• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@monny89 Nejdůležitější je, že je malej spokojenej a ne hladovej. :slight_smile: Tak se netrap. Dělala jsi co jsi mohla. :wink:
16. srp 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 excipial je takový krémový mlíko. mažu mu to každý ráno a po každém koupání. šupinky zmizely skoro hned, ale musíš pravidelně jinak se to zase ukáže.
16. srp 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatuse01 tak to je celkem na houby, když se to zase objeví. Myslela jsem, že když se to ztratí, že se to už neukáže. :frowning2: Jinak malá má strašně moc vlásků, takže mazat po koupání - není nic pro mě, měla by moc mastné vlasy. Představovala jsem si to spíš, že se to namaže před koupáním a pak že umyju hlavičku a bude to pryč. :slight_smile: Jsem asi moc náročná..... ale to mě zhýčkala ta bioderma u první dcery. Ta tak fungovala..... Ale vyzkouším to. Odpoledne zajdu do lékárny a koupím to.
16. srp 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to by se mi taky líbilo. ale je pravda, že stroupky už od tý doby nemá, ale ty šupinky v hlavě se mu vždycky po koupání ukážou, ale tím, že mu to namažu tak je to po usušení ok.
16. srp 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak pro ty co řeší kojení - mně na předporodním kurzu doporučila porodní asistentka homeopatika a já díky tomu přežila všechny růstový spurty, kdy mladý pán požadoval kojit každou hodinu a půl. vzala jsem si je jenom jednou večer, případně ráno a měla jsem mlíka moc. ne každýmu asi homeopatika zabírají, ale já tomu věřím a funguje mi to. možná placebo efekt :slight_smile: (BTW v 9. týdnu na kontrole jsme měli přes 6kg)
16. srp 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka já když jsem odsávala a už nic neteklo zkusila jsem odsávačku pootočit a zas teklo.jako bych musela najít správnou žlázu.
16. srp 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no, to asi nebude jeste ten spurtik ( 3 mesice nam budou teprve 26.8) a navic ja mam s Vitou spis opacny problem - on prave skoro vubec nechce jit - pije jen cca 100ml pres den, jen pozde odpoledne nebo k veceru (kolem seste nebo sedme) si da vic (rekord byl 180ml predevcirem). Jinak mi u kojeni usina (jako prave pred chvili) nebo se naopak strasne vzteka:frowning2:.
16. srp 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no tak to mame asi deti -anorektiky, ktery se rozhodli, ze budou zive ze vzduchu nebo ja nevim :grinning:
16. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 no ja uz to kojeni taky nekolikrat obrecela....a stale jeste si dost casto pobrecim, kdyz jsem tak dlouho pracovala na tom, abych tu laktaci rozjela a Vita prso jenom dumla nebo usina nebo se vzteka a vypije si za 45 min treba jen 40ml a ja se do neho dalsi pul hodinu snazim dostat jeste z lahve :frowning2:. Naopak si myslim, ze od tebe to vyzadovalo dost odvahy a rozhodnosti se takhle rozhodnout...to ja treba nedokazu (jeden den si rikam, ze uz to zabalim a druhy den zase zkousim zabrat...ale nejsem si jista, jestli to neni jen zbytecny stres pro me i pro malyho). A muzu se zeptat co se stalo, ze vam to kojeni nedopadlo?
16. srp 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 jo a jeste k tomu prikrmovani....existuje pry nejaka kase (bezlepkova - takze asi kukuricna), ktera se dava uz od ctvrteho mesice myslim (od zacatku).
16. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka nebývá to přesně ve 3.měsíci my máme taky až 26.a už ho máme za sebou
16. srp 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jj i my stále bojujem,někdy mám mlýka dost jindy už mám pocit že zůstanem na lahvi,pak zase obstojně kojíme,když by to takto šlo v aspoň do 5 měs.budu nejšťatnější,jen nevím v čem je chyba,teď mě i malá mate pač se nakojí je spokojená směje prso už nechce,tak ji položím a zachvíli řev dám UM a vypije třeba 60ml,tak to už vůbec nechápu,proč se teda pořádně nenají s prsa,to bylo lepší když se vztekala než toto :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino opravdu? To jsem teda ještě nezkoušela po nakrmení chvíli na to když pláče dát ještě UM. Ale jsem přesvědčená, že kdybych to někdy jen tak zkusila, tak že by si to taky vzala.... Já se snažím kojit, pak zbytek odsaju, dám jí to vypít a když to nevypije, neřeším to - mlíko vyliju. Když ho vypije, což je málokdy, tak ještě dám Nutrilon a z něj si taky trochu ještě vezme - max. 60ml - většinou tak 20ml. Ale taky nechápu jak je možný, že jednou jí to stačí co mám a jindy zase ne.... Proč mě to mlíko tak kolísá? Jednou ho je dost, jindy málo..... že po kojení neodsaju vůbec nic jen pár kapek a musím dělat Nutrilon........ Hold ty naše dětičky nás pěkně trápí... a to kojím po celý den max po hodině a půl, max dvou hodinách. Už zase křičí, jdu bojovat. :frowning2:
16. srp 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka No, já jsem přestala kojit ve 14dnech, protože mi hubnul, a měl tu infekci, tak mi řekli ať mu dám Nutrilon, tak jsem začala krmit z flašky, a on pak odmítal prso (kojila jsem s kloboučkem), takže jsem začala jen odsávat, a postupně mlíko ztratila :frowning2: :frowning2:
16. srp 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino tak to je presne jako Vitek, ale on treba skoro cely den pije po 100ml a vypada spokojene (a vetsinou kdyz mu ten prikrm rovnou nabidnu, tak ho i odmitne),smeje se a pak ale kolem te pate zacne pistet a z prsa vypije malo (ikdyz si myslim,ze tam jeste je a navic mu to strasne dlouho trva) a neni spokojeny dokud nevypije treba 200ml. Takze me to taky mate....ty rozdily v tom, co vypije
16. srp 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89 chude maly, ale hlavne, ze uz je zdravy...je to skoda...holt detatka jsou vychytraly a jak cuchnou k flasce, tak uz se jim u toho prsa nechce makat:frowning2:. Ale aspon jste ted oba v pohode a spokojeny, ja mam nekdy pocit, ze kdybychom byli na UM, tak by byl Vita (a zrejme i ja) spokojenejsi....takhle stravit skoro cely den tim, ze krmim a nemam cas na nic jineho (treba si s nim poradne hrat nebo povidat) a UM neni jedovate, takze kdyz se nam to kojeni nepovede udrzet aspon do toho 6mes (ja jsem si dala zavazek alespon do toho 3mes), tak se z toho nezblaznim (snad mi to i manzel odpusti):slight_smile:.
A muzu se zeptat, jak to delas s krmenim, kdyz jsi nekde na cestach? Mas termosku a nutrilon a pak jen smichas?
16. srp 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka párkárt když jsem potřebovala něco zařídit a nechtěla jsem kojit někde v autě nebo tak něco, tak jsem si vzala termosku a Nutrilon a pak jen smíchat. Ale ještě nikdy na to nedošlo. Naštěstí má malá asopň trochu rozum a raději si počkala až přijdeme domů a najedla se mýho mlíka. :slight_smile:

Jinak teď kojení - katastrofa. U prsa 2minuty se šílenýma scénama - hysterický pláč a pouštění se každých 5 sekund, tak jsem odsála (80ml) a dala z flašky. Nechtěla to, jazyčkem vyplivávala ven i flašku... No nakonec jsem do ní dostala 60ml a usnula... Mám podezření, že ten řev a kroucení se u prsa je dneska způsobený bolením bříška. Protože jsem nedala Espumisan kapky, které dávám jinak každý den. Buď je to jen shoda okolností, nebo opravdu dětičky dělají takový scény když je bolí bříško. Jako scény dělá při každým kojení, ale teď to byly mega scény.....
16. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak my jsme si taky zazili dneska to samy! akorat to prislo uz v pet, nacpal se tak, ze vypil 195ml, krmili jsme cca do sesti, a od sedmi delal hystericky sceny, tak jsem myslela, ze ma jeste hlad, protoze normalne ji jeste posledni jidlo az kolem pul osme, ale prso nechtel, tak jsem rychle udelala Nutrilon, ale jakmile zahlidl falsku, chytl ho dalsi hysterak....a teprve pred pul hodinou usnul....chjo, s takovou nebudeme mit ani nikdy zadny rezim....je to kazdy den jinak....fakt uz nevim , co delame spatne:(!
16. srp 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jeste porad premyslim, jak zvladas peci o starsi dcerku, kdyz se tak nadres s tim krmenim a odsavanim...tak to teda klobou dolu!
16. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky breci vam mimca ze spani? mala dnes breci celej den a jednou se dokonce probudila s placem a cela se klepala (teda spon to tvrdi tchyne ja dosla z wc az uz brecela)
16. srp 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek občas se jí to stane, většinou stačí pohladit, dát dudlík a vše je o.k., spí se dál
16. srp 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka 195ml si myslím že je na tak malý dítě dost to bych spíš typla že byl přecpanej a tlačilo ho to pro to řval,ale těžko říct.neboj časem na vše příjdeš co a proč.my mívali večerní záchvaty ze začátku,řvala i 3 hodiny v kuse prý to byli večerní koliky.nějak jsem to neřešila nosili jsme ji,zpívali,skákali na baloně,někdy to zabralo někdy ne a časem to přešlo.i když protivná je večer pořád.
17. srp 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ahoj,to je přesně problém u nás.malej jí strašně málo,u kojení usíná nebo se vzteká.Strašně málo vypije,včera do něj mamka dostala 150ml a to byl výkon,byl i opocenej na čele.Bohužel jsem po 3 týdenním trápení s kojením nasadila 2xdenně sunar a jinak se snažím kojit a odstříkávat.Mlíko mám dobrý,z flašky pije,ale z prsa se po chvilce odvrací a vzteká
17. srp 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já teda nevím vám vypije 195 a 150 a máte pocit že má hlad? Dorinka pije průměrně 100-120 někdy míň někdy víc a je to spokojený miminko
17. srp 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když k nám doktorka přišla na první návštěvu a viděla váhu řekla okamžitě schovat,bude vás to akorát zbytečně stresovat a nikdo vám stejně neřekne kolik přesně má mimčo v jakým věku vypít některý vypije dvojnásobek toho co jiný.a když to tady čtu měla pravdu,kontrolujete kolik sní a pak jste nervózní že nepapkají.Pokud nemáte problémy s přibíráním nechte to na nich kolik si dají.Mě když se malá u prsa začne vztekat tak už jí ho necpu někdy se jí to nelíbí tak to zkusím znovu ale většinou ji to stačí,některý děti to opravdu zvládnou za 3 minuty a jsou najedený.Ale pokud nepřibíráte tak potom vaše obavy chápu.
17. srp 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@badik no on asi hlad nema, vypada spokojene, ale kdyz vychazim z toho, ze by mel pit 1/6 svoji vahy za den, tak to rozhodne nevipije....a navic vypada spokojene i kdyz si da jenom 40ml nebo 25ml a to uz me prijde fakto hooodne malo....a tech 190ml to byl rekord, jsem cucela....tak jsem si myslela, ze to dohanel za celej den...ja prave tomu vubec nerozumim a hlavne me desi ty vykyvy!
17. srp 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna a s tim sunarem se ti to zda lepsi?
17. srp 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no s tou vahou je to pravda, ale kdyz Vitek se narodil drobnej a ze zacatku mel tu zloutenku a nepribiral a ja se pak snazila rozkojit, tak jsem ji poridila! a moc nepribirame...bylo to 200g tydne (to by bylo fajn),ale ted uz jen tak 100g a to uz je malo, si myslim. A kdyby se Viteka najedl za 3min a pustil se, tak to beru, ale on dudla nekdy 20 min jindy by klidne i celou hodinu....proste se neodpoji nekdy se naopak pousti porad (ikdyz jeste nemuze mit nic vypito),. proste me prijde jakoby nevedel, na co to prso je:(
17. srp 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ano, Vitek krome jinych (nekdy dost desivych) zvuku klidne i breci az se mi nekdy nechce verit, ze u toho spi! Oni ty decka ve spani zpracovavaji spoustu zazitku, tak i smich i breceni jsou normalni:slight_smile:
17. srp 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@badik no jo,jenže u nás byl problém,že Tonda nepřibíral :frowning2: Do té doby jsem ho nenutila.Jinak já bych to nehrotila a neřešila,ale doktorka dala nůž na krk že musí začít víc nabírat
@pupicka s tím sunarem mi to přijde ok.Určitě začal nabírat,a celkově víc prospívá...má víc počůranou plínu a kaká pravidelně.Vím,že kojené děti nekadí i několik dní,ale ted jede každej den.Uvidím co zítra na kontrole,každopádně jen s kojením by neprospíval.Po 5 minutách prso pouští a končí.to je málo.zas tak intenzivně netahá
17. srp 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek