• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@iira já byla u obou na 3D a naštěstí nespaly ani jedna. :slight_smile: Ale je fakt, že teď u té druhé mě dr. taky hýbala s břichem, protože mimi si dalo ručičku před obličej a nechtělo se ukázat. :slight_smile: Ale pak si dala říct. :wink: Na druhou stranu buď ráda, že je živá, asopň víš, že je v pořádku. Já kolikrát čekám, kdy se zavrtí a už se obávám jestli je v pořádku - kolikrát mi přijde, že se už moc dlouho nepohla.
10. bře 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna tak to věř tomu, že pokud mu dáš flašku místo prsa, tak už prso nebude chtít. Takže být tebou, tak flašku vůbec nenabízím. Jen samozřejmě v případě, že by to jinak nešlo. Je ale fakt, že se mě v porodnici vytvořilo mlíko až myslím 4den a to mě malou dokrmovali, ale stříkačkou do pusinky - právě z důvodu, že jakmile dítě zkusí flašku, tak pak už nechce z prsa sát. Přeci jen z flašky to jde lehce.....
10. bře 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo to ja musim rict ze jsem rada ,myslela jsem si ze uz nebudu u 2 mimi tak unesena ,ale snad mam nekdy pocit ze jsem s toho vic vypleskla :grinning: mam boule na brise,je videt jak se tam "prevaluje",to jsem u Jany nemela tolik ...a to nejsem zrovna hubenour teda jo ,aby bylo jasno
10. bře 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 taky jsme krmili strikackou
10. bře 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já Ladíkovi dávala flašku měsíc , dva určo, než jsem zjistila, že už pěkně saje a vůbec nebyl problém :wink: bral flašenku i prso :slight_smile: protože mě pustili z nemocnice s tím, že ho budu dokromovat injekční stříkačkou - stříkat do pusinky pomalu , byl víkend, dali mi jednu stříkačku a co se nestalo, vyplachovala jsem jí a vyletěla ta špička :angry: fuj, jsme si jen s tatinem představovali, co by se dělo, kdyby mu vletěla do pusinky :frowning2: takže další stříkačka nebyla a musela se vytáhnout flašenka, asi tím, že byla stejná jako dudlík :wink: tak bral vše a i prso
10. bře 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám hodně foteček kde pije z flašenky :slight_smile: a přitom jsem kojila až do 15ti měsíců :grinning:
10. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
v porodnici mě ani dudlík nedoporučovali, prý to kazí techniku kojení. Takže jsme byly bez dudlíku a později když jsem jí ho nabídla, tak se dávila a nechtěla ho. Tentokrát už dudlík vezmu taky do porodnice, protože si malá začala časem strkat prstíčky do pusinky a do dneška někdy ze spaní ještě slyším, že je tam má vražené a dudlá. Taky má už z toho předkus. Takže určitě dudlíky pořídím. Jinak jsem malé dala poprvé z flašky pít až v půl roce, co se začali dávat příkrmy a za toho půl roku byla na to prso zvyklá, takže jsem ji v pohodě kojila až do jejích 27.měsíců. Tentokrát to vidím tak maximálně rok. Přeci jen, jak už byla velká, tak to bylo směšný kojit takový velký dítě.
:slight_smile:
10. bře 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no vidis a nam dudlika dali uz v poronici tak jsme si koupili vlastni a bylo vse v klidu ,odnaucovani tay slo..
10. bře 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no je mi jasný,že z lahvičky to jde líp tak by mě s prsem poslal do háje :slight_smile:
10. bře 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many tak to mě naskočila husí kůže z toho jak ulítla ta špička. Raději ani nemyslet co všechno se mohlo stát. Ještě že se to stalo při umývání. Tak to je malej šikula, že bral i prso i flašku. :slight_smile: Je fakt, že Lucka když dostala flašu poprvé v tom půl roce, tak ji asi dva měsíce trvalo, než se naučila z té flašky pít. Jsem ji musela dávat po lžičkách, protože tím jak neměla ani ten dudlík, tak sát z flaštičky neuměla.
10. bře 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira tentokrát už nedám na nikoho a dudlíky taky budeme používat. Přeci jen se lépe odnaučuje být bez dudlíku, než být bez prstíku. Dudlík se schová a je to, ale prsty má pořád při sobě a jak jí vysvětlit, že nesmí. Navíc, když ze spaní je tam vrazí automaticky. Teď se to teda docela uklidnilo, že fakt už se odnaučujeme, ale byl to boj. Bez prstů v puse neusnula...
10. bře 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si konečně uvařila tu kávičku :slight_smile: a zachvíli bych se měla jít natáhnout :wink: a po obídku na tu prochajdu :slight_smile:
10. bře 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 týý jo, to si dlouho kojila, já bych chtěla, tak jak Ladíka, pak už je fakt, že je to dítě dost velký :slight_smile: sestřenka taky ještě furt kojí, ale je fakt, že toho malej spíš už využívá :slight_smile: je o měsíc mladší jak Ladík a když spí u babičky, tak spí až do rána a jak je doma, tak chce prso večer často :confounded: to je síla a fakt je to klacek velkej :slight_smile: vypadá to zvláštně, ale je fakt, že není jediná :slight_smile: já jsem ráda, že jsem kojila dlouho a pak příkrmama se pomalu snižovalo až jsme pěkně přestali bez problémů, jinak s tím dudlíkem v porodnici, já ho měla preventivně a jak jsem viděla, že tam děti řvou a sesty dávají dudla, tak jsme vytáhla svůj :wink: jinak bych ho nevytáhla, bylo by mi to blbý, aby mě nesprdla,.... :grinning:
10. bře 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira áá tady čtu, že taky sesta dala :wink:
10. bře 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojení je holky někdy docela boj, ale fakt to chce vydržet a nevzdávat se. Já si pamatuj, že jsem doslova brečela, když jsem šla malou kojit, jak šíleně to bolelo a tekla mi krev, ale vydržela jsem a jak jsem už psala nakonec jsem kojila 27.měsíců. Takže se hlavně nevzdávejte při prvních potížích. Ale je fakt, že je i spousta mamin co s kojením problémy neměli, tak vám všem přeji, ať je taky nemáte.
10. bře 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a stěma prstíkama, to je fakt, to se říká, že když dítě cucá prst, tak rychle strčit dudla, že to není tak špatný na zoubky jako ten prst
10. bře 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak tak, máš recht, nevzdávat to, já si taky hodně pobrečela a hlavně v nemocnici, když nesál a nepřibíral :frowning2: já ho měla budit a on byl 6 hodin v kuse tuhoš a večer prořval :frowning2: já nespala,....... ale pak doma byl větší klid a zvládla jsem to :slight_smile: teda krev mi netekla naštěstí :frowning2: ale bradavky bolely :frowning2: to jo, někdy tak moc, že jsem mu už to jedno prso, jedno kojení nedala a dostal to ve flašence, protože bych zdechla bolestí :frowning2: a bála jsem se zánětu :frowning2: jinak co říkají, je prý dobrý mateřský mléko nechat vždy zaschnout na té bradavce, že to hodně hojí
10. bře 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many přestala jsem kojit jen díky tomu, že jsem zjistila, že čekám druhé. Samozřejmě, že jsem kojila už jen ze začátku ráno a pak až večer, pak jsem večerní kojení odbourala úplně a kojila jen ráno. Ale úplně jsem se přestala bát skončit, protože jsem během šestinedělí měla snad 6x zánět v prsu (nebo ucpanej mlékovod) a já se bála, že právě když přesanu kojit, tak že se mě to zase stane. Takže z toho důvodu já kojila tak dlouho - což byl samozřejmě nesmysl. Jinak toho zánětu se docela bojím i teď, protože to opravdu není nic příjemného.... :frowning2: A to jsem kojila každé dvě hodiny a přece se mě vytvořil..... Vlastně ani nevím, jak předejít tomu, aby se to neopakovalo i tentokrát po porodu....
10. bře 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ty začátky byly krušný, ale zvládneme to holky a bude dobře a někdo třeba nebude mít problémy vůbec a kéž bysme to byly všechny :slight_smile: jinak ze začátku - upřímně jsem z kojení byla hotová, půl hodina z jednoho prsu a když špatně sál .... nebavilo mě to a jen sem sledovala hodiny :frowning2: jsem si říkala, že jsem špatná, že je to hnus, že mě to nebaví,.... :angry: ale překonala jsem to a pak už dobrý a je to kojení krásný, pak jsem mu furt četla u toho pohádky :slight_smile: a když je větší a už začne na vás chytat a nožičku dávat na břicho,............. :slight_smile: no je to krása, že maminy :grinning:
10. bře 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 mamka mi říkala,že jsou fajn na kojení ty kloboučky když máš bolavý bradavky.Ale asi někdy je to peklo i tak,co?
10. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jééé ty záněty to je hnus :frowning2: já to naštěstí neměla :frowning2: ale taky se toho bojím pořád :frowning2: no hlavní je, mít doma furt v lednici tvaroh :grinning: a nebo pomáhá teplá sprcha,.... že, já si myslím, že to bývá špatnou technikou kojení :confounded: že tě špatně nějak saje :confounded: nevím
10. bře 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna klouboučky jsem měla sebou v porodnici taky a nešlo mi to sněma, ale víš jak, jedna sestra řekla, klouboučky, já řekla, že mám svoje, tak šup s něma ven, pak špatně stejně sál, přišla druhá sestra, stím nekojte, proč to používáte, není potřeba, že mám velký bradavky,.................. každá sestra něco jinýho,.............. fakt doma mi bylo nejlíp , byla jsem v klidu,................
10. bře 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jsme ráda, že už nějaký zkušenosti za sebou mám :slight_smile: ale stejně ten strach tam je :wink: ale musíme doufat a věřit, že půjde vše krásně :wink:
10. bře 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna kloboučky jsem nikdy nezkoušela - tak nevím. Jinak jak psala many, i mlíko jsem nechávala zaschnout na bradavce, ale nepomáhalo mě to. Ani ten Bepanthen. Nakonec mě pediatrička řekla, ať si v lékárně koupím takovou tu fialovou vodičku (nevím jak se to přesně jmenuje) - co se dává na afty do pusy a ty bradavky si tím potírám. Tak to zabralo a zahojilo se to. Sice měla malá fialovou pusinku, ale mě to hodně ulevilo. No a pak už kojení bylo čím dál tím větší zážitek a něco krásného.
10. bře 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsem se zase rozkecala :grinning: :grinning: :grinning: už se půjdu natáhnout :slight_smile: :wink:
10. bře 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jéé tak to si musím pamatovat - tu fialovou vodičku - genciálka nebo jak , že :slight_smile: ?
zatím pááá holky
10. bře 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many přesně - genciálka. :slight_smile: Díky. Měj se taky, už musím od noťase a věnovat se malé. Sice si hraje sama, ale už musím nebo tu budu sedět až do večera. :slight_smile:
10. bře 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Ahojky čekám třetí a obě děti před tím byli císařem a tak to mám spočítaný i napotřetí.Ale zvládla jsem to dvakrát zvládnu to i po třetí bude to stát za to.
10. bře 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Pomocnice jsou neustále někde jsem na to zvědavá spíše si říkám že to bude jedináček ale neva holky mají svůj život ta starší má chlapce brigádu a školu a ta mladší spousty kamarádů kroužek s tancováním a školu tak si dovedeš představit jak se asi doma zdržují.ale jasný že pomůžou alespon trochu :wink:
10. bře 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám za sebou amniocintézu genetiku vyšetření srdíčka u miminka test na cukrovku ale zubaře nezvládnu bylo mi špatně dlouho až jsem musela na kapačky a ted mám co dělat abych si strčila do pusy kartáček já sama ještě aby mi někdo do pusy sahal to bych asi nedala nebudu tedy razítko mít a půjdu až po porodu prostě to nezvládnu snad mi pak někdo nevynadá ale můj doktor mi nežene a neupomíná tak snad dobrý. :cry:
10. bře 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek