• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP také květen-červen 2011.

22. září 2016 
tak můžu holky říct, že jsem ráda, že tady jste!!!!!
kdykoli máme nějakej problém, tak se sice kolikrát nic nevyřeší, ale ten pocit, že zrovna skoro všechny máme s mimčama stejný starosti, mě tak trochu uklidňuje, že v tom nejsem sama. a čím víc takových nás je, tím víc mě to uklidňuje, že je to u těch broučků normální :wink:
takže dík za to, že tu jsme!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iira A jak moc malý je malý? :grinning:
29. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda :grinning: no zas tak uplne neni no ..4200g a 56cm ..narodil se a mel 48cm a 3030g..jako neni to mrnousek ,ale kdyz vidim jak ty mimca kolem jsou velky.....
29. srp 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira Tak to není maličký, ani na délku, ani na gramy :slight_smile: To jsou pěkné míry... nabral přeci skoro 1200g a 8cm. Agáta měla ve 2měsících a 3 týdnech +1300g a +11cm. Tak myslím, že na tom budete stejně :slight_smile: Taky je drobnější než všechna mimča kolem, teď to vidím na plavču. Ale nesrovnávej, i když je to dřina :slight_smile: Mně teď řekla sestra na neurologii, že je malá podvyživená... no na pěst :rolling_eyes:
29. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda tak me dr. rekla ze je hezkej :slight_smile: ..to jen prislo me ,kdyz vidim ty vahy kolem sebe....hm sestra je taky blba teda koukam
29. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira my měli ve dvou měsících 54cm a necelých 5kg jsme krátcí ale michelinci :grinning: porodní jsme měli 4cm a 3080g
29. srp 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky zase sem nakoukla...já to očkování taky tak....ale jen prevenar, jelikož rotarix je jen ale opakuji jen na jeden vir, týkající se průjmového onemocnění....ale ten průjem a skončit s dítkem v nemocnici můžeš stejně, jelikož ta vakcína se nevztahuje na další viry....a těch je asi dalších 600, takže je to podle mého úplně na nic, spíš tím zatížím ještě víc organismus malého, když mu chci narvát prevenar a potom na TBC.......
@iira jinak my sme asi o měsíc a něco starší a máme 65 cm a 6420kg :sweat_smile: ve dvou měsících a rozhodně bych se tím neznepokojovala....syn má váhu, kterou měla dcera v roce.....holka vyzáblinka, klučina otesánek....ale hlavně, že jsou zdraví
29. srp 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evinka85 přesně jak píšeš,vždycky se tady trochu uklidním,že nejsem sama a že to asi není nic dovného,že mi nechce moc spát.No sice tak malé mimča by měly spát přes den, ale co naděláme :slight_smile:
30. srp 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky :slight_smile:
30. srp 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira ahoj, psala jsem to dnes v naší uzamčené červnové diskusi, naše malá dnes při 3 měsíční kontrole má míry 60 cm a 4400 g, jak říkala dr. malá je šikovná, vše umí jak má je spokojená, usměvavá, a prostě je drobnější, a každé dítě je jiné. Kamarádky chlapeček narozený jak naše holčička ve stejný den, už má ted ve 3 měsících přes 7000 g, prostě je to i o rodičích, dispozicích apod. Každé dítě je jiné a nemá smysl srovnávat. Pokud můj manžel má vysokou atletickou postavu tak je jasné, že malá asi bude směřovat také k tomu. Opravdu se tím netrap. Jen jsem ti to napsala pro uklidnění. :wink:
30. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 si hodna dik ,ja jen ze kolem mne prave jsou jen tyhle "velka"miminka a kazdej kdyz vidi Dandu tak hned ..je ten je malinkej..on je akorat ja vim ,aspon mi vydrzi dele miminko :slight_smile:
30. srp 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iira bud naprosto vpohodě.Mě taky pro změnu doktorka řekla,že malej málo přibírá.Ve třech měsících měl 5300g a přibral za měsíc jen 40 deka a hned jsem musela honit každý deko.Malej je spokojený dítě, ale i tak prostě dle tabulek není jak má být.takže dokrmuju umělým mlíkem protože mýho ubývá.Tonda samozřejmě začal přibírat celkem dost rychle,takže dávky opět snižuju :frowning2:
30. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dostyna no nase dr. je prave taky takova ze jakmile ditko nepribira vic nez tech 150 tydne tak dva tyden sanci a pak nasadi umele ,jsem zvedava kdy nas to bude cekat ,holky dik ,jsem rada ze nejen ja mam male ditko :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira no vidíš a my jsme od 6ti týdnů už jen na UM (prostě jsem mlíčko už neměla, a nic nepomohlo), a i přesto Natálka není žádný obr, jak se říká že po UM se daleko více přibírá - přibírá v průměrů 150g týdně, někdy víc, někdy méně. Prostě Daneček bude drobeček, ale neboj děti to doženou. A nemůžem chtít aby všechny děti byli cvalíci, aspon si déle užijeme ty naše miminečka. :slight_smile:
30. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 jj mas pravdu :slight_smile:..kdyz to kojeni nejde tak proc se trapit,proste to nejde a hotovo ..svet se nezbori ..
30. srp 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira presne tak, taky se snazim kojit sec to jde, ale mlika je malo a musim dokrmovat a spousta lidi z toho ma problem, ze prece MM je nejlepsi a at to zkusim rozkojit atd. prijde mi ale ze je to zase sezoni zalezitost jak za nas kdyz byla nej UM.
30. srp 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek proste kdyz to nejde tak to nejde,....clovak trapi sebe,a i to ,mimi a za to to nestoji,vim o cem mluvim :frowning2: dcerku jsem kojila do 4m a pak prikrmovala,obrecela jsem to ,ale kdyz jsem pak videla jak byla spokojena tak co ,preci nenechame deti ohladu ..at si kazdej trhne...
30. srp 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira presne tak, mamka i obe babicky kojily max do 3 mesicu tak sem rada ze me to zatim jeste tece.-)
30. srp 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dalsi otazecka, maji vase miminka taky supinky na hlavicce? ja to rekla doktorce a ta my napsala recept, je to olejicek ve skle... nesmi se to dostat na nic krome postizenyho mista na hlavicce, dat pred koupanim asi pul hodiny a pak umyt, ani ja to nemam mit dlouho na prstech a hned umyt. me to prijde docela jako sajrajt kdyz se musi davat na to takovy pozor, A hlavne ani nevim jestli nevadi kdyz ji tu hlavicku umyju tak se to dostane do ty vody kterou ji celou oplachuju :(
30. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek no vidis ,moje mamka sice uz nezije ale segra rikala ze me kojila jen chvilku a pak jsem mela sunar a moje tchyne ma 2 syny a nekojila ani 1 uz od narozeni...holt nekomu neni prano a nikdo nema pravo cokoliv rict..znam i holky co kojit nechteli protoze jim to pripada nechutny..
30. srp 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 Ági ještě nějaké šupinky má, já to celkem dlouho neřešila, teď jí vždycky omeju vlásky a po koupání vyčešu, zatím na to nic speciálního nemažu. Postupně ubývají. K tomu olejíčku nebyla žádná příbalová info? Zní to trochu jako sajrajt... Skoro to zavání nějakýma kortikoidama...
30. srp 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aajda pribalova informace neni, my to namichali v lekarne, jen mi rekli to co jsem napsala. az kdyz jsem byla doma tak me napadlo ze ji tu hlavicku budu mit do vody ve ktery lezi
30. srp 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, děkuji za radu ohledně čaje. Šupinky máme taky, dr. mi předepsal Excipial, tak mažeme :slight_smile: Řešilo se to tu o pár stránek dopředu, tak třeba jukni. Jinak taky přikrmuji 1-2x Nutrilonem, taky nespí přes den, jsme velcí a chodíme na Vojtovku (neotáčel hlavičku doleva):astonished: Tak zatím...a díky, že jste tady.
30. srp 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 mala ma takovy do zluta supinky ale celkem malo a nejak to neresim, obcas ji to lehounce oskrabu ale to jen obcas:slight_smile: a vycesu to co odpadne ale nicemu to nevadi, maji to vsechny mimca
30. srp 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek hm asi to taky davt nebudu, pritel teda remca ze doktorka prece vi co dela, ale me to prijde divny takovou vec mazat maly na hlavicku, prvni bych asi spis zkusila nejaky olejicek na hlavicku at se ji to trochu promasti.
30. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radunap a ja vim ze se to resilo , ale nevsimla jsem si tam nic ohledne toho ze by jsi musela davat takovy pozor aby to slo jen na ty supinky, i doktorka me 2 krat upozornovala ze si mam na tu lahvicku napsat ze je to na tu hlavicku . Ta lahvicka je dost podobna lihu
30. srp 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zase nakukuju.. Byli jsme na víkend v Praze, malý to zvládnul bez problémů... včera mu byli už 3 měsíce. A 8.9. jdeme na KO :slight_smile:
30. srp 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tajemna30 tak ono to neni jen o mirach rodicu, ale taky o mirach ditete pri narozeni, kdyz se nikolka narodila s 3800g, a kamaradky holcicka s 2600g tak bude skoro vzdy vetsi nikolka, a az budou vetsi tak se to treba srovna.
30. srp 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendy88 ježíš,to je naprosto přirozený ty šupinky na hlavě,namaž obyč olejíčkem co máš na tělíčko a vyčesávej,nic neřeš,to zmizí samo,kůže se čistí pracuje,máto každé dítě!!
30. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iira neboj, nas Vitecek je taky drobnej...teda oproti tem vsem okolo, ale dnes jsme byli na kontrole ve 3 mesicich a byla jsem docela v soku -mela jsem strach, ze me doktorka pohrozi prikrmama, protoze jsme pribrali jen cca 120 g tydne, ale ona mi rekla, ze je Vita spis baculatej :slight_smile:!! Mame 65 cm a 5880g (porodni miry byli 48 cm a 2990g). Ale shodly jsme se s doktorkou, ze nechapem z ceho pribira - on mi za den vypije jen cca 500 - 600ml, coz je o dost min nez by mel a strasne moc blinka (tak jsem mela velkej strach, ze z toho tak malo pribira). Takze se urcite neboj, ze byste byli malicci - naopak dr. rikala, ze kolikrat maji problem, aby mimca mela ve 3 mesicich 5kg a mohla byt naockovana :slight_smile:.
30. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek