• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@1luciferka1 a hnisaly jí ouška i když měla zlaté naušnice? Je fakt, že někdo to fakt nesnese. Např. moje neteř, taky nenosí naušnice kvůli tomu, že ať dá do uší cokoliv, zlato, chirurgickou ocel - tak jí zkrátka hnisají.
6. črc 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak uvidíš co ti dr. řekne. A kdo jí to chce píchat? Vaše pediatrička ke které chodíte, nebo někdo jiný? Pokud jdete přímo k vaší pediatričce, tak určitě ví, že žádné očkování ještě nemá a pokud to chce píchnout a nevidí v tom problém, tak bych to neřešila. Opravdu co doktor to jinej názor.
6. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jj, měla od mimča zlaté, ale poslední dva roky na to trpěla, tak je sundala a nechce je, proto ted u druhé nebudu žádné píchání absolvovat a nechám to na ní :wink:
a asi bych zkusila tu cestovní postýlku, páč to vajíčko asi není na delší dobu dobré...
6. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 jojo, zítra tu cestovní postýlku složím a vyzkouším co na ni bude říkat. Já ji do toho vajíčka dala, protože už jsem fakt byla bezradná co s ní mám dělat, že pořád jen plače sotva opustím pokoj. No a taky jsem si říkala, že mě dr. stejně doporučila na hodinku po jídle jí tam dát, skrz její ublinkávání. No a jí se to zalíbilo.
6. črc 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak dlouho vám prcek bumbá z prsa? Začínám být opět bezradná - sice krásně přibírá, ale doba kojení se čím dál tím víc zkracuje. Pije třeba jen 6min. a někdy ani to ne. Dřív to bylo kolem 10min. No a taky jde vidět, že mě to prso celý nevypije. Po nocích odsávám, jelikož se bojím, abych neměla zánět nebo ucpanej mlékovod, ale jak ji přesvědčit, aby pila víc - to fakt netuším. A taky je pro mě jaksi tabu, že nevím, jestli už po těch pár minutách má dost nebo ne. Prso sice chytne, ale dvakrát zasaje a pustí ho, začne se kroutit, odtahovat a dělá scény. Mlíko tam je, protože má pusu od něj. Zkoušela jsem jí dávat i druhé (kdyby náhoudou už tam nebylo mlíko), ale stejné scény. Když ji od prsa odtáhnu a položím, tak je v klidu, myslíte, že ty scény dělá proto, že už nechce? První dcera mi to nedělala....
6. črc 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 mě Karolínka pije taky těch deset minut a ze začátku opravdu hodně polyká, takže se asi stihne nabucat hodně rychle. pokud přibírá, tak bych strach neměla, zvláště, když ti dělá takové scény a nechce...
6. črc 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 tak jsi mě uklidnila - díky. Ale přeci jen obavy mám, když vidím, že mám prso plný a ona nechce.... Uvidím, jak dopadneme za týden v poradně na vážení. Snad to bude ok. Dřív to totiž nedělala. Až teď posledních pár dní.
6. črc 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ja mam zase jinej problem, mala by u prsa byla co nejdyl, kdyz ji odtahnu protoze uz si s nim jen hraje tak strasnej rev, nevim proste ji mliko nestaci, ted sem ji dala 100ml co sem mela odstriknuty a po pul hodce rvala jak tur, nutrilon ji staci 90ml a je klid. asi ji to moje moc nezasyti:frowning2: dnes jak bylo teplo tak mi behem 3 hodin vypila 60ml mlika odstriklyho a 100ml nutrilonu, se divim ze to jeste nevyzvracela. a to vypada ze tak 30ml by jeste zvladla...
to pichani nausnic bude delat nase doktorka
6. črc 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 mě toto dělal i syn i ted dcera,pije pár minut a pak hysterák,hlavně na večer to je katastrofa,to řve i když už u prsa není,a jsem nucena ji na noc dokrmit,svého mlíka mám akorát pro ni a odstříkám prd,prý je to normální,je to prý růstovým spurtem mezi 3-6 týdnem a následně mezi 3-6 měsícem,mělo by to samo přejít,u syna to přešlo ale snad za dva měsíce,tak se modlím ať to teď skončí dřív jo a syn i přesto že sotva pil,astronomicky přibíral,uvidím co malá jdem v úterý vážit :wink: takže vydržet a neboj určitě se malá napije,dnes mi přes den vždycky jen cucla a ani neřvala takže to beru že si fakt řeknou kolik potřebují ale je to na palici :confounded:
6. črc 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik Vůbec to neštípe.. taky jsem ho zkoušela.. jinak mě to řekli v porodnici i pediatrička... i kámošky co mají mimčo... a je fakt, že to jediné zabírá.. žádné krémy, ty to mastí a ucpávají ještě víc.. naopak to jen vysušovat... A malej má po tom tvářičku krásně čistou a jemnou :slight_smile:
@lolla79 Malej si taky vyžaduje pozornost, takže je jeden den u mě od rána do večera a brečí, takže jen utěšuju, ale třeba druhý den je to v pohodě.. střídá se mu to podle nálady :grinning:
6. črc 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Je dokázáno, že si mimčo vytáhne kolik potřebuje i během 5minut, takže délka kojení nemá vliv.. ale co se týká toho odstahování atd. to je normální, musíš to vydržet a nutit ji pít, prostě jí přidržet hlavičku... Ale pokud ti potom když ji odložíš neřve, tak ji nenuť a nech jí, už může být přepitá...
6. črc 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ahojky,ja bych se te delky kojeni nebala.Pokud dite pribira a prospiva dobre,tak si za tech 5min vytahne co potrebuje.Jediny co urcite nedelej je to odsavani mlika.Ja vim,ze je to neprijmny ty nality prsa a mas strach ze zanetu,ale tim odsavanim prave zvysujes tvorbu mleka a ty potrebujes aby se ti tvorba ustalila.Takze na to bacha,ja to tak delala prsa jsem mela jak balony a malej to nezvladal vypit.Akorat rano je mam nality protoze malej mi spi celou noc,7h vkuse pro nej neni problem.Dnes spal kd 21h do 5h :slight_smile:
7. črc 2011 v 05:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 mně taky ten můj kocourek přestal spát v postýlce. je schopnej usnout kdekoliv, ale jak ho strčím do postýlky otevře kukadla a nespí. takže nošení, hooupání apod. všechny předsevzetí v tahu. ale moje babička říká "nebudeš nosit do roka, budeš nosit od roka" tak to mě uklidňuje.
7. črc 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ahoj,a nedostala jsi to? moje doktorka rikala ze kdyz to maminka dostane ze se mliko chutove zmeni a miminko to odmita sat
7. črc 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 je my to mame taky tak, usne v kocaru, na sedacce v obyvaku u televize, v aute, ale jakmile ji odnesem do postele hotovo:frowning2: to uz musi byt hodne unavena nebo tezce najezena aby vytuhla tak tvrde. jeste sem si rikala ze zkusim zmenit polohu postele, jestli tam nejsou nejaky zony kde se ji proste nespi dobre, uz sme takle museli menit polohu hlavicky, kdyz ji mela k celu postele tak knourala a blbe se ji spalo, ted ma k celu nozicky a da se to.

prikladam jednu fotku ze vcerejsiho foceni:slight_smile:
7. črc 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to mate takovou postylku?:slight_smile: hezka. to nikolka spi v postylce v loznici jen pres noc,jinak v obyvaku spi v kolibce,ale je fakt ze to dalo fusku ji to naucit
7. črc 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 kterou postylku myslis? v loznici mame klasickou postylku detskou je jeste po me a brachovi. to na fotce je foceny u fotografky jen mobilem, uz se tesim az dostanem upraveny fotecky:slight_smile: taky premyslim jestli nekoupit cestovni postylku a nechat ji v obyvaku aby nespala na sedacce
7. črc 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha:D ja myslela ze to mate jako postylku,ale je moc hezka fotecka
:slight_smile:. no s cestovni postylkou nemam dobry zkusenosti. kdyz jezdime na chalupu tak jsem ji pouzivala na noc ,sli jsme obe spat ,a kdyz mala nechtela usnout a porad vyhazovala dudlik z pusy,tak to bylo docela na nervy se porad sklanet do ty hluboky postylky,pekne z toho bolela ruka:slight_smile: nastesti se vystrachala jedna drevena postylka z pudy:slight_smile: ale pres den to treba tak vadit nebude kdyz clovek neni ospalej . Nakonec tu cestovni postylku asi nevyuziji na spani ale na to az bude starsi aby mi neutikala kdyz budu muset neco udelat:D
7. črc 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek píšeš, že když si malá s prsem jen hraje, že ji odtáhneš a ona plače. Dáváš dudlik? Verunka si taky někdy už s prsem jen hraje, tak jí dám dudlika a pohodička. Zpočátku jsem měla strach, aby mi to nezkazilo techniku kojení, ale je to OK.
7. črc 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino díky za podporu. :slight_smile: Snad to kroucení opravdu přejde. :slight_smile: Napije se třeba jen 3minuty úplně v pohodičce, pak se pustí a když ji znovu přiložím (i třeba po chvilce) tak pak dělá ty scény. Já prsa věčně plný a jsem z toho nervózní. :slight_smile: Ale zrovna přeď hoďkou jsem ji krmila - kojila a to vydržela u prsa 9min. - zázrak a vypila ho. Zřejmě opravdu záleží jestli má hlad nebo jen žízeň.
7. črc 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 nebudu ji už nutit, ale přepitá určině není, když cítím, že to prso je plný. Ale je možný, že má třeba jen žízeň.
7. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna do teď přibývala na váze dost, ale předtím mi ty scény nedělala a pila kolem těch 10minut i když po chviličkách. Teď co pije tak málo, tak na vážení jdeme v úterý, tak to se teprve uvidí, zda přibývá jak by měla. Doma sice váhu mám, ale ta stojí za prd. Záleží jak na ni malou položím - pokaždé naváží něco jiného. S tím odstříkáváním máš pravdu, ale já mám bohužel tu smůlu, že když to neodsaju (tak mě to prso zvrdne a pak začne bolet a zánět je na světě). Už jsem si ho teď s malou protrpěla jednou. A u první dcery jsem ho měla během šestinedělí celkem 5x - takže se fakt už bojím a raději odsávám. Ona čas od času to prso vypije celý, ale když ne - když pije třeba jen ty 3min. tak prostě bohužel nezbývá nic jiného než trochu odsát - alespoň do uvolnění.
7. črc 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Obdivuji jak to tvoje prsa zvládnou, když malej vydrží tak dlouho v noci spinkat. Já si fakt sama po třech hodinách nastavuji budík, abych malou mohla k prsu přiložit a ona mi ulevila. :slight_smile:
7. črc 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 nene nedostala. Doufám, že budu mít to štěstí a dostanu to až za hódně dlouho. :slight_smile: U první dcery jsem to dostala až za 11měsíců po porodu. :slight_smile:
7. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to mas stesti ja to uz mam skoro za sebou:slight_smile:
7. črc 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 ti naši miláčci jsou teda pěkně mazaní. :slight_smile: Tak krásně načančaný postýlky mají a jim se v nich nelíbí. Já složila teď tu cestovní v obýváku, tak za chvilinku vyzkouším co na ni bude říkat.
7. črc 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 no to se teprve uvidí, kdy to přijde. Třeba tentokrát to přijde taky brzo. Kdo ví. Ale je fakt, že jsem dlouho dost často kojila, takže asi proto jsem to tak dlouho nedostala. A na jednu stranu mě to vyhovovalo, ale na druhou jsem se začala už obávat, co když už to nikdy nedostanu a nebudu moct mít druhé dítě. :slight_smile: Takže buď ráda, že už to máš téměř za sebou. Aspoň víš, že jsi OK. :slight_smile:
7. črc 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 taky jsem nasadila dudlík kvůli hraní si s prsem a taky vpoho...navíc si strkala prst do pusy a nerada bych, aby měla zdeformovaný prstík - to raději at se naučí na ten dudlík :wink:
7. črc 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 Přesně jak říkáš. První dcera ho neměla a cumlala si dva prsty téměř do jejích tří let. Má je placatější než ostatní a navíc má pěknej předkus. I zubařka říkala, že dudlík je daleko menží zlo než prsty. Takže tentokrát jsem dudlík brala pro jistotu už i do porodnice. Ale nebyl třeba, nasadila jsem ho asi když měla 14dní, aby se naučila prvně hezky sát z prsu.
7. črc 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 měla jsem to stejně, taky jsem ho brala už do porodnice, ale nebyl potřeba až v těch 14ti dnech
7. črc 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek