Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

Zdravím všechny čerstvé a nastávající těhule, kterým vychází termín porodu na květen-červen 2011 🙂 Já jsem teprve čerstvě od potvrzení těhotenství z krve, ultrazvuk mě čeká za 4dny, tak snad bude vše v pořádku. Termín porodu mi podle tabulek vychází na 16.května 🙂 Mám za sebou 2 přirozené těhu, které nedopadly dobře |-| Nynější těhu je po 1.IVF, tak já pevně věřím a doufám, že do třetice všeho dobrého 😉

Pojďte se přidat 🙂
dostyna
2. čer 2011
Ahoj maminky,všem narozeným miminkům a jejich maminkám gratuluji.Je vidět,že už se to konečně pořádně rozjelo a rodí se.
my máme dnes přesně dva týdny.Už teď si uvědomuju,jak to všechno strašně rychle uteče a malej bude běhat.
Dnes jsme byli u pní doktorky,daří se nám dobře,přibrali jsme takže jsem zase trochu klidnější.prdíky nás te´d zlobí míň,ale to bude asi tím,že maminka nějak nestíhá jíst.Ikdyž dnes byla dobrá mrkvička s bramborem.
Jinak s tím vstáváním na kojení.Malej mi spal i 5 hodin vkuse,ale teď si říká co 3hodiny,takže to máme pěkně roztrhaný to noční spaní 🙂
hribek
2. čer 2011
@saminomimino gratulace at jste zdravi!!!

holky co napomaha tvorbe mlika? mam ho malo , na vecer mi uz nezbyva sem ted zjistila odstriknutim😞 jeste ze je nutrilon...
dostyna
2. čer 2011
@hribek základ na tvorbu mlíka je hodně pít...3-5l tekutin denně.i během kojebí je dobrý pít...a homeopatika podpora laktace
- pokud nastane problém s nástupem pravidelného kojení
- RICINUS COMMUNIS 5CH, 2x5gran denně
badik
2. čer 2011
@hribek hlavně taky musíš jíst ať se má z čeho dělat a ne snídat až na oběd a jak píše dostyna hodně pít.jinak čím víc krmíš tím víc by se mělo dělat takže třeba i odsávej.
verapa
3. čer 2011
zdrvím po ránu, musím využít že holky ještě spí páč jinak nezvládám.. Eli je miláček ale Jula je opice a furt zkouší...

@hribek taky moc gratuluju k maličké, hlavně ať ste zdraví.... a samo i všem ostatním... a že se posední týden urodilo 🙂
Mě docela mi pomohl u první i ty čaje na podporu kojení..
@dostyna to počki až budešmít druhý mimi, to teprve uvidíš jak ten čas frčí 🙂)
hribek
3. čer 2011
ahojky tak sem si vzala vase rady k srdci a snidane je zamnou ted piju jako duha😃 a v klidku sem si dala i sprchu😃 tak snad to pude. na obed bude losos a brambory od babicky🙂
lenicenka17
3. čer 2011
@hribek to já se nerozkojila vůbec 😞 aaaach jo 😞 😢 😢 😢 zlaté příkrmy.....
berule
3. čer 2011
@lenicenka17 Ahoj Leni, jak to, že ti to nejde? To je škoda.
lenicenka17
3. čer 2011
@berule nevím,a kdo mi to vysvětlí tomu dám medajly 😢 😢 😢
berule
3. čer 2011
@lenicenka17 a já si řekla, že na potřetí se mi to musí podařit kojit, ale taky nevím jak to dopadne. Stejně je hlavní, aby malá byla spokojená a ty taky.
germaine
3. čer 2011
Cau holky, všem co máte problém s kojením.....http://www.modrykonik.cz/diskuse/te... já jsem taky měla a narazila jsem tu na laktační poradkyni..poradila i po netu a už problémy nemáme, mlíčka je habakůk....
badik
3. čer 2011
když jsme se vrátili z porodky zůstali mi 3 kg dnes tam byli 2 kg ale stále neobleču žádný kalhoty ani ty co jsem měla volnější.jako by mi natekla prdel nebo co
many
3. čer 2011
ahojky holky 🙂
@badik tak já široký balení dávám tak, že mu dám pampersku, bodyčko a až na to , to široký balení, musíš to dát tak, aby neměla prcku nahoře, to by se jí dělalo špatně, doktorka ti to měla ukázat, mně to ukázali i v porodnici i doma sestra, obě stejně, takže pak dvě látkovky, se složí vlastně na třikrát a né na 4x jak se to dělá, aby byly širší a pak se to zase na třetinu zohne, to je těžký popisovat 😃 asi vyfotit 😃 a pak ty zohlý silnější dáme na sebe a ty slabší na sebe , ať nemá moc na zádičkách a to silnější, má vlastně na bříšku a přichycujeme to gumkou, na které máme knoflíček 🙂 tak nám to radily ženský a dobrý 😃 právě oto jde, aby tu prcku neměli děti nahoře a nebylo jim špatně... 😞
many
3. čer 2011
@hribek skvělý je čaj od lerosu pro kojící matky , je dobrý na tvorbu mlíka a jinak hodně pít 😉 já do sebe liju ráno kakao a přes den caro, čaj pro kojící matky a fenyklový čaj od sunarky na boleníčko, ať hodně prdí, ať ho bříško nebolí 😉 mlíko mi teda valí pěkně 🙂 když kojím z jednoho tak z druhýho to proudí fest 😃
many
3. čer 2011
@hribek jinak piju jablečnou šťávu nebo jablečný džus 🙂 potom se prý nemůžou děti osypat 🙂 to jsem pila i u Ladíka
many
3. čer 2011
@lenicenka17 držím pěstičky ať rozkojíš 😉 hodně odsávej,.... ať se začne pěkně tvořit a nejlepší je prý noční kojení 😉 😉
many
3. čer 2011
tak ráda bych vás všechny dočetla,... jukla na fotečky,..... ale není moc času 😉
ale jinak zvládám pěkně a v klídku docela 🙂 sem tam mám nervy z toho 3letýho 😉 už zlobí no, ale je to kluk a nemůže být furt hodnej že 😃 jinak Lukynek v poho 🙂 na to bříško jsem mu koupila i pupíčka, tak sem tam preventivně máznu a dávám sem tam toho Sabíka a lepší se to a hlavně si dávám víc majzla na to co jím a hodně piju ty čaje 🙂 no jinak kila už dolů nejdou,ale tak 11 mám dole, tak to ostatní až časem, teď dietu držet nemůžeme že 🙂 ať jdou tuky do mlíčka 😃
no letí to, v pondělí už máme měsíc a půjdeme do poradny 🙂 tak jsem zvědavá na míry 😃
a jinak dalším maminkám gratuluju a děti ať jsou zdraví 🙂
akorát se asi nedočtu, kdo vše porodil 🙂
pokusím se no 🙂
jinak si nechte moc moc dařit a dítka ať jsou zdravá, pěkně papkají , ať je hodně mlíčka a málo boleníčka 🙂
saminomimino
3. čer 2011
@hribek čaje pro kojící matky a hoodně je pít a často přikládat,ale nemyslím že ho budeš mít málo já si to u syna taky myslela pač po odstříknutí toho moc nebylo ale syn mi po týdnech děsně přibíral takže bylo jasný že mlýko mám a taky bylo 😉
saminomimino
3. čer 2011
já musím zaťukat....kojíme a zatím naprosto bez problémů,jak se malá chytla tak pije a pije a mlýka je dosti,já si to vyžrala u syna tak teď doufám že budem kojit stále bez problémů x-)
many
3. čer 2011
jo,jo a jinak se říká , že v 6ti nedělí máš dát prso,kdykoliv si dítě řekne, takže já kojím doma většinou po hoďce a někdy chce i dřív, se málo napije, usne a pak chce zase no 🙂 a v kočárku teda vydrží dýl 🙂 tak a už musím mizet
lenicenka17
3. čer 2011
@many myslíš že to ještě jde rozkojit??Já už tomu nevěřím.. pač sem nenakojila vůbec nic 😞 i sem měla snahu odsávat ale nic.... 😞
badik
3. čer 2011
@lenicenka17 já myslím že to jde,určitě ti v porodce nabídli nějakou laktační poradkyni tak ji zkus kontaktovat
@many no to zas není pravda že přikládat pořád,kamarádka to dělala malej byl nenažranej a pak jí pořád plakal a ona si myslela že hlady tak zase přikládala a pak bulela i ona protože si myslela že nemá mlíko a malej má hlad,pak jí doktorka řekla že je překrmenej a bolí ho bříško a proto řve a že dřív jak za 2 hodiny nemá smysl znovu dávat že to stejně nestihne strávit,takže já se snažím nakrmit vždy pořádně dokud si říká tak jí dávám -pije někdy i na 4x dává si pauzy,ale pak jí nedám dřív jak za 2 hodiny a funguje to.
badik
3. čer 2011
pochopila jsem správně že nás se to netýká a budem brát normálně co máme?já nevím proč musí vše pořád komplikovat 😞
aajda
3. čer 2011
@lenicenka17 Zkoušela bych jí často a pravidelně přikládat k prsu na přisátí, určitě i v noci, vždycky než budeš přikrmovat.... určitě ještě šance je, kamarádka se takhle rozkojila po 3 týdnech...

Jinak souhlas s @badik , chce to tu pauzičku, prý vše do hodiny je bráno jako 1 kojení, a pak to chce alespoň hodinu a půl pauzičku, jinak by se míchalo natrávené mlíčko s novým a některým dětem to způsobuje bolení bříška. Taky praktikuju a dobré.
monny89
3. čer 2011
Ahojky holky. Už jsme z porodnice doma, včera nás pustili, tak se rozkoukáváme. Malej je v pořádku, až na to, že mu hrozilo riziko infekce ze zkažené plodovky, Apgar score měl 8–9–10, jinak já jsem během císaře začala krvácet z pusy, takže to bylo o to těžší… No, ale snad budeme v pořádku. Já se dávám ještě dohromady, jak psychicky tak fyzicky, je to fakt zátěž, ale snažíme se… (37hodin v kontrakcích není nic moc příjemného 😢 a druhý mimčo si budu hodně dlouho rozmýšlet, jestli vůbec) Jinak plně kojím, takže alespoň něco zatím 🙂 Malej je tak trochu hysterka, ale manžel ho vždycky uklidní… Narodil se 29.5. po 37hodinách v kontrakcích s odteklou plodovkou císařským řezem, měl 3860gr a 52cm 🙂 Dáváme se doma dohromady, mě bolí bříško, ale manžel mi hodně pomáhá... jinak přikládám fotečku.. a zase brzy nakouknu... x-)
verapa
3. čer 2011
@monny89 ten je krásnoučkej, přeju brzké aklimatizování a ať jsi brzo v pořádku... drž se 😉
lenicenka17
3. čer 2011
@aajda nevím,já nenakojím ale vůbec nic pár kapek hotovo a to jsem jedla i homeopatika a pila čaje a nic prostě sucho 😞 😞 😢
aajda
3. čer 2011
@lenicenka17 Pokud máš pocit, že to nepůjde, tak na to prď, nemá cenu se stresovat, lepší být v klidu a nekojit než naopak. Pokud chceš zkoušet, tak bych zkoušela to přikládání k sání, byť na sucho, zkusila bych den dva vydržet... Hlavně si z toho nic nedělej, ber to z té pozitivní stránky, alespoň může v noci vstávat ke krmení manžel 😉
Jinak já byla v porodce 6 dnů, pouštěli nás s příkrmama, měla jsem hrozně málo mlíka, malá ubrala víc než těch 10% porodní váhy, ale jak jsem byla doma, tak jsem se hodila do klídku, přikládala a teď už jedem bez příkrmů...

Začni psát odpověď...

Odešli