• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek přesně to mi dělá malá taky u prsa. Už s tím teda bojuju dost dlouho a nakonec to u nás dopadlo tak, že co vypije to vypije, (někdy si ani necucne - jen čichne k prsu a začne šíleně řvát) tak odsaju a dám do flašky a z té to vypije. Je to mazec, časově náročné, protože sotva dokojím, tak následuje odsávání, pak krmení z flašky, strašně dlouho si s tím hraje, pak to musím vyvařit a než to všechno udělám, tak se ani neotočím a malá má zase hlad a nanovo.... Dokonce mě za týden přibrala jen 100g, což je míň než by mělo být, tak když už nemám co odsát a má ještě hlad, tak dokrmím ještě nutrilonem. Je to víc jak týden, co mám úbytek mlíka a nedaří se mě to navýšit. :frowning2:
4. srp 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik tak asi taky pujdem , my meli ockovani minuly tyden v patek,musim teda zavolat na usni,nase doktorka to bohuzel nedella
4. srp 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 me to dela jen nekdy, vcera celej den, dneska v noci uz se nakojit nechala tak uvidim co pres den.... ja nutrilon davam pul na pul s kojenim, vypije mi cca 60 kojenim a 60ml musim dat nutrilon jinak ma hlad a rve jak tur. no mala pribira tak akorat cca 250g/tyden.
posledni dobou mi prestava spat pres den, kolikrat spi za cely dopoledne a odpoledne treba jen 1 hodinu, coz je naprd kdyz potrebuju neco udelat. kdyz bych chtela jit spat s ni tak nez usnu tak uz je vzhuru:frowning2:
4. srp 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 dr.mi říkala že to škytání je způsobeno tím že ještě nemají dovyvinutý to trávení a že by to mělo po 2.měsíci odeznít.no je fakt že už to není tak často jako dřív.Radila změnit polohu,dát třeba na bříško,klidně prý i po jídle a nebo dát ještě trochu napít.poloha nezabírá ale mlíčko jo,jenže se pak přejí a blinká
4. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam ze hribek si da 2 roky MD, kolik si date vy ostatni?
4. srp 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 RD budu mít na 3 roky, když to klapne.. MD je jen 28týdnů ne..?
4. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 taktéž na 3roky.
4. srp 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte jak fungují laktační poradci? Přemýšlím, že budu nějakého kontaktovat - chodí i domů, když si ho pozvu, nevíte někdo?
Přijde mi totiž divný, že když mám malou 10minut u prsa - ona z něj moc nevytáhne - poznám to, že je prso stále tvrdé a když odsaju, tak z flašky to vypije.... Říkám si, že buď mám mezeru v technice kojení, nebo prostě malá nechce tahat, že to jde hůř. Taky mě napadlo, jestli se mě třeba hůř nespouští mlíko a než se spustí, tak saje naprázdno a to ji samozřejmě vadí.... Podotýkám, že když malou přiložím, tak mlíko se spustí ihned, ale jestli se pak zastaví a čeká než se zase spustí - to netuším.
Nikdy bych nevěřila, že já, která jsem kojila první dceru 27 měsíců - že budu mít takové problémy s kojením.... :frowning2: Co víc mě zaráží, že ty problémy začaly až zhruba měsíc a něco po porodu. Takže snad mě může kojení zachránit jen nějakej ten poradce. Ale pokud to funguje jen po telefonu, tak to je nahouby. Nebo pokud budu muset já jít někam tak to taky není nic moc. Nejraději bych, aby se dostavila k nám a viděla celej proces našeho kojení. :slight_smile:
4. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Zrovna jsem to ráno hledala, taky to zvažuju... tady je seznam a u některých je napsáno, že návštěva doma možná. http://www.kojeni.cz/poradci.php
4. srp 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda děkuji za odkázek, taky jsem na něj narazila a dala si ho do oblíbených. Ještě mám kontakt na další
http://www.medela.cz/novinky/poradkyne.php tak asi prostuduju a zítra si zavolám - jestli najdu odhodlání. :slight_smile:

4. srp 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
@lolla79 mě se mládě taky dycky u kojení může zvencnout, tak sem ju pakrát nechala co nejdýl vyhládnout a pka tahá, ještě mi docela pomohla i změna polohy, dyž je na fotbalku tak jí to líp teče...a je fatk že i mě výrobna mléka nějak mín funguje,asi by o chcelo víc odpočívat...
4. srp 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek na sociálku můžeš žádat po skončení šestineděl nejdřív takže už jo.. nejdýl je to mysím do 9 mesíců věku ale to nevím jistě, oni ty zákony furt mění
4. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa Na tom nechat ji vyhladovět něco určitě je, ale nemám na to nechat ji hystericky křičet hlady. Stačí, když musí čekat než jí to odsaju - jsem nervózní a určitě to přenáším i na ni.
Změnit polohu jsem zkoušela, ale malá to jaksi nepochopila - to to prso vůbec nechytla.
Jinak odpočinek u mě nehrozí - však to znáš - máš taky dvě děti. Jsem ráda, když večer obě usnou a já pak můžu jít ještě rychle v klidu vyžehlit nebo něco podělat a pak hurá do sprchy a spát. :slight_smile:
4. srp 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verapa jj v zari tam asi skocim
4. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 Ahojky,jsem zufalá jako ty.Malej mi cca před 4 týdnama začal zlobit u kojení.Dřív se jen kroutil a během chvilky to přestalo,ale te´d už i křičí a nechce prso.Po 5 minutách přemlouvání se nakonec přisaje a bumbá,ale není to žádný zázrak.Dnes jsme byla na kontrole a malej za 4 týdny přibral jen 40 deka.Doktorka říkala že je to na hranici,že by měl minimálně 10 deka za týden nabrat.Takže mám nervy v kýblu,malej v 1Oti týdnech váží 5100gr a já nevím co s tím.Manžela napadlo,že by to mohlo být Azalií(HA) co beru,od té doby to asi tak nějak trvá.nechci malýmu dávat UM,takže jsem v pytli.
4. srp 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna těžko říct jestli to může být tou Azalií - já nic neberu a vidíš, že jsem na tom stejně. :frowning2: Taky mě trápí, že jsem párkrát dokrmila Nutrilonem, dělám to fakt nerada - zatím ho měla asi 4x, ale v úterý jak jsme byli v poradně na vážení, tak dr. řekla, že přibrala za týden 100g, že to je málo - že optimální je těch 120g, takže ať dokrmuji - nebo alespoň nabízím, buď si vezme nebo ne. Dělám si přes den zásobu mýho mlíka, po kojení odsaju, dám jí to ve flašce a co zbyde dám do ledničky a místo Nutrilonu dokrmuji mým mlíkem - ale kolikrát když už se mě fakt nechce odsávat a ona to prso nechce, tak to psychicky nevydržím a sáhnu po Nutrilonu.
Malá se kroutí někdy hned jen co čuchne k prsu a jindy třeba po třech minutách sání. Zkoušela jsem i nahřívat prsa (nahřívacím polštářkem), aby jí to lépe teklo, ale žádný zlepšení jsem nepostřehla. Prsa málem spálený a kroucení stejný. :confounded:
A zkoušela jsi mu odsát to mlíčko a dát stříkačkou nebo ve flašce? Já si koupila speciální flašku přímo pro kojený děti - od Medely a jmenuje se Calma. Musí z ní sát stejně jako z prsa - sama neteče ani nekape. Tak z té to mlíko malá pije. Ale je to fakt časově náročný - kojit, odsát, nakrmit z flaše, umýt, vyvařit - a než skončím, tak zase nanovo. :frowning2: Stříkačkou jsem dávala asi 3x a to se mě moc nelíbilo, bála jsem se, že ji zadusím.
4. srp 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna je to boj. :frowning2:
Na jednu stranu chci kojit minimálně toho půl roku, na druhou stranu si říkám, (když jsem už opravdu zoufalá) jestli by nebylo lepší s kojením skončit a být na UM.
Ale přeci jen chci pro malou to nejlepší a to je samozřejmě kojit, kojit, kojit. Takže to nevzdávám.
Jinak jsem strašně nerozhodná, ale jestli se zítra odhodlám, tak zavolám laktační poradkyni - snad přijdeme na nějaký způsob v čem dělám chybu nebo co se děje.
4. srp 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no já navíc zkoušela odsávat a mlíko mám.Čili není to tím,že bych neměla mlíko.Zkoušela jsem i chut,je jako vždycky,lehce sladounké jak má být.Bráním se i nabízení mlíka do flašky.Jinak jsme na tom jak ty.Malej přibbírá po 100g týdnně.Doktorka řekla že je to na hranici,zatím mě neplašila a řekla že uvidíme co za 14 dní. Takže bud mu vadí ta antikoncepce,a nebo se mu nechce sát mlíčko.Blbý je,že nevím kolik toho vypije :frowning2:
4. srp 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna tak ja uz taky beru tu samou antikoncepci,a zatim v pohode,mala pije
4. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna já mlíko mám taky. Co nevypije odsaju a dám ji to právě z flašky a nikdy to ani všechno nevypije - proto dávám do ledničky a v případě, když bych nic neodsála, tak použiju to z té ledničky. Nutrilon jsem použila jen když už jsem z toho odsávání byla fakt unavená a nechtěla jsem trávit dalších x minut odsáváním. Jinak moje mlíko co je v ledničce a nevypije ho, tak druhý den vylívám. Jen jsem zmínila, že už nemám toho mlíka tolik co jsem mívala - to jsem měla prsa pořád na prasknutí. Teď už ne, ale malé to stačí. I když dle dr. přibrala málo... No možná je to otázka času, kdy se mě vytratí úplně.... Jinak na vážení k dr. chodíme teď po týdnu, no jsem zvědavá jak na tom budeme příští týden v úterý.
Jinak bych se tebou nebála dát mu jednou mlíko z flaštičky. Kup si tu od Medely - Calmu, má úplně jiné pítko než klasické flašky. Navíc je jako jediná doporučovaná i laktačními poradci. Dítě opravdu musí používat stejně jazyček jako když saje z prsu. Opravdu z ní samo od sebe nevyteče ani kapička. Aspoň odsaješ a zjistíš kolik tam máš.
4. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my máme za sebou druhou hexu, druhý prevenar a druhé poslední rotaviry. Zdražili doplatek na prevenar ze 166,- na 229,- 23.8 jdeme nastřelit náušničky, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat. Jinak malá po 3 měsících 3kg nahoře :slight_smile: . Už máme 6kg :slight_smile:
4. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna @lolla79 Holky, vám přiberou alespoň těch 100 týdně, ale já byla v 6týdnech, to vážila 4700g, a teď mám půjčenou váhu a váží 4950g. Tzn. 250g za 5 týdnů. Malá je spokojená, neřve hlady, cca šestinu své hmotnosti vypije, je aktivní, veselá... prostě nechápu. Navíc krásněroste do délky. V pondělí jdeme na dětské, tak jsem zvědavá, jestli dostanu čočku. Každopádně dokrmy mi asi vnutí. No bojím bojím.
A pokud budou dokrmy, tak taky pořídím tu medela calmu. I když první krok bude asi kontrola od té laktační poradkyně, jestli se odhodlám.
4. srp 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes večer opět tragedie.jsem vyčerpaná.5 minut krásně pil a pak to začalo.Začal prso pouštět,když mu ho dám zpět tak se chytne a hned ale zase pustí.Tak dám k druhýmu prsu,chvilku vydrží a to samé.Pak už se to zkracuje,vydrží pít tak 30 sec a pouští.Začne neskutečně plakat a už se musí chovat než se sklidní.Cca vydrží pít tak 8min a to je fakt málo,vzhledem k tomu,že přibírá 100g týdne.Jsem fakt vyřízená a nevím co s ním.Děsím se dalšího kojení.Ráno v noci a ráno to bývá lepší,tak uvidím.Co to sakra je?
4. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna cusik, ja bych se vubec nebala dat malymu prikrm, treba mu to bude stacit troska a pak ho das k prsu a bude pit, tak to zkousim i ja, mala mi to dela obden, takze jeden den kojim a dokrmuju jako obvykle a druhej den ji musim dat jen nutrilon a odstrikat aby vubec neco vypila. jinak mam lahvicku od MAM a bez problemu
4. srp 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek já mám strach právě z toho,aby si UM nerozhodila zažívání a víš jak?:frowning2: nejde mi do hlavy,že z ničeho nic tak vyvádí.Navíc on není hladový dítě,takže mi nekřičí přes den hlady.Dodržuju 3-4 hodiny rozestup odkojení a byl vpohodě.I tď kdy přibíral těch 100g za týden byl vpohodě
4. srp 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna vis co jestli to neni ten spurt ve 3 mesici (sice mame obe 2,5mesice ale je mozny ze uz to takle zacina), ja davam nutrilon comfort a uz to snasi dobre, je mozny ze by ho trochu bolelo brisko ale zase nebude hladovej ale taky neni 100% ze ty bolesti mit bude tak klido vyzkousej a uvidis
4. srp 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Měla jsem to samé co ty, malej byl línej sát.. a skončili jsme na UM :frowning2: Může to být jenom růstový spurt.. nebo tzv. laktační krize....
Vydrž :slight_smile:
4. srp 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě to napadlo,ale zase on se prostě nehlásí o jídlo,čili není vyhladovělj,čili to co mu dávám by mu mělo stačit.Ale to odtahový´án plakání je děs.uvažuju,že si pozvu laktační poradkyni domů,přeci jen má hromadu zkušeností a řekne.navíc nevím jak s příkrmem,kolik mu dát a zda nebude lepší odsávat a dávat z lahvičky když nebude chtít z prsa.No je to boj a dnes jsem fakt KO.Představa dalšího večera jak dnes tam mě trefí.S manželem jsme rozhádaní protože mi jedou nervy,no děs
4. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 myslíš že máme válčit a zkoušet a překonáme to?no četla jsem že by to mohlo být tohle.těch možností je tolik.každopádně chci udělat vše proto,aby neskončil na umělé :frowning2:
4. srp 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jestli mas odsavacku tak zkus odsat a dat z lahvicky tim urcite nic nezkazis
4. srp 2011 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek