• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@saminomimino Jojo, myslím si to samé, je vzteklej jak pes a dělá to zatím jenom po koupání, jinak pije jak o život :wink:
5. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine jj po koupání je to nehorší ale přes den taky žádná sláva,po zvážení vím že toho moc nevypije už zkrátka nechce když to neteče dle libosti ale mlíko mám,potvůrka jedna :unamused:
5. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik ano, některé dítě může být za 5min. najedené, ale já po těch pěti minutách mám prso stále tvrdé, to znamená, že moc nevypila. Takže nezbývá než jí to odsát a dát z flaštičky - to sosá, ale prso kdepak. :frowning2: Ani když ji nabídnu druhé.
5. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka díky za typ, včera jsem na ten Větrník koukala. Mám těch kontaktů více, ale ještě jsem se nerozhodla. Asi počkám do úterní poradny jak na tom budeme.
5. srp 2011 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka těch 130ml jsem odsála fakt když prso bylo k prasknutí - tzn. po celé noci a půlce dne - sice jsem ji z toho prsa kojila, ale nikdy ho nevypila celé. Jinak taky odsaji cca 40-60ml ještě po tom co z něj nakojím.
Mám přesně tu samou odsavačku swing - někde jsem v návodě četla, kdy tu membránu vyměnit, ale teď z hlavy ti to nepovím. Musela bych mrknout do návodu - teda pokud jsem se to dočetla v něm a ne na stránkách Medely. Jak bude čas, mrknu na to. Taky by mě to zajímalo. :slight_smile:
5. srp 2011 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka u té ruční mě bolela šíleně ruka a navíc to odsávání trvalo dlouho. S tou swing mám odsáto max za 10min. - i dřív. Takže jedinej rozdíl vidím v tom, že ta elektrická je pohodlnější a rychlejší.
Hele kupovala sis tu swing úplně novou? Já ano a ten nástavec co se dává na prso - používám ten s tím silikonem nebo co to je, jak stimuluje prso aby se spustilo mlíko - a pak tam je ještě jeden nástavec - celoumělohmotnej (bez silikonu)- nevíš na co je? Kdybych chtěla použít ten, tak ten přece nemůže to prso stimulovat...?
5. srp 2011 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka po jak dlouhé době kojíš? Psala jsi, kdyby chtěl asopň častěji.... Já kojím max po dvou hodinách, někdy si řekne i po hoďce. No a v noci to je spáč - budím ji po těch 4-5hodinách, ale taky když spí, tak se jí nechce sát. TAkže jakmile se pustí, tak ji dám do postýlky a ani neodsávám. Říkám si, že když bude mít hlad, tak si řekne. V noci jsem odsávala asi 2 noci po sobě a už nehodlám. Protože to není jen odsát, ale ještě ji přesvědčit a přemluvit, aby něco vypila, pak ještě jít vyvařovat - a do postele jsem se dostala po 2hodinách co jsem ji probudila.... Takže asi tak. :slight_smile:
5. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino 150g týdně určitě stačí - buď v klidu. Mě dr. řekla, že aby bylo mimi spokojené, že by za ten týden mělo nabrat minimálně těch 120g.
5. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 díky,to nám tak zhruba vychází +- 150 na týden ale nevím jak by to bylo jen s kojením,s těch 6-8 kojení denně cca 3x-4x dokrmuju,tak nevím nevím :unamused:
5. srp 2011 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka me vypije 120ml nutrilonu, nebo 60ml nutrilonu a pak z prsa takze predpokladam taky tech 60ml, kdyz sem davala vic tak to vyblila
5. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek ty prvně dáš UM pak nakojíš??To by u nás neprošlo,prvně prsa,pač chci aby se přednostně najedla mého mlíka,pak někdy stačí dokrmit jen 30 nebo i méně ale i 90ml,příjde na to jak moc se odemne napije
5. srp 2011 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ne ja ji mam dlouhodobe vypujcenou a odsavam prave im celoumelohmotnym a moc prijemny to teda neni! Mam tam ty prsa vcucly, takze se mi delaji i modriny. Mas pocit,ze ten silikonovej stimuluje? A nasazuje se rovnou na tu lahvicku jako ten umelohmotnej nebo je potreba jeste nejaky mezikus? Ja jsem prave premyslela, ze bych si ho koupila a tu membranku nahradni mam,ale nevim kdy a jak ji vymenit? A muzu se zeptat kolik te stala a mas tip kde ji koupit?
5. srp 2011 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 tak Vitek chce nekdy po dvou hodinach - dopoledne (7,9 a v 11hod) a pak odpoledne uz spis po trech a vecer posledni krmeni cca v 19:30 a pak az v 3:30, ale nekdy se naji v kolem seste a vzbudi se az v 1:30. Ale my to mame divoky, protoze nam kojeni trva 30minut a kdyby to bylo na Vitkovi, tak klidne cely den. Taky je blby, ze on jak porad dost zvraci, tak ja nepoznam, jestli je prejedenej nebo proste blinka kvuli necemu jinymu:frowning2:
5. srp 2011 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@hribek je, tak Vitek blije porad, tak nevim, jestli ma dost nebo blinka pro radost :wink:
5. srp 2011 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka nevím jak to popsat, začnu asi takhle - od flašky - na tu se našroubuje hlava ventilu - vlastně je to mezikus do kterého se dává z jedné strany ventil s tou membránou a z druhé strany se dává ten "trychtýř" Soft-prsní nástavec.
Měla jsem v sadě dva - jeden celoumělohmotnej a ten druhej je část umělohmotná a část z takovýho měkkčího materiálu - asi silikonu. Ten používám já. Píšeš, že nevíš jak tu membránku vyměnit - ty ji nesundáváš když to umýváš? Mělo by se to. Není to nic těžkého jen ji prostě odděláš a pak zase v pohodě nasadíš. Ještě jsem se nestihla podívat, kdy se to má vyměnit, do zítřka ti to zjistím. Bylo tam tuším psaný za nějaký měsíc.... Mrknu na to.
Ty jsi myslím někde z brněnska, že? Já ji kupovala přímo v porodnici na Obilňáku, je tam obchod se zdravotníma potřebama a věcima pro mimča, jmenuje se tuším Anita. Stála 3505Kč.
Posílám ti odkaz na ty náhradní díly na tu odsavačku - asi budu objednávat přes tento odkaz.
http://www.medela.cz/produkty/nahradni-dily.php
Podívej, ten prsní nástavec co používám je hnedka ten první (obj.číslo K800.0669.1, tabulka prsní nástavce), stojí 103kc. Však to prostuduj. :slight_smile:
Modřiny by ti to nemělo dělat, je možný, že ten nástavec je malej, mají různý velikosti, prostuduj to.

Taky mě malá pořád ublinkává - někdy je to víc, někdy míň.
5. srp 2011 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka teď jsem koukala na ty náhradní díly a když si koupíš jednotlivé díly, tak tě vyjde zhruba o dvě stovky levněji. :slight_smile:
5. srp 2011 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka životnost té bílé membrány je 3-4měsíce.
Čtu to tady: http://www.medela.cz/pdf/navod_swing.pdf
5. srp 2011 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ahojky vyvařovat na to bych se vykašlala ja flašku i se savičkou vyplachnu horkou vodou a pak mam koupeny parni sterilizator do mikrovlnky sice stoji kolem 1500 ale vyplati se naskladaš flašky naleješ vodu daš do mikrovlnky a za 4min je hotovo a to se mi ještě znami "směji" oni pry nevyvařovali ani nesterilizovali jen flašky omyli v horke vodě a deti to přežili bez problemu jo a pry odsavačka neodsaje to co ditě některe ženske pry odsavačkou neodsaji nic četla jsem to v nějake knize o kojeni jinak ja ručně odstřikala z 1 prsa 100ml a ještě jsem mohla ale už se mi nechtělo a když jsem odsavala tak to bylo min a z obou.

holky jinak mě se maly taky krouti a vzteka někdy mu to asi už tak neteče ,ale někdy mu to střika až na hlavu jak prso pusti většinou vypije obě prsa a pak řve ještě hlady tak dam dokrm asi tak kolem 70ml davam hipp bio combiotik je to jakasi novinka a je hodně podobne mat mliku je z bio surovin a jsou tam probiotika a prebiotika takře to pomaha i na bolave břiško od te doby co to davam ma min. problemy a taky co jsem si všimla je to jedine mliko kde je napsane,že je vhodne i dokrmovani
5. srp 2011 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@saminomimino je ja to blbe napsala prvne samozrejme nakojim a pak dokrmim
5. srp 2011 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladaa20 tak to klobouk dolů. Jsi dobrá - odstříkat 100ml. Já odstříkávat neumím, dělá mi problém odstříkat těch pár kapek na lžičku když dávám Vigantol a Probiotické kapky.

Jinak o tom sterilizátoru silně uvažuji, ale nevím, už tak jsem vyhodila spoustu peněz, u prvního dítěte jsem to nepotřebovala, u druhýho jsem už navíc kupovala tu elektrickou odsavačku, cestovní postýlku, ještě mě láká novej kočárek (ale asi si o něm nechám jen zdát, mám po první dceři Inglesinu tak to toho půl roku v ní odjezdíme, asi by to byly zbytečně vyhozené peníze) a koupím místo toho ten sterilizátor. A ještě jsem si objednala přes net sterilizátor na dudlík. :slight_smile: Včera přišel - jsem z něj unešená. :slight_smile:) No a třetí dítě neplánuji, tak si říkám, jestli zbytečně nerozhazuju. Ono to vyvařování je taky raz dva, než umyju flaštičku a díly od odsavačky tak mě vře voda a těch 5min. co se to vyváří není zase tak moc dlouhá doba.
5. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 díky moc za info, prave ten navod jsem potrebovala. Jeste otazecka - jsem asi blba, ale me se zda,ze ten nastavec tam nema zavit ani dirku na tu hadicku, tak jak to nasadim na flasticku? Neni potreba jeste ten konektor , co ho maji v te tabulce, co jsi posilala pod timto oznacenim K800.0710.1? Jinak me ta laktacni poradkyne, ktera mi pujcovala odsavacku rikala, ze pokud odsavam MM, tak nemusim sterilizovat, ze staci pouze vyplachnout horkou vodou, tak to delam a membranu jsem jeste za 2 mesice nesundala :sweat_smile: , ja totiz myslela, ze je tam prilepena a bala se, ze bych ji tam pak uz nedala zpet :frowning2:
6. srp 2011 v 06:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka jejda nevím jestli jsem pochopila správně tvůj dotaz, ale zkus si vzít tu svoji odsavačku a chytni za ten "trychtýř" a vysuň ho z toho nástavce (z části ve které je ta dírka na tu hadičku). Mělo by to jít. Ten nástavec má dírku na tu hadičku, ten trychtýř je samostatnej. :slight_smile:
Jina celej návod jak používat tu odsávačku je zde: http://www.dnformed.cz/pdf/swing_navod_cs.pdf
Když se podíváš na stranu 35 (číslováno dole pod textem jako v knížkách, nebo je to str. 6/14 v programu co se ti otevřel (pokyny k montáži) tam je zrovna ten trychtýř oddělenej od té části s tou hadičkou. Ta odsavačka je vlastně taková skládačka. Dá se celá rozložit. :slight_smile:
6. srp 2011 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pupicka možná jsem to napsala zbytečně zmateně, ale zkrátka jsem chtěla říct, že ten trychtýř a to na zašroubování na flašku jsou dvě různé části, které lze od sebe oddělit. :slight_smile:
6. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ahojky to jo ale do sterilizatoru daš zase vše i odsavačku a pak ho mužeš prodat jinak jsou i ster. sačky do mikrovlnky(od medely) ty jsou fajn na cesty je jich v baličku 5 a každy je na 20 použiti ale upřimně da se to použit vickrat dokud jde zapinat a nesmrdi tak ho použivam takže klidně i 50x a stoji to 350kc jen se tam toho vleze min asi 2 flašky nebo 1 odsavačka ale taky za 3min je to hotove ja tam davam i dudlik ale jen jednou za čas nebo když spadne na zem venku jinak ho jen oplachnu a maly nema žadne potiže tak se mi zda zbytečne dudlik stale sterilizovat jinak od koho maš odsavačku pokud od medely tak se daji koupit sačky ktere se na ni nasadi a ty do nich přimo odsaješ a daš je zamrazit supr věc ja mam tak namr mliko a až nebudu mit tak vždy jednou za den nebo tyden vytahnu saček a dam k um nebo pak přikrmum MM
6. srp 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladaa20 Ahojky, to jsem nevěděla, že existují i sáčky do mikrovlnky na sterilizování. :slight_smile: Díky za typ. Jojo, odsavačku mám od Medely, i flaštičku. Mrknu na to a pokud nekoupím ten sterilizátor, tak nakoupím aspoň ty sáčky. :slight_smile: Jen ještě dotaz, musí se do té vody dávat nějaká tableta nebo něco? Já např. dávám když vyvařuji klasicky na sporáku do té vody kyselinu citronovou, aby ty věcičky nebyly bílé od vodního kamene.
6. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
jen tak jedním okem jsem vás přečetla:ty stelirizátory do mikrovlnky se dají koupit i za 400kč,švagrová má za 250 a je s ním spokjená.ty pytlíky stojí 70-100kč takže bych řekla že ta miska se vyplatí víc
6. srp 2011 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, na sterilizování mám Tablety MILTON ! :slight_smile: Jsou super, je to hned, a levné..

Jinak přikládám odkaz na video pasení koníků http://www.youtube.com/watch?v=VD0cEoYAlmA&feature=mfu_in_order&list=UL On chudák cvičil předtím asi 20minut, a mě nedošlo, že si mám dojít pro foťák ho natočit :grinning: Ale jak se chudinka snaží :slight_smile:
7. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
zdravím dámy, jsem tu jen na skok.....nemám času nazbyt :sweat_smile: tak já jsem v mírným šoku, zjištění, že malýmu rostou zuby je zajímavý....přitom malá měla první zoubky až po roce :grinning: sme nějaký vyspělejší, pomalu nám sedí a cestuje osto šest
7. srp 2011 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@akcijy už vám rostou zoubky..?? Nějak brzy ne? Já myslela, že rostou až tak 4-5měsíc :grinning:
7. srp 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@monny89 některý děti se s nima i naroděj :wink:
7. srp 2011 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek