• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
cau holky tak jsem byla dnes na kontrole vse ok mala je hlavou dolu a na utz porad zivala:slight_smile:asi to nebude ranni ptace, jinak za 14 utz ve 31tt no uz se to blizi...
@many tak u tebe je to neco jinyho si o 3 tydny napred. to za 3 tydny uz chci taky chystat..
10. bře 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se vrátila z procházky a je tam pěkně hnusně,sněží a prší dohromady a je celkem chladno,kdybych nemusela tak tam ani nelezu :grinning: ale teď už sedím pěkně doma v teploučku a dočítám Vás :grinning: no kojení z toho mám úplně hrůzu,já jsem měla strašné problémy a po 10 dnech to vzdala,tím,že jsem měla císaře a kvůli komplikacím jsem dostala malého později k prsu,tak vůbec nechtěl sát,v porodnicic to byla hrůza,každý den jsem probrečela a bez pomoci sestry ani malého nenakojila a ani kloboučky nepomáhaly a když jsem přišly domů z porodnice,tak malý tak špatně sál,že jsem měla obě bradavky na půl utrené a strašně to krvácelo,takže jsem s kojením skončila a strašně dlouho trvalo,než se mi to zahojilo,ale u druhého se budu snažit mít větší trpělivost a chci prostě kojit :frowning2: jenže vzhledem k tomu,že budu mít nejspíš zase císař,tak jsem zvědavá co mě čeká :frowning2: jinak dudlík jsem v porodnici neměla,ale malý ho ano nechtěl,měl ho jen než usnul a pak ho vždy vyplivnul v roce už ho neměl vůbec :grinning: a s tím prstíkem to znám z vlastní zkušenosti,já sama jsem jako dítě cucala prsty na ruce a můžu říct,že mi to trvalo až na učňák než jsem se to odnaučila,já jsem ho cucala nevědomky v noci a dokud mě naši nevyfotili,tak jsem tomu nevěřila,pro mě to byla strašná ostuda a vím,že mamka vyzkoušela vše možné,prsty mi solila,pepřila,dávala rukavice,ale já jsem si vždy poradila :grinning: ale důležité je,že jsem se to odnaučila :dizzy_face:
10. bře 2011 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many jj sestry s tim byly hotove hned,navic mala na tom byla spatne tak kdyz plakala tak pro me chodili at si ji uklidnim a jina sestra proste sla a narvala ji erar dudlu a to jsem fakt nerozdychala takze jsme hned koupili vlastni a byl klid,pak kdyz uz jsem ji mohla mit u sebe tak si ho vzala jen parkrat ,ale jak rostla tak se naucila ho mit....
10. bře 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ja si taky myslela ze bych 2 dudlu nedala ,ale kazdej mi rika ze si pak bude cucat prsty a znama nedavala dudlu a ty deti byli porad takove uplakane a neumeli se utesit,tak uz mala planuje jak miminku koupi červenyho dudaka :grinning:
10. bře 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira ten dudlík je menší zlo než cucání prstíků. Říkala paní zubařka. Takže ještě když ty prsty dudlala i přes den, tak jsem zkoušela nahradit to dudlíkem, ale ten nechtěla. Ona si dudlala hnedka dva prstíky současně prostředníček spolu s prsteníčkem. Když se jí podívám na ty prstíky, tak je má trochu placatější než ostatní. Takže budeme tentokrát určitě dudlíkovat. :slight_smile: Takže už do porodnice jeden vezmu. Akorát nevím, když nám v porodnici třeba spadne na zem a já ho nebudu moci vyvařit - jestli to nebude problém....... Nebo jak jste to řešili maminky co měli vaše dětičky dudlíky. Jak často se vyvařovali - při každém upadnutí na zem?
10. bře 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek super, že je vše ok a že už je malá otočená hlavičkou dolů. Já když byla cca před 3týdny na 3D ultrazvuku, tak ještě dolů hlavičkou nebyla, tak doufám, že se už brzy taky přetočí.
10. bře 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já si tentokrát koupila přenosný sterilizátor na dudlík - hodí se to i venku, když upadne apod. jinak jsem to řešila tak, že jsem měla více dudlíků při sobě - a pak už jen oplachovala, jak bylo dítko větší :wink:
10. bře 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě doktor říkal, že teď mi tam prtě teprve začne metat kotouly... a měl pravdu, každý den se mi párkrát přetočí, většinou bývá podélně, ale občas strčí hlavu nebo prdku do žeber... Prý na finální hlavičku dolů je ještě čas...
10. bře 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobesci to mě pobavilo, že sis cucala prstíky ještě na učňáku. :slight_smile: Měla jsem obavy, že malá je bude cucat taky tak dlouho, ale naštěstí se to už uklidnilo a přes den už nedumlá, ale v noci ještě sem tam slyším, že je tam má vražené.... a když se jí je snažím vytáhnout, tak kdepak - má takovou sílu - že se raději otočí na druhý bok a myslí si, že když na ni nevidím, tak že je tam nemá. :wink: No jo, dětičky jsou chytré - já pepř nezkoušela, protože ona si dost často mne očička, takže to by byl asi problém. Ale koupila jsem cosi v lékárně, je to sice na nehty, aby si je nekousala, ale říkala jsem si, že to třeba bude stačit, ale smrdí to tak šíleně acetonem, že jsem neměla odvahu jí to dát.
10. bře 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 co taková věcička stojí - ten přenosný sterilizátor? To neznám, musím hodit očko na netu... a jak je to veliké?
10. bře 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 tak už jsem to našla a není to zase až tak drahý, takže určitě pořídím. Děkuji za typ. Vůbec nevím, že takové věcičky existují. :slight_smile: Jen ještě dotaz, je to k sehnání běžně v obchodě potřeb pro dítě, např. v Chicco? Nebo raději objednat přes net?
10. bře 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda ja si taky myslim, mudra rikala ze tam ma dostatek mista, takze cekam jeste stehovani narodu :grinning:
10. bře 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek holky, kolikrát cítím ty pohyby strašně dole, až je to nepříjemný a přijde mi, že snad za chvilinku ze mě vyleze ručička nebo nožička - sem tam to tak mám, stává se to i vám?
10. bře 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no ja myslim ze v porodnici vypadne takakorat nam z ruky ,ale miminku ne ,porid s snurku ale mylsim ze muzes byt v klidu,jinak ja nevyvarovala pokaze,jen jsem ho treba oplachla ,ale me se osvedcila ta snurka
jo taky mam pocit ze trena noha vyleze :slight_smile:
@lolla79 jinak me ten sterilizator prijde jako zbytecny,ae treba se pletu ,me stacila voda s hrncem :slight_smile:
10. bře 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jojo zrovna dneska, jak lezim tak se mi roukou dloube v podbrisku.i tedka, az je mi z toho chvilkama soufl:frowning2:
10. bře 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira doma voda s hrncem určitě stačí, ale říkala jsem si, že když jsme třeba někde mimo domov. A navíc přeci jen je to rychlejší než čekat než začne vařit voda a pak ještě dalších cca 10minut vařit. Asi to vyzkouším koupit a uvidíme - třeba mě mimi překvapí a dudlík opět nebude chtít. :slight_smile:
10. bře 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem v klidu, u první dcerky si nevzpomínám jestli sem ji taky cítila tak dole. Když mě to udělalo poprvé, tak jsem byla celkem vyděšená, abych nezačala tak brzy rodit. Taky to právě teďka tak dole cítím....... Ale nejhorší je to, když mi to udělá v noci - a trvá to fakt třeba i 15minut.
10. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz si pripadam jako hypochondr ale je mi ted nejak soufl:frowning2:magnezko sem si vzala ale nic moc to nepomaha, krece nemam ale je mi na zvraceni:frowning2:
10. bře 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ber to tak, že to k těhotenství patří. Já před třemi týdny zvracela, taky mě bylo zle, to jsme zrovna přijeli z 3Dultrazvuku domů - napadlo mě, že se mě vrací těhotenské nevolnosti, což bych už asi znovu nezvládla.... ale od té doby mám zase chvíli pokoj. I když je fakt, že žaludek mě sem tam pobolívá. Ale není to tak strašné, jako zezačátku těhu. Teď už mě začala spíš pálit žáha - měla jsem to i u první dcery a už to bude trvat až do porodu...... :frowning2: Koupila jsem si sice Rennie, ale moc mě to nechutná. Pokud můžeš, tak se natáhni a nic nedělej.
10. bře 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si udělala kávičku a jdu za váma :wink: na tom gauči je nuda :slight_smile:
@vilmaba jojky, tak to sis taky užila a zubař počká :slight_smile: hlavně, že je vše v pořádku :slight_smile:
10. bře 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 prave ze cely odpoledne lezim. ja bych to radeji vrhla ven ale nejde to:frowning2: no snad to prejde. paleni zahy mam od zacatku a rennie u sebe nosim jako zachranu porad:slight_smile:
10. bře 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak si zkus pomoct (prsty do krku), třeba se ti pak uleví. Nebo se vyzkoušej napít nebo něco sníst a třeba to půjde samo.
10. bře 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek super, že je vše ok :wink:
@bobesci jééé dobrý zážitek s cucáním prstíku :wink: :grinning: a jak píšeš, super, že ses to odnaučila :slight_smile: a budeme moc držet pěstičky ať je teď to kojení lepší :wink: no a kdyby to nešlo :frowning2: svět se nezboří, ale musíme doufat, že to půjde :slight_smile:
@iira jo,jo Lukynek už má taky dva koupený a jeden jak jsme už psala, je vyvařený a nachystaný v tašce :grinning:
@lolla79 no tak na zem mi naštěstí nespadl, jinak pak ven, to jsem mu dávala furt na ten řetízek a pro jistotu jsem nosila v kabelce další čistej :wink: a vyvařuju tak, že zaliju vodou z konvice do hrnku a po chvilce ho vytáhnu :slight_smile: a jak často, to si nepamatuju, ale je to rychlovka, tak klíďo každý den :slight_smile:
@aajda Lukynek taky řádí čím dál víc :slight_smile: je to nářez už i škytavky jdou pořádně vidět :grinning:
10. bře 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 hoď odkaz, taky to vůbec neznám :wink: na ten dudlík , ten sterilizátor :wink:
10. bře 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many dneska teda tady straším a mám špatné svědomí vůči dcerce - ale měla teď Kouzelnou školku puštěnou, tak snad se na mě nebude zlobit, že si jí nevšímám. :wink:
10. bře 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many tak já našla jeden odkaz, víc jsem nehledala, takže tady je
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/sterilizatory/Pipila-prenosny-UV-sterilizator-dudliku
10. bře 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek taky se tam malej kolikrát tak šourá, že se mi udělá z toho zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: a dole to tak někdy lechtá, že si říkám, že se už provrtává hlavou ven :grinning:
10. bře 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek co čajíček nějaký na žaludek :wink: já si koupila a pomáhal mi :wink:

jinak plínky 1 mám doma a .............. jsem zapomněla co jsem chtěla napsat dál :grinning:
10. bře 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo už vím , listí malinovníku taky :slight_smile: koupila jsem v lékárně :wink:
10. bře 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Ladík taky čučel a teď už je u mě v pokojíku a hraje si :slight_smile: to jsou ale zlatíčka, když si vystačí samotní, že :slight_smile: no uvidíme co budou dělat, až porodíme :grinning:
10. bře 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek