• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
taky jsem to studovala,abych byla chytřejší,ale vy holky co máte rodičovák a přecházíte na mateřskou tak nejspíš na tom budete teď finančně hůř,ale nejsem si jistá :frowning2:
12. dub 2011 v 17:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik :confounded: já si to vyřizovala tenkrát po porodě s porodným a řekla mi, že mám na rozhodnutí 21 měsíců, pak se bralo míň, pokud bych chtěla být doma 4 roky a na dva roky jsem nárok neměla, to musíš mít větší plat :wink: takže pak to bylo jedno, stejně bych brala furt těch 7 600,-
@bobesci tak juknu , jestli to i pochopím teda, abych z toho nebyla opět jojin :frowning2: :grinning:
12. dub 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak v tom druhým odkazu to najdeš pěkně vypsaný :wink:

jinak teda nevím no :confounded:
12. dub 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobesci děkuji za odkázky, jak bude trochu více času, tak na to mrknu a pročtu to. Teda jestli to pochopím.
Zatím jsem to přelétla jen na rychlo očima.
12. dub 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bezva tak už neprší, ale ven jsem ani nestihla dojít. Kamarádku jsem potkala na schodech tak jsme plkaly u nich. Chodím za ní pro zkušenosti, má 2 děti 11 měsíců po sobě tak je to nářez. Vůbec nechápu jak to zvládá, ale říká, že je to pohodnější než se v těhotenství tahat se 2 letým dítětem které se chce mazlit a tak. No uvidíme jak to dopadne u nás. Byla by to dobrá varianta i s tím, že bych si mohla vzít mateřskou na 2 roky. No uvidíme jak to budeme zvládat.
12. dub 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
akorát si nejsem jistá, jestli se tam někde dočtu, z čeho se ta mateřská počítá. Jen v rychlosti co jsem tam četla, tak tam psali, že ze mzdy, ale to už asi není pravda. No musím na to mrknout v klidu.
12. dub 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs No však uvidíš, jak to bude probíhat, když budeš mít prvního prcka. Já teda říkala , že druhý už nechci, ale stačilo pár let (3roky) a už jsem na vše zapomněla a druhé jsem si moc přála. :slight_smile: Ale dřív jsem si to neuměla vůbec představit. Hlavně představa dalšího porodu...... no vidíš a šla jsem do toho znovu. Ale tentokrát už opravdu naposledy.
12. dub 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Koukala jsi na ty odkazy od bobesci? Jsi z toho moudrá? Dočetla jsi se tam, z čeho se ta mateřská počítá? Já to ještě moc nečetla, ale myslím, že odpověď jsem tam nenašla. Je tam sice i kalkulačka na výpočet mateřské, ale to se týká dle mě jen mamin, které jdou na první mateřskou ze zaměstnání a nepřechází z rodičáku tak jako my.
12. dub 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky, tak jste mě celkem vystrašily s tou PPM. Našla jsem toto http://poradna.finance.cz/mzdy/53959-2-ppm-a-rodicovska-dovolena/ tak snad to bude ještě platit.
12. dub 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nastupuju na MD 15.4.2011 a měl by se mi počítat vyměřovací základ z platu, který jsem měla před tím něž jsem odešla na MD s Laurinkou. Právě jsem před skoro 14 dny dostala od gynekologa papír k mateřské, poslala jsem to zaměstnavateli a pro jistotu jsem si zašla ještě na sociálku.Paní mi pozastavila pobírání RD na Laurinku a dostala jsem ještě formulář, který si mám nechat potvrdit od PSSZ.
12. dub 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tou mateřskouje to opravdu ted zamotaný,já už byla na soc. se informovat co mám dělat a vubec nám to ten stát neulehčuje- řekli mi že si musím u mudra vyzvednout papír s předběžným termínem a jet do okresního mesta protože na pobočce u nás to nevyřídí, a až se na okrese vyjádří tak pak mužu chodit na soc . u nás a žádat o porodný si mám prý zažádat i tak protože jsem 1rodička. jinak jsem rozhodnutá že budu žádat na 4 roky a udelám to hned ted abych už nikam nemusela.
12. dub 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jste tady řešily i antikoncepci po porodu a nástup menstruace. Já jsem teda Laurku kojila plně 6 měsíců (celkově pak 14 měsíců) a menstruaci jsem měla asi 3 měsíce od porodu. Ale je to individualní, ségra třeba ji dostala až 9 měsíců od porodu.
Hodně teďka spíše přemýšlím o tělísku po porodu, ale někdo mi radil, že není dobré si ho nechat dávat na léto, že se při něm může dlouho špinit.
12. dub 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 nee :frowning2: nenašla :confounded: a do diskuze co jsem teda založila taky nikdo nepíše :confounded: :grinning:
12. dub 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste tak to bysme měly mít asi stejný jako ty že ?
No já brala od zaměstnavatele a sociálka stejně ještě doplácela do těch 7 600,- protože jsem dělala u soukromníka a platil co nejmíň a prémie byli vždy bokem na ruku :confounded:
12. dub 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many jj spíše jsem byla překvapena že PPM vyplácí sociálka a né zaměstnavatel, u laurky mi to určitě vyplácel zaměstnavatel
12. dub 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many tak teď jsem mrkla na tvoji novou diskuzy a je tam jedna odpověď, mrkni. :slight_smile: Tak prý se to počítá z platu. Tak pokud to bude pravda, tak je to ok. Akorát mi nejde do hlavy, že předtím to platit zaměstnavatel, teď to platí stát. A když nám sociálka žádný formulář na potvrzení příjmu nedala, tak jak asi budeme dokazovat, kolik jsme vydělávali?
12. dub 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 určo si na sociálku ještě zavolej, já se ti zkusím podívat po tom formuláři a když ho najdu hodím odkaz...
12. dub 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste jsi hodná. Ale před těma dvěma, třema lety PPM opravdu vyplácel zaměstnavatel, ale teď je od letošního roku změna v tom, že to platí stát. Proto mi nejde na rozum, že pokud se opravdu PPM opravdu počítá z platu, tak že sociálka nedává papír, ve kterým by zaměstnavatel uvedl výši příjmu.
12. dub 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ110101215&SSID=25599 Tak od paní ze siciálky jsem dostala toto, jen jsem vyplnila jméno příjmení a RČ a zbytek by měla vyplnit OSSZ nebo PSSZ (mě to tam posílá zaměstnavatel - naše personalistka, je strašně moc ochotná), abych tam nemusela jet
12. dub 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste správě jak píšeš by ten formulář měl vyplnit a odeslat zaměstnavatel, ale mě ženská na sociálce řekla, že bude lepší, abych donesla osobně, že je potřeba aby mě včas stopli rodičák na Lucku. Jinak bych prý musela napsat nějakou žádost a pro mě než bych měla něco smolit, přišlo vhod, že raději vše vyřídím osobně. Jenže mezi tím jsem se dozvěděla, že v práci mě nikdo nic nevyplní, že se celé ředitelství včetně personálního přestěhovalo do Prahy. A kvůli tomu teda do Prahy nepojedu.... tak pošlu poštou. ale nerada bych teda posílala vše na dvakrát. Pokud existuje nějakej formulář na potvrzení příjmu, tak ho budu muset od sociálky vyžádat, abych to vyřídila vše najednou a ne na několik etap. Zítra brnku na sociálku a optám se na to.
12. dub 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím letět - jdu rychle vykoupat malou, a šupajdit do pelíšku. Tak se mějte a děkuji za informace. :slight_smile: Zítra mrknu co tady přibude za další odpovědi. :slight_smile: Pěkný večer všem.
12. dub 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle jsem ještě našla na jedné stránce

Nástup na mateřskou dovolenou z rodičovské
Pokud nastupujete na mateřskou dovolenou z rodičovské dovolené - tj. čekáte druhé (třetí) dítě - platí, že na peněžitou podporu v mateřství máte nárok, pokud na ni nastupujete do 3 let věku prvního (předcházejícího) dítěte. Pokud na mateřskou nastupujete po uplynutí delšího období a v mezičase jste nepracovala (neplatila 270 dnů nemocenské pojištění), nárok na proplácení mateřské nemáte a pobíráte rovnou rodičovský příspěvek.
12. dub 2011 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
cusik holky, vy ste pekny kecalky ja vas nestiham ani docist. dneska sem trajdala v tescu a ikey s mamkou. koupila mi meloun tak ho ted zobu, k tomu zobu jeste jahody s cukrem no lashoda:slight_smile: ruce mi mravenci, nohy mam otekly ach jo ale holt to musim vydrzet. uz at je konec
12. dub 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týýýjo,člověk tu den není a nemůže vás dočíst :slight_smile:
13. dub 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
@miste mně to vyplácel zaměstnavatel, ale měla jsem malý plat, tak doplácela sociálka z Olomouce nebo úřad práce :confounded: vím, že jsem to dostala od něj a od nich vždy doplatek 400,- nebo 600,- podle toho jak byl dlouhý měsíc, to si pamatuju, nevím jak to počítají, segra, ta třeba taky dostávala jen od zaměstnavatele a víc jak já, protože premie měla ve výplatě, my na černo bokem :angry: to udělá hodně i na důchod,............... :angry:
@lolla79 juknu na tu diskuzi :wink:

tak holky jsem z toho teda jojin :angry: volala jsem do toho Olmika na tu socku a nikdo to tam nezvedá :angry: já si ten papír teda poslala sama, abych tam nemusela osobně jezdit,................ no nezvedají to, asi si myslí, že zase někdo volá na dotaz peněz :wink: nikomu tady ještě nepřišla mateřská ani rodičák :angry: někde to zase brzdí :angry:
13. dub 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mi kámoška psala, že si mám zavolat účetní, že mám nárok na proplacení nějaké dovči :wink: nevíte něco o tom maminy, co taky přecházíte z rodičáku na mateřskou :wink: nechápu, že bych měla mít nějaký nárok, jedna kámoška,že se mi poptá mamky,dělá účetní, ať nevypadám jak blbec, že tam budu volat a jen se ptát, když o tom nic nevím :wink:
13. dub 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi dnes přišly peníze za daně a jsem mooooc překvapená.mám skoro 2x tolik v co jsem doufala,paráááda aspoň malá náplast za to porodný :slight_smile:
ale stejně to vracení nechápu,měli jsme ve škole trochu ekonomiky tak vím že se tam ty daně zaokrouhlují nahoru a pak se ten rozdíl vrací,tomu rozumím i tomu že si můžu něco odečíst z daní (hypotéku,darování krve.....)ale nechápu jak to že za to že marodím,tudíž neplatím žádný daně dostávám penízky zpět.no ale co hlavně že dostávám a neplatím že :grinning:
13. dub 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no mě prej dovču proplatí,to co my zbylo z loňska a prý i celý letošek což mi nějak nejde do hlavy jak to že celý rok když od pátku nastupuju na mateřskou,ale ještě se poptám jak si to tam půjdu v pátek vyřizovat.Ale jak to máš ty to netuším :frowning2:
13. dub 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak to je fine, že tě daně překvapili :slight_smile: počkej příští rok :wink: teda taky nevím jak se to počítá, ale pokud si vdaná, tak si na tebe manžel zažádá jako na manželku, že nemáš příjem a my třeba vloni dostali 10 500,- letos dostaneme 32 000,- :grinning: nevím jak se to počítá vůbec, ale oni byli i chvilku na pracáku, že pracovali na půl dne,........... na manželku je prý nárok 25 000,- jsem slyšela, ale jak se to počítá fakt nevím, to nás v účetnictví taky neučili a maturovala jsem z něho :grinning:
13. dub 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no s tou dovčou jsem zvědavá teda :confounded: uvidíme co vysonduje kámoška od její máti a pak tam zavolám kdyžtak hned :slight_smile:
13. dub 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek