• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@monny89 @pupicka otec nebo doprovod u porodu: 500 Kč
porodní pokoj s vanou na porodním sále: 500 Kč
poporodní pokoj: 1100 Kč / den nekde sem cetla to rozdeleni matka/dite ale jo je to mazec

http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/brno/v/6.html

ja to prave resim taky spis kvuli navstevnim hodinam a trochu kvuli tomu wc, jinak by mi to bylo jedno ale chodit 50m na wc, v dobe kdy sou navstevy, s tim ze mi treba protekla vlozka tak mi to prijde takovy nevhodny
12. kvě 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,za mě tedy určitě se klaním k nadstandartu...chci mít s malým klid,po císaři budu mít dost starostí sama ze sebou,je mi jasný,že budu málo spát a nechci nikoho obtěžovat,chci si užívat soukromí a jak psala Monny89,chci aby malej měl od začátku režim a nic mu to nenarušovalo.Když nebude volnej nadstandart,tak holt půjdu mezi ostatní mainy,z toho se nezblázním,ale priorita je nadstandart :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taktéž bych brala a pokud bude volnej nadstandart, tak jej volím. Měla jsem ho i u první dcery a nemohla jsem si ho vynachválit. Jak z důvodu wc a sprchy na pokoji, tak i návštěv na pokoji v kteroukoliv hodinu.
Jen se obávám, že porodnice praskají ve švech a že budu vůbec ráda, když se na ten Obilňák dostanu.
12. kvě 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, hlásím se po monitoru na Obilňáku. Dnes jsem měla možnost kouknout na porodní box protože na monitorech bylo pořád plno tak mě posadili tam na porodní vak tak to bylo pohodlíčko. Byl to pokoj s vanou a byl moc pěknej, už v tom mám úplnej guláš kde rodit, ale co až to přijde zavoláme do Bohunic a tam řeknou, že je plno a je vymalováno. Bohunice volím raději protože to oddělení šestinedělek je vážně krásný. Jinak jsem na tom stejně jako minulý týden, takže zatím nerodíme i když mám poslední 2 dny docela poslíčky, ale to nic neznamená ani zátka neodešla jen bříško je víc dole. Jen vyspat se je teď trošku potíž, ale to asi k těm posledním dnům patří.
Jak jste řešili nadstandart - já bych chtěla v Bohunicích na porod abyh nemusela lítat na WC přes chodbu jinak na šestinedělí nee, tam je to krásný i tak a pokoje po 2 - 3. Stejně pokud bude tolik porodů jak to vypadá tak je to o štěstí a můžeme si plánovat co chceme. Raději nelajnovat aby jsme pak nebyly smutný že to nevyšlo. :wink:
12. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 já chápu tvůj postoj.. Já zas vím, že s jinou maminou toho proberu asi tak o parník víc než se sestřičkou..a krom toho druhorodička má většinou už na spoustu věcí nějaké finty. Sestřičky z tohohle někdy jdou až moc podle učebnice. Je to samo všechno o tom na jakého člověka jeden narazí. Jistě může být nepříjemná jak druhá mamina tak sestřička (slyšela jsem o obou případech) takže je to obojí tak trochu sázka do loterie.
@1luciferka1 u nás jsou taky návštěvní hodiny, ale prý po domluvě není problém, aby přišel tatínek třeba i pozdě večer když dlouho pracuje a tak..což je super :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to jsou pěkný pálky koukám teda :confused:
12. kvě 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheinka já mám fintu číslo jedna - beru už do porodnice dudlík :grinning: a řekla bych žedruhorodičky, spíš než finty maj to, že už všechno tak nežerou a tak nedělaj věci podle knížek, ale podle praxe...poprvé jsem taky měla blbý pocit "selhání", že jsem nasadila dudlík, že mi po třech měsících nešlo kojit atd...ale ted to beru už prostě jinak, například když to kojení nejde, tak to nejde a na sunar žádné dítě ještě neumřelo :sunglasses:
12. kvě 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 dudlíky mám pro jistotu také zabalené :grinning: jen se na to v Krči moc netváří..kvůli tý jejich super laktační lize..ale to mi můžou vlézt na hrb. Podle mě to, že mamina dá dítěti dudlík nemůže ovlivnit to jestli bude dlabat od mamky nebo bude potřebovat umělou výživu.
12. kvě 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheinka laktační ligy jsou na.....třeba ve Španělsku jsou kojící brány za nenormální a naprosto běžná praxe je že při odchodu z porodlky píchaj ženským injekce na zastavení laktace! což je teda druhej extrém :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale prostě nic by se nemělo přehánět :wink:
12. kvě 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 jj přesně. Na to si tam hodně ženských stěžovalo..že se jim prostě nedělalo mléko a sestry nechaly děcka o hladu. Říkaly jim, že dokud nedostanou od mamin budou mrňata o hladu. To mi přijde naprosto nelidské.. :angry: :angry: Bych jim tam z toho v tu chvíli asi udělala kůlničku na dříví!!
12. kvě 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik píšeš že to 3 dny vydržíš..... unás je po porodu 5dní v nemocnici.... :confused:
12. kvě 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 u nás je to taky 3dny....
12. kvě 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheinka to mi udělali u malého řval hlady v půl 6 a když jsem si šla pro příkrm tak mi řekli že se jde koupat tak mi nic nedají až po koupání,malý by se uřval a já pak sním dali mi jej až kolem 7 fakt děs!!!!!!!
12. kvě 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 to máte super 3 dny bohatě stačí.... též bych brala...
12. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 to je hrozný!! Někdy nad tím přístupem sester fakt zůstává rozum stát :pensive: :pensive:
12. kvě 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím Vás všechny.
Z vlastní zkušenosti - ony ani ty sestřičky v tomhle nejsou jednotné, jedna poradí toto a druhá příjde a řekne úplný opak. My druhorodičky v tom máme trošičku výhodu, ale všechny si nakonec najdeme ten svůj systém.
Jsem taky pro nadstandart, jsem fakt zvědavá - na úterní kontrole sestřička říkala, že na můj termín mají fakt hodně mamin. No u nás začalo pršet, takže se to třeba rozrodí :grinning: :grinning: a pak ho dostanu. Při Laurince jsem ho měla jen na poslední den a noc, ale i tak jsem byla ráda. Měla jsem na normálním pokoji (nejsem teda žádná rasistka) 2 maminky tmavší pleti, z toho jedné bylo 16 a druhá byla opravdu zasloužilá matka a chytrá jak radiovka - takže zlatý nadstandard. A teď bych ho chtěla i kvůli Laurince.
12. kvě 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky zdravim. dneska sme s pritelem hlidali synovce, chudacek je nachlazenej tak porad sypal. odpoledne sme ho vedli svagrove a neco jeste vyrizovali po meste. vedro bylo hrozny:frowning2: ted sme dosli domu a ja sotva lezu, akorat me zaclo ted hrozne pichat dole, kdykoli se zvednu:frowning2: ach jo at uz ten porod zacne nebo at to zacne bolet az to bude nachystany. takovyto poslicci me nebavi:frowning2:
12. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 jakto že je u vás 5dní? Já myslela, že 3dny jsou po normálním porodu, při komplikacích je to 5dní... Teda aspoň tak jsem si to myslela :confused:
12. kvě 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Ahojky, ty myslíš, že to píchání dole jsou poslíčci? Já teda nevím, ale myslím si že ne. Mě to totiž dělá taky, už docela dlouhou dobu, že když třeba jdu, nebo i stojím a zničeho nic mě chytne přesně jak píšeš píchání (bodání) dole a to fest, že musím zastavit a chvíli postát. Pak to ustoupí a objeví se to třeba zase až za hodinu nebo i později. Mám to tak zhruba už 2měsíce ne-li dýl a je to každý den.
Jinak je fakt, že nevím co to poslíčci jsou. Asi bych je ani nepoznala. U prvního těhotenství jsem to neměla a teď u druhýho zatím taky ne. Nebo o tom alespoň nevím.
12. kvě 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no klasicti poslicci to nejsou, myslela sem to obecne jakoze ty bolesti celkove. ja myslim ze poslicci jsou takova ta bolest co se pomalu stupnuje pak dosahne bodu kdy to fakt boli a pomalu to zas opadne a za nejakou dobu se to zase opakuje. ale je mozny ze kazda to ma jinak. ja to mam obcas.
12. kvě 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Tak to můžu být ráda, že na poslíčky netrpím. :slight_smile: Samotnej porod bude myslím stačit. I když je fakt, že těhotenství už mě pěkně zmáhá - kor když byly ty vedra. Nohy mám nateklé pořád, už ani nevím jak by měli vypadat nenateklé. Psala jsi, že chodíš do bazénu, pomáhá ti to na ty otoky? Že nemůžu chodit běžnou chůzí, tak přisuzuji těm otokům, lezu totiž už strašně dlouho jako šnek. I tříletá dcera chodí rychleji a musí na mě pořád čekat. Jejda jak já se těším, až se malá vyklube a budu se postupně dostávat do formy.......

Jinak jako druhorodička taky spoustu věcí udělám už jinak než u prvního. Dudlíky už mám taky nachystané - vyvařené a v porodnici ho klidně malé strčím. Člověk si na spoustu věcí musí přijít sám postupem času.
12. kvě 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já mám poslíčky spojené s tvrdnutím břicha které dost bolí a ta bolest je jako před menses a jde mi do kříží, tohle chodí nepravidelně třeba hodinu a já hledám polohu ve které to přežiju :unamused: no a pak je zase klid :wink:
12. kvě 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no v bazene je to prijemnejsi ze sou nohy v chladnu. tchan totiz ten bazen moc nevyhriva ted pres zimu takze kdyz uz je nejhorsi teplo tak to pekne zchladi.
@realgs jj pravda, bricho ztvrdne a mala tlaci na mocak takze snecim krokem valim na wc a tam ze sebe vytlacim 2 kapky:frowning2:
12. kvě 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mě už od včerejška přepadá panickej strach z porodu. Možná proto, že vím do čeho jdu. Kdyby člověk aspoň věděl, kdy to na něj přijde a mohl se na ten den předem připravit.
12. kvě 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
POSLÍČCI - jsou to falešné kontrakce, bolesti horší než při MS, já to mám už tak měsíc... Ztvrdne bříško, jsem v křeči, bolí to jak kráva že se nemůžu ani hnout, k tomu tlaky na spodek, trvá asi 1-2minuty, a opakuje se to po 20-30minutách, někdy i celý den :angry:
Prostě kontrakce trvající minutu dvě, opakující se v nepravidelných intervalech.... :angry:
12. kvě 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Tak jsem asi výjimka a já je prostě nemám. Neměla jsem ani u prvního těhu.
12. kvě 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 třeba to ještě poznáš.. jsi teprve 36tt koukám.. :grinning: Tím ti to nechci přivolávat... ale na jednu stranu ti snad i závidím, že tohle nemáš, páč já z toho chcípám už :frowning2:
12. kvě 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Jsem si to asi už vybrala na začátku těhotenství. Měla jsem celkem velké problémy. Sotva jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem dva dny na to začala silně krvácet, že jsem myslela, že jsem o mimi přišla. Pak každé jití na wc bylo se strachem co zase objevím nebo neobjevím.... Bylo to fakt hodně na psychiku. Jsem ráda, že jsem došla takhle daleko - říkám si, že kdybych porodila už teď (což teda ještě neplánuju), tak že už mimi bude v pořádku, doufám teda.
12. kvě 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Aha, tak to nevím, tak to pardon.... :pensive: A neboj, kdyby jsi teď porodila, tak je mimi už úplně v pořádku, dýchá samo, akorát je menší, ale to se dožene, kamarádka porodila v 35tt, takže vím jaké to měla... a neboj, všechno už je "vyvinuté" v tomto týdnu :wink:
12. kvě 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Já doufám, že už jsem si tím nejhorším prošla a že teď už bude vše jen a jen dobrý. Každopádně vím, že bych si měla užívat poslední dny těhotenství, protože třetí dítě - nebo teda spíš třetí těhotenství bych už asi nezvládla. Ale kdo ví.... třeba za pár let změním názor. :slight_smile: Ne, dvě děti myslím budou určitě bohatě stačit.
12. kvě 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek