• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

8. března 2017 
@dendy88 No tak mi vydržíme tak max. 2h, někdy chce i po 1,5h...já čekam, že až se začne hýbat, otáčet apod...tak se to trochu zastaví...se nediv, že se bojim, aby neměl odmala nadváhu...tlustejch dětí hrozně přibývá :confounded:
17. srp 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu to mas super s tim spanim ,me spinka do osmi treba, ale meziotim me 3 krat vzbudi
17. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine Zatim jen kojim, uvidíme co řekne Dr. při prohlídce. Ale mám pocit, že mu mlíko stačí, jinak by řval hlady. Co je na kojení blbý, že mi teď začly strašně padat vlasy. Jsou všude, vypadá to hrůzostrašně, ještě jak jsou dlouhý. Snad nebudu plešatá.
17. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germaine a ty kojis ? nevim jestli jsi to uz psala ale nedokazu si to zapamatovat, je vas tu moc:slight_smile:, jestli kojis tak to pry u kojennych deti tolik nevadi, a on to vybeha sestrenka mela taky takovyho macika, sestra si z ni jeste delala legraci ze misto mlika ma bobiika a tedka je to stihly 4 lety klucina
17. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Kyčle máme dobrý, ale přesto používám látkovky, abych ušetřila. Některý bodíčka kvůli tomu nemužem nosit, dole je nezapnem.
Malej se taky v noci budí, kolem třetí, čtvrtý. Stačí ale zastrčit dudla a dobrý.
17. srp 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu Mně DR povídala, že od 4m se přikrmuje...ale já si myslim, že když tak malej přibírá, tak moje mlíčko je dost silný, takže bych nerada přikrmovala moc brzo, dokud nebude řvát hlady, tak to dělat nebudu...před těhu mi dost padaly, pak v těhu mi zesílily a přestaly padat úplně a teď asi před 6 nedělema to začlo, ale strašným způsobem, jak píšeš...chci se nechat trochu ostříhat a ulevit jim :wink:
17. srp 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Jojo kojíme, slyším to odevšad, že kojený dítě se nepřekrmuje...ale kdybys ho viděla, jak sosá, tak už si to jako já myslet nebudeš :grinning:
17. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teď vás dočítám, tak budu postupně reagovat.....

@pupicka péče o starší dcerku je nic moc. Musí si chudina vystačit sama. Mě to samozřejmě strašně moc mrzí, že se jí nemůžu tolik věnovat a co víc docela těžko nesu, že se tím pádem i víc upla na přítele, pořád jen mluví kde je tatínek, a když přijde z práce, tak je jen s ním.... :frowning2: Acho jo. No musím to do toho půl roku vydržet a pak to kojení asi ukončím.... Protože jsem kolikrát nervózní z toho kojení, starší dcerka je celkem zlobivec, takže ji kolikrát pěkně seřvu a i na zadek dám a pak mě to mrzí. Vždyť ona se vlastně nudí a proto zlobí.... No kolikrát si říkám, že jsem neschopná matka.... Jenže je to fakt těžký, když bych se mohla věnovat té starší, tak zase dělám jiné věci (vařím, uklízím, žehlím, atd.) no však to všechny známe.
17. srp 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek malá mě včera ze spaní začala šíleně pištět/křičet a úplně nehorázně plakat. Zrovna jsem usínala, byla jsem z toho v šoku, moc jsem se bála, co se jí stalo. Hned jsem si ji vzala do náruče, a ona přestala. Nevím jestli se jí něco zdálo - moc tomu nevěřím, přece takovým miminkům se ještě nemůže nic zdát, vždyť ještě neznají svět - nevím co to bylo. Měla jsem strach, aby třeba nezůstala v šoku.... Doufám, že se to nebude opakovat. Bylo to fakt strašný - neumím to ani popsat. Ale když si to vybavím, tak mám husinu ještě teď.
17. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jeziiisi, to urcite nejsi spatna mamca, ba naopak! Kdyz tak bojujes, tak jsi super mama :slight_smile:.Neboj, to se urcite stabilizuje! A jsi dobra, ze to chces vydrzet tak dlouho!
17. srp 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 jo, malym detem se urcite neco zda...je to prirozena cast spankoveho cyklu, takze nevidim duvod proc by se jim nemelo nic zdat!
17. srp 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka to jsem blázen, něco jsem omylem zmáčkla a moje odpověď se ztratila neznámo kam... :frowning2: No psala jsem, že mám v plánu vydržet - je to ale přeci jen dost dlouhá doba - něco málo přes tři měsíce..... Třeba ani tak dlouho nevydržím, nevím, dneska mám totiž jakejsi úbytek mlíka - dvakrát za den jsem musela dokrmit Nutrilonem. Sice si v obou případech vzala jen 20ml, ale vzala. Možná se mě začíná vytrácet mlíko...... Nebo jsem blbě odsávala - něco jsem odsála a pak se to zastavilo, sice se mě zdálo, že mám ještě trochu prsa tvrdší, ale odsát to už nešlo..... Super máma nejsem, fakt se kolikrát neudržím a starší dcerka to odnese a mě to pak mrzí.... :frowning2: Dneska jsem si s ní vlastně vůbec nestihla hrát. Celý den jsme nebyly doma, ráno jsme jeli k našim, pak do města, jsem chtěla zaplatit za Verunku popelnici, ale stejně jsem to nevyřídila, že už na tom místě kde se to platí nebyli. Takže zbytečný cestování v přeplněným MHD, v takovým pařáku .... no zážitek. :frowning2: Už mě zase dlouho nikdo ve městě neuvidí.
17. srp 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka ale že by se jí zdálo něco zlýho? Vždyť se jí ještě nic špatnýho nestalo, tak z čeho mohla být tak vystrašená?
17. srp 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje, to je zase hodin, asi půjdu raději spát, kolem půlnoci by měla malá papkat - budou to 4hodiny co jedla naposledy, tak půjdu dát sprchu a ještě stihnu chvilku zdřímnout. :slight_smile:
Zítra se zde ukážu - pokud to čas dovolí.
Pěknej večer všem.
17. srp 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak nevim ale myslim si ze pro ni je treba spatny to kdyz ji ockujou jde od maminky a pak bolest, to sami jestli jsi ji uz davala pichat ouska
18. srp 2011 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 to určitě ano, mohlo by to tak být, akorát že my ještě na očkování nebyli a ani naušničky jsme zatím nenechávali nastřelit. První očkování nás teprve čeká 31. A s naušničkama nespěcháme, nechám to až bude mít po posledním očkování Hexavakcíny. Takže maličká si opravdu zatím nic špatného nevytrpěla. Jediné na čem byla tak na rotateq - proti rotavirům a to se aplikovalo do pusinky, takže nic zvláštního. Dokonce vypadala, že jí to i chutnalo. :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 tak to jo,jen me prekvapilo ze jste jeste na ockovani nebyli :slight_smile: my tedka na 3 mesicich pujdem podruhy na dalsi 2 . Tak to nevim proc teda breci, me obcas ze spanku zaplace ,ale je to jen takovy fnukani, a jen co ji zacnu hladit tak je to v pohode
18. srp 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 no, to nemuselo byt nic hroznyho...vzdyt detatko strasne krici, ikdyz ma jen trochu hlad...deti proste maji jen dva mody - kriceni nebo spani (pozdeji i dobra nalada kdyz bdi). A my dospelaci mame treba taky nocni mury, ktery se nam vubec nikdy nemuseli stat....proste se jim tem detatkum v hlavickach srovnava to, co se stalo za ten den, a zdaji se jim i sny, takze holt nekdy i breci :frowning2:....dle psychologu jsou pocatky dusevniho zivota jedince uz v deloze..
18. srp 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 a pokud jde o to kolisani mlika...to mam taky, jeden den se mi zda, ze uz to budeme muset zabalit a druhej je to treba zase lepsi (ale vubec nevim cim to je)....jo a na tvorbu mlika pomaha mrkev v jakekoliv podobe (mam to vyzkousene...akorat mam takovou oranzovou barvu .-) ) a taky mam kojici caj od Weledy a ten mi taky asi hodne pomoh, ale je strasne drahej, tak ho uz piju mene :slight_smile:. A jeste jsem se chtela zeptat, ty jsi chtela zkouset tu laktacni poradkyni, ze jo? Uz jsi to zkusila? Ona me radila vydrzet aspon do 3mesicu...pry se pak uvidi, ze tvorba mleka uz neni rizena hormonalne, takze tu mlekotvorbu neovlivnuji stresy, co mamca zaziva ani to,jestli je vyspana nebo nevyspana...tak jsem zvedava :slight_smile: Kazdopadne jestli ja vydrzim do 3m, tak to bude o 3mesice vice nez jsem doufala, kdyz jsem odchazela z porodnice...
18. srp 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 naše dr. s tím očkováním nějak moc nespěchá. I první dcerku očkovala takhle pozdě. Vlastně myslím, že to bylo někdy kolem 4měsíce, jelikož byla myslím nachlazená.

Jinak jsem se jí ptala na očkování TBC a to mi teda rozmluvila, že ne. Takže opravdu co lékař - to jinej názor. Tak musím doufat, že přijde na trh brzy nějaká nová očkovací látka proti TBC a že se budou všechny děti co proti TBC nejsou očkovaný doočkovávat.
18. srp 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka nebyl to klasický pláč - ten následoval až potom, nejdříve spustila křik - jako když slyšíš křičet někoho když se moc bojí (ať už dítě nebo dospělák). Nedokážu to popsat... Je možný, že se třeba jen něčeho ve spaní lekla a zareagovala tak.
18. srp 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pupicka laktační poradkyni jsem ještě nekontaktovala, jelikož při dalším kontrolním vážení už nabrala dost (díky tomu odsávání a dokrmování z flašky), takže nebyla potřeba. Sice sem tam ještě myšlenky, že si ji zavolám mám, jelikož se mě zdá, že dobře nepřisává..... Při každém kojení jí odhrnuji rtíky, ale tím jak se pořád pouští, tak to stejně nemá moc smysl.
No vidíš jak jsi šikovná maminka a snažíš se kojit co to dá. :slight_smile: Vydržela jsi už tak víc než jsi doufala. :slight_smile:) Jen tak dál a uvidíš, že to nakonec zmákneme a vydržíme i do toho půl roku. :wink:
Počkej, ještě budeme kojit i v roce. :slight_smile:
18. srp 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ani nevíte jak jsem ráda že tohle forum existuje :slight_smile: Vždycky mě to tak uklidní,že nejsem v tom trápení s papáním sama.Já jsem od soboty s malým na Sunaru Nutra Defense.Bohužel po 5 minutách pití už nebumbá a byl by hladovej.takže jedu jaki Lolla79,neustále odstříkávám a odstříkávám :slight_smile: Dnes na 3 měsíční kontrole měl Tonda 5450g,nabrali jsme za 14 dní cca 300g,takže dobrý,ale to díky tomu,že Tonda 2x denně dostává sunar.Jinak by neprospíval ani náhodou.Holky,vím,že dělám pro malýho maximum,už z toho odstříkávání a sterilizování mám divoký sny(třeba dnes že jsou Vánoce a já nemám žádný dárky :grinning: Takže jsem se hodila do klidu,doktorka mi za dokrmování nenadala a říkala,že papat malej musí,takže nestresuju a k mýmu mlíčku mu dávám uměláka,Za týden jdeme na převážení,tak uvidím.
Jinak dnes dostal malej Prevenar,hexu a druhej Rotarix a zvládl to nádherně,skoro vůbec neplakal.je úúúžasnej.Přikládám fotku jak jsem šikovní :slight_smile:
18. srp 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna malej je fešák. :slight_smile: To víš že jo, nemá smysl se trápit kvůli tomu, že sem tam dostane prcek UM - já dneska už taky jednou dělala Nutrilon - a to je odpoledne, nevím jak na tom budu do večera. Vždy dokrmuji spíš až večer, ale dneska malé nestačí moje mlíko už teď.... Nejdůležitější je, aby mimča neměly hlad no ne?
Tak držím pěstičky, aby jste neměli žádnou reakci na očkování. Nás to teprve čeká.
18. srp 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 doktorka mi radila,že lepší je hlavně nemíchat při jednom krmení umělé a mateřské.Což neděláme,tak je to dobrý :slight_smile:
Budu ráda,když aspoň trochu to mateřský udržím a bude ho do toho půl roku dostávat aspoň jednou denně.Snad udržíme tenhle stav,kdy ze 7 krmení jsou jen dvě umělé.
Děkujeme,snad nebude mít Tonda teplotu.Zatím vpohodě spinká.No nic,jdu pro změnu odstříkávat :grinning:
18. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jé tak to já nakrmím svým a když vidím, že vypila vše tak jdu ještě dělat umělý - takže při jednom krmení má jak moje tak umělý. Říkala proč se to nemá míchat?
18. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 nee,neříkala :unamused: no ono asi kvůli trávení.Že jinak se tráví mateřský a jinak umělý.Ale víš co,co doktor to názor.Takže bych se zeptala doktorky
18. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolla79 díky za podporu a za duveru:slight_smile:. Vydrzet do roka? To je sci-fi....tak napriklad ted jsem kojila od 12:40 do 13:20, pak jeste 10min dokrmeni z flasky, protoze si Vitek za tech 50min vypil jen 45ml a jeste se stihl i poblit, tak jsem mu dala jeste odstrikane (65ml) a uz se pripravuju, ze budu kojit za dalsi pul hodiny znovu, ikdyz uz ted je nespokojeny, tak doufam, ze to aspon jeste tu pulhodinu vydrzi. Prsa uz me boli, jak je mam ocumlany. Picha me vevnitr tech prsu. Takze tohle urcite do roku nevydrzim :frowning2:....bohuzel na to jsem mekka, ale zkusim se kousnout aspon do toho ukonceneho 4mesice, kdy se muze zacit prikrmovat....ale prece jen jsou to porad jeste dalsi dva mesice a tyden...takze nevim nevim:slight_smile:. Stejne uz musim davat jednou nebo dvakrat denne Nutrilon. Proste nevim, jak tem mym prsiskam rict, ze maji vyrabet vic mlika!! A jeste bych potrebovala vysvetlit synkovi, ze u kojeni se nespi:slight_smile:...fakt to nechapu, cely den ma oci jak baterky, jenom ho dam k prsu, tak saje treba 3 minuty a zalomi to na dalsich 5min a takhle to vydrzime treba tech 45min (to pak uz nebavi me):slight_smile:
18. srp 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna jasan, nema smysl se trapit tim, ze to nejde. Ja jsem taky strasne rada, ze v tom nejsme sami a ze me nikdo neodsoudi za to,ze to nejde a ze davame umelaka:slight_smile:! Jsi bezva mamca a malej je sikula,ze to ockovani tak krasne zvladl a je to krasavec!
18. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha,tak do pul ani nevydrzel...jdeme na to:slight_smile:!
18. srp 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek