• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
@hribek V poho :grinning: No, nad touhle přemýšlím taky, ale když malej nebude sedět, tak jsem chtěla polohovací, jenže ty polohovací jsou jen plastové a já plastovou nechci... :unamused:
13. srp 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak pokud někoho trápí stroupky v hlavě tak nejlepší je na to excipial lipo, mazat každý den a jednou za čas to lepce kartáčkem vyčísnout. nám to úplně vymizelo...
13. srp 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 Tahle je dřevěná a píšou, že sklon opěrky jde nastavit... http://www.detskyraj.cz/zidle-a-sedatka/klups-zidle-safari-zirafa
13. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda jéé, díky, ta vypadá hezky... no, něco takového si představuji :slight_smile:
13. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau, já mám zálusk na Chicco Polly Magic...plast to je, ale co jsem viděla, tak moc pěknej, je pro děti od narození....dokonce se mi možná poštěstí jí koupit použitou, ale v dobrém stavu :wink: nová stojí skoro 3500,- což se mi za ní dávat nechce...
13. srp 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda holky,ta sedačka je moc hezká,máme od Klupse postýlku a komodu.Akorát upozorňuju,že když nám přišla ta postýlka s komodou,tak to byla docela makačka to složit a ne všechny díly seděly jak mají.Tak jen bacha na to,kvalita nic moc...ale jinak je super
13. srp 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme prdelku o poznání lepší :slight_smile:
14. srp 2011 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatuse01 ahoj a kolik to stoji,jsme na hlavicce takovy supinaty , a aviril olejicek my neprijde ze by pomahal,ale stroupky to nejsou jen sucha kuze
14. srp 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 já zidlicku zatim neresim....sezeni bude asi az za dlouho a navic jsme dostali darem nejakou chicco, tak nevim....ale myslim,ze polohovatelna drevena neni nesehnatelna. Pokud jde o prikrmy, tak myslim, ze jsem cetla, ze nejlepsi je zacit mezi 17.-20. tydnem, protoze to jsou deti nejvice nakloneny zmenam...takze se jeste poradim s dr. a uvidime....ja teda zatim kojeni kombinuju s prikrmama, ale Vita je hodne velkej poblijon, takze se tesim, ze by se to s prikrmama mohlo zlepsit, takze ja nebudu otalet nezbytne dlouho a zkusim zacinat spis driv :slight_smile:
15. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uz asi taky z acinaj problemi s kojenim,akorat mensi problem me se nic ani nevysaje, no jsem zvedava
15. srp 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No, my začínáme asi od toho 4. měsíce právě... tak to řeším.. No uvidíme, proberu to s manželem, on chce právě dřevenou tu židličku no.. a já zase polohovací :grinning: :grinning:
15. srp 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 mají to v lékárně a stojí to kolem stovky. je přesně na ty šupiny na hlavě a žlutý stroupky. mažu mu s tím i obličej a je to super. BTW nemáte někdo zkušenost co pomáhá na zarudlý záhyby pod krkem? zasypávám to dvakrát denně pudrem, ale stejně to má dost škaredý...
15. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak hlasim,ze mame dalsi novinku - uz ctvrty den nam Vitek kolem mezi sestou a sedmou predvadi neuveritelne hysteraky! Z niceho nic zacne neuveritelne kricet, zalykat se a silene se vztekat....a jedine co zabere je zabalit do zavinky a uhojdat, pak usne ......problem je, ze kdyz usne takhle brzo, tak uz se pak neprobudi na krmeni a tudiz se budi moc brzo v noci a zase si rozhodi rezim.
Mysleli jsme, ze je to tim, ze je unaveny po koupani, ale dnes jsme ho zkusili vykoupat uz ve ctyri...ale vysledek stejny....Hladem to taky neni, protoze kdyz ma ten hysterak, tak odmita flasku i prso.....tak uz vazne nevim. Jeste me napadlo, ze by to mohlo byt tim, ze je pretazenej (za cely den mi toho moc nenaspi), ale potom nechapu, proc se mu nechce spat pres den :unamused: Jsem z toho dost zmatena a nevim cim to muze byt. Taky me napada , ze to muze byt hlady - cely den mi pije jen cca 100ml po 2,5 hodinach a vic do nej vetsinou nedostanu ( prikrmenim z flasky a kdyz to do nej nacpu na silu, tak blinka) a vecer vypije klidne i 160 ml a vcera dokonce 190ml....takze za den vypije jen cca 600 -800 ml, coz je vzhledem k jeho vaze (cca 5400g) dost malo. Nevite nektera do kdy se pocita mnozstvi toho, co ma dite vypit jako 1/6 jeho vahy? Jsem docela zoufala....zda se mi, ze do neho nemuzeme dostat dost jidla. Doted pribiral docela hezky - cca 200g tydne, ale ted za 14 dni pribral uz jen cca 300g, takze nas v poradne asi nepochvali:frowning2:
15. srp 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a zacinas od ukonceneho 4. mesice nebo uz od zacatku? A cim zacnes jestli se muzu zeptat?
15. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste dalsi dotaz - to me docela vyplasilo Vita uz od cca 8tydne umel pekne past konicky a ted uz vubec nechce past...lezi jako placka a nechce se mu zvedat hledat. Je mozny, ze to zapomnel, kdyz jsme to ted nejaky cas necvicili?! Ja se z toho myho synacka asi zblaznim :cry:
15. srp 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 ja pouzivam na vse krem excipial poradil mi to doktor ale zname zas poradila kozarka ze ma pouzvat obyc indulonu takze co clovek to nazor...

co se tyce prikrmu, me mati rikala ze od pulky 3.mes mam zacit davat po kapkach stavu z mrkve a jabka a od 4.mes uz muzu davat i brambory a polivecky atd. pry sme to tak dostavali a v poho. svagrova ta zas nad tim ohrnuje nos ze jen kojeni, no u nas je to horsi pac zvladne cca 60ml kojeni a 90ml nutrilonu, ale zatim se kojeni nevzdavam i kdyz sem od toho nemela daleko ale rikam si dokud to jde ze budu pokracovat.
15. srp 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenicenka17 ja myslim, ze na opruzeniny nejvice pomaha omyvat po kazdem prebaleni....a kdyz tohle dusledne aplikujes, tak oprzeni neni :slight_smile:
15. srp 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, teda vidim, ze vsechna nase mimca se asi chteji odstavit od kojeni....by me teda zajimalo cim to?
15. srp 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka 150g za tyden je celkem ok hranice je myslim 100g. ja ted kojim stylem - cucne si 30vterin pak rev tak ji soupnu dudlika pockat 15vterin a znova a takhle to mame cca 20min tkaze mazec.
jo a konicky ted pasem v kocarku, ma vyhled z kocaru a tak to zvladne treba i 3min:slight_smile:zkus mu dat neco pred sebe aby se zabavil
15. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste chytra kniha pise, ze zavadeni tuhe (nemlecne) strany zavadet individualne - vhodne pry zejmena,kdyz diteti nemlecna strava nestaci (nedokaze ho dostatecne zasytit)....takze asi spis u jedliku....tak se bojim, ze to se nas asi nikdy tykat nebude:slight_smile:
15. srp 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 Ahojky, malá má trošičku šupinky v hlavičce, tak mám dotaz, ten excipial lipolotio je krém/mléko?
U první dcery jsem na to použila od Biodermy ABCDerm Baby Squam a za jedno použití to bylo pryč. Jenže bohužel tento krém se již neprodává.... Ještě mi teda po první dceři zbyl, ale je už víc jak půl roku propadlý, takže ten riskovat nebudu. Takže hledám co jiného na to zkusit. Jako zkusit jí dávat olivový olej do hlavičky se mě nechce.... Fakt ten excipial funguje?
15. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 včera jsem taky zaznamenala v záhybu pod krčkem červenou zapařeninu a teda festovní - pod celým krčkem, tak jsem večer zasypala pudrem Avirilem s azulenem a do rána to zmizelo.
15. srp 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek takze - Vitek zasadne dudlik neche - ted ho ale zacala docela bavit hra "vyplivovani dudlika" , ktera spociva v tom, ze ja mu ho s vetsim ci mensim usilim vpravim do pusy a on asi 10 vterin dudla a pak se usmeje a vyplivne ho a ceka, ze se zase budu snazit mu ho tam narvat:slight_smile:...u te hry se dost nasmejeme (teda spis hlavne Vitek). A nejake hracky ho vubec nezajimaji, ale dnes jsem objevila, ze ho asi zajima telka :confounded: .
15. srp 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 me poradil dr ze krem je vhodny pro vsechny, ze ten lipolotio nektery mimca nezvladaji a nepomaha jim ale je to individualni. u nas ten krem funguje, mala vypadala na ekzem a ted uz dobry ma jen sussi pokozku ale mazem a je to mnohem lepsi
15. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 - já malé mazala hlavičku právě olivovým olejem cca půl hodinky před koupáním a pak při koupání jen opláchla ty šupinky, fakt to funguje a ničeho se neboj :wink:
15. srp 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ja sem dudlik zavedla pomoci sab simplex - je to sladky a mala to cucala a od te doby dudlik usnadnuje zivot nam i ji:grinning:
15. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se za ty vylevy, ale jeste jsem se chtela zeptat tech, co odsavaji, jestli se vam nekdy stao, ze by vam prestalo jit to odsavani....ja odsavam od Vitovych cca 3 tydnu (rozjidzela jsem laktaci po ztrate mleka),ale je to tak tyden, co mi najednou to odsavani odsavackou nejak nejde, pritom prso je plne (pouzivam porad stejnou odsavacku) a pak rucne odstrikam treba i 30-60ml...ale je to fuska ta ruco makacka
15. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hribek hmmm....to je dobry tip, my sice mame baby calm, ale to bych taky mohla zkusit :slight_smile: dikec
15. srp 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka tak přesně toto jsme zažívali každý večer mezi sedmou a půl osmou - teda hlavně u kojení. Takže nezbývalo než jí prso odsát a nakrmit ji z flašky. Trvalo to celkem 14dní - po kontrole u dr. prý ji zřejmě bolelo bříško, takže odsát a nakrmit stříkačkou. Jenže malá si na to tak zvykla, že pak jsem začala odsávat po každém kojení, většinou vydrží u prsa 3-5 minut a odsávám do dneška. Takže nevím jestli bylo vhodné řešení s tím začínat. Už se jí prostě to zadní mlíko nechce tahat. Kolikrát taky zavažuju, že to zabalím, že než takhle kojit/nekojit, tak raději dát UM. Ale pak si zase řeknu, že je přeci jen nejlepší co můžu pro ni udělat pokračovat dál a bojuju. Ach jo.... je to boj.
15. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a supinky mame taky a zatim to neresim....mela jsem za to, ze je to u deti bezne. Ale kamoska rikala, poradne promastit a pak vycesat ...rozhodne neodlupovat
15. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek