bře 2011
@lolla79 no vidis a nam dudlika dali uz v poronici tak jsme si koupili vlastni a bylo vse v klidu ,odnaucovani tay slo..
dostyna
10. bře 2011
@lolla79 no je mi jasný,že z lahvičky to jde líp tak by mě s prsem poslal do háje 🙂
lolla79
10. bře 2011
@many tak to mě naskočila husí kůže z toho jak ulítla ta špička. Raději ani nemyslet co všechno se mohlo stát. Ještě že se to stalo při umývání. Tak to je malej šikula, že bral i prso i flašku. 🙂 Je fakt, že Lucka když dostala flašu poprvé v tom půl roce, tak ji asi dva měsíce trvalo, než se naučila z té flašky pít. Jsem ji musela dávat po lžičkách, protože tím jak neměla ani ten dudlík, tak sát z flaštičky neuměla.
lolla79
10. bře 2011
@iira tentokrát už nedám na nikoho a dudlíky taky budeme používat. Přeci jen se lépe odnaučuje být bez dudlíku, než být bez prstíku. Dudlík se schová a je to, ale prsty má pořád při sobě a jak jí vysvětlit, že nesmí. Navíc, když ze spaní je tam vrazí automaticky. Teď se to teda docela uklidnilo, že fakt už se odnaučujeme, ale byl to boj. Bez prstů v puse neusnula...
many
10. bře 2011
tak jsem si konečně uvařila tu kávičku 🙂 a zachvíli bych se měla jít natáhnout 😉 a po obídku na tu prochajdu 🙂
many
10. bře 2011
@lolla79 týý jo, to si dlouho kojila, já bych chtěla, tak jak Ladíka, pak už je fakt, že je to dítě dost velký 🙂 sestřenka taky ještě furt kojí, ale je fakt, že toho malej spíš už využívá 🙂 je o měsíc mladší jak Ladík a když spí u babičky, tak spí až do rána a jak je doma, tak chce prso večer často :-S to je síla a fakt je to klacek velkej 🙂 vypadá to zvláštně, ale je fakt, že není jediná 🙂 já jsem ráda, že jsem kojila dlouho a pak příkrmama se pomalu snižovalo až jsme pěkně přestali bez problémů, jinak s tím dudlíkem v porodnici, já ho měla preventivně a jak jsem viděla, že tam děti řvou a sesty dávají dudla, tak jsme vytáhla svůj 😉 jinak bych ho nevytáhla, bylo by mi to blbý, aby mě nesprdla,.... 😃
many
10. bře 2011
@iira áá tady čtu, že taky sesta dala 😉
lolla79
10. bře 2011
Kojení je holky někdy docela boj, ale fakt to chce vydržet a nevzdávat se. Já si pamatuj, že jsem doslova brečela, když jsem šla malou kojit, jak šíleně to bolelo a tekla mi krev, ale vydržela jsem a jak jsem už psala nakonec jsem kojila 27.měsíců. Takže se hlavně nevzdávejte při prvních potížích. Ale je fakt, že je i spousta mamin co s kojením problémy neměli, tak vám všem přeji, ať je taky nemáte.
many
10. bře 2011
jo a stěma prstíkama, to je fakt, to se říká, že když dítě cucá prst, tak rychle strčit dudla, že to není tak špatný na zoubky jako ten prst
many
10. bře 2011
@lolla79 tak tak, máš recht, nevzdávat to, já si taky hodně pobrečela a hlavně v nemocnici, když nesál a nepřibíral 😞 já ho měla budit a on byl 6 hodin v kuse tuhoš a večer prořval 😞 já nespala,....... ale pak doma byl větší klid a zvládla jsem to 🙂 teda krev mi netekla naštěstí 😞 ale bradavky bolely 😞 to jo, někdy tak moc, že jsem mu už to jedno prso, jedno kojení nedala a dostal to ve flašence, protože bych zdechla bolestí 😞 a bála jsem se zánětu 😞 jinak co říkají, je prý dobrý mateřský mléko nechat vždy zaschnout na té bradavce, že to hodně hojí
lolla79
10. bře 2011
@many přestala jsem kojit jen díky tomu, že jsem zjistila, že čekám druhé. Samozřejmě, že jsem kojila už jen ze začátku ráno a pak až večer, pak jsem večerní kojení odbourala úplně a kojila jen ráno. Ale úplně jsem se přestala bát skončit, protože jsem během šestinedělí měla snad 6x zánět v prsu (nebo ucpanej mlékovod) a já se bála, že právě když přesanu kojit, tak že se mě to zase stane. Takže z toho důvodu já kojila tak dlouho - což byl samozřejmě nesmysl. Jinak toho zánětu se docela bojím i teď, protože to opravdu není nic příjemného.... 😞 A to jsem kojila každé dvě hodiny a přece se mě vytvořil..... Vlastně ani nevím, jak předejít tomu, aby se to neopakovalo i tentokrát po porodu....
many
10. bře 2011
no ty začátky byly krušný, ale zvládneme to holky a bude dobře a někdo třeba nebude mít problémy vůbec a kéž bysme to byly všechny 🙂 jinak ze začátku - upřímně jsem z kojení byla hotová, půl hodina z jednoho prsu a když špatně sál .... nebavilo mě to a jen sem sledovala hodiny 😞 jsem si říkala, že jsem špatná, že je to hnus, že mě to nebaví,.... ]-( ale překonala jsem to a pak už dobrý a je to kojení krásný, pak jsem mu furt četla u toho pohádky 🙂 a když je větší a už začne na vás chytat a nožičku dávat na břicho,............. 🙂 no je to krása, že maminy 😃
dostyna
10. bře 2011
@lolla79 mamka mi říkala,že jsou fajn na kojení ty kloboučky když máš bolavý bradavky.Ale asi někdy je to peklo i tak,co?
many
10. bře 2011
@lolla79 jééé ty záněty to je hnus 😞 já to naštěstí neměla 😞 ale taky se toho bojím pořád 😞 no hlavní je, mít doma furt v lednici tvaroh 😃 a nebo pomáhá teplá sprcha,.... že, já si myslím, že to bývá špatnou technikou kojení :-S že tě špatně nějak saje :-S nevím
many
10. bře 2011
@dostyna klouboučky jsem měla sebou v porodnici taky a nešlo mi to sněma, ale víš jak, jedna sestra řekla, klouboučky, já řekla, že mám svoje, tak šup s něma ven, pak špatně stejně sál, přišla druhá sestra, stím nekojte, proč to používáte, není potřeba, že mám velký bradavky,.................. každá sestra něco jinýho,.............. fakt doma mi bylo nejlíp , byla jsem v klidu,................
many
10. bře 2011
no jsme ráda, že už nějaký zkušenosti za sebou mám 🙂 ale stejně ten strach tam je 😉 ale musíme doufat a věřit, že půjde vše krásně 😉
lolla79
10. bře 2011
@dostyna kloboučky jsem nikdy nezkoušela - tak nevím. Jinak jak psala many, i mlíko jsem nechávala zaschnout na bradavce, ale nepomáhalo mě to. Ani ten Bepanthen. Nakonec mě pediatrička řekla, ať si v lékárně koupím takovou tu fialovou vodičku (nevím jak se to přesně jmenuje) - co se dává na afty do pusy a ty bradavky si tím potírám. Tak to zabralo a zahojilo se to. Sice měla malá fialovou pusinku, ale mě to hodně ulevilo. No a pak už kojení bylo čím dál tím větší zážitek a něco krásného.
many
10. bře 2011
to jsem se zase rozkecala 😃 😃 😃 už se půjdu natáhnout 🙂 😉
many
10. bře 2011
@lolla79 jéé tak to si musím pamatovat - tu fialovou vodičku - genciálka nebo jak , že 🙂 ?
zatím pááá holky
lolla79
10. bře 2011
@many přesně - genciálka. 🙂 Díky. Měj se taky, už musím od noťase a věnovat se malé. Sice si hraje sama, ale už musím nebo tu budu sedět až do večera. 🙂
vilmaba
10. bře 2011
@badik Ahojky čekám třetí a obě děti před tím byli císařem a tak to mám spočítaný i napotřetí.Ale zvládla jsem to dvakrát zvládnu to i po třetí bude to stát za to.
vilmaba
10. bře 2011
@many Pomocnice jsou neustále někde jsem na to zvědavá spíše si říkám že to bude jedináček ale neva holky mají svůj život ta starší má chlapce brigádu a školu a ta mladší spousty kamarádů kroužek s tancováním a školu tak si dovedeš představit jak se asi doma zdržují.ale jasný že pomůžou alespon trochu 😉
vilmaba
10. bře 2011
Holky mám za sebou amniocintézu genetiku vyšetření srdíčka u miminka test na cukrovku ale zubaře nezvládnu bylo mi špatně dlouho až jsem musela na kapačky a ted mám co dělat abych si strčila do pusy kartáček já sama ještě aby mi někdo do pusy sahal to bych asi nedala nebudu tedy razítko mít a půjdu až po porodu prostě to nezvládnu snad mi pak někdo nevynadá ale můj doktor mi nežene a neupomíná tak snad dobrý. 😢