• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@dostyna tak pokud chceš udělat cokoliv, tak vydrž.. Znám holčinu, co takhle bojuje od narození malé... kojí, sice málo nabírá, ale nabírá.. prostě chce kojit za každou cenu.. a úspěšně už 4 měsíce kojí!
4. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna nebo to může být jen špatné přisátí.. Zkus měnit polohy
@hribek díky.musím koupit tu správnou lahvičku a když odsaju a malej bude večer divočit,tak mu ji dám.Snad pak nebude odmítat prso
@monny89 ty bláho,to bych asi nedala 4 měsíce tohohle co se děje poslední dny :slight_smile: Zkusím vydržet,uvidím co nabere za těch 14 dní,případně zkusím odsávat a dávat mu třeba jednu dávku z lahvičky
4. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jj ja ji davam od narozeni MAM 0+ a v pohode kojeni i UM. saje z obojiho tak drzim pesti at to zvladnete, ja uz na to taky kolikrat nemela nervy a do toho mi jeste radila tchyne a jeji mati, ze uz sem predevcirem na babku fakt vylitla
4. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak normálně koupem malou o půl 9,ale dnes před 8 usla a je úplně tuhá,takže asi nekoupem.Doufám že se nevzbudí v noci :unamused: .Jinak už se nám v noci vůbec nebudí.Dřív se budila kolem 3 pak se to posunulo na 5 a teď vydrží zhruba do půl 7
4. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek musím na to mrknout.mě doporučoavali něhakou Tommee tipee
4. srp 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Jj, dobrá je Avent, Tommee tipee je prý na dvě věci.... neznám nikoho kdo by si ji chválil.. ale zkusit se musí všechno no....
4. srp 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 fakt?no já dám na radu.Víš jak,každej navízí něco jinýho.Není ale nad rady z praxe :slight_smile:
4. srp 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna Tak já tu flaštičku Tommee tipee mám taky, a pila mě z ní krásně (ale je to klasická flaška - pítko kape), ale pak jsem se na netu od nějaké laktační poradkyně dočetla, že pokud kojíš, tak laktační poradci akceptují pouze lahvičku od Medely - Calma. Takže tommee tipee jsem odložila a dávám svoje mlíko jen do Calmy.
Jinak moje malá milovaná už z prsa pije max 5min. pak začne histerčit - za tu dobu dle mě nic nevypije, protože prso stále stejně tvrdé, tak musím odsát - dělá to cca těch 70ml - vypije cca 50ml a je spokojená. Taky to nechápu proč se ti naše dítka těch prs pouští.
Ještě asi pro zajímavost dneska zkusím jedno kojení prso nedat vůbec a rovnou vše odsát, abych věděla, zda za těch 5min co u prsa je, kolik z něj vytáhne. Budu aspoň vědět kolik jedno kojení vypije.
5. srp 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak vidim, ze resite to stejne s cim my bojujeme uz skoro mesic (vztekani se a propina u prsa stridane s usinanim je u nas na dennim poradku), takze muj rezim je take kojeni (30min)+dokrmeni (cca 20min), odbrknuti a nekolikere prevleceni poblitych svrsku (cca 30min) a pak kdyz naaahodou usne,tak odsavani:(. Jo a laktacni poradkyni jsem kontakovala nekolikrat (dokonce 2 ruzne) a resume je, ze delam maximum, mam to zkusit vydrzet do 3.mesicu (ted jsou nam 2) a uvidi se (to uz neni tvorba mleka ovlivnovana hormonalne nybrz zavisi jen na poptavce a na tom, jak je laktace rozjeta, tudiz mnozstvi mleka neni negativne ovlivnovano stresem,ktery je z zpusobeny tum, ze ditko vyvadi). Jinak pry to vztekani u prsa je docela normalni.)...tkze mejme radost, ze mame normalni deti :grinning:. Vitek,ac vypije mnohem mene nez 1/6 sve vahy a hodne blije, tak pribira zatim cca 200g tydne (fakt nevim z ceho).
Jinak nam Vitek ted zacal odmitat i tu slavnou Ca lmu od Medely (a to je na ni zvykly - pije z ni uz skoro 2 mesice) a obcas i Avent...tak nevim...nekdy me prepadne hruza, ze nebude jist nic a skonci na kapackach :frowning2:
Jo a kdybyste se nektera dozvedela dobry tip, co by mohlo platit na ty nase potvurky, tak sem s nim:slight_smile:!!
5. srp 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda a nemůže ta váha co máš půjčenou vážit blbě? Kdyby ti malá přibírala tak málo, tak si nemyslím, že by byla spokojená. Hlavně se nestresuj, však uvidíš v pondělí, třeba se trápíš zbytečně a malá bude mít krásnej přírustek.
Já mám doma taky váhu, ale vůbec ji nepoužívám, jelikož když malou zvážím před krmením a po krmení, tak kolikrát po krmení má míň než před nakrmením. Záleží totiž jak ji na tu váhu položím - stačí jen aby ležela posunuta víc v pravo a už váží jinak.
Neboj, uvidíš že to bude v pohodě. :wink:
Tak jak jsem psala včera, že pokud budu mít odvahu, že zavolám tu laktační poradkyni, tak dneska to přesouvám zase na zítra. :grinning: Ještě jsem si nevybrala a popravdě nemám zatím odvahu. :slight_smile: Možná to nechám až co v úterý v poradně. Od středy poctivě po každém kojení odsávám a dávám malé pít z Calmy, nikdy to ani vše co odsaju nevypije, takže jsem zvědavá kolik přibere. Jen doufám, že něco nabere a dr. mě nesjede, že jsem nepřikrmovala Nutrilonem.
5. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 plan je to dobry, ale dite je schopno z prsu vytahnout pry mnohem vice nez odsavacka, tak nevim, jestli se presne dozvis, kolik v tom prsu je! Ale pokud odsajes na jedno odsavani 70ml, tak si myslim, ze nedostatek mleka rozhodne nemas:slight_smile:!
5. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jeste jeden dotaz-kolik vam detatka vypiji/vypili ve cca 2 mesicich prumerne na jedno kojeni/krmeni nebo zhruba za den? Ja jsem spatna y toho, ze do Vitka nedostanu vic nez 110, vyjimecne 130...a to by uz se svou vahou (5080g) mel pit mnohem vice:(
5. srp 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ; @aajda jo s tou vahou je to fakt...ja vazim pred a po kazdem kojeni a kolikrat to navazi fakt blbosti!
5. srp 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka vidím, že mě napadají stejný myšlenky, taky se kolikrát bojím co když bude odmítat i flašku - tak jak do ní to mlíko dostanu, a pak mě napadne taky ta šílenost, že by mohla skončit v nemocnici na kapačkách. Ale zatím z flašky pije, tak ťuk, ťuk.
A můžu se zeptat na tu laktační poradkyni? Byla u vás doma nebo to byla jen telefonická konzultace?
5. srp 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka myslíš, že si vytáhne během těch 5ti min. dost? Podle prsa se mě nezdá, protože vůbec nezměkne. A těch 70ml odsaju ještě po tom co pije těch 5min. Tak snad budu mít toho mlíka dost.... Jinak jsem ruční odsavačku Avent vyměnila za elektrickou dvoufázovou Medelu.
5. srp 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka minulý týden jsem odsála z úplně nalitého prsa 130ml - a malá to nevypila. Narvala jsem do ní max. 110 a to jsem ji krmila přes hodinu (z flašky).
5. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky doufám, že je to chyba váhy, i když se bojím, že ne, je to certifikovaná kojenecká, ale ne digitální... Tak třeb ata doktorky váží jinak. Ale uvidím v pondělí, tak dám vědět. Ono taky dělá hrozně moc, jestli se váží čerstvě nakojená, nebo vyčůraná, to budou nervy :frowning2: Já laktační poradkyni volám nejdřív po poradně :grinning: Taky nemám odvahu. Hele a mě včera ráno vycucla 230g za 8 minut. Takže myslím, že je možné vypít dost i za 5 minut...
5. srp 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 kámoška krmí skoro od narození 5 min a malé to stačí,já už se k tomu taky začínám blížit
@pupicka já vážila zhruba před týdnem a dala 120
5. srp 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 byla u nas doma. Bc. Blanka Čermáková z Větrníku (Brno)..ted nemam číslo,ale lze snadno najít na netu
5. srp 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo, ja myslim, že dítě vytahne mnohem vic (pokud chce a neni line jako ten nas lenosek) a laktacni poradkyne me to potvrdila a vzteka se proto,ze to uz ai netece tak rychle,jak si predstavuje...proste uz to neni male nevnimajici mimco.....a to si myslim, ze odsajes dost (kdyz na jedno odsavani i 110ml!!...to ja bezne tak 40 ml z obou pres den a v noci cca 70ml...a prsa uz mam zniceny, ze nevim jestli se jestenekdy vzpamatuji. Taky mam dvoufazovou Medelu swing - je tam poznat rozdil oproti te rucni?A nevis, kdy vymenit tu membranku, co tam je?
5. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my s tímhle samým bojujeme už asi deset dní, budou nám tři měsíce...na začátku malej pije krásně, zhruba v půlce začne blbnout - kroutí se, odtahuje, řve a hází sebou, myslím, že to máme všechny to samý a prostě nic, vyměním prso a za chvíli je to to samý, zajímavý je, že to dělá jenom večer po koupání...v noci i přes den pije deset minut a stačí to, tohle trvá i 3/4h...mrkněte na tuhle diskusi http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni-poradkyne-zdravotnik/ už dvakrát jsem se radila a bylo mi porazeno dobře, až teď mi mikulka napsala, že jí tak napadá, že se nudí :unamused: tak jsem si říkala, že bysme mu k tomu možná měli hrát divadlo, nebo mu aspoň zpívat a číst, aby se u papkání nenudil :grinning: :grinning: :grinning: Já si prostě myslím, že je línej tahat to zadní, přední mu teče skoro samo....toť můj názor.
5. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky...tak my mame asi anorektika, proste vic jak 140ml (to byl nas rekord) neda!Ach jo, kdyby aspon chtel casteji:(......proc nam to ty nase deticky delaji, potfurky jedny:slight_smile:?!
5. srp 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda cože??230g za 8 min...tak to je super, a to nepribira?!
5. srp 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka Hmm, přibírá, ale málo, teď jsem zjistila, že těch 250-300g přibrala za 6 týdnů, ne za 5 :frowning2: Já to taky nechápu.
Ale je jí 2 a půl měsíce, měří 63cm, váží 4950g. V 6i týdnech měla 4700 a 60cm. A porodní byla 3840g a 52cm.
Jinak já odsaju taky skoro prdlačku, po kojení dám z toho vykojeného prsa max 20ml... ale to prý není ukazatel, že děti jsou lepší než osdávačky.
5. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Sleduju tu diskuzi, akorát mikulka tam radila jedné holčině, co na tom byla podobně, aby budila v noci. Jenže to u nás fakt nehrozí, Agáta prostě v noci nejí, ale spí. A když jí vzbudím, tak semkne rty a to prso prostě nechce. A strašně se na mě mračí, co jí prudím...
5. srp 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda Tak s tím my problém nemáme...v noci se budí tak po 3,4,5h a pije normálně, mě to dělá jenom po tom koupání, ale je to náročný jsem z něj taky hotová :frowning2: jednou jsem taky povolila a dala co jsem měla nakojený z mrazáku,vypil a šel spát, ale já chci kojit ne dokrmovat MM, takže zkusím nepovolit a přečkat to...jinak mi máme min. 7kg, takže hlady neumře :slight_smile:
5. srp 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak to buď v klidu,mě malá vypije max 120ml na jeden zátah,obvykle jí ale stačí 70-90ml,každé dítě je jiné a má ty potřeby jinde vím i půl ročních dětech co pily po 120ml a krásně přibíraly takže 140ml určitě stačí a bohatě po 3-4 hod,nebo jak si řekne jestli kojíš :wink:
5. srp 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mi bojujeme s tím též,už od 4 týdne,občas je to v pohodě celý den jen kojíme jinak je to i s příkrmem,v noci ráno a někdy dopoledne jen kojíme,nejhorší je veče,poslední 2 dny mi odmítá po koupání přisát se vůbec ale myslím že ji bolí bříško jak se vyprdí nakojí se třeba ale až za hodinu,jinak jak říká
@germaine myslím že je líná tahat,jak to hůř teče po vysítí předního mlíka,vztekne se a je po kojení,vím že u syna to bylo to samé a přešlo ho to až ve 4 měs,jenže malou už musím přikrmovat s kojením i s příkrmy mi přibírá cca 150g týdně,tak snad to stačí :wink:
5. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek