• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@monny89 Jsi určitě skvělá mamka, rozhodně ta nejlepší, kterou Davídek má, na to musíš myslet.
Jinak mě taky hnisala jizva, hrozně mi z ní teklo, musela jsem si přes ní dávat vložku a ta byla hned prosáklá. Čistila jsem betadinem a teď je úplně ok.
A moje malá taky na začátku shodila a musela jsem přikrmovat, a doktorka mi přísně zakázala půjčovat si váhu, že je to akorát o nervy... takže váhu nepůjčuj, mě vážně stačilo dát se do klídku.
Držím palce, zvládnete to levou zadní.
9. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 Drž se holka.Já jsem na tom úúúúplně,ale úúúplně stejně.Malej mi po příchodu z proodnice zhubnul,šílenej stres,že nejsem schopná ho pořádně nakrmit...teď to sžití s ním...připadám si bezradná,navíc jsem na to sama,manžel celej den v práci a rodinu mám 200km daleko,takže hodně bulím a kladu si otázku,jestli jsem schopná matka.Ufff,no je to normální a musíme se dát dohromady,myslet na to malé a říct si,že to bude chvilku trvat než se to všechno naučíme,není to žádná sranda porozumět tomu malému uzlíčku,vždyť je tu s náma tak krátce a musíme si na sebe zvyknout.Zrovna dnes jsem měla krizovou noc,budil se co hodina a půl a plakal,u kojení usnul a jak jsme ho dlala do postýlky,začal plakat.a takhle pořád dokola
10. čer 2011 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna tak to jsme na tom úplně stejně koukám, s tím rozdílem, že já mám manžela doma.. ale jako taky jsme se už chytli... je to o nervy fakt :frowning2:
10. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 je to kolotoč,pořád se něco mění,malej je jednou hodnej,pak zase pláče až praskají skla v oknech a člověk neví co s ním je.Do toho ty prdíky,tak jsme pořídili kapky,po těch se zase kroutil a budil co hodina,takže nevím jak na něj.teď mám strach aby nezhubnul,zdá se mi,že po 15minutách nechce dál pít,no děs...a už zase brečí :frowning2:
10. čer 2011 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 neboj, zkus odstrikavat, i treba pridavat trochu nutrilonu, me to pomohlo. mala zacla pomalu pribirat, nekdy nutrilon dam kdyz vidim ze je porad hladova, nekdy nedam protoze ji to moje mliko staci. to ze budes davat nutrilon nebo odstrikany mlicko neznamena ze si spatna matka. proste se musis hodit do pohody ty a pak bude v pohode i malej. ja obcas dostavam nervy taky, ale vzdycky si rikam ze musim byt silna kvuli male....drz se!
10. čer 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, obě dvě nebojte, to se ustálí...Štěpík je na tom podobně a já sice doma manžu taky mám a hodně se snaží, nicméně jsme oba dva taky bezradní, ale už se to snad trochu v dobré obrací a malej se trošku aklimatizuje..jinak taky furt prdíky, řev, vyčerpání a když jsem na začítku ještě měla málo mlíka, byla jsem z toho v prdeli....teď už je mlíčka dost, ale chce pít častěji a taky jsme si ho dle názoru našich mamin rozmazlili chováním a nošením, ještě k tomu všemu poslouchat chytrý rady :angry: to jsem zatrhla a ohradila se, že je to naše dítě a halt bude rozmazlenej a naučenej se nechat chovat...když má prdíky, nemám sílu ho nechat řvát..navíc plíce má celkem už silný, tak ho nechci nechat traumatizovanýho, že si ho nikdo nevšímá...navíc po vzetí do náručí se většinou sklidní, tak ať mi někdo něco radí....
10. čer 2011 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 holka drž se!!! Přeji fakt hodně štěstí a zdravíčka a určitě to zvládneš... já bohužel sama nevím do čeho jdu takže ti poradím jen klid a věřit, že to bude všechno v pořádku.. a musím podotknout, že všechny holky tady jsou fakt super a poradí. takže pa a dej nám vědět
10. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna to my prdíky asi ještě nemáme, nebo jsem to nějak nepostřehla.... nevím :confounded:
10. čer 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, přišla jsem kouknout co tu nového. Všem maminkám co mají nové přírustky moc gratuluju.
@dostyna a ostatní buďte v pohodě. Nám to malá dělala taky. Jste v 3 týdnu to je růstový týden, pak znova 6 týden, pak 3 a 6 měsíc. To je dítko prostě jiné. Chce to vydržet. Je fakt, že já už taky chytala nerva. Spala , do toho se kroutila, pila po hodině, ulívala, no síla. Já mlíko neřeším. V noci ji kojím, přes den dávám odstříkané z flašky, jinak mě bolely bradavky. Čím víc toho odstříkáš tím víc se ti mlíko rozjede, aspoň mě to říkali v porodce. Dokonce mě odstříkávat nutili aby se to rozkojilo. Já odstříkám po 4 hodinách 150-190, záleží co jím a kolik toho vypiju. Ještě pomáhá před kojením jít do sprchy a pod teplou vodou masírovat až 15 minut, potom nakojit, zbytek dostříkat a dát si na vložku do podprsenky tvaroh. A znova a znova to samé při dalších krmeních. Holky to se zlepší, hlavně musíme být v klidu. Já měla depku jak dlouho, a ono nevyspání se k tomu taky nepřidá. Kolegyně malému dávala od 3 týdne bebu protože měl jinak málo a byli v klídku. Spal ji 5-6 hodin po tom. Nejste špatné matky, prostě to chce přijít na nějaký systém.
10. čer 2011 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak na prdíky se nám osvědčili denně bio gaia a při každém jídle baby calm
10. čer 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@sikopretinka ahoj potřebuju radu, objednala jsem bio gaia na netu, jsou z Polska a je tam jen polskej návod :unamused: vím,že by :unamused: měli být v lednici a asi pět kapek denně ale kdy před kojením nebo po...?
10. čer 2011 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka ahoj potřebuju radu, objednala jsem bio gaia na netu, jsou z Polska a je tam jen polskej návod vím,že by měli být v lednici a asi pět kapek denně ale kdy před kojením nebo po...?
10. čer 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine jj musí být v ledničce a 1x denně 5 kapek a před kojením :wink:
10. čer 2011 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě jsem si vzpomněla na tvorbu mlíka je kontryhelový čaj. Piju ho celé šestinedělí 1-2 denně. Taky vrací krásně dělohu do normálu. Mě navíc pomohl od revize.
10. čer 2011 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka moc dík, aspoň to nemusím hledat na netu :wink:
10. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka Ještě, mám je dávat každej den...?
10. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine já je dávám každý den , mělo by to být lepší. A začali jsme hned od druhého týdne.
10. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine ahojky,kde jsi přesně objednávala bio gaiu?vím,že v Polsku jsou nesrovnatelně levnější.díky moc
10. čer 2011 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka Tak ještě jednou dík...doufám, že nám pomůžou...
10. čer 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ikopretinka ahojky,no asi to bude ten růstový týden.Dělá přesně co píšeš,kroutí se u jídla,což nikdy nedělal,budí se co hodina a ublinkává,usíná u toho.S mlíkem myslím nemám problémy,občas trochu odstříkámať má to lepší mlíčko.Dávám Baby calm a pár kapek fenyklovýho čaje.Musíme to vydržet,je to mazec.A díky za povzbuzení,je mi jasný,že válčíme všechny :slight_smile:
10. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@dostyna http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=48943

u téhle paní za cenu 283,- vč. pošty a obchod za tři dny, což je super...akorát ten polskej překlad, já nechtěla kupovat u nás 10ml za 600,- ale zkusit, zda nám to třeba pomůže....napiš jí, je nejlevnější, co jsem na netu našla
10. čer 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine díííííky moc
10. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky kdyz kojim i davam nutrilon, jak muze vypadat stolice?mala ma takovou ridsi (ne michany vejce) ale spis trochu hustejsi prujem.tak jestli je to ok nebo se mam zacit strachovat??? diky
10. čer 2011 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek to je vpohodě,důležitý aby nebyla zelená nebo tmavá,důležitá je ta barva vajíček,konzistence ne...takže tohle je vpohodě.Ptala jsme se na to doktorky
10. čer 2011 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, koukám že válčíme všechny.
monny89 drž se a nestresuj se, uvidíš, že vše dobře dopadne.
hribek moje malá má řidší stolici už z porodnice. Taky jsem se obávala, ale když jsem to zmínila dr. tak mě doporučila probiotické kapky, takže jsem je začala dávat. Každé dvě hodiny ji přebaluji, že je pokakaná. Teď už to je hustší - míchaný vajíčka - takže možná kapečky začaly působit.
Jinak řeším problémy s kojením. Malá se přisaje, bumbá 3-5minut, pustí se a konec. Víc nechce, musím jí dát pauzu třeba i 3/4hodiny a pak pokračujeme další 3minuty a tak se to opakuje a já kojím takhle třeba i 2hodiny. A musím říct, že šíleně ublinkává a kolikrát je to úplnej proud. Trápí mě to a to mám už druhé dítě. U prvního jsem takové problémy neměla. Takže holky, nestresujte se, že jste neschopné, ono prostě každé dítě má jen jiné nároky a my to musíme tolerovat.
Jinak taky zvažuji, že bych potřebovala váhu na převážení, abych věděla kolik si vytáhne za ty 3minuty, doma váhu mám, ale ta váží dost blbě, pokaždé jinak - záleží jak malou na ni položím. Nevíte některá jestli existuje nějaká půjčovna kojeneckých vah? Myslím těch profesionálních (cejchovaných).
10. čer 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 hlavně jak píšou holky buď v klidu a nějaký myšlenky o tom že jsi nemožná a neschopná okamžitě zažeň do kouta,kdybys byla špatná matka je ti to jedno,ale tobě není snažíš se co můžeš,ale jsou věci co nejsou v našich silách.Určitě to všechno překonáte a bude vše v pořádku neboj.Nejhorší bude přečkat těch zrádných 6 týdnů pak bude hej a budeš vzpomínat jek jsi si nevěděla rady a byla zoufalá :wink:
10. čer 2011 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 u nás je půjčuje PA co jsem k ní chodila na kurz,tak zkus nejakou .
10. čer 2011 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 odkud jsi, podívej se na Laktační ligu, nebo k nějaké laktační poradkyni, na internetu jsou různé nabídky, a v každém městě poskytují půjčení čehokoliv... Váha stojí kolem cca 200,- na týden :slight_smile:
10. čer 2011 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine souhlasím s tebou raděj si malou rozmazlím nošením na rukách než ji nechat trpět a řvát.navíc neřve pro nic za nic,něco ji trápí a je moje chyba že nevím co a nebo jak ji pomoct takže to že ji pochovám a věnuji se jí je to nejmenší co můžu udělat.teď má zrovna takovou řvavou že už ji chovám 2 hodiny a už se mi chce děsně čůrat,ale konečně usíná tak to ještě vydržím než aby spustila znovu.A navíc ty drobečci nám za chvíli vyrostou a nebudou stát ani o chování ani o mazlení tak proč toho nevyužít dokud to jde a stojí o to i když je to fuška zvlášť když člověk potřebuje dělat i jiný věci.
10. čer 2011 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik Jo u nás sice to řvaní je celkem vytrvalý hlavně večer, ale zase na druhou stranu jak pochovám, pohoupám je klid...prostě asi potřebuje cejtit pohlazení a teplo...takže já i manža už máme vybočený lopatky z nošení, ale malej je spokojenej...halt bude mamánek, no až bude trochu větší nasadíme tvrdší výchovu :grinning: teďka na to nemám...
10. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek