• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@akcijy to musí být mazec, mít zubatý miminko :grinning: :grinning:
7. srp 2011 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@akcijy nestras to by asi bolelo pr kojeni :D
7. srp 2011 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 ahojky ne nemusi normalne ji tam naleješ u sačku je to 60ml a u ster. 200ml u ster je voda mimo lahvičky ty maš naskladane na takovem podstavci a voda je pod nim a u sačku je voda naspodu a flašky jsou v ni malo naskladane ale pokud maš strach tak si koupiš destilku a je to ja teda bile kapky od vod. kamene mam jen občas ale je to spiš od toho oplachovani když necham lahvičky okapat jelikož je vyplachnu a ster je až před použitim než nakojim a pak je vytahnu a použiji ale když je vyster hned oplachnute tak tam kapky nemam ale stači to podle mě jednou za čas "pořadne" umyt a utřit a je to
7. srp 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Prosím o radu co na opruzeniny,nic nám poslední dobou nepomáhá :frowning2: tak max. na den dva a zase je to stejné..
7. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 me se ted osvedcil sudocream
7. srp 2011 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 sudocrem, bepanthen, rybilka... já používám Sudocrem.. Ale opruzeniny jsme ještě neměli co jsme doma.. jenom v porodnici..

Popřípadě doporučím látkování! :slight_smile:
7. srp 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 a hodne ji vetrat, a nezmenila jsi treba pliny nebo ubrousky? sestre se takhle oprudila kdyz misto zelenejch pampers dala sllep play od pampers
8. srp 2011 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 my jsme byli pořád opruzení na začátku když se ještě malé nelíbilo být rozbalená,zjistila jsem že to asi bylo tím že používám huggies ubrousky a ty jsou dost vlhký a jak jsem ji honem balila ať neřve nevšimla jsem si že má ještě vlhkej zadeček.Taky jsem podezřívala bepanthen takže jsem dost omezila jeho používání a doma utírám zadeček jen žíňkou.Když nám tehdy nic nezabíralo osvědčil se pytiol.
8. srp 2011 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
splodili jsme otesánka. nejdřív sežere mě, pak tátu,psa,slepice králíky,ovce a nakonec se vrhne na sousedovy krávy.Nechápu někdo o spurtu ani neví a u nás to vypadá už na třetí.
8. srp 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@aajda Ahojky, tak jak jste dopadly v poradně? Přibrala ti Agátka jak by měla?
Nás to čeká zítra..... Jsem zvědavá. :slight_smile:
8. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@badik Buď ráda, že ti malá papká, aspoň ti přibírá na váze. Já už jsem otrávená z toho jak malá je u prsa chvilku a já musím zbytek doodsát a dát jí to ve flašce. :frowning2:
Ale jinak taky mě přijde že nedělám nic jiného než že kojím a odsávám.
8. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, zdravím Vás po delší době. Už jsme s Terezkou zvládly šestinedělí (se zánětem prsu) a máme za sebou dvouměsíční kontrolu a první očkování Hexy a proti rotavirům. Malá má 5 210 gr a 59 cm. Jak jste na tom s váhou a mírou Vy? Jinak kojím 8x za den a malou mám u prsu 10-15 minut, ale začátek byl náročný. Bradavky jsem měla úplně do krve. Teď už mě kojení nebolí, takže netrpím. A co týče těch opruzenin, tak malá se mi prudí, když jsou hrozná vedra a to jí pořád větrám. A zkoušela jsem Bepanthen, Sudokrem a nic. Nejvíc se mi osvědčila z lékárny namíchaná Syndermanova mast.
8. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenicenka17 Zkus si koupit Syndermanovu mast v lékárně. Nám to pomohlo nejvíc. Zkoušela jsem Bepanthen, Sudokrem, ale nic nepomohlo.
8. srp 2011 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Dnes nám pani dr.napsala imazol tak uvidíme
8. srp 2011 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Váha u doktorky ukazuje jinak, ale i tak jen 400g za 6 týdnů. Než jsme šly k doktorce, tak se pokadila, poblila a vyčůrala, tak jsme doma nechaly jen v tomhle tak 200g :grinning: Zítra Agušu musím vzít na krev na krevní obraz, takže ještě nervy do středy do výsledků. Ale jinak se doktorce líbila, že vypadá čile a zdravě, akorát bledulka. Prý je možné, že bude hubené miminko, že je samá noha, samá ruka. Má 5100g a 63cm.
A dostala první hexu a prevenar, vřeštěla příšerně, úplně mi to trhalo srdce... teď konečně usnula, ale asi nás čeká těžký den a noc.
Tak zítra držím palce k doktorce vám.
8. srp 2011 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda jejda chudinka takhle malinkatá na krev? Kvůli čemu? Takže vám neradila dokrmovat? Tak to je super. Moc držím pěstičky, aby ta krev byla v pořádku. My jdeme na první hexu 31., taky se už teď bojím, jestli nebude mít nějakou reakci (teplotku atd.).
Taky držím palečky, ať proděláte očkování bez reakcí. :wink:
8. srp 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Na krev právě proto, že nepřibírá, tak pro jistotu, na krevní obraz. A taky proto, že je bledule po mně, tak jestli jí nechybí železo. Dokrmování prý probereme kdyžtak až příště (za měsíc). Snad se to do té doby zlepší. No prťátko se právě probralo a už zase béká, chudinka...
8. srp 2011 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda jejda, tak to jsi mě teď dala brouka do hlavy, co když nám bude zítra taky brát krev..... Nevěděla jsem, že skrz malého přírustku se musí tohle podstupovat. Držím pěstičky, aby to probíhalo s co nejmenším pláčem a aby výsledky byly v pořádku. No jo, jsou to starosti, ale musíme si zatím užívat jen ty malé starosti - říká se: malé děti - malé starosti, velké děti - velké starosti.
Tak pak dej zase vědět, jak jste dopadly. Já se zítra taky ozvu. :wink:
Jinak jak to tak čtu, všem vám dětičky váží přes pět kilo.... Mě Verunka minulý týden vážila 4700g a budu ráda, pokud mě do zítra nabere těch 120g, aby prospívala a nemusela jsem ji dokrmovat. Ale pořád to bude ještě míň jak 5kg.... doufám, že to nebude nějaký problém.
8. srp 2011 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@aajda Nazdar, tak jsme zhruba stejně staří a Štěpán má min. 7kg, spíš víc...je to otesánek :grinning: bude lepší ho šatit, než živit :grinning:
8. srp 2011 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lolla79 Třeba budeš koukat a těch 120g bude mít s přehledem, držím co můžu. Ta krev asi k tomu není nutná, spíš pro klid duše. A taky proto, že je to bledá tvář :grinning: Ale to má po mě, já jsem až zelená. Tak to zítra pěkně zvládněte, hezky malou napucni a zakaž jí čůrání před vážením :grinning:

@germaine 7kg :sweat_smile: To máte teda sakra náskok. No ale taky je to kus chlapa. Jako otesánek ale rozhodně nevypadá, maminku snad nesní :wink:
8. srp 2011 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
hoj holky. jen tak letmo jsem přečetla poslední 4stránky tady. řešíme všechny asi to samé, takže by to vlastně mělo být normální. Kuba se teď u prsu vzteká přesně po 4minutách. přisaje se a hned pustí. tak ho dám na levý, kde vydrží o něco dýl.a to upozorňuju, že v levin jsem neměla téměř mlíko několik týdnů. snažila jsem se ho rozjet, že jsem na něj Kubu dávala nejdřív a teď to dopadlo tak, že v tom "rozbitým" má asi víc, než v tom zdravym.každopádně i u toho druhýho se začne vztekat. ale tohle se nám děje tak týden. myslím, že před 3týdny jsme měli problém jen s jedním ale to vlastně bylo menstruací. a v tom rozbitym určitě míň mlíčka. prostě je to boj. už jednou jsem zkouěela nutrilon a nechce se mi do toho znova. budem bojovat, i když to bude stát nějakou tu slzu :unamused: no pozítří jsou nám 3měsíce, tak uvidíme, jak na kontrole a očkování. Kuba má asi 5200g cca a 62cm. když koukám, že někteří mají i 7 kilo, tak to teda nevim,m jestli dostaneme pochvalu :confounded:
jinak na opruzeniny- mažu sudocremem pořád- teda kolikrát ani nemažu.... a neměli jsme problém. mazali jsme tím i novorozenecké akné, moje akné atd a naprostá spokojenost.za dva dny bylo po všem. kdyby to jen fungovalo, že bych se namazala aměla třeba o 5kilo míň :grinning: :grinning:
8. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine ahoj ty jo 7 kilo, to má kámošky klučina v půl roce a to byl narozenej a měl 1900g a zdá se mi jako obří dítko, tak to vás asi fakt brzo sní :grinning:
8. srp 2011 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@evinka85 To si piš, minulej týden jsme byli na Šumavě a bobík začal řvát, že má hlad...jako na potvoru nikde žádnej pařez, tak jsem kojila na stojáka v levý ruce miláška a pravou mu přidržovala prso :frowning2: a jako na potvoru pil víc jak deset minut, od tý doby mam vyhozenou levou lopatku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a prdel největší, že moje máma, která byla na vejletě s náma mi povídá - já bych ti ho zespodu přidržela :grinning: no kdyby nás někdo viděl...groteska :grinning:
9. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@germaine já na šumavě skoro vyrostla. tam je vážně strašně hladovej vzduch!!!!! tam bych s otesánkem vůbec nejezdila :grinning:
neboj, to já jak jsem doma sama, tak když si potřebuju něco podat, tak už kojím za chůze. :wink: jsem jak ty "indiánky" co chodí po parku se čtyřletym dítětem na krku s ceckem venku :wink:
9. srp 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladaa20 muzu se zeptat kde se daji koupit t sacky na zamrazovani mlicka? diky
9. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
9. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@evinka85 To se ti to mluví- chodit s pětikiláčkem :grinning: počkej, za dva měsíce co budeš říkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: to my budeme mít min. 9kg :grinning: :grinning:
9. srp 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@germaine no je to stejně zvláštní, jak rozdílně váží ty dětičky. kamarádky syn má v roce 12 kilo a je to docela drobeček a náš Tom má ve třech a půl letech 13 kg a synovec ve stejnym věku 23kg :confused: . tak Kubík bude asi jako Tomík. hubenej a dlouhej :wink:
9. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lolla79 Tak jak?
9. srp 2011 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@evinka85 Jo přesně každý je jiný...tahle fotka je z minulýho týdne....
9. srp 2011 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek