• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@bizonka1 zkus ten Biopron, mala po nem prdi o 106:slight_smile:
@monny89 ono to prijde, ja bych do dalsiho urcite sla ale az mala bude mit kolem 2,5 let minimalne, pac kdyz vidim svagrovou v 9.mesici s malym spuntem kterej ma necelejch 20mesicu tak sem rekla ze v zadnym pripade, to az mala bude proste vetsi
28. čer 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já stejně minimálně rok a půl nesmím.. takže u nás je to košer...
28. čer 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 v českých budějovicích prý na jedný z nejlepších porodnic v cz,ale to nevím to bych tak netvrdila,možná má ta porodnice nej vybyvevení možná má i dobrý mudry,ale nejzákladnější lidskej přístup tam fakt neni a to jsem to měla o to záživnejší že mě 4 dny provokovali a až 5 den porod tak jsem si ten přístup personalu užila až požehnaně,a o 6.nědělí ani nemluvím jsme se ve finale tak pohadala protože už to nešlo vydžet a to protože mám zatažený bradavky malej mená silu je vytáhnout aby se napil a já 2 den po porodu mu nemohla dát napít on mi chudák 3 hod brečel já chodila na bečárnu prosit o příkm a oni mi ho nechteli dám že prý si ho mám utišit že mu jidlo nedaji a po tech 3 hod plače přišla sestra a vzala mi ze slovy že jsem špatná matka a že mi ho dá až ráno, a to nemela delat,to byla poslední kapka co se mi mohla stat v porodnici a od te doby jsem začala odsavat a když měl malo tak mu dali přikrm a byl klid pak kolem mě chodili jak opařený.
no a porod jak říkám hodne podobnej jako tvuj,manžela mi vzali nenechali nás ani rozloučit já brečela manžel čekal v aute před porodnicí 2 hodiny protože vubec netuši co se bude dít,po 2 hodinách mi řekli že mě začnou provokovat a to trvalo 4 dny,to jsem ten 4 den mudrovi řekla že už to trvá docela dlouho jestli mi nechtějí dát pořádnýho měla jsem kontrakce jen po provokaci 12 hod a pak 12 hoi skoro nic a když jsem porodila tak už nemela sílu vyloučit placentu tak mi stejně davali narkozu,no proste hnus co ti budu povídat ,ty víš sama o čem mluvím
28. čer 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomas monny dobry ze nespinis to ja to mam jeste asi nadlouho. Jinak to vypada ze ztracim v jednom prsu mliko :( budu se to snazit nejak rozjet,odstrikavat ,pit caj pro kojici matky. nemate nekdo radu jak na to,teda jestli to vubec jde?
28. čer 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 tak jsem dočetla tvůj článek a je mi moc líto že sis tak vytrpěla.dost mě dostalo že tam 4 hodiny nebyla žádná sestra,to už bych asi někam poslala stížnost to přece není normální :angry: a to že tě doktoři nechali trpět do doby než došlo na nejhorší je taky nepochopitelný :angry:
28. čer 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a jak píšeš že ti chyběla ta atmosféra toho porodu,no tak myslím že aniž si to uvědomuješ užila sis jí víc než dost.a že ti chybí ten pocit toho žes to dokázala a dala nový život?ale vždyť jsi to dokázala a dala nový život a udělala jsi pro to víc než většina z nás.a upřímně já měla celkem pohodový porod,ale žádnou atmosféru jsem si neužívala,jen šílenou únavu,tak si myslím že po tom co sis zažila by sis to vůbec nevychutnala.
28. čer 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a jak píšeš že ti chyběla ta atmsféra toho porodu,no tak myslím že aniž si to uvědomuješ užila sis jí víc než dost.a že ti chybí ten pocit toho žes to dokázala a dala nový život?ale vždyť jsi to dokázala a dala nový život a udělala jsi pro to víc než většina z nás.a upřímně já měla celkem pohodový porod,ale žádnou atmosféru jsem si neužívala,jen šílenou únavu,tak si myslím že po tom co sis zažila by sis to vůbec nevychutnala.
28. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy no, koukám, že jsi si taky prošla trnitou cestou.. jako mazec to dnešní porodnictví, nestačím zírat.. ale už je to za náma :wink:
@dendy88 já na mlíčko dělám co můžu, piju kojo čaje, Gravimilk, zobu homeopatika atd atd.... ale zatím žádná slává odsávám, ale málo... :frowning2:
@badik přemýšlíme nad podáním stížnosti.. ale nevím jestli to má smysl...
28. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 muzu se zeptat kolik odstrikas? ja z 1 prsu max 35ml:frowning2:
28. čer 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik já vím.. oboje mí něco do sebe... ale chtěla jsem prostě být u toho :frowning2:
@hribek odstříkávám tak 50-60ml z každýho, takže celkem od 100 do 120ml... Počkej a ty taky dokrmuješ že? Kolik ti vypije?
28. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 ty jo tak to zavidim tak to mas skoro 1 davku mlika, jj dokrmuju, mala vypije kolem tech 100-120ml na jedno piti, vetsinou ji kojim abych uvolnila prsa, pak ji necham chvilku slehnout, jak zacne rvat tak ji nachystam tak 60-90ml prikrmu. od vcera mi zacla nejak vic ublinkavat tak nevim cim to je:frowning2: ale snad se to zlepsi
28. čer 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 ty jo tak to zavidim tak to mas skoro 1 davku mlika, jj dokrmuju, mala vypije kolem tech 100-120ml na jedno piti, vetsinou ji kojim abych uvolnila prsa, pak ji necham chvilku slehnout, jak zacne rvat tak ji nachystam tak 60-90ml prikrmu. od vcera mi zacla nejak vic ublinkavat tak nevim cim to je:frowning2: ale snad se to zlepsi
28. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek může to být z toho horka.. malej je taky nějakej nesvůj... Jo, je to na jednu dávku, vždycky když to vypije, tak pak už nedokrmuju a třeba ho zaplácnu čajíkem... jinak čajík mi pije krásně... v tomhle horku se ani nedivím že má žízeň... Ale jako to počasí je k zešílení... :angry:
28. čer 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 no s tou stížností máš asi pravdo že je to na nic,jak už jsem tu kdysi psala o mých problémech s mimoděložním tak mamka taky posílala stížnost a nikdo se ani nenamáhal odpovědět,jen se k nám doneslo že ten doktor byl půl roku bez prémií,ale co je na tom pravdy to nevím.každopádně jsem měla tu smůlu že jsem ho chytla u porodu a vzhledem k tomu jak jsem trpěla při blbým šití řekla bych že si mě vychutnal.no ale my posílali tu stížnost jen do nemocnice,možná že přímo na lékařskou komoru by to mělo smysl,těžko říct.
jinak musím říct že u nás v porodnici si na nic a nikoho stěžovat nemůžu,je tam teď hodně mladej personál a mají moderní přístup,navíc i porodnice je moderní,stará asi 8 let takže já můžu jen doporučit.
28. čer 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já taky nemám mléko,odsávám tak 1-2 denne víc mi to nejde a to odsaju jak kdy z obou prsu 80-120 ,ale taky jsem odssála jen 40 jinak dávám dokrm bebu tu jsme meli v porodnici tak jsem si ji koupila když jsme šli z porodnice ale zdálo se mi že mi malej hodně zvrací tak jsem bebu vymelinili za sunar ten mu chutnal moc a přestal zvracet ,ale zase měl moc tuhý hovínko a bojoval s kakáním tak jsme se zase vrátili k bebě ted ji papame 3 dny stolička se zdá už dobrá a zatím neblinká tak uvidíme,jinak bebu mám HA a ten sunar jsme meli obyč -štve me že měl tuhou stoličku ze sunaru protože mu fakt chutnal naučil se na něm krásne papat měl tu 90 vybumbanou za chvilnku maxi 1o min a s tou bebou se crcá ta mu moc nejede tak ji pije na 2x pulka pauza a zbytek a trvá mu tu i pul hodiny-
čím dokrmujete vy?
28. čer 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy nam davali v porodce nutrilon HA tak sem ho koupila taky ale mala se trapila na prdiky, tak sem se ptala dr a rekla ze nutrilon je jedna z tech setrnejsich prikrmu tak pry mam zkusit comfort ze je to pro deti s citlivym zazivanim a bylo to lepsi ale ne uplne, ted sme koupili ten biopron a je to lepsi, sice se krouti ale vetsinou ty prdiky jdou ven a spava bez breku.
@monny89 jakej caj mu davas? ja dneska dala i prevarenou vodu, co mi rikala doktorka,
28. čer 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska sem se koukala na miminkovsky plavani tak sem nasla ze pro mimca od 6.tydnu je plavani ve vane tak sem psala pani at mi da terminy kdy muze a prisla by nam ukazat jak s malou plavat ve vane do doby nez bude moct do bazenu tak uz se tesim. jo a ve stredu pristi tyden se jdeme fotit tak uz se taky tesim:slight_smile:
28. čer 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek nám prdíky jdou ale je u toto scéna jak kdyby šlo o nevím co,je to chlap jde ale dělá s komára velblouda už za malda,hihiih, tak dou fám že to nezakřiknu :wink: ale tan biopron pořídíme už jen pro jistotu, převařenou vodu už jsem mu taky dala a v poho :wink:
28. čer 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
má dotaz kolikrát se muže ohřívat příkrm? stalo se mi že mi zustalo v halvičce 30 a bylo mi líto když jsem to vylevala? dá se to ješte používat?
28. čer 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janadudy me se po te vode posrala (spis jak prujem) tak sem rikala ze ji to budu davat mezi kojenim na zizen at do ni zbytecne nervu nutrilon kdyz by ji stacila voda na zahnani zizne
28. čer 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 jeste se te zeptam, mas husty mliko? ja ho mam ridky jako klasicky mliko
28. čer 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mam docela strach, mala od vcera ublinkava nejak moc, driv to bylo az po kojeni cca 3min a jen trosicku tak na lzicku, a ted je to sotva ji polozim po kojeni uz sem nahozena a tak na 2-3 polevkove lzice:frowning2: radeji zavolam v 8 doktorce at vim co a jak. v noci si ublinkla dokonce zlute
29. čer 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Od HIPPU granulovanej Fenyklový čaj http://www.lekarna.cz/hipp-caj-instantni-fenyklovy-napoj-200g/ A v těhle vedrech má fakt žízeň, tak mi denně vypije tak i tu 100vku čaje (po každém krmení aspoň 10ml).
Plávání bych taky chtěla, ale až časem, teď nevím jak to budem zvládat ještě.. pak půjdem až rovnou na kojenecké do bazénu...
Focení si musíme domluvit... no, to jsem úplně zapomněla... musím cinknout kámošce do Prahy :unamused:
@janadudy smí ohřívat maximálně jednou, jinak to kysá.
@hribek mlíko hustý nemám, když to přirovnám k obyč nápoji, tak je to jak ono... nevím.. hustý být nemusí ne? Ale když ho vyndám po nějaký době z ledničky, tak je jakoby na dvě vrstvy, hustčí a řidčí...
29. čer 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to ublinkávání může být z toho že je přejedená.. třeba má jen žízeň... nebo to může být UM.. My máme Nutrilon 1.. ale chci vyzkoušet i Bebu...
29. čer 2011 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás kousek zpět dočetla a koukala jsem teda, jak vám mimča někam nosili atd. já dostala malou hned na břicho a pak ji manža dva metry ode mě popisoval atd., pak jsem ji dostala k prsu a pak nám ji dali na vyhřívanou postýlku vedle nás a byla tam s náma celé dvě hodiny...až mě převáželi na šestinedělí, tak ji vzali o chvilku dřív, ale hned jak mě dovezli na pokoj a já se ospršila, tak mi ji dovezli - teda ptaly se, jestli ji chci hned, nebo chci odpočívat ale chtěla jsem hned...a mají to i na webovkách, že veškeré úkony dělají v přítomnosti rodičů na porodním pokoji.
Trápení s porody nezávidím ale to se fakt rychle zapomene, jakmile přijde touha po dalším miminku, hlavně to v sobě neživit...já taky řekla že už nikdy a 14 dní po porodu můžu říct, že bych do toho šla zase :dizzy_face: :wink:
29. čer 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 my ted dobirame nutrilon comfort a mozna tu bebu taky zkusim. dr rikala ze mam zkusit zvysenou polohu a pravidelne odbrkavat a kdyztak ze mam prijit na prevazeni. ten caj taky zkusim. ja prave taky mam mliko ridky jako klasicky mliko tak sem nevedela jestli je to ok.
29. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek No, já ho krmím normálně ve zvýšené poloze.. No, tak vyzkoušej postupně a uvidíš čím to bude... držím palečky :slight_smile:
29. čer 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, takovou jsem dostala od manžela k dnešním narozeninkám... (a k porodu)
29. čer 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 krásná kytička :dizzy_face:
29. čer 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 vše nejlepší!!!
29. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek