• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek krásná fotečka :slight_smile:
11. črc 2011 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka @monny89 dekuju moc, tak jako tehu foto www.btphoto.cz
11. črc 2011 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ahojky, mě to u kojení malá dělá taky, občas pije v klidu celou dobu a z toho je nerváček a kňučí a občas zařve že i manža vyletí.. je to spíš tím že i takový prckové bývají unavení za celý den i když spí..
11. črc 2011 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek vyrážka z jídla by měl do dvou dnů zmizet.my měli pusinku posetou místo vedle místa ale už je to pryč a byl to ten novorozenecký exém
11. črc 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 tak přesně to co popisuješ mi dělá malá.nejdřív krásně bumbá a pak se začne všelijak kroutit tahá mi bradavku až nevím kam,to bych bolestí zbláznila často se pouští dám jí prso zpátky parkrát potáhne a zas na novo,zkusím ju dát odbrknout to se začne vztekat a hledat.Nejdřív jsem si myslela že ji tlačí bříško,ale teď mi to spíš připadá,že dokud jí to do pusy stříká samo tak saje a když musí makat tak se vzteká,protože když jí dám druhý tak pije zas hezky
11. črc 2011 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek moc krásná fotečka těším se na ostatní
11. črc 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 děkuju za inspiraci, taky řeším cestovní postýlku a nevím, která je nejlepší. Klidně si za kvalitu připlatím, ale nenašla jsem na tom odkaze nosnost. Ve čtyřech týdnech máme skoro pět kilo a tak si říkám, jestli standardní nosnost takových postýlek 11 kg není málo. Najejich oficiálních stránkách mi nejde popis otevřít.
11. črc 2011 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@verapa, @badik to jsem ráda, že to není jenom u nás. Ale spíš mě připadne, že prostě nechce jíst. A mě to samozřejmě stresuje, protože v takových vedrech by přece měla daleko častěji vyžadovat prso, aby se aspoň napila. A ne prodlužovat intervaly a k tomu ještě pít čím dál tím míň a kroutit se, pouštět se, plakat. Navíc je celá nesvá, pořád plače a je k neutišení. Je mi to záhada. Jak to řešíte? Já i když nabídnu druhý prso, tak stejný scény. A už se mi dokonce zdá, že se mě ty prsa tolik nenalívají tím jak pije málo... no ještě abych tak přišla o mlíko........ :confounded:
11. črc 2011 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek jinak taky řeším úplně stejný problém, akorát, že pupínky nemáme jen na tvářích, ale i v hlavě. zkoušela jsem pudr, krém, olej, ale všechno jen horší, zatím se mi nejlíp osvědčilo omýt obličej vodou a nic na to nedávat.
11. črc 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatuse01 tak já už tu posýlku mám doma. Mrknu ti do návodu jakou nosnost doporučují. Jen mi dej chviličku čas. :slight_smile: Teda pokud to tam bude uvedený.
11. črc 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 na to je nejlepší zkoušet odsávat v mezidobí koijení. podporuje to tvorbu mlíka. taky mám v jednom prsu míň mlíka než v tom druhém, tak se snažím, aby ho vždycky pořádně vypil, aby se pořád tvořilo.
11. črc 2011 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 super, moc děkuju.a jakou to má matraci a má to taky nějaký příslušenství (síťku nebo přebalovací pult)?
11. črc 2011 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 mě dělá to samé,někdy celý den kojení v poho a pak to začne na večer a pak zase druhý den pořád bojujem,jsem nejšťastnější když z obou prsou pije 5 min a s toho pije 20min,začalo nám to ve 4 týdnech a pokračuje ale už je to trošku lepší,přesně toto mi dělal i syn a přešlo to,prý je to spurt a taky střívka jak se dítě přisaje pracují a někdy je to bolí,každopádně je to prý úplně normální ale jsem z toho na palicic,a bohužel občas dokrmuji :unamused:
11. črc 2011 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 a do toho mi dělá to,že i když se pěkně nakojí tak stejně je furt neklidná vzteká se a tak je to celé dny i po příkrmu a i když ji chovám,nechápu :unamused:
11. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatuse01 takže co se té postýlky týká, tak je to pro děti do 14kg. A to vyvýšené lůžko je do 10kg. Ale nevidím v tom problém, až bude mít 10kg, tak to vyvýšené lůžko oddělám a bude ležet dole. :slight_smile: Jinak je k tomu akorát síťka proti hmyzu. A matraci to má, jen takovou tenkou skládací (nic moc) - já bych tomu ani neřekla matrace, ale jelikož jsme měli starou cestovní postýlku, kterou jsme po známých zdědily, tak tam byla matrace, tak jsem si ji nechala a dala do té nové.

A k tomu kojení, já ještě v pátek měla prsa nalité k prasknutí a mlíka stašně moc. Jenže tím, jak nechce moc pít, tak se samozřejmě tvoří míň mlíka a já jsem lenošná odsávat. :slight_smile: Párkrát jsem odsávala v noci, ale přes den na to není čas. Kdybych měla jen Verunku, tak když by spala, tak bych odsávala, ale jelikož ta starší mě taky potřebuje, tak jsem se na to vyprdla. No uvidíme, nějak to dopadne. Zatím mlíko teče. Třeba se umoudří a začne zase sosat tak jak předtím.
11. črc 2011 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino včera jsem z toho její pláče nebo spíš křiku taky začala uvažovat, že bych měla pro jistotu koupit Nutrilon a mít ho v případě nouze doma. I když ona podle mě hlady nekřičela - mlíko zatím mám. Třeba je to opravdu jen období a zase to přejde. Ale je to fakt o nervy. A pěkně se u toho kojení/nekojení pěkně spotím. :slight_smile:
11. črc 2011 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino taky je kolikrát i když se pěkně napapká vzteklá. Už jsem si říkala jestli to (kroucení a vztekání se u prsa) třeba není tím, že jsem ji naučila na dudlík. Jinak když se vzteká u prsa že ho nechce, tak dám dudlík a ten tak silně saje, že si říkám, že přece musí mít hlad a nechápu, proč to prso nechce, když to by jí teklo. No je to strašně těžký porozumnět drobečkům co prožívají. Jen doufám, že zítřejší poradna bude ok a přírustek taky...
11. črc 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 @zlatuse01 koukám holky, že řešíte cestovní postýlky, tak to se můžu taky přidat. Mě padla do oka tahle: http://www.mall.cz/cestovni-postylky/cam-postylka-daily-plus?v=486743001
Líbí se mi na ní vybavení a cena. Co na ni říkáte?
11. črc 2011 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@vdovec je pěkná a za super cenu. :slight_smile: Kdybych neměla tu Inglesinu tak bych do ní šla. Na té Inglesině se mě líbí, že je taková prosvětlená.
11. črc 2011 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 mě se líbí víc design té Inglesie :slight_smile:. Už jsem objednala tu Cam - béžovou, chceme ji mít v obýváku a taky na cestovaní. Tak jsem zvědavá, jak ji užijem :slight_smile:.
11. črc 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 já tomu sice moc nerozumím,ale vím že v porodnici nám říkali že takový to počáteční šílený nalití trvá u někoho pár dní a pak se prsa uvolní a nebudem o nich až tak vědět ale u někoho to může trvat i víc jak měsíc.tak třeba ty jsi ten druhý případ a nemáš prsa na prasknutí protože se ti to už srovnalo do normálu.osobně si myslím že mít je na prasknutí není o.k. já je tak mám jen po ránu když malá spí těch 6 hodin.
jinak mě už se v těhu jedno prso nalívalo víc a měla jsem ho i viditelně větší a ačkoliv mě to větší víc po ránu tvrdne a vůbec se zdá víc nalitý řekla bych že v tom menším je mlíka asi víc a hlavně jí líp teče (ze začátku spíš stříká)
11. črc 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
tak me dneska doktorka na to piti kojencu rekla, ze cajicky pokud mozno ne, ale kdyz mi treba prijde ze ma suchy rtiky,tak ji muzu dat par lzicek prevareny vody
11. črc 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 no já jsem zjistila že když se vzteká a zkusím prso zmáčknout mlíko tam je,ale když jsem to zkusila odstříkat nic moc jsem z toho nedostala,tak možná se vzteká že už tam nic není,a to co tam je musí pracně dolovat bůh ví od kud a neuspokojí to pořádně její potřebu.takže když jí dám druhý uklidní se,ale ty píšeš že když jí dáš druhý dělá to samí tak těžko říct kde je zakopaný pes :unamused:
11. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vdovec určitě ji užijete na 100% - já od té doby co mám v obýváku cestovní postýlku, tak malá je celý den v ní. Jen na noc jde do ložnice do postýlky. A hlavně když je s náma v obýváku tak dokáže aspoň na nějakou dobu usnout. Když bývala přes den sama v ložnici, tak spala sotva 5min. a pořád se budila a plakala.
11. črc 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik To víš, že jsem bývala nevrózní z toho, když byly prsa nalitý k prsaknutí. A já pak prosila malou ať mi to upije, nebo že z toho chytnu zánět. A dávat na tak nalitý prsa odsavačku (mě osobně) bolelo. A děkovala jsem malé i když pila jen ty 3min., alespoň mě uvolnila a já pak zbytek odsála. :slight_smile: Jinak to taky bývalo většinou v noci, když jsem nekojila dýl jak 3hodiny. Teď když si malá řekne max.po 4hodinách, tak prsa nalitý moc nejsou. Ale mlíko tam fakt je, protože jak se odtrhává, tak jak tu bradavku drží a než jí pustí, tak z toho vyteče vždy proud mlíka. :slight_smile:
Jinak jsem kdesi na netu našla, že když se mimi u prsa takhle kroutí, že se může stát, že se mamči třeba stresem nebo nějakým důvodem nespustí zadní mlíko a mimi je na jeho chuť zvyklé a nechce jen to přední, tak proto dělá takové scény. No včera jsem zkoušela napřed trochu odsát, abych se dostala na zadní mlíko, a pak jsem ji to prso dala a scény byly pořád stejný, takže fakt těžko říct čím to je.
Optám se zítra dr., uvidím jaký názor na to bude mít ona.
11. črc 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 aha tak teď jsi mě vyděsila třeba Dorinka fakt nedokáže to zadní mlíko vydlolovat.teda ne že bych byla ve stresu,ale strašně málo teď odpočívám.pořád se snažím využít každé chvilky,kdy malá v klidu spí (a těch moc není)k uklidu a podobně a už jsem z toho dost vyčerpaná.Dnes poprvé si ji odvezla mamka na 2 hodiny,já jen vyžehlila a pak šla na hoďku spát,jak mi ji dovezla nakrmila jsem ji,krásně se napapala a zase spinká.Tak asi je něco na tom že by jsme se měli na vše kolem vyprdnout a věnovat se jen sobě a mimčům.No opravdu obdivuji vás co už máte druhý.Já chtěla vždy 3,ale když vidím jak moc nezvládám jedno a domácnost tak nevím nevím.
11. črc 2011 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 jako bys mluvila o naší Jasmíně je to jak přes kopírák ale jak říkám stejné jsem to měla u syna,a všechny mamče v okolí co znám měly s dětmi to stejné mezi 4 týdem a 3 měsícem,asi to k tomu období patří a prý to souvisí převážně s tím spurtem,ale pamutuji si že syn mi sotva u kojení pil a přibíral dost až moc :wink: takže asi vypijí co potřebují ale to je dost stresující když člověk neví jestli je dítě najezené,já to třeba poznám podle příkrmu,když se po kojení vzteká a vypadá hladová dám ji UM a vypije třeba jen 20-30ml tak je mi jasné že min 100ml si dala odemně a možná i víc a zkrátka se přejídá ale vyloženě hlad to asi nikdy nebyl
u syna to trvalo bohužel přes 2 měsíce a to každý kojení byl boj,pak se to obrátilo a začal pít třeba 50min v kuse,jsem si sním fakt užila :unamused: :confounded:
ale určitě to přejde to je jediná útěcha otázka je kdy :wink:
11. črc 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik jj odsávačkou taky vytáhnu prd ale rukou bych odstříkala 100x víc jen na to nemám teda nervy a čas,takže vím že nedostatkem mlíka to nebude,bůh ví čím to je,chce to vydržet,ta první 3 měsíce jsou harakiri :grinning: :grinning:
11. črc 2011 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik vyděsit jsem tě nechtěla, promiň. Stejně si nemyslím, že by se ti prcci nedostali k zadnímu mlíku. Psala jsem, že jsem vyzkoušela trochu odsát a pak jí to prso dát a stejně ho nechtěla. Ale je fakt, že netuším kolik bych měla odsát, než se k zadnímu mlíku dostat. Jak píše saminomimino, musíme vydržet - snad to nebude trvat dlouho. By mě asi kleplo takhle to zvládat 2 měsíce......
Nechci to zakřiknout, ale od noce mě malá zatím pije jakž takž. Ale jsem přesvědčená, že ten boj navečer zase začne..... Jen kdyby pak tak hystericky neřvala a byla k utišení....
11. črc 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino tak to já mám přesně naopak - odstříkat rukou neumím - mám co dělat, abych pár kapek nakapala na lžičku, když dávám malé Vigantol. Odsavačkou to jde rychle - zezačátku to teče proudem. :slight_smile:
11. črc 2011 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek