• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
Ahoj maminky,všem narozeným miminkům a jejich maminkám gratuluji.Je vidět,že už se to konečně pořádně rozjelo a rodí se.
my máme dnes přesně dva týdny.Už teď si uvědomuju,jak to všechno strašně rychle uteče a malej bude běhat.
Dnes jsme byli u pní doktorky,daří se nám dobře,přibrali jsme takže jsem zase trochu klidnější.prdíky nás te´d zlobí míň,ale to bude asi tím,že maminka nějak nestíhá jíst.Ikdyž dnes byla dobrá mrkvička s bramborem.
Jinak s tím vstáváním na kojení.Malej mi spal i 5 hodin vkuse,ale teď si říká co 3hodiny,takže to máme pěkně roztrhaný to noční spaní :slight_smile:
2. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino gratulace at jste zdravi!!!

holky co napomaha tvorbe mlika? mam ho malo , na vecer mi uz nezbyva sem ted zjistila odstriknutim:frowning2: jeste ze je nutrilon...
2. čer 2011 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek základ na tvorbu mlíka je hodně pít...3-5l tekutin denně.i během kojebí je dobrý pít...a homeopatika podpora laktace
- pokud nastane problém s nástupem pravidelného kojení
- RICINUS COMMUNIS 5CH, 2x5gran denně
2. čer 2011 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek hlavně taky musíš jíst ať se má z čeho dělat a ne snídat až na oběd a jak píše dostyna hodně pít.jinak čím víc krmíš tím víc by se mělo dělat takže třeba i odsávej.
2. čer 2011 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
zdrvím po ránu, musím využít že holky ještě spí páč jinak nezvládám.. Eli je miláček ale Jula je opice a furt zkouší...

@hribek taky moc gratuluju k maličké, hlavně ať ste zdraví.... a samo i všem ostatním... a že se posední týden urodilo :slight_smile:
Mě docela mi pomohl u první i ty čaje na podporu kojení..
@dostyna to počki až budešmít druhý mimi, to teprve uvidíš jak ten čas frčí :slight_smile:)
3. čer 2011 v 07:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky tak sem si vzala vase rady k srdci a snidane je zamnou ted piju jako duha:grinning: a v klidku sem si dala i sprchu:grinning: tak snad to pude. na obed bude losos a brambory od babicky:slight_smile:
3. čer 2011 v 07:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek to já se nerozkojila vůbec :frowning2: aaaach jo :frowning2: :cry: :cry: :cry: zlaté příkrmy.....
3. čer 2011 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 Ahoj Leni, jak to, že ti to nejde? To je škoda.
3. čer 2011 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@berule nevím,a kdo mi to vysvětlí tomu dám medajly :cry: :cry: :cry:
3. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 a já si řekla, že na potřetí se mi to musí podařit kojit, ale taky nevím jak to dopadne. Stejně je hlavní, aby malá byla spokojená a ty taky.
3. čer 2011 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Cau holky, všem co máte problém s kojením.....http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni-poradkyne-zdravotnik/ já jsem taky měla a narazila jsem tu na laktační poradkyni..poradila i po netu a už problémy nemáme, mlíčka je habakůk....
3. čer 2011 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
když jsme se vrátili z porodky zůstali mi 3 kg dnes tam byli 2 kg ale stále neobleču žádný kalhoty ani ty co jsem měla volnější.jako by mi natekla prdel nebo co
3. čer 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
@badik tak já široký balení dávám tak, že mu dám pampersku, bodyčko a až na to , to široký balení, musíš to dát tak, aby neměla prcku nahoře, to by se jí dělalo špatně, doktorka ti to měla ukázat, mně to ukázali i v porodnici i doma sestra, obě stejně, takže pak dvě látkovky, se složí vlastně na třikrát a né na 4x jak se to dělá, aby byly širší a pak se to zase na třetinu zohne, to je těžký popisovat :grinning: asi vyfotit :grinning: a pak ty zohlý silnější dáme na sebe a ty slabší na sebe , ať nemá moc na zádičkách a to silnější, má vlastně na bříšku a přichycujeme to gumkou, na které máme knoflíček :slight_smile: tak nám to radily ženský a dobrý :grinning: právě oto jde, aby tu prcku neměli děti nahoře a nebylo jim špatně... :frowning2:
3. čer 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek skvělý je čaj od lerosu pro kojící matky , je dobrý na tvorbu mlíka a jinak hodně pít :wink: já do sebe liju ráno kakao a přes den caro, čaj pro kojící matky a fenyklový čaj od sunarky na boleníčko, ať hodně prdí, ať ho bříško nebolí :wink: mlíko mi teda valí pěkně :slight_smile: když kojím z jednoho tak z druhýho to proudí fest :grinning:
3. čer 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek jinak piju jablečnou šťávu nebo jablečný džus :slight_smile: potom se prý nemůžou děti osypat :slight_smile: to jsem pila i u Ladíka
3. čer 2011 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 držím pěstičky ať rozkojíš :wink: hodně odsávej,.... ať se začne pěkně tvořit a nejlepší je prý noční kojení :wink: :wink:
3. čer 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ráda bych vás všechny dočetla,... jukla na fotečky,..... ale není moc času :wink:
ale jinak zvládám pěkně a v klídku docela :slight_smile: sem tam mám nervy z toho 3letýho :wink: už zlobí no, ale je to kluk a nemůže být furt hodnej že :grinning: jinak Lukynek v poho :slight_smile: na to bříško jsem mu koupila i pupíčka, tak sem tam preventivně máznu a dávám sem tam toho Sabíka a lepší se to a hlavně si dávám víc majzla na to co jím a hodně piju ty čaje :slight_smile: no jinak kila už dolů nejdou,ale tak 11 mám dole, tak to ostatní až časem, teď dietu držet nemůžeme že :slight_smile: ať jdou tuky do mlíčka :grinning:
no letí to, v pondělí už máme měsíc a půjdeme do poradny :slight_smile: tak jsem zvědavá na míry :grinning:
a jinak dalším maminkám gratuluju a děti ať jsou zdraví :slight_smile:
akorát se asi nedočtu, kdo vše porodil :slight_smile:
pokusím se no :slight_smile:
jinak si nechte moc moc dařit a dítka ať jsou zdravá, pěkně papkají , ať je hodně mlíčka a málo boleníčka :slight_smile:
3. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek čaje pro kojící matky a hoodně je pít a často přikládat,ale nemyslím že ho budeš mít málo já si to u syna taky myslela pač po odstříknutí toho moc nebylo ale syn mi po týdnech děsně přibíral takže bylo jasný že mlýko mám a taky bylo :wink:
3. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
já musím zaťukat....kojíme a zatím naprosto bez problémů,jak se malá chytla tak pije a pije a mlýka je dosti,já si to vyžrala u syna tak teď doufám že budem kojit stále bez problémů :dizzy_face:
3. čer 2011 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
jo,jo a jinak se říká , že v 6ti nedělí máš dát prso,kdykoliv si dítě řekne, takže já kojím doma většinou po hoďce a někdy chce i dřív, se málo napije, usne a pak chce zase no :slight_smile: a v kočárku teda vydrží dýl :slight_smile: tak a už musím mizet
3. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@many myslíš že to ještě jde rozkojit??Já už tomu nevěřím.. pač sem nenakojila vůbec nic :frowning2: i sem měla snahu odsávat ale nic.... :frowning2:
3. čer 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 já myslím že to jde,určitě ti v porodce nabídli nějakou laktační poradkyni tak ji zkus kontaktovat
@many no to zas není pravda že přikládat pořád,kamarádka to dělala malej byl nenažranej a pak jí pořád plakal a ona si myslela že hlady tak zase přikládala a pak bulela i ona protože si myslela že nemá mlíko a malej má hlad,pak jí doktorka řekla že je překrmenej a bolí ho bříško a proto řve a že dřív jak za 2 hodiny nemá smysl znovu dávat že to stejně nestihne strávit,takže já se snažím nakrmit vždy pořádně dokud si říká tak jí dávám -pije někdy i na 4x dává si pauzy,ale pak jí nedám dřív jak za 2 hodiny a funguje to.
3. čer 2011 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
3. čer 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
pochopila jsem správně že nás se to netýká a budem brát normálně co máme?já nevím proč musí vše pořád komplikovat :frowning2:
3. čer 2011 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 Zkoušela bych jí často a pravidelně přikládat k prsu na přisátí, určitě i v noci, vždycky než budeš přikrmovat.... určitě ještě šance je, kamarádka se takhle rozkojila po 3 týdnech...

Jinak souhlas s @badik , chce to tu pauzičku, prý vše do hodiny je bráno jako 1 kojení, a pak to chce alespoň hodinu a půl pauzičku, jinak by se míchalo natrávené mlíčko s novým a některým dětem to způsobuje bolení bříška. Taky praktikuju a dobré.
3. čer 2011 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky. Už jsme z porodnice doma, včera nás pustili, tak se rozkoukáváme. Malej je v pořádku, až na to, že mu hrozilo riziko infekce ze zkažené plodovky, Apgar score měl 8–9–10, jinak já jsem během císaře začala krvácet z pusy, takže to bylo o to těžší… No, ale snad budeme v pořádku. Já se dávám ještě dohromady, jak psychicky tak fyzicky, je to fakt zátěž, ale snažíme se… (37hodin v kontrakcích není nic moc příjemného :cry: a druhý mimčo si budu hodně dlouho rozmýšlet, jestli vůbec) Jinak plně kojím, takže alespoň něco zatím :slight_smile: Malej je tak trochu hysterka, ale manžel ho vždycky uklidní… Narodil se 29.5. po 37hodinách v kontrakcích s odteklou plodovkou císařským řezem, měl 3860gr a 52cm :slight_smile: Dáváme se doma dohromady, mě bolí bříško, ale manžel mi hodně pomáhá... jinak přikládám fotečku.. a zase brzy nakouknu... :dizzy_face:
3. čer 2011 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 ten je krásnoučkej, přeju brzké aklimatizování a ať jsi brzo v pořádku... drž se :wink:
3. čer 2011 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda nevím,já nenakojím ale vůbec nic pár kapek hotovo a to jsem jedla i homeopatika a pila čaje a nic prostě sucho :frowning2: :frowning2: :cry:
3. čer 2011 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 Pokud máš pocit, že to nepůjde, tak na to prď, nemá cenu se stresovat, lepší být v klidu a nekojit než naopak. Pokud chceš zkoušet, tak bych zkoušela to přikládání k sání, byť na sucho, zkusila bych den dva vydržet... Hlavně si z toho nic nedělej, ber to z té pozitivní stránky, alespoň může v noci vstávat ke krmení manžel :wink:
Jinak já byla v porodce 6 dnů, pouštěli nás s příkrmama, měla jsem hrozně málo mlíka, malá ubrala víc než těch 10% porodní váhy, ale jak jsem byla doma, tak jsem se hodila do klídku, přikládala a teď už jedem bez příkrmů...
3. čer 2011 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek