• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@iira Ahojda, tak já jsem další skeptik...na svatbu bych nejela. Je to zbytečný riziko pro mimi, co když se to nějak projeví a ty si to budeš akorát vyčítat? Chápu, že si říkám, co by se mohlo zdát, ale na druhou stranu...ne nadarmo se tomu říká šestinedělí...já bych vyslala manžu a novomanželům pogratulovala až po šestinedělí s miminkem v náručí :wink: myslím, že zas o nic tak životního nepřijdeš :slight_smile: ale je to jen můj názor...
17. dub 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak teď se tu válím smíchy, div že neporodím.. manžel na mě kouká jak na vola :grinning: tak jsem mu to musela přečíst.. :grinning: No jako mazec :grinning: Mixér na vajíčka...
17. dub 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira vubec to neřeš.všechno zaleží na tom jak se budeš cíti.nenech se zlomit od přehnaných mamainek,nic se nemá přehánět a s rozumem- nevidím duvod proč by jsi neměla jet. mimichodem i maminkám co jsou doma tak přijde hafo lidi na návštevu a už spousta lidi přidje juknout na mimi do porodnice :wink:
taková zajímavost o šestinedělí-dříve se dodržovalo protože maminka musela nabrat silu na křest miminka při kterém byla farářem očištěna ,chodila dokola okolo oltáře atd atd a když očistli maminku tak pokřtili mimi a to vše se odehrávalo na konci 6nedělí a pak teprve mamimky mohli chodit mezi lidi do té doby museli být sami a to je podle křestanských pravidlel a dokonce třeba na slovensku to ortodoxni stale dodržují :wink:
17. dub 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira já bych taky nejela, není to zas tak důležitý a nikdo ti to nebude mít za zlé.. miminko z toho nebude mít vůbec nic dobrýho... tak bych uvažovala já...
ale třeba bych jela v šesti nedělí z města na chatu... do čistšího prostředí :slight_smile:..
17. dub 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky,ma to sve pro i proti ,proste uvidim jak to bude,zase na te svadbe budu mezi pribuznyma ...ale fakt se uvidi jak mi bude a kdy vubec porodim....
aspon vim jak to vidi lide kolem me a stejne malej si musii vybrat sam :slight_smile:
17. dub 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira Tak já zas nesouhlasím s janadudy...a to si nemyslím, že budu přehnaná maminka, jde o to, abys pak nelitovala...něco podobnýho se stalo kamarádce - udělala v šestinedělí party na oslavu mimča, pozvala pár lidí a mimi skončilo nakonec v nemocnici s infekcí :unamused: našla jsem pár odkazů
http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2807/14_1_nejcastejsi_chyba_rodicu_v_1_roce_zivota_ditete.html
http://www.feminaplus.cz/poporodni-navstevy
17. dub 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, já sem o tomdle taky přemýšela, mám rodinu v práglu a zvali nás na borůvky na chalupu do krkonoš, jenže mimis bude mít asi měsíc a na tak dluhou cestu se mi ani nechce... zase na druhou stranu vyapdnout na vzduch a borůvečky.. mňam...

@janadudy čéče to je zajimavý, sem ani nevěděla že to má tak hlubokej duchovní význam... sem si dycky mysela že je to kuli očistkám kerý můžou trvat až 6 neděl tak proto ten název...

Mě se to mimi neska chce asi prokopat ven vrchem :frowning2:
17. dub 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira my dnes byli taky pozváni na svatbu, termín mám 10.6. a svatba je 10.7....řekla jsem, že ještě uvidíme, jak vše bude probíhat a dáme pár dní předem vědět :wink:
17. dub 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky ja uvidim,po dcerce jsem byla ok tak uvidime jak mi da zabrat malej :slight_smile: je to jeste daleko a pokud budu rodit driv tak jako tak se uvidi..
17. dub 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no co vím tak šestinedělí je hlavně o tom aby se mamina dala do kupy a taky sehrála nějakým způsobem s mimčem,to si taky zhruba těch 6 týdnů dělá nějakej režm (toho bych se asi trošku bála že se to cestováním trošku naruší,ale záleží jak to s dítětem a režimem bude tak nějak celkem).Vzhledem k tomu že okolí dnes už moc šestinedělí nerespektuje a návštěvy se cpou sotva mamina příjde z porodky a nechávají se od chudery unavené maminy obskakovat,tak nějakej jeden den mimo domov bych fakt neřešila.Odjet domů můžeš kdykoliv.Kdyby svatba byla někde v restauraci a já neměla tušení jak to tam bude fungovat a jestli budu mít kde dítě dát ať má klid,asi bych neriskovala,ale když je to doma,nebála bych se.Ale vidím že každej má na to svůj názor a je to podle mě každýho věc,jak říkáš rozhodnout musíš sama.Teď bych to nechala být tak sama uvidíš jak se budeš cítit,třeba budeš tak vyčerpaná že tě ani nenapadne někam jet,nebo budeš tak v pohodě že by tě mrzelo sedět doma.
17. dub 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa ano očista duše i těla :slight_smile:
17. dub 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy jj tak to je přešný.. :grinning: :grinning:
17. dub 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik jj presne jsem si rikala ,ale je cas a ono to nejak dopdne,mozna budu rada az manzel s dcerou odjede a ja sebou placnu do poslete :slight_smile:
17. dub 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, my jdeme spát s manželem.. jsem nějaká stahaná zase :confounded:
17. dub 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
@1luciferka1 tak ať je ti brzo dobře, já to s Ladíkem minule podchytila, nebyli jsme skoro týden venku a dobrý, akorát ještě smrkám, ale to už snad bude brzo klid a Ladík to samý, tak ať už je ti dnes hej :slight_smile:
@monny89 taky už jen čekám :slight_smile:
včera jsem měla večer 3x hroně pichlavé bolesti v břiše, teda byl to hnus, sem nevěděla, co se zase děje, tak jsme čekala , jestli to bude pokračovat a pojedeme raději na ultrazvuk a pak dobrý a hlavně jsem si lehla a sledovala, aby se malej hýbal a dobrý, bylo to takový jak když třeba píchalo při měsíčkách ve vaječníku, ale to mi vystřelovalo od spodu do břicha uprostřed :confounded: no jak to bylo poprvé, tak jsem raději hned valila do sprchy pod teplou vodu a pak ještě 2x míň a dobrý
@iira no s tou svatbou, pokud bude vše ok ,.... tak proč byste nejeli :wink: gor, když to mají doma........ a pokud bude mít malej už třeba přes 2 týdny,.... pak už může být víc na vzduchu,........ a bude furt spinkat,........ už máš zkušenost s jedním :wink: tak sama musíš vědět :slight_smile:
18. dub 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 @iira - holky jasně, mimčo ze začátku furt spí :slight_smile: to víme a gor na vzduchu, to se kojí někdy i po 4 hodinách,, když se mu v kočárku pěkně spí :grinning:................... je to fakt jen na vás a je
fakt, že my co už máme jedno dítko to vidíme trošku jinak :slight_smile: když se Ladíček narodil , tak nehrozilo jet na dovču ani, že je malinkej, že budeme doma...... a teď to neřešíme vůbec, dovča napůl zaplacená a už v červneci se těším, jak budeme dělat oslavy, že přespíme všichni na zahrádce v boudě,.... :grinning: a to bych tenkrát s Ladíkem v žádným případě :grinning:..............hlavně mimi venku furt neodkrývat a chovat ho tam moc nebudou, když bude furt chrnět :slight_smile:
18. dub 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 my včera už ve 20.00 chrněli celá rodinka :slight_smile:
18. dub 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde jste kdo :wink:
18. dub 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko zdravim z oficialni materske:slight_smile: jedu si k mamce pro dalsi varku vypranyho obleceni a asi budu dneska zehlit:slight_smile: je toho tolik ze vubec nevim jestli se mi to vubec vleze do komody...
18. dub 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak ať ti to jde od ruky :wink:
18. dub 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se dnes budeme nudit, čekali jsme návštěvu a nakonec nedojedou, tak budeme samotinkaní a tatin dorazí dnes až po 18.00
18. dub 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno maminy,jaký jste měli vikend- my pracovně pohodovej :slight_smile: pracovali jsme na zahradě, grilovali jsme si byli jsme sami(vyjimečne) s tatkou tak jsme si užívali
18. dub 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky, taky Vás zdravím při pondělku. :slight_smile:
18. dub 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
@many jj, s druhým dítkem už člověk věci bere jinak a nehrotí to tak :grinning:
já jdu za chvíli k holiči, chci změnu, tak jsem zvědavá, jestli mi to rozmluví nebo ne :sweat_smile:
18. dub 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky zdravím po víkendu všechny maminy. jen krátce s tou svatbou..... já jak se znám tak bych na to sílu neměla, ale na druhou stranu, když vidím, jak vykukuje sluníčko, tak už se vidím na chaloupce na zahradě, což máme asi tak hodinku autem. a taky nejsem schopná říct, jak brzy tam vyrazíme, ale ten měsíc bych asi počkala určitě.
18. dub 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky a pěkné ráno všem těhulkám!
Zatím žádná významná změna, ultrazvuk až zítra a budeme čekat do 38tt, dnes mám ukončený 37tt. Tady na koníkovi je to 38tt. Chtěe jí mě tady nechat stůj co stůj. Mám diabetickou dietu, asi nevědí na co už svést, že je malá velká. Jsem tady 10dní a zhubla jsem 3kg. :slight_smile:
18. dub 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckysun ahojky, moc není co závidět, viď..... tak se hlavně drž a ať jste obě v pořádku.
18. dub 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckysun malá vydrž :slight_smile: bud ráda vás hlídají,už jsi dala 10 dni dáš i týden, bude to ok uvidíš :slight_smile:
18. dub 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 to máš pravdu, jediná radost jsou návštěvy. Je to dlouhé, ale snad už jen týden a kousek. Už se těším až pojedeme s malou konečně domů...
18. dub 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many ahoj, tak už jsem se taky asi párkrát vvyděsila, ale asi úplně zbytečně.... včera třeba mi malej přestěhoval asi všechny žebra a ještě mě snad pokousal do močáku :grinning: . takový řezání kdesdi tam dole..... no ale s popisovanejma poslíčkama to asi nemá nic společnýho...... takže já začínám 39týden a ani ještě nevím, co jsou to poslíčky... je to možný???? no možná tak třikrát mě ztvrdlo břicho(během 14dní), ale to si taky nejsem jistá...... tak nevím, já snad neporodím.....
18. dub 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek