• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
Ahoj maminky,pěkné ráno :grinning:
@veraakubik mě to vychází stejně i podle ultrazvuku a i podle menstruace,ale teď naposledy to podle ultrazvuku vycházelo 4.6.,ten lékař se stejně nikdy netrefí,kamarádce říkal doktor v den porodu,že malý bude mít maximálně 3300g a nakonec měl 4003g což je taky rozdíl :wink: a tvoje miminko může být jen hodně dlouhé,nemusí to být cvalík,tak uvidíš,každopádně ti budu držet palce,zase na druhou stranu pokud už máš vše nachystané tak je to supr a budeš to mít aspoň dřív za sebou,ale zase vím,že je hnusná ta nejistota :grinning:
5. dub 2011 v 07:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já jsem 30+4 a mám nahoře 9kilo u prvního jsem přibrala do 15kilo už přesně nevím,ale oproti druhému těhotenství jsem vypadala strašně,každý si myslel,že čekám dvojčata,teď vypadám prý daleko líp,jenže u prvního jsem byla taky o 12kilo težší při otěhotnění :grinning: a po porodu jsem si připadala jako Věstonická Venuše :grinning:
5. dub 2011 v 07:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik Ahoj, naše mimi mělo ve 32+0 odhad 2355g, tak jsme na tom podobně. Termín mi ale podle toho doktor nemění. Jak už tu někdo psal, tak nejpřesnější je prý termín, který určí kolem 12tt, třeba na tom NT screeningu, pokud jsi byla. A já vím, kdy byla ovule, a přesně to s tím NT termínem sedí. Teď ke konci už jsou prý ty odhady hodně nepřesné, a navíc to mimčo může být jen dlouhé... U nás v porodce se podle infa na kurzu odhady z ultrazvuků vůbec neřeší a sami ultrazvuk nedělají. Takže kvůli velikosti žádný plánovaný císař nebude (za což jsem ráda). I když můj doktor říkal, ať se snažím alespoň nepřenášet :grinning:
5. dub 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženský, když se probírá váha, tak se z toho třeba aspoň vypíšu :sunglasses: Za poslední rok a půl: moje ńormální váha byla tak těch 70 max. jenže první těhu se jaksi nepovedlo a já měla depky, takže 10kg nahoře a teď druhý těhu v naprostým pořádku a dalších 17 navrch, takže kdo umí počítat, tak si umí představit, jak mě musí bolet celý člověk. no a do maturitních šatů, které jsem oblíkala před šesti lety mi chybí POUHÝCh 42kilo........ takže někdo kdo by chtěl závidět???? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
5. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano,vsem co jste mi psaly tak vam dekuju za vase radky..No jsem zvedava ak dopadne dalsi kontrola..Jinak cisir zatim neplanuje-teda mudra o nem nemluvila,protoze prvni syn mel 4kg a 54cm-prirozene a to jsem byla prvorodicka..A k moji vaze-staci tak,ze mam navic 12,5kg..Ale temer vse je v brisku,tak jim to necham na porodnim sale..alespon tak.. :wink:
5. dub 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik Nazdárek, já od začátku poslouchám, že bude mimi velký a nařvaný :unamused: ve 30tt jsme měli 1717 g minulý týden UTZ nedělala, takže zatím nevím, podle MS kterou jsem měla 23.8. mám termín 30.5. a ten se mi nemění, zůstává mi pouze jeden a s tím už hýbat nebudou...ale na velkým UTZ na Lochotíně kterej jsem absolovala dvakrát tak tam mi DR řekla, že není velkej ani nařvanej, ale zhruba o 9 dní starší, než mi vypočetla moje DR...tak teď babo raď, prostě počítám že budu rodit někdy během května (teda pokud nebudu přenášet do června) a zda budu rodit normálně se uvidí, neb mám nějaký problémy...teď je předčasné to řešit...jo a rodím ve Stodě.
5. dub 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se narodila a měla jsem 2,90kg a manža taky kolem tří kil, nutno podotknout, že nejsme žádný drobci a já mám 180 cm a manža o pár cm víc...takže nemůže bejt po nikom drobek :grinning: jo a nyní máme skoro 9 kg navíc a jsme 32+2....jo a měla jste některá cukr v moči? V pátek mi ho zjistili a to mám test na cukrovku za sebou s dobrým výsledkem...nejspíš budu mít dietku.
5. dub 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine je,skoda,ze jsem se tentokrat rozhodla pro porod v domazlicich..2x jsem ve stode rodila,ale uz nechci..Kdyz jse jeste chodila do Stoda na ultrazvuk nez jsem presla k jine mudre tak me tam nastavala Koudelkova a od ty doby jsem pevne presvedcena,ze tam uz nikdy..Tobe mimiska merili i na delku?Budu se mudry tak preptat..Pry ma belkou hlavicku,ktrery by ta vaha odpovidala..Asi brzy zahajim piti maliniku-treba pak tu velkou hlavicku lip protlacim.. :wink:
5. dub 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 tak já jsem na tom hodně podobně,takže nejsi rozhodně sama :slight_smile: ....proto jsem ráda,že aspoň teď nepřibírám,navrch mám zatím 3kg a jsme v 33tt.Takže tě plně chápu.Ale víš co,všichni jsou na nervy z toho jak jsem vpohodě,kromdrobných nevolností v posledních dvou dnech a zablokovanou pravou kyčlí jsem absolutně fit.Takže kila navíc nemusí znamet něco závadnýho,aspoň v mým případě.Jediny je blbý,že se mi dělá hůř ultrazvuk přes ty zásoby na břichu :grinning:
5. dub 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik Jo z posledního UTZ je vidět naměřená dýlka cca 30 cm, což ení nijak dlouhý, ale já už to zas neřeším, třeba se šeredně pletou a bude mít normální váhu nebo už nebude přibírat tolik :wink: prostě jsme zdraví, prospíváme a to je hlavní...teda jenom doufám, že nebudu rodit 5kg dítě :grinning: a protože jsem nyní ze Stoda, tak budu rodit tady...na porodnici jsem slyšela jenom chválu, zatím :slight_smile:
5. dub 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Ahoj mamino,Tobě se to ale krásně krátí,ještě chviličku a mimi bude na světě.Už jsi komplet nachystaná? :wink:
5. dub 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Asi tak nejak,ale porad na to myslim-takovy cvaik..Snazim se na to nemyslet,ale nejak to nejde..Ja si na porodnici taky nemuzu stazovat,ale tenkrat ne nastvala ta Koudelkova a to byla konecna..A taky me stve hodne naladovej pan primar..On prisel na vizitu a smal se jak slunicko a behem chvilky byl mrzutej jak nechci rict co..Jinak je to tam fajn,ale asi chci do domazlic protoze tam ted chodim i k doktorce..Predtim jsem tam chodila na ozvy a ultrazvuk-do stoda,ale ted tam nechodim vubec,takze volim druhej smer..Jiank souhlasim,hlavne ze je miminko v poradku..
5. dub 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, teda já zatím velikost mimča neřeším. Na ultrazvuku ve 31 tt. mi Mudra řekla že má předpisových 1600g a tak asi není nic velkého ani nic malého. No chtěla jsem malé mimčo a tak uvidíme. Aspoň se nemusím stresovat. Zrovna jsem se vážila a mám navrch přesně 10 kg ani o deko víc :slight_smile: no tak doufám, že už nenaberu víc jak 2-3 kg, úplně by mi to na moje bolavé nohy stačilo. Zbývá mi 10 dní do mateřské, to tak strašně utíká. Jsem zrovna nahlodaná jestli rodit v Bohunicích nebo na Obilňáku, co maminky z Brna jaký máte názor? Chjo chjo není to jednoduché. :confused:
5. dub 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem těhulkám!

@realgs Mě Mudra spočítala ve 34tt, že má malá už 2kg a stále je KP, tak uvidím jak to bude teď. Zítra jdu na KO, ale nevím zda ji bude měřit. Ale pak už bych měla jít do Bohunic na další KO, tak snad řeknou tam. Mám navíc 17kg a jak jsem zjistila po pár známých, tak to není tak hrozné, nebyla jsem somálec ani před tím. Kam jít rodit, no dle názoru mého kamaráda kardiologa u sv. Anny, Bohunice mají nejlepší neonatologii(budu mít k porodu domluveného anesteziologa) a o Obilňáku se nezmiňoval co se týče péče. Ale ono to spíš zavisí jaký je porod a na jaký personál narazí člověk v tom kterém čase. Všude jsou dobří a protivní zaměstnanci. No nezbývá než popřát šťastnou ruku při výběru... :wink:
5. dub 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckysun Jsem pořád rozhodnutá pro Bohunice, ale .................... V bohunicích si musíš vzít na porod nadstandart aby jsi měla soc. zařízení na boxu, ale na Obilňáku je to na boxu automaticky a tak není třeba spoléhat na nadstandart. Ale zase v Bohunicích jsou lepší ty pokoje na šestinedělí, ale na Oblňáku je přecpaný pokojík 3 postelemi :unamused: no asi Bohunice zvítězí a stejně ten porod nebude tak dlouhej jako zbytek pobytu, teda doufám v to :zipper_mouth:
5. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs Je fakt, že bych ráda nadstandart, pokud bude volný, tak uvidíme. Akorát jsem zvědavá jaký bude nával, když u Milošů je to teď takové nejisté a mají problém s anesteziology.
5. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu se pochlubit s pupikem..
5. dub 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik to je ale pupíček!!! Gratuluji! :slight_smile:
5. dub 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckysun Dekuju..Ja ho ve svych ocich strasne velice..
5. dub 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik Ty baláho, to je pupíček? To je mega pupek :astonished: já mám ani ne poloviční, budu se muset vyfotit
5. dub 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veraakubik týýýýjo,to je obří krásné bříško a to jsem myslela že mám docela solidní :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky jsem si myslela, že mám obrovský pupík. Tento je krásně velký, miminko má bezva domeček! :slight_smile:
5. dub 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje bříško :slight_smile:
5. dub 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs Urcite hod foto-at muzu tise zavidet.. :wink: Bud rada,ze mas malicke brisko,ja si pripadam jak velryba..Uz aby byl mrnousek venku-teda jestli muzu napsat mrnousek-nas ted uz 2500g drobecek..
Jinak jsem prave dodelala 50mini vetrniku a jdu dokoukat Ordinaci a pak rovnou zapluju do peri..Jeste musim neco malo snist abych nahodou neumrela prez noc hlady.. :wink:
5. dub 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky da se nejak zabranit nebo zmirnit otikani rukou? v noci me to budi ze spani jak to boli:frowning2:
6. dub 2011 v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko všem maminkám :grinning:
@veraakubik no bříško máš teda mega asi to teda fakt bude velké miminko,máš teda co nosit
@hribek ahoj já teda otoky zatím nemám,ale u prvního mi natékaly nohy a vždycky jsem si dělala studenou koupel na nohy,ale možná bych to řekla u lékaře určitě by ti něco poradil,mě se teda pokaždé ptá jestli nemám otoky :sweat_smile:
6. dub 2011 v 07:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno těhulky :slight_smile: jdu vás dočíst :wink: konečně chvilka času na net :wink:
6. dub 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vdovec dobrý zážitek z kavárny s babkama :grinning:

@bobesci téééda tebe trápí hodně záda :frowning2: to je hnus, že :frowning2:

@badik otom stahování dělohy, že to víc bolí jak u prvního jsem taky slyšela, tak jsem připravená :frowning2: :slight_smile:

@veraakubik doktorka se řídí podle velikosti na ultrazvuku :wink: proto mi do knížky nepíše týdny podle měsíčků ale podle ultrazvuku, tak jsme si to sem napsala i já, podle měsíčků mám termín 13.5 ale podle ultrazvuku 9.5

@hribek tak já mám ve 36t - 12.5 kg navíc :wink: jinak ten ucpaný rypák se mi taky vrátil :sunglasses: rýmu nemám, ale zase se mi v noci ucpává a pamatuju si, že i u Ladíka i v porodnici, takže na 100 péro budu mít kapky sebou v tašce a normálně si šplichnu, nebudu tam v noci zdechat, když malej mě třeba nechá spát :slight_smile:
6. dub 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já naštěstí otoky nemám,ale doporučuje se odpočinek s nohama nahoře aby byly víš jak zadek....a určitě říct doktorce
6. dub 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já neměla ještě cukr v moči
@dostyna jo,jo už jsem zbalená :slight_smile: včera jsem ještě rychle skočila do města okopírovat oddací list :slight_smile: jinak jen koupit nějaký to pití do tašky a přesnídávky :grinning: jinak mám vše :slight_smile: no zítra mě čeká poradna, tak jsem zvědavá co mi zase řekne :slight_smile: abych nakonec nepřenášela, ikdyž posledních pár dní je to fakt síla, bříško mi moc moc tvrdne, kolikrát jsem tak přemýšlela, jestli tam nemám jít, ale když nemám zesilující ty bolesti,.... tak je to asi zbytečný, no fakt jsem zvědavá, co mi zítra řekne, jdu na půl 11 a pak jak budu moct, tak vám napíšu :wink: a jinak pár dní mám i dost velký motáky, jestli nízký tlak :confounded: nevím, furt mám takovou předtuchu, že to bude brzo, ale nechci :frowning2: až v květnu :slight_smile:
@hribek já mám zatím otoky v poho, trošku mi natýkají ruky a nohy a to už dlouho, no i u Ladíka jsem to měla, musíš to říct v poradně

holky teda krásná bříška :slight_smile:
6. dub 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek