Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

Zdravím všechny čerstvé a nastávající těhule, kterým vychází termín porodu na květen-červen 2011 🙂 Já jsem teprve čerstvě od potvrzení těhotenství z krve, ultrazvuk mě čeká za 4dny, tak snad bude vše v pořádku. Termín porodu mi podle tabulek vychází na 16.května 🙂 Mám za sebou 2 přirozené těhu, které nedopadly dobře |-| Nynější těhu je po 1.IVF, tak já pevně věřím a doufám, že do třetice všeho dobrého 😉

Pojďte se přidat 🙂
monny89
4. srp 2011
@dostyna tak pokud chceš udělat cokoliv, tak vydrž.. Znám holčinu, co takhle bojuje od narození malé... kojí, sice málo nabírá, ale nabírá.. prostě chce kojit za každou cenu.. a úspěšně už 4 měsíce kojí!
monny89
4. srp 2011
@dostyna nebo to může být jen špatné přisátí.. Zkus měnit polohy
dostyna
4. srp 2011
@hribek díky.musím koupit tu správnou lahvičku a když odsaju a malej bude večer divočit,tak mu ji dám.Snad pak nebude odmítat prso
dostyna
4. srp 2011
@monny89 ty bláho,to bych asi nedala 4 měsíce tohohle co se děje poslední dny 🙂 Zkusím vydržet,uvidím co nabere za těch 14 dní,případně zkusím odsávat a dávat mu třeba jednu dávku z lahvičky
hribek
4. srp 2011
@dostyna jj ja ji davam od narozeni MAM 0+ a v pohode kojeni i UM. saje z obojiho tak drzim pesti at to zvladnete, ja uz na to taky kolikrat nemela nervy a do toho mi jeste radila tchyne a jeji mati, ze uz sem predevcirem na babku fakt vylitla
badik
4. srp 2011
Tak normálně koupem malou o půl 9,ale dnes před 8 usla a je úplně tuhá,takže asi nekoupem.Doufám že se nevzbudí v noci :-| .Jinak už se nám v noci vůbec nebudí.Dřív se budila kolem 3 pak se to posunulo na 5 a teď vydrží zhruba do půl 7
dostyna
4. srp 2011
@hribek musím na to mrknout.mě doporučoavali něhakou Tommee tipee
monny89
4. srp 2011
@dostyna Jj, dobrá je Avent, Tommee tipee je prý na dvě věci.... neznám nikoho kdo by si ji chválil.. ale zkusit se musí všechno no....
dostyna
4. srp 2011
@monny89 fakt?no já dám na radu.Víš jak,každej navízí něco jinýho.Není ale nad rady z praxe 🙂
lolla79
5. srp 2011
@dostyna Tak já tu flaštičku Tommee tipee mám taky, a pila mě z ní krásně (ale je to klasická flaška - pítko kape), ale pak jsem se na netu od nějaké laktační poradkyně dočetla, že pokud kojíš, tak laktační poradci akceptují pouze lahvičku od Medely - Calma. Takže tommee tipee jsem odložila a dávám svoje mlíko jen do Calmy.
Jinak moje malá milovaná už z prsa pije max 5min. pak začne histerčit - za tu dobu dle mě nic nevypije, protože prso stále stejně tvrdé, tak musím odsát - dělá to cca těch 70ml - vypije cca 50ml a je spokojená. Taky to nechápu proč se ti naše dítka těch prs pouští.
Ještě asi pro zajímavost dneska zkusím jedno kojení prso nedat vůbec a rovnou vše odsát, abych věděla, zda za těch 5min co u prsa je, kolik z něj vytáhne. Budu aspoň vědět kolik jedno kojení vypije.
pupicka
5. srp 2011
ahoj holky, tak vidim, ze resite to stejne s cim my bojujeme uz skoro mesic (vztekani se a propina u prsa stridane s usinanim je u nas na dennim poradku), takze muj rezim je take kojeni (30min)+dokrmeni (cca 20min), odbrknuti a nekolikere prevleceni poblitych svrsku (cca 30min) a pak kdyz naaahodou usne,tak odsavani😞. Jo a laktacni poradkyni jsem kontakovala nekolikrat (dokonce 2 ruzne) a resume je, ze delam maximum, mam to zkusit vydrzet do 3.mesicu (ted jsou nam 2) a uvidi se (to uz neni tvorba mleka ovlivnovana hormonalne nybrz zavisi jen na poptavce a na tom, jak je laktace rozjeta, tudiz mnozstvi mleka neni negativne ovlivnovano stresem,ktery je z zpusobeny tum, ze ditko vyvadi). Jinak pry to vztekani u prsa je docela normalni.)...tkze mejme radost, ze mame normalni deti 😃. Vitek,ac vypije mnohem mene nez 1/6 sve vahy a hodne blije, tak pribira zatim cca 200g tydne (fakt nevim z ceho).
Jinak nam Vitek ted zacal odmitat i tu slavnou Ca lmu od Medely (a to je na ni zvykly - pije z ni uz skoro 2 mesice) a obcas i Avent...tak nevim...nekdy me prepadne hruza, ze nebude jist nic a skonci na kapackach 😞
Jo a kdybyste se nektera dozvedela dobry tip, co by mohlo platit na ty nase potvurky, tak sem s nim🙂!!
lolla79
5. srp 2011
@aajda a nemůže ta váha co máš půjčenou vážit blbě? Kdyby ti malá přibírala tak málo, tak si nemyslím, že by byla spokojená. Hlavně se nestresuj, však uvidíš v pondělí, třeba se trápíš zbytečně a malá bude mít krásnej přírustek.
Já mám doma taky váhu, ale vůbec ji nepoužívám, jelikož když malou zvážím před krmením a po krmení, tak kolikrát po krmení má míň než před nakrmením. Záleží totiž jak ji na tu váhu položím - stačí jen aby ležela posunuta víc v pravo a už váží jinak.
Neboj, uvidíš že to bude v pohodě. 😉
Tak jak jsem psala včera, že pokud budu mít odvahu, že zavolám tu laktační poradkyni, tak dneska to přesouvám zase na zítra. 😃 Ještě jsem si nevybrala a popravdě nemám zatím odvahu. 🙂 Možná to nechám až co v úterý v poradně. Od středy poctivě po každém kojení odsávám a dávám malé pít z Calmy, nikdy to ani vše co odsaju nevypije, takže jsem zvědavá kolik přibere. Jen doufám, že něco nabere a dr. mě nesjede, že jsem nepřikrmovala Nutrilonem.
pupicka
5. srp 2011
@lolla79 plan je to dobry, ale dite je schopno z prsu vytahnout pry mnohem vice nez odsavacka, tak nevim, jestli se presne dozvis, kolik v tom prsu je! Ale pokud odsajes na jedno odsavani 70ml, tak si myslim, ze nedostatek mleka rozhodne nemas🙂!
pupicka
5. srp 2011
a jeste jeden dotaz-kolik vam detatka vypiji/vypili ve cca 2 mesicich prumerne na jedno kojeni/krmeni nebo zhruba za den? Ja jsem spatna y toho, ze do Vitka nedostanu vic nez 110, vyjimecne 130...a to by uz se svou vahou (5080g) mel pit mnohem vice😞
pupicka
5. srp 2011
@lolla79 ; @aajda jo s tou vahou je to fakt...ja vazim pred a po kazdem kojeni a kolikrat to navazi fakt blbosti!
lolla79
5. srp 2011
@pupicka vidím, že mě napadají stejný myšlenky, taky se kolikrát bojím co když bude odmítat i flašku - tak jak do ní to mlíko dostanu, a pak mě napadne taky ta šílenost, že by mohla skončit v nemocnici na kapačkách. Ale zatím z flašky pije, tak ťuk, ťuk.
A můžu se zeptat na tu laktační poradkyni? Byla u vás doma nebo to byla jen telefonická konzultace?
lolla79
5. srp 2011
@pupicka myslíš, že si vytáhne během těch 5ti min. dost? Podle prsa se mě nezdá, protože vůbec nezměkne. A těch 70ml odsaju ještě po tom co pije těch 5min. Tak snad budu mít toho mlíka dost.... Jinak jsem ruční odsavačku Avent vyměnila za elektrickou dvoufázovou Medelu.
lolla79
5. srp 2011
@pupicka minulý týden jsem odsála z úplně nalitého prsa 130ml - a malá to nevypila. Narvala jsem do ní max. 110 a to jsem ji krmila přes hodinu (z flašky).
aajda
5. srp 2011
No holky doufám, že je to chyba váhy, i když se bojím, že ne, je to certifikovaná kojenecká, ale ne digitální... Tak třeb ata doktorky váží jinak. Ale uvidím v pondělí, tak dám vědět. Ono taky dělá hrozně moc, jestli se váží čerstvě nakojená, nebo vyčůraná, to budou nervy 😞 Já laktační poradkyni volám nejdřív po poradně 😃 Taky nemám odvahu. Hele a mě včera ráno vycucla 230g za 8 minut. Takže myslím, že je možné vypít dost i za 5 minut...
badik
5. srp 2011
@lolla79 kámoška krmí skoro od narození 5 min a malé to stačí,já už se k tomu taky začínám blížit
@pupicka já vážila zhruba před týdnem a dala 120
pupicka
5. srp 2011
@lolla79 byla u nas doma. Bc. Blanka Čermáková z Větrníku (Brno)..ted nemam číslo,ale lze snadno najít na netu
pupicka
5. srp 2011
@lolla79 jo, ja myslim, že dítě vytahne mnohem vic (pokud chce a neni line jako ten nas lenosek) a laktacni poradkyne me to potvrdila a vzteka se proto,ze to uz ai netece tak rychle,jak si predstavuje...proste uz to neni male nevnimajici mimco.....a to si myslim, ze odsajes dost (kdyz na jedno odsavani i 110ml!!...to ja bezne tak 40 ml z obou pres den a v noci cca 70ml...a prsa uz mam zniceny, ze nevim jestli se jestenekdy vzpamatuji. Taky mam dvoufazovou Medelu swing - je tam poznat rozdil oproti te rucni?A nevis, kdy vymenit tu membranku, co tam je?
germaine
5. srp 2011
Holky, my s tímhle samým bojujeme už asi deset dní, budou nám tři měsíce...na začátku malej pije krásně, zhruba v půlce začne blbnout - kroutí se, odtahuje, řve a hází sebou, myslím, že to máme všechny to samý a prostě nic, vyměním prso a za chvíli je to to samý, zajímavý je, že to dělá jenom večer po koupání...v noci i přes den pije deset minut a stačí to, tohle trvá i 3/4h...mrkněte na tuhle diskusi http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni-... už dvakrát jsem se radila a bylo mi porazeno dobře, až teď mi mikulka napsala, že jí tak napadá, že se nudí :-| tak jsem si říkala, že bysme mu k tomu možná měli hrát divadlo, nebo mu aspoň zpívat a číst, aby se u papkání nenudil 😃 😃 😃 Já si prostě myslím, že je línej tahat to zadní, přední mu teče skoro samo....toť můj názor.
pupicka
5. srp 2011
holky diky...tak my mame asi anorektika, proste vic jak 140ml (to byl nas rekord) neda!Ach jo, kdyby aspon chtel casteji😞......proc nam to ty nase deticky delaji, potfurky jedny🙂?!
pupicka
5. srp 2011
@aajda cože??230g za 8 min...tak to je super, a to nepribira?!
aajda
5. srp 2011
@pupicka Hmm, přibírá, ale málo, teď jsem zjistila, že těch 250-300g přibrala za 6 týdnů, ne za 5 😞 Já to taky nechápu.
Ale je jí 2 a půl měsíce, měří 63cm, váží 4950g. V 6i týdnech měla 4700 a 60cm. A porodní byla 3840g a 52cm.
Jinak já odsaju taky skoro prdlačku, po kojení dám z toho vykojeného prsa max 20ml... ale to prý není ukazatel, že děti jsou lepší než osdávačky.
aajda
5. srp 2011
@germaine Sleduju tu diskuzi, akorát mikulka tam radila jedné holčině, co na tom byla podobně, aby budila v noci. Jenže to u nás fakt nehrozí, Agáta prostě v noci nejí, ale spí. A když jí vzbudím, tak semkne rty a to prso prostě nechce. A strašně se na mě mračí, co jí prudím...
germaine
5. srp 2011
@aajda Tak s tím my problém nemáme...v noci se budí tak po 3,4,5h a pije normálně, mě to dělá jenom po tom koupání, ale je to náročný jsem z něj taky hotová 😞 jednou jsem taky povolila a dala co jsem měla nakojený z mrazáku,vypil a šel spát, ale já chci kojit ne dokrmovat MM, takže zkusím nepovolit a přečkat to...jinak mi máme min. 7kg, takže hlady neumře 🙂
saminomimino
5. srp 2011
@pupicka tak to buď v klidu,mě malá vypije max 120ml na jeden zátah,obvykle jí ale stačí 70-90ml,každé dítě je jiné a má ty potřeby jinde vím i půl ročních dětech co pily po 120ml a krásně přibíraly takže 140ml určitě stačí a bohatě po 3-4 hod,nebo jak si řekne jestli kojíš 😉
saminomimino
5. srp 2011
jinak mi bojujeme s tím též,už od 4 týdne,občas je to v pohodě celý den jen kojíme jinak je to i s příkrmem,v noci ráno a někdy dopoledne jen kojíme,nejhorší je veče,poslední 2 dny mi odmítá po koupání přisát se vůbec ale myslím že ji bolí bříško jak se vyprdí nakojí se třeba ale až za hodinu,jinak jak říká
@germaine myslím že je líná tahat,jak to hůř teče po vysítí předního mlíka,vztekne se a je po kojení,vím že u syna to bylo to samé a přešlo ho to až ve 4 měs,jenže malou už musím přikrmovat s kojením i s příkrmy mi přibírá cca 150g týdně,tak snad to stačí 😉

Začni psát odpověď...

Odešli