• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
Čau holky, jsem dorazila z KO - včera mi něco odešlo, možná část hlenový zátky (nevím přesně, zda to bylo ono, ale dle DR by to mohlo být) před 14 dny CS2, dneska je to CS4 a dělala mi ozvičky, ty máme předpisový, i když samozřejmě Štěpík v půlce usnul, i tak jí to stačilo ale z čeho jsem jelen :unamused: poslední UTZ mi dělala ve 30tt a když jsem se optala, kdy bude další, tak prý pokud nebude nic v nepořádku, tak nebude...z toho jsem blázen (jsem si zvykla na UTZ po třech nedělích) v tom 30tt jsme měli 1,75 kg a výstrahu, že budeme velký no a teďka mě odbyde, že to se zjistí až při porodu, kolik vlastně má :frowning2: já jenom doufam, že nebude pětikilovej :cry:
Jak jste na tom vy? V kolikátým týdnu vám dělali UTZ naposled?
29. dub 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Mě dělal velký uzv můj doktor ve 29+0 (1606g) a pak ještě ve 32+0 (2355g). Na poslední kontrole mi řekl, že už jí nezměří, že už je moc velká a bylo by to nepřesné. A teď na první kontrole v porodce mi uzv udělal jen rychle, zkontroloval, kde je hlava, jestli buší srdíčko a tradá. A na kurzu nám říkali, že velké dítě budou taky řešit až při porodu :sweat_smile: Ale ještě se příště zeptám doktora...
29. dub 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 držím palečky :wink:
29. dub 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda No tak to se ukoušu zvědavostí...čekat až do porodu :frowning2: si mě zhejčkala (DR) a teďka dělá fóry a já se tak těšila, že se třeba dneska dozvim, že máme váhu předpisovou a velkej třeba nebude :cry:
29. dub 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine mě naposledy moje gyndr. dělala UTZ v 16tt... Jinak jsem měla ty dva velký ve 20tt a v 30tt :wink: Ono dělat UTZ na každé KO není zdravé pro miminka :wink:
29. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Já měla ultrazvuk naposledy ten velký v 31 tt. tam jsme vážili 1600g a pak už nic, ale můj mudr mi ultrazvuk po 12 tt. nedělal to mi dělali vždycky v tom centru diagnostiky protože on má jen nějaký malý ultrazvuk. Tak snad v porodce jak budu chodit na monitor se dočkám.
29. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ve 31tt - jsem byla 30+0 tt, prcek odpovídal cca 1640gr... takže prý o týden větší, čímž se mi posunul termín o týden.. takže teď už jsem vlastně jakoby 38tt :slight_smile:
29. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Já vim...ale když ti od začátku tvrdí, že bude velkej a že je nařvanej a 4 neděle před porodem ty vlastně nevíš, kolik už má :confounded: jsem z toho nervózní...
29. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, vy budete chodit rovnou do porodnice...ale já budu chodit ke svý DR až do konce, do porodky pojedu rovnou rodit a DR pokud nebudu mít nějakej problém mi ho už dělat nebude...to budou 4 netrpělivý tejdny.
29. dub 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine já taky nebudu chodit na KTG do porodnice... takže klid.. co já vím tak naposled byl o týden větší.. víc nevím.. a jsem zvědavá :confounded: taky mám strach, ale neudělám nic :frowning2:
29. dub 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Já doteď strach nijak neměla, ale jak nemám přesně "nalajnováno" :grinning: a nevim co potřebuju, tak jsem zdeptaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nic, holt to budu muset přežít i bez informací, jak jsme velký :wink:
29. dub 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Nebuď nervozní, určitě není velkej, s tou váhou jsme na tom dost podobně a já se utěšuju tím, že to není přesné a že bude jen nohatá. Vůbec na to nemysli. Navíc jde hlavně o hlavičku, ne o váhu. Někdo porodí 4 a půl kg levou zadní, někomu dají zabrat i 3kg. Já mám 18 dní do a taky vím prd :grinning: A já jsem i ráda, že už mi to nikdo neříká, jen by mě nervovali.
29. dub 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ono je možná lepší nevědět.... aspoň se tak moc nestresujeme :grinning:
29. dub 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak zrovna hlavičku máme pořádnou :cry: :grinning: ale zas si říkám, kolik DR už se spletlo a mimi bylo normální, třeba budu ta šťastná a spletou se :grinning: :grinning:
29. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine teď jsi mě pobavila s tím "přesně nalajnováno" ta váha jsou jen odhady které nejsou přesné :wink: takže žádný nervy mít nemusíš, slyšela jsem i názory maminek že o váze ten porod vůbec není, některé měli co dělat o vytlačení mimča do 3 kg a některé vytlačily mimčo nad 4kg levou zadní.
29. dub 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jaký CS máte teďka? Já vlastně ani nevím, kolik může být maximálně a která ta hodnota už je vyšší...?
29. dub 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Jojo, přesně, doktoři jsou máklí a pletou se :grinning: Ten můj na posledním uzv první co řekl : "teda ta má pořádnou kebuli..." no a pak viděl můj výraz a začal mě uklidňovat, že se mu to třeba jen zdá, blabla :grinning:
29. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs Já jsem prosím panna celoživotně :grinning: a víš jak jsem přehnaně puntičkářská??? Někdy jsem protivná sama sobě :sunglasses:
29. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Jo a s tím CS jsem taky nějaká šišatá, u svého doktora jsem měla naposledy CS5 a týden poté v porodce CS3... tak nevím. Ale doktor v porodce řekl, že to nemá až tak význam řešit, pokud je tam všechno ok, tak ta hodnota není tak důležitá... A max CS je 10, myslím. Jo a že se může z CS3 stát během dne klidně CS8 :grinning:
29. dub 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Já mám CS 1 a na porod je akorát CS 10 :wink:
A tu váhu neber nijak vážně VŽDYŤ UTZ ODHAD SE MŮŽE SEKNOUT AŽ O +/- 500gramů :wink:
@aajda Jo to je přesný :confounded: já jsem po dlouhý době slyšela slovo "nařvanej" právě od DR, i když jinak je super :grinning:
No prostě to necham plavat a po dlouhý době nebudu mít něco ve svých rukou, ale v rukou božích :grinning: :grinning: :grinning:
29. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádku celé těhotenství doktoři stresovali, vždycky když odcházela z poradny tak bulela, že je zase všechno špatně a porod???????? paráda malá šla koncem pánevním s čím si hravě poradila a porodila krásnou zdravou holčičku za 3 hodiny, sice váhu měla nižší, ale na to jak ji strašili to prý byla pohoda i na to že rodila přirozeně.
29. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: jdu udělat rychlooběd a pak musím do banky
29. dub 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já nemám CS v§bec v průkazce napsané tak já nic nevím, no mám aspoň o starost méně :grinning:
29. dub 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs To si šťastnej člověk :wink: ale CS mě tak nestraší, včera mi zřejmě odešla hlenová zátka, tak už to možná máme za pár :stuck_out_tongue_closed_eyes: už bych to chtěla mít za sebou
29. dub 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine no hlenová zátka může odejít třeba 3 týdny před tak bych se zatím neradovala :sunglasses:
29. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs Nekaz mi radost, že to bude dřív :grinning:
29. dub 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Holka, fakt se neraduj, mě odešla zátka v pondělí a nuda a ticho po pěšině... a i v porodce říkali, že hlenová zátka nic nenaznačuje... taky jsem si chvilku myslela, že by mohla vylézt dřív...
29. dub 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Tak jste mě zpražili :grinning: ok, zalejzám do koutka a už mlčim :dizzy_face:
29. dub 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Promiň :sunglasses: ty budeš určo ta šťasná :wink:
29. dub 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek