• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@many Ahojte holky. S tím čerpáním dovolené - teda many nevím jak to bude u tebe, ale mě mzdová účetní řekla, že jakmile mi uběhne těch 28 týdnu PPM tak si zažádám o čerpání poměrné části dovolené za rok 2011. Už u Laurinky jsem čerpala dodolenou a k tomu jsem už měla řádný rodičák na 3 roky. Dokonce u Laurky jsem to měla tak, že jsem nastupovala na PPM 25.9.2008, do tohoto datumu jsem si vyčerpala všechnu dovču na kterou jsem měla nárok, takže poslední měsíc co jsem chodila do práce jsem si brala třeba čtvrtek a pátek dovču a jakmile jsem ukončila PPM to bylo někdy v dubnu tak jsem čerpala 25 dnů dovolené za rok 2009 a ještě pár dnů za říjen, listopad a prosinec 2008.
13. dub 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many jo jen si manželka nesmí za rok vydělat více jak 68 000 (pozor započítává se do toho PPM, proplácení a čerpání řádné dovolené) RD neeee, vím to přesně protože jsem se 2009 nevešla do těch 68000 a 2010 jsem začala ještě podnikat, takže taky ne...
13. dub 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste jo,jo to jsem slyšela no, že PPM se počítá do příjmů, tak příští rok zase dostaneme míň :slight_smile:
13. dub 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen teda nechápu, že teďka vyplácí PPM sociálka ale dovolenou zaměstnavatel, na tento systém opravdu 3 vysoké školy je málo :angry:
13. dub 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím vychřici a kroupy :angry: :angry: :angry: a to mám jet do města :angry: :angry: :angry:
13. dub 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste tak z toho jsem jojinek :grinning: tak to jsem zvědavá, jak to dopadne :slight_smile: jestli jí pak budu volat a co mi řekne,.....
13. dub 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale do toho se asi i tak vlezu :grinning:
13. dub 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste takže chápu li dobře za letošek to nemá cenu řešit ale za příští rok kdy už budu brát rodičák by to mohlo stát za to jo.
13. dub 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many tak já opět zase ne, ikdyž vykážu podnikání 0 :rolling_eyes:
13. dub 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zas je vichr a zas se mi přeházeli odpovědi, nechápu to :fearful:
13. dub 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik přesně tak, nic holky jdeme s Laurkou ven, potřebujem nakoupit a jdeme i pro oběd, zatím pa
13. dub 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik taky mi to tady dnes přehazuje :wink:
@miste tak pěknou prochajdu,.................... :wink:
13. dub 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teď vykecávala se ségrou po telefoně :slight_smile: mám jí zadara, tak jsme plkaly :slight_smile:.............
13. dub 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many my měli v práci možnost od t-mobile tarify,a všichni mezi sebou máme volání zadara mohli jsme na sebe vzít 3 čísla tak jsem vzala sobě a manželovi a teď mu volám kde jakou ptákovinu.proč nekdyž nic neplatím že.Má to i kolegině co má taky mimčo a nejvíc se teď vídáme takže taky dost ušetřeno :slight_smile:
13. dub 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no já mám t-mobile ten tarif 500 , takže 5ti lidem volání a sms zadara a 300,- volný kredit :slight_smile: je to super, ten kredit často nevyužiju a převádí se mi, teď se mi převádělo skoro 150,- :grinning: to pak bodne asi do porodnice :slight_smile: tam to provolám :grinning: nebo pro esemeskuju :grinning:
13. dub 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
za chvíli příjde táta na oběd,dnes jsem to měla bez práce budou zbytky ze včerejška sekaná s kaší.pak se pobalím a povalím na nákupy,když je teď za co :wink: odpol mě čeká cvičení a bude přednáška o látkových plenách,tak si říkám že když přišlo tolik penízek že bych je rovnou pořídila.i když asi počkám porovnám ceny na bazárkách a uvidím.Hodně o nich přemýšlím,ale asi jen na doma jinak papírový.Ušetří to penízky a prostředí a v dnešní době kdy pračka pere sama jen se to pověsí a už se nežehlí si myslím že není co řešit.
13. dub 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many to jo tam to pofrčí jak nic až se toho děsím,každej bude volat a psát a otravovat :unamused: nejvíc se bojím toho před porodem zvlášť když budu přenášet jak každej bude volat "už" jim přece dám vědět až to příjde ne.
13. dub 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no ty plínky, to jsme hodně řešily už když jsem čekala první, taky jsem chtěla prát a tatin mi to vymlouval, budeme prý doma v kýblu odmáčet posraný plíny, než naplníme sněma pračku,.... :grinning: a nevím jak se to vyplatí - elektrika , voda
13. dub 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik jasan :slight_smile: to chce mít pak vyplí zvonění a ozvat se jim až budeme mít čásek,..... :slight_smile: teď je dobrý, že je fb a i ten koník, napíšu jedné zprávu a ta to pošíří dál :grinning:
13. dub 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ták jdeme si uvařit tu krupičku :grinning:
13. dub 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, psalo se tady o nějakém proplacení dovolené od zaměstnavatele? To je zase co? Vůbec nevím, že když jsem na rodičáku, že bych snad měla mít nárok na proplacení nějaké dovči..... Za skoro celé tři roky co jsem doma mě zaměstnavatel nic neproplatil. Takže asi se ptám jako blbec, ale já fakt tomu nerozumím, já mám nárok na nějaké penízky?
13. dub 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no ze začátku dokud má to mimčo plkaneček v každé plíně budu určo používat ty papírový,ale pak zvlášť když některý kojený děti nekakají i několik dní bych v tom neviděla takový problém,hodně holek říká že se to vyplatí no a myslím že zvlášť pokud plánujem ještě další mimčo se to vrátí,ale je fakt že jich musím nakoupit víc ať se zaplní pračka a to bude pěkná pálka :frowning2: no ještě nejsem úplně rozhodlá.
13. dub 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, nevím, zda si pamatujete, že jsem tu asi před šesti nedělema psala že mám babi v nemocnici...dneska mi rodinka oznámila, že v pondělí umřela :frowning2: :frowning2: :frowning2: původně mě chtěli nechat přitom, že je naživu, ale řekli si, že minimálně ten měsíc co mi zbývá, mi nemůžou lhát. Takže tu sedím a řvu si do klávesnice...
13. dub 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no já jsem taky z toho jojin, ale prý jo, známá psala, že jí to dělalo kolem 20 000,- tak jsem z toho jojin :confounded: kámoška se mi poptá její máti a budu muset se poptat asi já mojí účetní
13. dub 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no jak který dítě , Ladík mi tak do dvou let kakal i 2x až 3x denně a jako kojenej, mockrát :wink: a třeba od segry malej jí nekakal i 14 dní a to je prý taky u kojenců normální, ale jinak v poho, nechci tě odrazovat, to je jen tvoje věc :wink: já jak Ladík kakal,..... bych fakt neprala a proto už s tím nepočítám ani u Lukáška,jsem s papírovýma fakt spokojená :slight_smile: nebýval zapařený,... nic a pampers jsou nej :wink: podle mojí zkušenosti teda a ozkoušela jsem jich hodně, abych ušetřila :slight_smile:
13. dub 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine jééé :cry: tak upřímnou soustrast, já si na tebe kolikrát vzpomněla, když jsi tu nebyla, že bych se poptala na babičku,... ale ty si tu pak vůbec nebývala jaksi :frowning2:
13. dub 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine to je mi moc líto a asi musíš být naštvaná že ti to neřekli.Hlavně se i s mimčem hodně držte i když je to asi těžký.moje kamarádka má teď ve špitále tatínka a vypadá to s ním dost zle (rakovina) a rodina jí tak nechce pořádně nic říkat,prý aby nepřišla o mlíko (má 3 měs.dítko).No myslím že je lepší s ní jednat na rovinu ať je pomalu připravená,než pak nastane ten děsnej den a ona bude v p.....protože vůbec nevěděla že je to tak hrozný.No doufám,že není nic pravda na tom,že v rodině musí někdo umřít aby udělal místo dalšímu.V manželově rodině se rodí o 106 a zatím dobrý,tak snad i u nás to bude ok i když moje babi už na tom taky není nejlíp.
13. dub 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many Děkuju...minulý úterý jsem jí viděla naposled, převáželi jí do jinýho města do nemocnice na ozařování..sice doteď nechápu, proč...? Mělo jí být 80 a tak nějak jsem vnitřně věděla, že se vidíme naposled :cry: ...ale stejně jsem připravená nebyla...ale snažim se bejt statečná kvůli mimču, abych ho moc nestresovala...taky si říkám, jí už nic nebolí..měla hrozný bolesti.
13. dub 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Taky díky...ale ne naštvaná nejsem, chtěli mě jenom chránit...ale já jsem tak nějak vevnitř věděla, že to přijde...sešla během 14 dnů, co přišla do nemocnice a ani jsem jí moc nepoznávala...akorát jsem sobec a bulim nad tím, že už neuvidí Štěpána, na kterýho se ještě před 6 nedělema těšila...pak už ne, chtěla umřít :cry: :cry: :cry:
13. dub 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine :cry: tak teď už je babičce aspoň dobře, netrápí se bolestma,.............. :frowning2: a ty se drž
13. dub 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek