• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
holky chtěla jsem se zeptat jestli jste byli na tom prvním screeningu a jestli jdete i na druhý? já byla na prvním a ten byl negat. a doktor mi dnes řekl, že na druhý mě nebude posílat, protože ten první dopadl dobře a ten první bývá přesnější než druhý. tak jsem chtěla vědět jestli vám to taky řekli třeba.
6. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija jee krasna fotecka :slight_smile: Kolik uz prcek meri? Ja jdu na KO pristi tyden a dozvim se taky jakou mam krev, protoze to dodneska nevim :grinning:

jinak vitam nove prichozi a vsechny ostatni zdravííím :slight_smile:
6. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija ja jeste nevim vysledky, budou ted ve stredu, s tim, ze kdyz by byl screening pozitivni tak mi zavolaji a kdyz bude nega tak nezavolaji a budu mit vsechny vysledky u sve dr.. Na posledni KO mi dr rikala, ze pri pristi KO mi budou nabirat krev na rozstepy. To jsou myslim ty tripple testy - takze jakoby druhy screening.. Jen nevim jestli k tomu bude utz.
6. pro 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax já se zapomněla zeptat kolik měří :slight_smile:
6. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija No oni už teď moc nechcou posílat na ty druhý,je tam prý důležitý aby se to dělalo v přesnou dobu,takže pokud jsi otěhotněla např.hned po měsíčkách tak už ti tam lítají i dva týdny (i když dnes určují i stáří podle UZ i tak to není přesný),pak už to může ukazovat zbytečně špatný výsledky což tě vyplaší musíš jít na plodovou vodu,což je taky riziko a 3 týdny žít ve stresu.Můj dr. posílá,za což jsem ráda protože si chci nechat udělat 3d fotečky,ale kdyby mi řekli špatný výsledky tak nevím,jestli bych šla na tu plodovku.Osobně bych byla pro nejít když už jednou byli výsledky dobrý,ale mám strach že bych do porodu byla ve stresu jestli se něco nemůže stát.
6. pro 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik a ten screening je jen na ty vývojové vady, že? třeba jestli má něco se srdíčkem nebo něco jiného to zjistí u těch podrobných ultrazvuků ne? jinak v kterém týdnu je nejlepší jít na 3D ? taky bych chtěla jít a zapomněla jsem se zeptat jestli to dělá můj doktor nebo se mám objednat a na další kontrolu jdu 3.1. to budu v 19. týdnu, tak nevím jestli mám počkat na kontrolu a poptat se na to, nebo se už někde objednat.
6. pro 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija u nas se chodi na 3D mezi 24-28tt
6. pro 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy pokud se sama objednas :grinning:
6. pro 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija Já až tak přesně nevím který testy jsou na co to co jsem psala předtím jsem se dočetla tuším,že v mamince.Nevím který týden je na focení nejlepší vím že kamarádky se objednávali zhruba ve 20.týdnu.Ale někdo mi říkal,že to dělají do 25.týdne pak už je to moc velký.Trošku tápu v rozdílu mezi 3D a 4D .Holky co si u nás nechali dělat 3D ho mají černobílí,ale tady mívají holky v albech barevný tak nevím jestli to už je 4D nebo jak to je.Jinak u nás to dělají jen na genetice,neznám doktora kterej by měl v ordinaci 3D ultrazvuk.
6. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozdiel medzi 3D a 4D:
3D ultrazvuk predstavuje zobrazenie plodu v trojrozmernej projekcii. Je to teda trojrozmerné zobrazenie statického obrázku plodu. Ak sa 3D zobrazenie uskutočňuje v reálnom čase (čiže akési 3D zobrazenie v pohybe) hovoríme o 4D ultrazvuku. 4D ultrazvuk teda umožňuje sledovať pohyby a správanie plodu v trojrozmernom zobrazení.
6. pro 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma Takže jestli jsem to dobře pochopila tak 4D je video.
6. pro 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, a 3d je len staticky obraz.
6. pro 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm,tak zase jsem o něco chytřejší :slight_smile:
6. pro 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla, víkend byl plný zážitků. Čerta jsem potkala, ale stihla jsem z knihy hříchů vytrhnout stránky kde se o mě psalo tak tady s váma můžu být :dizzy_face:
6. pro 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs :grinning: :grinning: :grinning:
Tak já čerta vůbec neviděla,ale ani Mikuláše s andělem.Asi jsem takový případ o který nestojí ani nebe ani peklo,takže hold zůstanu tady :slight_smile:
6. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré rákno těhulky :slight_smile:
7. pro 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma no ty jsi měla taky včera super program :grinning:
7. pro 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma jojky ty krvácíš :frowning2: tak hlavně ať je vše ok, lež, lež a lež
7. pro 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :sunglasses:
7. pro 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadqa86 včera jsem měla návštěvní den, byla u nás celý den sestřenka s malým, tak si kluci vyhráli :slight_smile: no a dnes možná dojede odpoledne sestra s dětma, ale není to jistý :slight_smile:
jééé ty už máš pohyby, kráásný, taky se moc těším, zatím jsem ho cítila málo, tak čekám, kdy to příjde :grinning:
7. pro 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no já už začala přibírat a myslím, že je to tím, že večer žeru :grinning: aby mi nebylo zle :grinning: teď je doma víc sladkýho po Mikulášovi :slight_smile: tak musíme Ladíkovi pomoct, ale pak zase budu brzdit, se sladkým to teda vůbec nechci přehánět :frowning2: neboj, taky mi to přece minulý týden haluzilo, že jsem měla o půl kila míň a pak dobrý :slight_smile: máme času na přibírání :slight_smile: hlanvě, že se nezvrací
7. pro 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat...s tou nemocenskou, je to teda standardně
a) 60 % denního vyměřovacího základu do 30. kalendářního dne trvání DPN nebo K,
b) 66 % denního vyměřovacího základu od 31. do 60. kalendářního dne trvání DPN nebo K,
c) 72 % denního vyměřovacího základu od 61. kalendářního dne trvání DPN nebo K,
to chápu, ale spíš mi jde o to, že když budu na riziku, tak potom teda nejdřív 8 tejdnů před porodem můžu nastoupit na mateřskou a ta se mi nebude počítat z dlouhodobější nemocenský, ale z hrubýho platu před maroděním? Chápu to dobře, nebo ne? :unamused:
7. pro 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ahojky :slight_smile: dočítám vás po včerejšku :wink: co dnes v plánu :wink:
7. pro 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija super, že je vše ok :wink: taky ani nevíme jako má skupinu tatin :wink: já mám AB+ a Ladíček B+
pěkná fotečka mimíska :slight_smile:
7. pro 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trija já byla na tom prvním v Olomouci a ve 20.t tam jede zase, první jsem platila 1400,- a ve 20.t je ta genetika u něj zadara, takže toho využiju :slight_smile: má totiž lepší ultrazvuk..... jak u nás, jedeme 21.12, tak se moc těším a doufám, že toho šulínka tam uvidíme zase :grinning:
7. pro 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax mně řekli výsledky screeningu hnedka, to je zvláštní, že někde řeknou výsledky později :confounded: já se dozvím ve čtvrtek tripple testy, tak doufám, že ty budou taky v pořádku :slight_smile:
7. pro 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax aha tak vy myslíte druhý screening tripple testy, tak to jo, to se hlídá, tam se musí jít přesně v určitou dobu no a bere se jen krev a nemusela jsem být na lačno, ultrazvuk,.. nic
7. pro 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@realgs pěkně si toho čerta vyčůrala :grinning:
7. pro 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine tu nemocenskou si už nepamatuju :confounded: tak já neporadím
7. pro 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine ano bude s to pocitat s prijmu pred marodenim. jedinze, ze by si pocas marodenia pracovala popri pn, tak tym by sa aj to privyrabanie pocitalo do prijmu. inak sa to pocita s toho isteho priemeru co vymer pre PN.
7. pro 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek