• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
Ahoj,
tak mě vydrží pást taky chvilku, taky tak ty 3min. a pak řve jako tur, nadává a vzteká se, vůbec se jí na břiše nelíbí. Zato ukecaná je pěkně. :grinning:
@dendy88 jj 166,- přesně za jedno očkování. Teď jdeme 3.8. na druhou hexu, prevenar a rotaviry a mám si prý donést zase těch 166,- na prevenar. Já se dozvěděla , že někteří doktoři prý berou poplatek i za aplikaci rotavirů, ta naše teda ne.
22. črc 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka hm:( tak to dela asi ta nase,nam rekla ze to stoji 300kc, no ale i tak do toho pujdem tech 9stovek nas nezruinuje, ale tech 170 by bylo milejsi :slight_smile:
22. črc 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vidim,že se tu řeši očkovani kolik jste platily v lekarně za prevenar a za vakcinu proti rotavirum a musely jste s prckem na oběry před rotaviry mě dr řekla,že si to mam promyslet abych rotaviry stihla do 16 tydne ,a že se před nimi musi vzit odběry na imunitu ale že stejně nejdřiv naočkujem jen hexavak. aby jsme viděli jak bude reagovat na očk. jdem 2.8
22. črc 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 prevenar nám dala přímo dr. , má ho v ledničce, jen za něj chtěla těch 166,- a bude chtít za každou další.
Rotaviry jedna vakcína stojí kolem 1900,-, dá se sehnat i za 1600,- (myslím dr.max) musíš oběhnout lékárny. My na ni měli ale akci od VZP (pokud ji máte , zeptej se, ještě by to mělo platit), dali nám jakýsi papír , ten se potvrdí v lékárně a musí se koupit obě dávky zároveň. Vyjde to na 3000,- celé a potom ti po aplikaci ještě na VZP 500,- vrátí, takže vlastně za ty rotaviry zaplatíš 2500,-, místo nějakých 4000,-
A o žádných odběrech na imunitu nic neříkala, ani nám nic nebrali :confused:
22. črc 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 Ahoj, já beru taky Azalii, beru jí na minutu přesně, a to zcela vážně, a i tak jsem to asi desátý den dostala... teď už to mám šestý den a zatím to bohužel moc nevypadá na ústup. Naštěstí ale malá saje jak o život, toho jsem se dost bála, že jí při tom nebude chutnat. I tak ale doufám, že to teď na dlouho zase zmizí.

Jinak Gátěnka pase taky pěkně, ale půl hodiny v kuse jí teda nenechávám, vždycky pár minut, než vidím únavu, pak přetočím a pak třeba zase vrátím... Jak psala Lucka, tak pást by měly alespoň tak hodinku denně, klidně už trochu víc, ale počítá se do toho i nošení v tygříkovi, klokánkovi, odpočívání na srdíčku... pokud tedy v těch pozicích vyloženě nespí :grinning:

A moje doktorka mi taky řekla, že Prevenar za 300 dávka.

Tak se mějte, zase někdy nakouknu.
22. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik No podívej na nový fotky, tam je už vidět víc...v šesti a něco týdnech měl 5400gr :frowning2: v úterý jdeme na KO, počítám tak 6200gr :grinning: prostě máme obříka...
22. črc 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teď vás dočítám, taky paseme jen po chviličkách, dýl jak 3minuty nevydrží.

@zlatuse01, @ladaa20 moje malá taky kadí každý krmení, takže nehrozí ji před krmením přebalovat. Jinak bolesti bříška ji trápí pořád a to nám dr. doporučila Espumisan v kapkách.

Jak jsem zde před časem psala o tom, že se malá občas u prsa kroutí a vzteká a pořád prso pouští a vzápětí zase hledá, aby ho zase hnedka pustia a křičí u toho, tak to tak máme pořád. Akorát si našla každý den stejnou dobu - je to mezi 19.30 - 20.00hod. prso nepřijme vůbec, ale křičí hlady, takže jsem si pořídila elektrickou odsavačku od Medely a odsávám a dávám jí to stříkačkou. :frowning2: No nevím jestli se nám to podaří ještě někdy odbourat. Pravděpodobně je večer už líná tahat z prsa a proto ten tyátr.

Nevíte holky, kolik by dítě v tomto věku mělo cca ml vypít při jednom kojení? Já teda přes den kojím po 2hodinách, někdy si řekne i dřív a díky tomu odsávání jsem zjistila, že vypije max. 70ml - což mi přijde docela málo.... Jinak přes noc kojím po 3-4hodinách a to vydrží tak dlouho po tom co vypije těch 70ml.
23. črc 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ahojky je to individualni kolik toho ma vypit na um pišou 180ml my toho ale taky tolik nedame když jsem dr řikala,že dokrmuji večer um tak mi odpověděla nech klidně dokrmuji a že mužu dat i dokrm kojeni před tim aby byl klidnějši my dame nejdřiv obě prsa (taky se krouti a poušti) a pak dokrm jak kdy 20-40ml sem tam i 80 ,ale někdy to udělam tak,že dam nejdřiv flašku 120 co vypije vypije a pak pije ješte z obou prsu a už je klidnějši dr mi řikala čim že se během dne tvorba mleka snižuje a zaleži i na tom jak často kojiš takže už v těch 19 neni tolik mlika kolik dopoledne takže bych klidně kojeni před tou 19 dala UM aby se ti prsa stihly nalit a pak v těch 19 nakojila a kdyžtak přikrmila neboj na um si nezvykne ani na flašku pokud to budeš dělat jen 1-2 denne

23. črc 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 hele a zkoušela jsi kojit s kloboučkama-, by se jí třeba to prso líp chytlo a nevztekala by se :wink:
23. črc 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladaa20 já myslím, že problém není v tom že bych měla večer mlíka míň - mám ho dost, vždyť odsávám a mlíko tam je. Navíc se mě stává, že když se malá pustí tak mě z prsa stříká proudem mlíko, což u první dcery jsem nikdy nepoznala a to jsem ji kojila 27 měsíců....
Jinak jsem zkoušela i to odstříkaný mlíko dát z flašky, mám taktéž jak odsávačku - flaštičku od Medely a má pítko, které je určené přímo pro kojené děti - mělo by to fungovat na stejném principu jako když dítě pije z prsu -a i tu flašu odmítá. Pila z ní asi jen 2x, takže nic jiného než stříkačka mě nezbývá.

@1luciferka1 kojit s kloboučkama jsem nezkoušela. Vzhledem k tomu, že i tu flašku odmítá, tak pochybuji, že by to problém vyřešilo. Ale nevylučuji to - možná kloboučky koupím a vyzkouším.... Za zkoušku rozhodně nic nedám. Díky za typ. :wink:
23. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to tě uklidním,u nás je ten horor s kojením pořád,mě akorát nejde odsávat tak dokrmuju UM,večer je to nejhorší to si cucne ale v noci pije pěkně,přes den je to průměr,pořídila jsem si váhu takže vím kolik vypije,nejvíc odemne nakojila 80ml,v průměru tak 40ml,zbytek dokrmuju ale buď v klidu,víc jak 70ml čehokoliv na jeden zátah nedá,většinou se i spokojí s 50ml,taky jsem se děsila že pije málo ale ona je drobek a tak jí to asi stačí,nevypadá že by strádala,tak to neřeším,někdy si dá i 80ml a jednou my vypila 110ml ale to fakt jen jednou půl na půl kojení a UM,jsem zvědavá jestli se to někdy odbourá,ale bojím se že asi ne a tímto stylem mi dojde do 2 měsíců mlíko,ale třeba ne
23. črc 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@lolla79 tak mě malá vypije většinou 150ml co 4 hodinky. V noci po 6-7h. Někdy i 180-190ml. co 4 hodinky. Začíná už prodlužovat intervaly i přes den. Já jí dávám přes den odstříkané normálně z aventky, savička doteď 1 teď už týden dávám 2 a pohoda, pije krásně, v noci kojím a taky pohoda, přisaje se a vztekat se začne až když nemá co tahat nebo si chce odbrknout. Když má nějakou bublinu v břiše , tak někdy taky hůř saje,no spíš jakoby nestíhá ten proud pít a polykat, zkuste dát odbrknout i klidně po pár nasosnutích a znova přiložit, mě se to osvědčilo, i potom míň blindí :wink:
A jinak MS jsem měla hned po šestinedělí asi 5 dní a pila normálně, pak jsem dostala slabunkou druhou po 26 dnech , ale asi tak na den a taky pila, tak jsem zvědavá do týdne čekám třetí, tak uvidíme, HA teda neberu.
23. črc 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 ha, tak my jsme na tom stejne....kazdy den je to jinak.-)...je to jako sazka do loterie...mozna zalezi na pocasi...kdo vi?!
23. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jestli vám jde po chvilce blbě odsávat a už ani skoro nic neteče, jen takové kapičky nebo i vůbec nic zkuste si ty bradavky prstem trochu mnout nebo nějak po nich přejíždět, po obou, mě potom začne mlíko znova crčet proudem z obou, takže k jednomu si dávám kalíšek a to druhé hned odsávám. Při jednom odsávání to dělávám i třeba třikrát. Ono tam možná je, ale až uvnitř. Bez této stimulace bych odsála tak max. 90ml, když to dělám takto tak průměrně 150-180ml, když se hodně dobře daří a i dost piju tak mívám 230-250ml. po těch 3-4 hodinkách. Chce to ale trpělivost chvilku to trvá než se to po té stimulaci spustí., mnu to i kolem 5 minut když je hodně blbý den a pak to začne teprve crčet.
23. črc 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ne, bud v klidu, me malej vydrzi past chvilku....cca 10 min a pak uz se mu to taky nelibi
23. črc 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka teda to mas hafo mlika, ja sem rada za 80ml z obou:astonished:
@lolla79 mala vypije cca 120ml, pocita se to vaha ditete/6 a vysledek je celkovy mnozstvi co by mela vypit za den, to si pak vydel poctem kojeni a vyjde ti mnozstvi na 1 krmeni.. jinak ja kojim i dokrmuju a pijem z MAM flasticek a dobry. jinak to vztekani mame pri kazdym kojeni:frowning2:
23. črc 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím vztekáním u jídla-nejdřív mi dělala že chvíli hezky pila a pak to začala dělat,buď už se jí nechtělo tahat nebo tam nic moc nebylo,ale pak to přešlo.dnes mi to pro změnu dělala na začátku kojení,měla jsem ráno prsa moc nalitý a jek byli tvrdý nemohla se hezky přisát,tak jsem trochu odstříkala a dobrý.jenže pak mi dlouho spala tak vše na novo :frowning2: .
A s MS já před třemi dny objevila slabý špinění,tak jsem byla zklamaná že jsem to dostala,dala jsem vložku a nic,od té doby čisto,tak nevím byl to nějaký záchvěv MS nebo pozůstatky po porodu?Když jsem byla před 3roky na konizaci (seříznutí čípku) tak jsem se pak zahojila tak že ačkoli jsem měsíčky měla nedostalo se to ven a 2 měsíce to ve mě zůstávalo něž mi to doktor "napravil" tak mám strach abych teď zas "nezarostla"
23. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik neboj jsi určitě O.K. já tu druhou MS měla taky jako takové spíš jen růžové zašpinění dopoledne, pak po obědě už nic. Ta první byla docela normální, 5 denní, tahle už ne. To bude tím kojením. Dr. mě říkala, že pokud budu kojit i třeba jen trochu nemám se tím zabývat, prý to může být normální MS , pak zase nic nebo i vynechat úplně pár cyklů nebo být slabá, prostě to neřešit. Tak nevím, neřeším to zatím
23. črc 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik teda teď jsi mě nasadila brouka do hlavy. Co když jsem zarostla taky :confused: :sweat_smile:
24. črc 2011 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, rozbila se mi odsavacka:frowning2:nechapu jak to zensky delaly driv:frowning2: ach jooooo. to se vzdycky veci poserou kdyz ma clovek nejvetsi vydaje:frowning2:
24. črc 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ikopretinka jé tak to jsem tě nechtěla děsit,tak doufám že to po porodu ani není možný nikdy jsem neslyšela že by se to někomu stalo.předtím to byl přece jen zásah přímo na čípku a jak se to hojilo tak se to tam prostě nějak zalepilo.Nejsem odborník ale myslím že na to mělo vliv i to že mám hodně krevních destiček,když jsem chodila darovat krev říkali že bych byla ideální dárce že bych je mohla rozdávat,ale nešlo to protože mám slabý žíly a nevydrželi by to :frowning2:
24. črc 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já tak nějak celkem nechápu jak to dělali dřív,kojili bez jakýhkoli problémů i laktačních poradců,řekla bych že dřív ani nějak neodsávali,nepotřebovali to a nevědělo se že je to dobrý pro podporu kojení.teď se to všechno víc řeší ženský jsou z toho víc vystresovaný a pak mají víc problémy-toť můj názor :wink:
24. črc 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@badik jj pravda, na jednu stranu je internet a spousta informaci super, ale jak sme byli spokojeni kdyz sme mohli behat venku bez mobilu a rodice o nas nevedeli a nikdo nic neresil....
24. črc 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hribek jj nedávno mě zastavila holčička a prej paní nevíte kolik je hodin-tak mi to připomnělo nás když jsme byli malý,neměli jsme mobil ani hodinky,ale mamka řekla v 6 doma a šlo to.teda občas jsme se vymluvili že nikdo nešel a nemohli jsme se zeptat,možná nám to i pomáhalo nebýt stydlivý,i když dnešní děcka jsou ofrklí až dost.Ale zase když si vezmu jak jsme byli malý a chodili jsme už sami ven já bych Dorču samotnou nepustila.no ale tehda bylo míň aut i úchyláků
25. črc 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@badik to jo, idealne dat diteti cip pod kuzi, ale stejne o ni budes mit strach.

Tak mame za sebou hexu a rotaviry a mala je nejak v pohode, tatka si s ni povida a mala mele hubou jako nic:slight_smile: jo jinak dnes sou ji 2 mesice a ma 4820g no mazec
25. črc 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jdem na hexu a druhou dávku Rotarixu zítra, tak jsem zvědavá, jak dopadneme :frowning2:
25. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jdem na hexu ve čtvrtek rotaviry asi nedáme ještě to proberu s mudrou a taky se poptám na tu tuberu.doufám že to malá zvládne bez reakcí.
25. črc 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak nás čeká druhá hexa, druhý prevenar a druhé rotaviry 3.8. První dávku jsme tak nějak prošly bez reakce, jen víc spala a měla 37,3 asi tak den. Doufám, že ta druhá várka nebude nějaká horší.
@hribek ty jo no to ti nezávídím, to je pech. Mě se rozbít odsávačka , tak jsem nahraná a prasknou mě prsa. Já taky nechápu jak mohly ty ženské kdysi dávno to bez ní zvládnout. :confused:
@badik v pohodě, jen mě to tak napadlo, ale snad se to stát nemůže :wink:
26. črc 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik my jdem v patek na ockovani,a me na tuberu rekla ze je to zbytecny,ze si to ohlidaj,tak jsem teda zvedava
26. črc 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ahoj, v knížce o kojení je psáno, že norma je něco mezi 50-120 ml na kojení. takže je to dost velké rozpětí. pokud miminko prospívá(přibírá těch 150-250g/ týden) tak myslím, že je jedno kolik toho vypije.
26. črc 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek