• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@pupicka jo neni zac, my taky vyzkouseli na brisko vsechno behem tech prvnich 4 tydnu tak uz vim co na ni funguje. jinak s tou odsavackou me se ted hur odsava, prijde mi ze prso je nality dost ale uz neodstriknu nic a rucne sem lina takze odstrikam tak 60-70ml a hotovo
15. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no ale toto neni normalni vztekani u kojeni (to bohuzel Vita predvadi skoro kazde kojeni, ale uz jsem si na zvykla), ale nefalsovany hysterak. Treba usne, spi a najednou se vzbudi a zaroven s tim hysterakem...to nikdy takhle nedelal! A dela to treba i cca hodku po jidle, takze si myslim, ze to hladem asi nebude....
15. srp 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky chci se zeptat jak casto vam mimca kakaji? me mala kajdi cca 3-4xdenne se mi to zda dost ale zas sem rada ze se vyprazdni a neboli ji bricho
15. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek tak 60-70ml je hodne! To je dobry... to ja za den odstrikam jen cca 120ml
15. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka no jestli ma 3 mesice tak to vypada na rustovej spurt, pry byva 3. a 6.tyden a 3. a 6.mesic
15. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ano stává se mi, že mlíko teče jak odsávám, najednou se zastaví, já prohmatám prso a zjistím, že ještě není úplně měkké a třeba 4minuty čekám, než se zase spustí, takže odsávám naprázdno. Pak se nedivím maličké, že to prso nechce, když jí to neteče..... Nevím čím to je. Zkoušela jsem prsa i nahřívat, ale výsledek žádný. Je to pro mě taky záhada.....Ale mám vypozorované, že se mi to stává jen u jednoho prsa.... Asi jsem divná. :slight_smile:
15. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek asi si zaklepeš na čelo, že se ptám jak blbec, ale já to fakt neznám, takže nevím - ten excipial se prodává jako krém i jako mlíko, pak snad nějaký roztok.... co je tedy na ty šupinky nejlepší? Krém?
15. srp 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek to odsaješ tolik ještě i po kojení? Tak to jsi dobrá. Já teda kojím jak jsem psala už 3-5minut, většinou kolem těch 3minut a potom ještě doodsaju kolem 50ml (ráno) a během dne to už kolísá a večer už třeba jen 20ml... Takže jí dorkmím flaškou a když to vše vypije - což není moc často, tak jí ještě udělám Nutrilon. Někdy si vezme ještě i ten. Ale je to tak 3x do týdne a jen jednou za den. Takže nevím jestli mám nebo nemám toho mlíka dost. :frowning2: Ale fakt mě to takhle nebaví. Nikam se pomale nedostaneme.... No ještě bych to chtěla do toho půl roku vydržet, ale nevím...... víc jak tři měsíce je ještě dlouhá doba.....
15. srp 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka hmmm tak to je záhada. Tak to nevím čím to může být. Třeba ho opravdu bolí bříško....
15. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dělají vám dětičky to, že šermují ručičkama před obličejem? Malá to dělá a už se párkrát pěkně škrábla bohužel přímo do očička. Takže pořád hlídám, aby neměla jen o trošičku delší nehty.
15. srp 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente a musí se to nějak vyčesávat? No zatím to nemá nijak moc, tak to chci zničit raději zavčas, než se to rozroste. :slight_smile: Škoda, že se už nedělá ten účinej krém od Biodermy. Ten se nanesl půl hoďky před koupáním, pak se jen spláchl a bylo to pryč.....
15. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka až od ukončeného 4. a začínám mrkvičkou :slight_smile:
Holky, jak vás tak čtu, tak jsem možná i ráda, že už nekojím ani neodsávám.. je to o starost méně...
15. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jj, malej šermuje pořád.... :grinning:
15. srp 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 - no já to jakoby "drolila" nehty a jemňounce pročesávala hřebínkem. Postupně jsme takhle odstranily všechny šupinky.
15. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente tak to je bohužel asi běh na dlouhou trať. To asi chvíli potrvá než se toho takhle postupně zbaví.... Ještě asi vyzkouším pohledat na netu nějakou náhražku za tu Biodermu. Ale díky za info, pokud nic jiného nenajdu, tak určitě i tahle varianta nás čeká.... Ještě vyzkouším i ten excipial..... hlavně něco co zabere ihned a co nejmíň práce s tím. :slight_smile:
15. srp 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 a nepoškrábe se? Já i když ostříhám nehtíky co nejvíc to jde, tak i přesto je doškrábaná a řve jak tur.
@lolla79 neeee neblazni po kojeni neto odsaju misto kojeni a je to z obou prsou:slight_smile: ten excipial je krem a excipial lipolotio je jakoby mliko.
@lolla79 - no mě to nepřišlo zdlouhavé :confused: No zkus a uvidíš :wink:
15. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek aha :slight_smile: každopádně díky za objasnění. :slight_smile: Takže první co udělám tak jdu pro excipial krém..... a pak se uvidí. A ty máš s těma šupinkama zkušenosti? Jak dlouho to trvalo než to zmizelo úplně, jestli to stačí nanést před koupáním a jestli stačí jen umýt hlavičku aniž by se to muselo vyčesávat.... atd.
15. srp 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 ne, zatím jsem se nepoškrábal vůbec...
15. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 tak to je šikula - malá pořád. :frowning2: Když spustí ten hysterák, tak jdu se strachem se na ni podívat. Poprvé když se rýpla do oka, tak ho měla v koutku červený, byla jsem myslím vyděšená víc jak ona....
15. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic, upaluju spát. Čekám na malou kdy se probudí, abych ji nakrmila a jí se jaksi nechce. Spinká jako andílek.... Jen se obávám, že jak ji přenesu do postýlky, tak že se probudí.... Takže možná ještě krmit budu. Tak všem díky za rady a odpovědi a pěknej večer.
15. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 No, malej šmrdlá pěstičkama zatím jenom no..
15. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek Vitek kajdil pred a po kazdem kojeni a ted uz asi cca 14 dni kaka jen jednou nebo dvakrat denne a nekdy ani to ne....asi to zalezi na tom, kolik Nutrilonu vypije....ted se nam to ustalilo tak, ze prikrmujem Nutrilonem jen vecer, takze zustavame zhruba tom jednom kakani denne
15. srp 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to jsi na tom uplne stejne jako ja:slight_smile:...akorat, ze me i to dokrmovani z lahve trva skoro pul hodky...takze se taky nikam nedostaneme a myslim, ze z toho mozna je malej tak unavenej k veceru a ma ty hysteraky nebo fakt nevim...a tohle asi pul roku nevydrzim...uz si doma prijdu jako ve vezeni a kdyz jsme na navsteve, tak ji vetsinu prokojim a proodsavam:frowning2:
15. srp 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo a bud v klidu Vitek je doskrabanej jako pirat.....tak cca 3x tydne ma na obliceji krvavej sram (vzdycky se bojim, ze si bude nekdo myslet, ze ho biju:slight_smile: ), a to mu nehtiky striham kazdy druhy den.
15. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 mas pravdu....urcite je to o starost min, kdyz nemusis odsavat a trapit se u kojeni...ale ja se snazim to kojeni udrzet co nejdele, pac my mame oba s manzelem dispozice k alergii, tak treba by to mohlo pomoct a taky mam kolem sebe same kojomaniaky, tak by me prestat ani nenechali (hlavne manzelovi na tom hodne zalezi)
15. srp 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka však se snaž... Já to obrečela.. mrzí mě to.. ale na druhou stranu jsem i ráda no... Držím palce :wink:
15. srp 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka jj kojomaniaky to ja taky, hlavne pritelova segra ta je do toho zapalena az me nekdy vytaci, pry to mam vydrzet. no ja bych vydrzela ale prece nenecham dite jecet hlady jen abych mermomoci kojila???!!!
@lolla79 ja to nepouzivala na supinky v hlave ale na cely telo kvuli extreme suche pokozce a zmizelo to, ale je pravda ze se ji ted par supinek udelalo a po 2 mazanich temer zmizely. tak to zkus, ja za ten krem dala 105kc.
15. srp 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka taky nám to krmení z lahve trvá tak dlouho. A pak ještě jdu vyvařovat, takže strávím se vším všudy klidně dvě hodiny v tomto kolotoči. Takže já se ani nikam nedostanu. Tuhle v neděli jsme chtěli jít s dětima do ZOO, přítel byl s první dcerou dopoledne pryč, vrátili se kolem druhé hodiny, pak se najedli a já šla takhle kojit, krmit z flaše, vyvařovat.... a než jsme přijeli do zoo, tak bylo pět hodin a už tam nepouštěli, že v šest zavírali. Takže jsme se otočili a jeli domů.... :frowning2: Je to mazec no. Jinak se taky snažím kojení udržet skrz to, že já mám astma, moje mamka a taťka ho mají, můj brácha - takže se snažím. První dceru jsem kojila 27měsíců..... přestala jsem, až jsem zjistila, že čekám druhé. No a teď takové bojkoty... :frowning2: Chci do toho půl roku vydržet, ale kolikrát už mám kousíček k tomu s tím praštit. Ale musíme maminy vydržet, co bychom pro ty naše zlatíčka neudělali, že? :wink:
16. srp 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek