• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@lolla79 některé děti jsou schopny za 5 minut vypít to co jiné za půl hodiny,zvlášť pokud máš dost mlíka a hezky jí to tam teče,takže abych pravdu řekla závidím ti.no a pokud ti pak vydrží v klidu a přibývá vůbec bych to neřešila.Ani odsáváním tím zvyšuješ výrobu a o to víc ti hrozí záněty atd.
Mě malá včera večer totálně vyprázdnila obě prsa a pořád ještě hledala a řvala,tak jsem vytáhla zásoby z mrazáku a vypila mi přes 50ml ale spala hezky celou noc.od včerejška nedělám nic jinýho než kojím,je to děs.mám váhu tak občas převážím v neděli mi vypila 160ml,teď dopol jen 30 asi měla jen žízeň.ale vzhledem k tomu že teď vůbec nekaká tak to asi všechno zpracuje.
7. črc 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek krásná fotka :slight_smile:
7. črc 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik No zatím mám mlíka asi opravdu dost. Když odsávám, tak to teče proudem, u první dcery jsem odsávala třeba hodinu, než jsem odsála aspoň 50ml - teď je to natotata. A je taky fakt, že se mi dusí, jak hltá. A co odsaju, tak ani nedávám zamrazit, ale vylívám.... Na druhou stranu si říkám, že kdyby byla na umělým mlíku, tak bych měla asopoň předhled kolik vypije, takhle vím houby. Ale dokud to půjde tak budu kojit. Chtěla bych aspoň ten rok. První jsem kojila do jejích 27měsíců. :slight_smile: Jsem se bála přestat kvůli tomu, že se mě budou plnit prsa mlíkem a já z toho chytnu zánět. :slight_smile:
Neboj, určitě máte jen ten růstový spurt a vše se zase ustálí a malé budou stačit jen prsa. :slight_smile:

Z čeho holky když dokrmujete dávate mlíko? Normáně z flašky?
7. črc 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo taky si myslím že je to spurt,když jsme ho měli ve 3t tak trval 3 dny tak snad bude brzo klid. já ji to dala včera z flašky.malá se od začátku krásně přisává a nemáme problém tak jsem si řekla že pro jednou nic nezkazím
7. črc 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím holky.většinou vás stihnu jen dočíst a Kuba začne řádit :wink:
a nebo jako teď napíšu román a vymažu si to :frowning2:
chtěla jsem se zeptat, jestli musím dát vědět doktorovi, že najedem na nutrilon? na kontrolu jdeme až v srpnu.
bohužel budu muset Kubovi přidat místo dvou kojení nutrilon. koupila jsem ten proti ublinkávání, což nás trápí taky mimo jiné. taky krkání. když ho dám odkrknout mezi jídlem, tak se někdy pobleje a pak má logicky málo a je řev. tak to nějak nakombinuju. když chtne žravou po dvou hodinách, tak prostě mlíčko nemám. tak jsem myslela, že mu dám N v poledne, aby venku vydržel, ve tři kojo, v šest kojo a před spaním N. pak zvládnu v deset odsát tak 110,. budí se kolem čtvrtý, pátý, tak to se mu mlíčko udělá. pak v sedm a to má asi málo, tak za hodinu řev a já nemám. tak mu dám to odsátý a pak zas pojedem po třech hodinkách cca kojení a v poledne zase N, abych v ty tři zase měla. kojím totiž už jen z jednoho... druhý je rozbitý :frowning2: z toho odsaju 20, když je dobře.... jinak po černym pivu a po 12hodináh i 40. ale rozjet se mi to už nedaří. zkoušela jsem i homeopatika a nic. jen sedm set týdně včudu....
jinak četla jsem tu, že se vám dětičky u kojení vztekají. už jsem vypozorovala, když se Kuba vzteká, tak ho dám přes rameno na krknutí a když neřve, tak bude krkat. tak ho nechám a pak pokračujem. jinak poslední dobu se spíš vzteká, že tam asi nic moc nemá :frowning2:
tak zatím zdravím a ať se vám všem daří.
ps: napište mi někdo, jestli volat tomu doktorovi. kamarádka mě včera vylekala. ta ta je teda už jen na nutrilonu a že to dr ještě neříkala, a že jí určitě seřvou ...... bojim bojim... :slight_smile:
7. črc 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 ahoj,ja si myslim ze to nevadi,to by se me jinak doktorka pokazdy neptala jestli plne kojim. Az priste pujdes tak to proste oznamis
7. črc 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 já osobně bych to řešila přes dr. Však jí můžeš zkusit jen zavolat a domluvit to s ní telefonicky.
7. črc 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 přesně to jsem si myslela. mě se taky jen tak vždy zeptá, jstli kojim.
7. črc 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 taky souhlasím. za zavolání nic nedám, že ? :wink:
7. črc 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem malé dneska dala tu cestovní postýlku do obýváku a ona je v ní tak hodňoučká. :slight_smile: Máme od známých tu postýlku po jejich děckách a ještě jsem ji sem tam použila i u první dcery, takže je taková už nic moc a dneska jsem si vyhlídla novou - dokonce polohovatelnou, že se nebudu muset tak moc sklánět dolů... Mrkněte na ni - je sice dražší, ale já do ní jdu. :slight_smile: Když vidím, že v ní bude přes den bývat, tak mě těch peněz ani líto nebude.

http://www.babypark.cz/postylka-inglesina-lodge
7. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezka postylka:slight_smile:
taky mate tedka v tech vedrech tak propeceny maly? ja ji ted sundala i ty latkovy pleny co ma kvuli kyclim, aby se neprehrivala,snad to nevadi
7. črc 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 já jí to taky ve vedrech sundávala,prý by se nemělo a když tak na 2-3 hod,dnes jsme byli na kontrole a máme to dobrý tak jsem šťastná
7. črc 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik uz dnes? nas to ceka az pristi tyden ve ctvrtek
7. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 jejda, doktorka tě nemá co seřvávat, to je tvoje věc, má tě naopak podpořit :angry: takové doktory bych nakopala!!!!
7. črc 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 me se dr jen ptala jestli jen krmim, tak sem ji rikala ze ne ze i dokrmuju a ona si to jen poznacila, urcite neni na skodu ji zavolat a rict ji to ale nemyslim si ze by mel byt problem.
nutrilon davam z flasticky MAM a bez problemu i kojim, ono asi zalezi na mimcu jak si to prebere. ja davam jednu davku kojeni nebo odstriknuty mliko a druhou davku nutrilon a tak to stridam, ono se aspon po tech 5 hodkach je tam mlicka vic
@lolla79 jj dudlik davam nekdy zabere nekdy ne...
7. črc 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 cha...tak nas malej (6t) to dovedl k dokonalosti - nekdy usne jen v naruci a po ocku sleduje, jestli na nej zbozne koukáme a beda jak ne!....si rikam,jestli jeste nekdy budu spat normalne (tzn. s manzelem v jedne mistnosti, v jedne posteli...a o sexu si asi muzem nechat jen zdat)!!!chjo:(
8. črc 2011 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jojo, tak to jsme na tom stejne....kojim (nebo bych spis mohla, ale uz to asi delat nebudu) i 50min, ale malej si asi jen tak hraje, protoze kdyz ho zvazim, tak nic nevypil nebo jeste spis tim sanim neco ubral:(....tak nevim, jestli to vubec nezabalit...asi je to tim, ze od porodky dokrmujem, protoze jsem mliko nemela a zvykl si, ze i kdyz se nenapije z prsa dostane flasku s nutrilonem:(...holt je mazanej:slight_smile:
8. črc 2011 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak zkus odstrikavat a davat mu odstrikly at si zvykne na tu chut treba mu to zachutna a bude sosat i z prsa
8. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no to je docela problém....on moc nespí, takže to odstříkávání moc nestíhám :slight_smile:....ale už jsem to zkoušela a mám dojem, že v chuti to není....on vypije všechno :slight_smile:....ale prostě je asi lenoch a nechce se mu sosat z prsat......a hlavne se mu nechce spat....vzdycky hodinu po jidle se vzbudi (nezavisle na tom, jak dlouho spi) a jeci....asi ho boli brisko, musim ho uklidnit, usne u me v naruci a nekdy spi az do dalsiho kojeni, ale ne vzdy.
Moc mi není jasné, jak stihnout, kojeni (u nás cca 30minut, ale byl by u prsa i déle), uklidnovani po jidle, odsavani a spanek :slight_smile:?
8. črc 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky, kolik toho tak za den naspite? A myslite, ze produkce mleka je vyrazne ovlivnena tim, kolik toho maminka naspi:slight_smile:? Nevim, jak dlouho jeste zvladnu spat 4 h denne :slight_smile:
8. črc 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,koukam ze tady mame vsechny skoro stejne starosti :slight_smile: ..vsechny vas moc zdravim a preji pevne nervy
@evinka85 ja byt tebou bych to dr.zavolala ,preci jen si myslim ze by to mela vedet ze jedete jesete na UM,mi zatim kojime,ale malej je linej sosat tak malo pribira ,tak mi drzte palce ,v utery jdem na kontrlou tak bych rada kdyby jsme zatim jen kojili,dcerku jsem kojila do 6 mesicu ...
8. črc 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ja chodim spat kolem pulnoci, ve 3 stavam k male, usneme vetsinou kolem 4 (nekdy i dyl) a kolem 7 jsme zas vzhuru, pricemz mala jde spat a ja do sprchy:slight_smile: pres den bych rada spala ale nejak mi to nejde, kdyz uz by to slo tak se zas vzbudi mala:frowning2:
8. črc 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukam ze ja mam pres noc zlaty dite,v 10 vecer ji dam spat,vzbudi se okolo 3-4 hodiny,a pak vstava po 2 hodkach asi,takze vstavame v 7 nebo 8 hodin. Jen pres den se ji nechce moc spat
8. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 tak to máme úplně stejný v noci to jde většinou dobře,ale přes den nemám šanci něco udělat
8. črc 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee dekuju za reakce,tak to jsem rada,ze to mate podobne....jsem si rikala,jestli malymu neco neni....on fakt pres den naspi max 3 hodiny....v noci spi od desiti do jedne a paktak od 3 do 6, takze taky nic moc....to ze nic nestiham pres den me docela stve,ale daleko vice je me lito malyho,ze se nevyspi, musi z toho byt hrozne unavenej:frowning2:.....ja jen, ze chytre knihy hlasaji, ze kojici matka ma spat 6-8h denne a dite cca 16-20h...tak me zajimalo,kde na ty cifry prisli:slight_smile:
8. črc 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jojo hlavne ze mame mit dostatek spanku:slight_smile: to museli psat nejaci odbornici na kojeni predpokladam nejaky sikovny chlap:slight_smile:
8. črc 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ahojky zkus kojit tak 10-15 min z každeho prsa a flašku pak nedavej a za hodku nebo pul to tak zkus znovu a teprve pak dej flašku ale s menši davkou a uvidiš maly si zvykne udělej to tak několikrat za den třeba i každe kojeni jen to chce obrnit se trpělivosti a pevne nervy my taky ze začatku krmili hodinu a pak ještě davali odstřikane mleko ale pak jsem si řekla,že to nema smysl jelikož jsem byla uplně unavena a maly to taky vycitil tak jsem ho prostě po 10 min odstavila dala odřihnout a pak druhy prs sem tam přikrmila a za tyden jsme plně kojili bez přikrmu a odsavani jen odpoledne ma kratši intervaly mezi kojenim ale zas v noci spi 6 hod tak se asi musi zasobit :grinning:
8. črc 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky už to z vas některa dostala ja jo po 7a pul tydnech maly sice pije krasně ale ten prvni den to byl teda zahul doslova řval 6 hodin asi mu to mličko nějak nesedlo a chytil šilenou koliku normalně ma koliky vždy v podvečer a tak 2 hodky a to křiči jen když jde prdik ale toto řval pořad jen s par přestavkama kdy usnul na 10 min vysilenim měly jste to taky tak
8. črc 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 díky za radu...ja to tak vcera prave zkousela a spal hodne malo, dost plakal, ale snad se to podda, vypada to, ze se snad prsa vzpamatuji a to kojeni by mohlo snad jit.-)...aspon z toho jednoho prsa (je to divny, ale jedno je nejaky zabrzdeny). Me se totiz zda,ye jak nedostane tu svou davku (120ml),tak neusne, pak je pretazeny a to neusnuti se s nim tahne az do vecera:frowning2:
anebo je to mozna taky tim, ze mu tema kojicima pokusama porad nabouravam jeho rezim....uz byl pekne najetej na UM oo 4 hodinach, ale ja jsem za kazdou cenu chtela kojit, tak jsem nekolikrat zkousela, nedavat UM a at se budi casteji a vzdycky z toho byl strasne rozhozeny (jeste aby ne,ze)!....a ja samozrejme taky, protoze jsem si rikala,ze jsem spatna matka, ze dopustim,aby byl nespokojenej....takze ta trpelivost mi teda trochu chybi:(
9. črc 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek jo jo, beztak:slight_smile:
9. črc 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek