• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@rennu no me mamka jeste radila vyvar z kminu, ale nevim zda se mi to takovy divny, ale kdyby ji to pomohlo vyzkousim cokoli.

jaky mate holky pitny rezim. kamoska co rodila o den po me mi psala ze malymu staci 30min a pak ma na 3hodiny klid. to mala se budi co cca 3-4 hodiny po jidle temer pravidelne ale 30min ji opravdu nestaci:frowning2: ale uz se to kojeni zlepsilo snazim se odstrikavat aby se mi rychleji tvorilo mliko
5. čer 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Já kojím po chvilkách, malá saje cca 5min. a usne, po dalších pěti minutách se probudí a pokračujeme v kojení. Kolikrát takhle po trošičkách bumbáme i hodinu. A klid mám tak na 2hodiny. Snad jedinkrát vydržela 4hodiny.
5. čer 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se zpožděním, ale konečně je chvilka klid, tak přikládám fotku Verunky.
5. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hribek no v kojících čajích je taky kmín,ale nemá se t s těma čajema přehánět,prý když se s tím moc prolíváš má to opačný účinek a jsou z toho prdíky místo aby to pomohlo.
5. čer 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
5. čer 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dalším maminkám a miminkům velká gratulace :wink:
5. čer 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 to my Lukášek taky dělal a hlavně v porodnici, cucl a usl a furt dokola :slight_smile: no teď kojím po hoďce a už je to menší doba, jak to půl hoďka co nás nutily :grinning: no je taky dost vedro, tak mají dětičky žížu, že :slight_smile: no zítra máme už měsíc, toto uteklo, tak jsem zvědavá na poradnu :slight_smile: na míry :grinning:
5. čer 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v noci kojím vždy stejně, už má stejnou dobu, vždy kolem 1.00 a pak kolem 4.00 :grinning:
a je to fakt zlato po bráchovi, spinká krásně a vůbec nepláče, jen když už má fakt hlad,že si musí říct :grinning: jinak už to poznám dřív než si řekne, jak vidím, že honí :grinning:
5. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak nikde nikdo :slight_smile: pokusím se trošku dočíst :wink:
5. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek víš s tím kojením, záleží, jak si dítě cucne, někdy to mamča nepozná, myslí si, že dítko saje a ono je cucá :unamused: já to zažila u Ladíka v porodnici, kojila jsem půl hodiny, myslela si, že sál a vypil prdlajs, když ho převážili :frowning2: to byl hnus a zezačátku jsem to zažila i u Lukynka a pak v pohodě
5. čer 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Verunka je náádherná :slight_smile: a těch vlasů :wink:
5. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 co je to to apgar score ??? Já tomu nerozumím :wink: Ladík měl když se narodil 8-9-9 a Lukášek měl teďka 10-10-10
5. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://pripravakporodu.atin.cz/miminko.html
už to vím :slight_smile: takže super výsledky :slight_smile:
5. čer 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apgar score je hodnocením stavu novorozence bezprostředně po porodu.

Kriteria novorozence SKÓRE 1.min 5.min 10.min
Apgar score 0 1 2
Dýchání - Dech
Nepřítomen Ztížený, nepravidelný, bradypnoe Pravidelné, dostatečné,
křik
Srdeční frekvence - Pulz Nepřítomný, neslyšné ozvy. nehmatný tep Pod 100 tepů /min Nad 100 tepů /min
Svalový tonus
Bez spontánní aktivity,(Atonie),ochablý pohyb Těžkopádný, flexe končetin Čilí aktivní spontánní pohyb
Vzhled a barva kůže
Modrá (cyanotická),
Bledá Akra modrá, akrální cyanóza (Akrocyanóza), jinak trup růžový Celé tělo růžové
Reflexy-reakce na odsátí Nepřítomné Šklebí se, grimasy Hlasitý křik, kašel, kýchání

Hodnocení:
- Maximum bodů:
o 10 = zdravý čilý novorozenec
o 09 – 10 = uspokojivá hodnota
o 07 – 08 = vyžaduje přechodnou podporu adaptace
o méně jak 07 = vyžaduje resuscitaci novorozence
o 0 = klinické známky smrti
- Minimum bodů:

5. čer 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monny89 Davídek je krásňoučkej :slight_smile:
5. čer 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akcijy krásnej bobíšek :slight_smile:
5. čer 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many i ta vaše princezna není k zahození, zamlouváme si ji na námluvy :sweat_smile: jinak máme čerstvě 3 týdny a už sme včera blbly na pohotovosti...akutní střevní infekce :angry: takže prdy máme už dávno ted k tomu křeče, průjem, zvracení.....no hold teď je to prý všude :confounded:
5. čer 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď sem nějak ujela, už bych se měla vyspat...na malou mluvím Milan a na malýho Natálka :grinning:
5. čer 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verapa Eliška je krásňoučká :slight_smile:
5. čer 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akcijy to má malej ??? Chudáček :frowning2: jinak my máme samý kluky :wink:
5. čer 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aspoň něco jsem stihla zkouknout :slight_smile: a počíst :slight_smile:
5. čer 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many no jo no...se divím, že my sme v pohodě, většinou je to nakažlivý prý jak blázen...no to sem postřehla, že ste samý chlapy doma, ale nějak mi to mozek v první chvíli nevzal :grinning: ale pak jak sem to viděla, co jsem napsala, tak mi to došlo :sweat_smile:
5. čer 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many tak koukám že už jsi to našla :grinning: A děkuju
5. čer 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 krásná Verunka :dizzy_face:
5. čer 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akcijy v poho :grinning:
@monny89 není zač :wink:
5. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek zkus i ten kmin, ja take pila silny odvar (fuj), kdyz byl Honzik asi 3mes. zkusila jsem dle rad dat na lzicku i jemu a efekt jako fenykl, jako prdel vic, ja taky a o to vic se u toho kroutil....
5. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek zkus i ten kmin, ja take pila silny odvar (fuj), kdyz byl Honzik asi 3mes. zkusila jsem dle rad dat na lzicku i jemu a efekt jako fenykl, jako prdel vic, ja taky a o to vic se u toho kroutil....
5. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak 1.6.2011 se nám narodila Nelinka, dneska nás pustili tak nás čeká první společná noc doma, Laurka zatím je ze sestřičky nadšena a je to velká asistentka.....
5. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miste velká gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. čer 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino děkuji!!!!
5. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek