• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
holky, koukám že řešíte blinkání, tak mě malej vůůůůbec neblindí :grinning:
@dostyna kojený děti nekakají tolik, pokud je mlíčko výživné a vše stráví, tak prostě nekaká.. :wink:
23. čer 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a na novorozenecké akné - žádné krémy, nic mastného, naopak pořád jenom sypat pudrem :wink:
23. čer 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem ji udělala obklady z toho čaje a řekla bych že je to lepší
23. čer 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa me znama doktorka doporucila lactobacilus,tak zkus ten
23. čer 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 uz se pokakal:slight_smile:a to me nikdy nenapadlo,ze se budu radovat z pokak
ne plinky :slight_smile:
23. čer 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy co máte tolik hodin v noci klidného spánku, co na to říkají vaše prsa? Já vstávám v noci každé 2-3hodiny, dneska výjimka, malá vydržela 5hodin a probudila jsem se s tak nalitým a bolavým prsem, že už nepomohla ani odsavačka a ani malá to nevypila. Prso mě bolí jak čert, zatím jsem teda bez teploty, takže zánět to asi nebude, ale možná ucpaný mlékovod.
U první dcery jsem na to trpěla celkem dost, během šestinedělí jsem to měla celkem 5x provázené vysokými horečkami. Mlátím se do hlavy, že jsem si nenatočila budík a nešla malou nakrmit po těch 3hodinách.
Jak to řešíte vy, když vás broučci nechají tak dlouho spát bez krmení?

Některá z vás tady před pár dny psala, že si taky prošla zánětem, tak otázka zní, jak jsi se toho zbavila? Já u první dcery neměla problém, malá mě prso vypila bez problému, takže jsem se dopovala jen Paralenem a během 3-4dnů to přešlo, ale teď mám problém, že malá mě vydrží u prsu třeba jen 3minuty a víc nevypije, takže nevím jak to vyřešit nejlíp, abych prso vyprázdnila. Odsavačka celkem dost bolí..... Už jsem během noce odsávala 2x a ráno ve sprše nahřála a opět odsála, ale bolest zatím neustupuje.
Dávala jsi obklady např. z tvarohu? Nebo co?
23. čer 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Jo jo na to ublinkávání myslím dr. mluvila o tom Nutritonu. No uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Dokud mě dr. neřekne, abych ho nasadila, tak sama od sebe dávat nebudu.
23. čer 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 já po tom nočním spaní ráno měla prsa šíleně nalitý,ale pomohlo trošku odstříknout a malej to vypil.Trochu ještě pomačkám prsa večer ve sprše pod teplou vodou a je to dobrý.A odsavačkou mě to nebolí,mám manuální,čili si to sama reguluju jak je mi to příjemný...jinak prý na bolavý prsa tvaroh funguje výborně
23. čer 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ty první noci co malá spala mě ráno prsa boleli,a musela jsem odsát ale pak už to bylo v poho.nemělo by se odsávat do prázdna ale jen do uvolnění,jinak se ti bude o to víc mlíko dělat a budeš na to pořád stejně.Měla jsem ze začátku půjčenou elektrickou odsávačku a to bylo super,nějak zvlášť to nebolelo a bylo to za chvilku,ale už jsem ji vrátila tak si musím pomoct sama a to už není moc příjemný.Jinak kromě tvarohu je prý dobrý i obklad ze slivovice.
23. čer 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Taky mám mechanickou, normálně to nebolí, ale když už mám ucpanej mlékovod nebo zánět nebo co to je k čertu je, tak to bolí šíleně jen když chovám malou, natož když na to tlačím odsavačkou. Stejně si myslím, že mě to udělala právě ta odsavačka. Jsem zřejmě na to moc tlačila ... :frowning2:
23. čer 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik elektrická odsavačka by se mě taky líbila. Tou ruční co mám, tak nad tím strávím třeba i hodinu než odsaju.... Takže nejen že v noci nespím kvůli malé, ale pak ještě kvůli odsávání. No zatím celej den přežívám bez tepot, tak doufám, že to brzy odezní.
23. čer 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera tak krásně spala tak mi to dnešní noc vynahradila,ve 3 krmení a pak do 6 řev a v 7zase krmení řev a teď snad usíná ta snad ještě trochu dospím
24. čer 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to vypadá že už spí jdu taky na to počítám že mám tak půl hod max hodinu
24. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,budu is objednávat pro malýho zavinovačku SWADDLE ME. Je super,že v ní má miminko schovaný ručičky,cítí se tak lépe a dokonce by měla mít i efekt prvence kolik,malej je klidnější.Mám i vyzkoušené,že když ho svážu do klasické zavinovačky a ručičky mu stáhnu k tělu,tak krásně spinká.nechci ho ale tak stahovat,tak zkusím tohle.Mrkněte klíďo na mimibazar,tak to najdete.Sice je to celkem drahý,ale jestli bude malej klidnější,není co řešit

24. čer 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nic udělala jsem osudovou chybu že jsem ji v dobré víře přenesla ze sedačky do postýlky a bylo po spánku,nakrmila jsem ji a jelikož naděje umírá poslední tak pyžamo nesundávám :wink:
24. čer 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no škoda že jsem o nich nevěděla před porodem teď už mi příjde zbytečná,nevím jestli by si v ní ještě zvykla
24. čer 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik s tim prenasenim mame taky problem, usne nam v obyvaku u televize a povidani a jak ji prenesu do pokoje kde je klid tak po polozeni do podtylky rve...:frowning2:takze ji nechavam usnout v obyvaku a treba po 20min az vidim ze je vytuhla tak pak pritel prenasi.

holky jak je to s tema kondomama v sestinedeli a po?
24. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik to víš že by zvykla...zrovna teď jsme se přesvědčila jaké to má účinky mimčo svázat i s rukama.Malej byl po krmení uřvanej,kroutil se a šlo vidět,že ho zlobí střeva.Tak jsem mu ručičky dala k tělu do zavinovačky a stáhla, spí jako andílek.Večer zkusím tu novu zavinovačku co na to řekne.je klidnější i v noci,noje to fakt lepší
24. čer 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky my taky zavinujeme i s ručkama, do zavinky red castle... taky je právě dělaná pro svázání ručiček. A Agáta je v ní taky klidná a pěkně spinká, pokud teda usne :slight_smile: A zvyknout by si mohlo i mimčo ve 4 týdnech, ono právě často mimča špatně spinkají, protože je rozrušují pohyby ručiček, které ještě úplně neovládají... takže já též doporučuju.
24. čer 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ze začátku měla ráda když jsem ji stáhla plínou a pak jsem to nedělala a už ju nějak nemůžu přikurtovat jak sebou mele a za chvíli začne těma ručičkama zkoumat tak by jsme ji měli jen na chvilinku to mi příjde škoda peněz,ale kdybych o jejich existenci věděla dřív určitě bych si ji pořídila
24. čer 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se zase na skok :slight_smile:
Tak malej krásně roste, bumbá jak otesánek, pokaždé vyžahne tu 120tku :grinning: Jinak je zlatíčko, v noci spí cca 7-8hodin... takže se aspoň s manželem vyspíme.. Akorát přes den je to horší, doma neusne, spí jen v kočárku, takže musím jednou denně ven, aby se trošku vyspinkal, jinak je protivný a nechce spát... Trpíme na prdíky, tak zkusím koupit ty INHALAČNÍ DUDLÍKY, tak snad to zabere... :wink:
Jinak nám taky usíná večer na klíně u televize a pak přenášíme do postýlky.. je to prostě maminčin mazánek :slight_smile:
24. čer 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 ty jo co mu davas pit?:grinning: ja sem rada kdyz mala spi 4 hodky, obvykle spi 3 a pak byva 2 hodky vzhuru nez se nakoji. jinak ja koupila biopron a vypada to ze zabira, sice brisko poboliva, ale mala prdi i kaka a je to lepsi nez to byvalo
24. čer 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek můžu se zeptat co za biopro máš??Ten co jsem našla je vhodný až od 4 měsíců :unamused:
24. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek aha tak jsem to našla i od měsíce věku ale je to tobolka a její obsah se má dát do jídla nebo mléka,to bude u nás problém,plně kojím
24. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no já právě ztrácela mlíčko, takže jsme nasadili dokrm - Nutrilon 1, a teď už ani nekojím, jen odsávám... takže to střídám jednou dostane MM, podruhé UM... Ale fakt pokud mi vypije míň, tak nespí... Co to je to biopro, kde to seženu, kolik to stojí? Je to účinné?
24. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino @monny89 http://www.biopron.cz/, je to i pro mimca od 1.mesice ja to mam v sackach, stoji to cca 300kc/20sacku a zatim prdime o 106:slight_smile: sice brisko boli ze se krouti ale aspon to vyprdi a pak je klid
25. čer 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 no ja zatim kojim ale moc ji to nezasyti, takze nutrilon comfort je nase zachrana
25. čer 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek takže to zabírá ten biopron ju? Popřemýšlím nad tím, díky za tip :wink: Takže taky dokrmuješ..? A nabírá ti jak má?
25. čer 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mě se 11.června 2011 narodil chlapeček Michael a vážil 2970g a měřil 49 cm.když nás pouštely z porodnice tak jsme vážily 2700g.na kontrole jsme přibraly 400g. :slight_smile:
25. čer 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
25. čer 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek