• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
áá řešili se i tatínci u porodu :slight_smile: no tak tatin semnou u prvního byl a u druhýho chce být teda taky :slight_smile: a jsem za to moc ráda, je to velká opora tam,....... a prý se ten personál i líp chová,....... jsem teda slyšela, ale o to nejde, ale ať tatínci vidí, co mamina vše vytrpí,........ a s tou sváčou, tak tu pořádnou, my teda byli na vyvolání a měl 6 rohlíků a teda porod byl na celý den, to jsme netušili, tak se ještě převlíkal a šel do kantýny pro další jídlo, teď už mu fakt udělám hromadu :grinning: a pitího taky dost i pro vás, ať nemusí tatin nikam běhat :slight_smile:
4. dub 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Tak to zas bylo ale trošku něco jinýho :wink: tady budete mít jedinej cíl : PORODIT :grinning: a pokud by se třeba zdálo, že na to doktor nebo sestra prdí, tak je může seřvat na tři doby :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...tak se aspoň uklidňuju já - i když já jsem na svou porodnici četla a slyšela zatím jenom chválu...je malá, žádná masovka - průměrně jeden, dva porody denně, takže personál by měl bejt v pohodě, a zvládnout i případnou hysterku, což doufám, že nebudu...ale co vím, že jo :grinning:
4. dub 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jediný, čeho se obávam, že budu řvát jako želva...jsem furt ňák naměkko a až ten uzlík bude u mě v náručí, stopro se neudržím a budu bulet, i když to normálně dělam málokdy :sweat_smile:
4. dub 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak pak poreferuješ :slight_smile: za mnou přišla porodní asistentka do poradny, jak jsem ležela na ozvách a tak jsme probraly spolu pár věcí, jestli něco chci vědět, nebo skrz kojení, jak dlouho jsem kojila,...jestli chci poradit,..... tak jsme si pokecaly a dala mi seznam do porodnice a pak nějaký vzorky a letáčky a pak mi radila jak cvičit hned po porodě to stahování, abych se dobře hojila, že u druhorodiček je to horší nebo co :confounded: to jsem nějak nevnímala a jen si říkala, že si to musím pamatovat no a pak jen kontakt na ní,...ona pak po porodě chodí domů juknout jak se hojíme a doktorce pro papíry a pak mi tam jdeme až po 6ti nedělí, je moc fine a třeba některé mamči, když se bojí ještě koupat,... tak ona s něma i to mimčo okoupe,.... :slight_smile: hodná paní
4. dub 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine hlavně nesmíš řvát u porodu :wink: to vysiluje a nemusela by si pak mít sílu tlačit :wink:
4. dub 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Tak při porodu to myslím nebude problém, horší to bude po.... :grinning:
4. dub 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine :grinning: jinak to řvaní myslím jako křičení, né pláč :slight_smile:
4. dub 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho nemohla vůbec vytlačit, tak jsme si řekla, že zkusím zařvat a sestra hned, že ať neřvu, že nebudu mít sílu tlačit, tak jsem držela hubu :grinning: a tlačila :slight_smile: jinak slzu jsem uronila až po sešití,..... až všichni vypadli :slight_smile: a byla jsem sama s tatinem, tak jsem se tak rozplakala a řekla, že to bolí a už nikdy nechci :frowning2: zrovna včera na to tatin vzpomínal :slight_smile:
4. dub 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many a šla jsi do toho znovu :slight_smile:
4. dub 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vdovec tak tak :slight_smile: mi otrnulo :grinning:
4. dub 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jsem zvědavá, kdy to příjde, tak moc mi teď tvrdne bříško :confounded: .................. myslím, že to bude brzo, ale kéž by ne, dnes už začnu pít ten maliník a budu pořádně masírovat hráz, to flákám pěkně , ikdyž možná to nepomůže, nebo lepší by to bylo dělat už u Ladíka, teď už mě tak nenastřihnou,.... ale když ho mám doma, tak ho vypiplat aspoň :grinning:
4. dub 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak už musím brát i železo holky, takže polykám už 10 tablet jako stará paní :-P
4. dub 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde jste :wink: spinkáte v tom počásku škaredým :wink:
4. dub 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many s tou starou paní jsi mi připomněla. Minulý tyden jsem byla ve městě a zaběhla si do jedné kavárny, abych si tam rozpustila hořčík a kopla do sebe.. číšník byl nějaký zaneprázdněný, ačkoli tam byly obsazený jen 2 stoly... já a sraz důchodkyn.. a když se konečně objevil, tak na nej jedna babka volá: "ještě vodu prosím, potřebujeme na zapití prášků" :slight_smile:)) jsem se smála říkala si, kam patřím...
4. dub 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,moc zdravím :grinning: u nás se pěkně rozpršelo,jinak do 15hod bylo nádherně,seděla jsem s malým venku on jezdil na kole a já studovala chytré knížky :grinning: a teď už jsme pěkně doma,já odpočívám,protože mě pořád bolí ty záda a už mi to začíná dělat pěkné starosti,dokonce ze soboty na neděli v noci mi tak vystřelovala bolest do zad,že jsem se už lekla,že to na mě přišlo,ale nakonec jsem to zaspala a ráno jsem se probudila a vše ok :grinning: ale jsou to nervy,nemám ještě ani celou tašku do porodnice nabalenou,tak musím rychle vše dokoupit,kdyby náhodou :sweat_smile: ale mám ještě dost času tak doufám,že tam malá ještě zůstane a to já nejsem žádný plašan ani nestresuji,ale člověka to vystraší :grinning:
4. dub 2011 v 17:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine mě taky poslední dobou vše dojímá,ale myslím že těsně po porodu nemáš sílu brečet asi to vše dojde až později :wink:
@many kámoška co teď měla druhý říkala že po druhým dítěti prej to stahování dělohy víc bolí,byla na pokoji taky s druhorodičkou a obě prý dost trpěli a když to říkali doktorce tak jim řekla že s každým dítkem to bolí víc a víc a že prý u třetího už to musejí být jo hrdinky aby si nevzali něco od bolesti,ne že bych tě chtěla strašit,ale je dobrý být připravená :wink:
4. dub 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní počasí mě dost naprdlo bylo nádherně tak jsem si ven pověsila prádlo,samozřejmě bílý a krásně mi zmoklo :angry:
4. dub 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počasí je opravdu aprílové, i ta předpověď na tenhle týden :rolling_eyes:
4. dub 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsem byli u mudra potvrdil nám že to je kluk,všechno je ok a jako váží 1660g :slight_smile: je to cvalík.
jinak já mám do porodnice cca hodinu autem a to jen když nebude zácpa a tatínek nám jezdí denně do prahy tak se tak nejak smiřuji s faktem že se budu muset do porodnice dopravit sanitou a budu ráda když to tatka stihne, hlavně abych nezapoměla tu igelitku s kaufu :slight_smile:
a s brečením ani nemluvím brečím od začátku tehotenství a dnes už jsem ve stadiu že brečím i u počasí :slight_smile:
4. dub 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy dnešní počasí ale k pláči je.. u nás prší a fučí vítr :frowning2:( snad se to do zítra nějak vybere :slight_smile:
4. dub 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy no tak to se nedivím že brečíš u počasí,vždyť taky hlásí samý blbosti :wink:
4. dub 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobesci Ahoj,porad nad tim premyslim..posledni ms jsem mela 28.8.-nemela jsem ji teda pravidelmou,ale rozdil byl +-3 dny..prvni syn mel 4kg a 54cm a druha dcera mela 3100g a 51cm..Asi holt neumime male deticky,ale tohle je fakt silny..vubec nevim co bude a nebude-termin mi podle vypoctu dle posledni ms vychazi presne na 4.6.,ale dle utl. by to mohlo byt uz za tri tydny..Az pujdu 22.4. k mudre bude ho zase vazit-hned se zeptam jeslti se ridi jen podle ms,nebo podle velikosti na ultrazvuku..
holky,podle ceho se ridi vasi doktori a doktorky?
4. dub 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik ahoj, já jsem si vyjímečně pamatovala poslední MS a podle ULT. ve 12.týdnu mi byl řečen termín... oba termíny se mi liší pouze o dva dny a to jsem si pak vzpoměla, že v MS jsem se o dva dny sekla, takže mě by oba vycházely na stejný den.
4. dub 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,no jo,ale u me je problem ten,ze v patek-to jsem byla na kontrole jsem dle ms byla v 30+6 a dle ult 34+0 coz uz je docela velky rozdil..Ale moje puvodni mudra ke ktere jsem chodila asi do tretiho mesice mi napsala jen termin podle ms a pak jsem presla k jine-nove,mnohem lepsi a ta si do papiru napsala tp 4.6.-myslela jsem,ze mi maleho sptne zvazila,ale delala to 2x a i pri pohledu na hlavicku a po zmereni rekla,ze to k vaze odpovida..Ted resim jestli to nebude treba driv kdyz se to tak lisi.. :unamused:
4. dub 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik teeeeda, to tě lituju. já jsem, nervozní, že nevím kdy přijde má hodina a ty nevíš pomalu kterej měsíc. tak to je síla. co na uklidnění napsat mě vůbec nenapadá.
4. dub 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 Uprimne receno-asi ze me mudra bude mit hlavu jak skopek jak ji zavalim otazkama..Hlavne se zeptam jestli mi muze rict jak je malej dlouhej,jestli je mozny,ze by porod muze prijit driv kdyz je malej tak velkej a tak..Teda pokud se ty kontroly dockam-mam jit 22.4.,tak snad..Hlavne se uvidi co dal-podle toho kolik pribere-ted by mel priirat nejvice-pry do konce cca 2kg..No i kdyz ted rikam,ze se na vsechno zeptam a pak budu v takovym soku,ze budu rada ze reknu nashledanou..
4. dub 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik já mám taky většinou připraveno tisíc otázek a pak vím houby :astonished: no pravdu máš, jestli dobře vzpomínám tak mi měli v 31.týdnu 1500g no a na 3,50 se dostat klidně může, takže ty dvě kilča jsou ještě reálná. tak to by byl opravdu cvalík. to jsem tě moc neuklidnila, co? ale při velikým dítěti snad dělaj císaře, né? a třebas si to malinkej rozmyslí a už nebude cucat tolik a nepoletí s váhou nahoru. :slight_smile:
4. dub 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik já měla poslední menzes 6.9 a termín mám 13.6 a mudr mi dal jen jeden termín protože mi naprosto odpovídá s ultrazvukem,a když srovnám že ty jsi měla poslední menzes 28.8 tak ti termín 4.6 odpovídá.ale zkus tento odkaz je tam tehotenská kalkulačka a je to tam super popsaný http://tehotenstvi.academy.sk/index.php
každopádně at ti to mudra vysvetlí! :slight_smile:
4. dub 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik Doktoři prý berou nejvíc termín podle UZ v 12tt a ne podle menzes, tak je to aspoň v Brně.
5. dub 2011 ve 04:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cusik holky, ja dneska moc nespala:frowning2: zapomnela sem si v praci kapky do nosa takze celou noc sem stridave dychala z jedne nosni dirky a obcas i jen pusou jakou mam rymu:frowning2:
Jak ste na tom s vahou? ja sem dneska 32+2 a mam 8kg
5. dub 2011 v 05:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek